Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 17.06.2021 10:35

ON tańszy w Austrii ( poza autostradą ), PB tańsza w Słowenii i nie trzeba zjeżdżać z autostrady ( nie wiem czy wolno w "tych czasach")
krakus84
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakus84 » 18.06.2021 23:45

bledzik napisał(a):ON tańszy w Austrii ( poza autostradą ), PB tańsza w Słowenii i nie trzeba zjeżdżać z autostrady ( nie wiem czy wolno w "tych czasach")

gdzie w Austrii można zatankować taniej niż na Słowenii?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 19.06.2021 01:34

krakus84 napisał(a):
bledzik napisał(a):ON tańszy w Austrii ( poza autostradą ), PB tańsza w Słowenii i nie trzeba zjeżdżać z autostrady ( nie wiem czy wolno w "tych czasach")

gdzie w Austrii można zatankować taniej niż na Słowenii?

Poza autostradą-Temmel, Mureck itp.
Przynajmniej tak było zawsze kilka lat temu :)
lu5asz
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lu5asz » 19.06.2021 08:37

kojacek napisał(a):
krakus84 napisał(a):
bledzik napisał(a):ON tańszy w Austrii ( poza autostradą ), PB tańsza w Słowenii i nie trzeba zjeżdżać z autostrady ( nie wiem czy wolno w "tych czasach")

gdzie w Austrii można zatankować taniej niż na Słowenii?

Poza autostradą-Temmel, Mureck itp.
Przynajmniej tak było zawsze kilka lat temu :)

Ile oszczędzacie na tym ?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 19.06.2021 08:57

lu5asz napisał(a):Ile oszczędzacie na tym ?


Czy to takie ważne? Ziarko do ziarnka i tak dalej :idea: Żeby odpowiedź była merytoryczna to na kilka kugli się uspyrla :oczko_usmiech:

Pozdrowienia.;)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.06.2021 09:01

lu5asz napisał(a):Ile oszczędzacie na tym ?

Nie ile zaoszczędzisz, ale ile możesz stracić.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 19.06.2021 17:35

Cena diesla z dzisiaj 1.159 Euro. Granica AT-SLO. Miejscowość Spielfeld.https://www.fuelflash.eu/en/avanti--spi ... e-9-69871/.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.06.2021 21:05

Ktoś tankował na pierwszej stacji w SLO po wjeździe z Austri? Chodzi mi o ten Petrol https://goo.gl/maps/XybnfMyrXYMRvkeL7. Ceny niższe niż w Austrii?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.06.2021 22:08

lu5asz napisał(a):
kojacek napisał(a):
krakus84 napisał(a):
bledzik napisał(a):ON tańszy w Austrii ( poza autostradą ), PB tańsza w Słowenii i nie trzeba zjeżdżać z autostrady ( nie wiem czy wolno w "tych czasach")

gdzie w Austrii można zatankować taniej niż na Słowenii?

Poza autostradą-Temmel, Mureck itp.
Przynajmniej tak było zawsze kilka lat temu :)

Ile oszczędzacie na tym ?


Na winietę słoweńską wystarczy.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.06.2021 02:41

lu5asz napisał(a):
kojacek napisał(a):
krakus84 napisał(a):
bledzik napisał(a):ON tańszy w Austrii ( poza autostradą ), PB tańsza w Słowenii i nie trzeba zjeżdżać z autostrady ( nie wiem czy wolno w "tych czasach")

gdzie w Austrii można zatankować taniej niż na Słowenii?

Poza autostradą-Temmel, Mureck itp.
Przynajmniej tak było zawsze kilka lat temu :)

Ile oszczędzacie na tym ?

Dawno nie jechałem na południe, ale różnica potrafiła wynosić minimum kilkanaście eurocentów na litrze, co przy zatankowaniu kilkudziesięciu litrów paliwa daje.... nie 1 czy 2 euro tylko ciut więcej.
Zaskakujące jest to, że ceny zmieniają się jak tylko opuści się autostradę. Jak kiedyś wracaliśmy z Cro, na ausrtiackiej autostradzie był korek, zjechaliśmy z niej na zjeździe, który był obok początku korka i na stacji Shell-a przy zjeździe paliwo było wyraźnie tańsze niż na stacjach przy autostradzie, jakie mijaliśmy nieco wcześniej.
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 20.06.2021 06:31

Witam. Mam pytanie odnośnie przejazdu przez Austrię tzn. trasa od Brna, Wiedeń-Graz-Spielfeld. Czy trasa jest aktualnie w remoncie? Słyszałam o remontach w Wiedniu i na pozostałej trasie w kierunku Słowenii. Rozważam przejazd Praga-Ceske Budejowice-Linz......(przejazd przez tunele ). Może ktoś jechał w ostatnim czasie tymi trasami? Na której mniejsze utrudnienia?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3180
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 20.06.2021 08:25

maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 22.06.2021 14:36

Jak to zawsze trzeba być czujnym:

https://40ton.net/czeska-autostrada-d35-pekla-od-upalow-karambol-oraz-dziesiec-osob-w-szpitalu/

Autostrada się wybrzuszyła na nitce w stronę Polski, miejmy nadzieję że tego samego nie będzie w części wiodącej na południe.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.06.2021 20:58

maxredaktor napisał(a):Jak to zawsze trzeba być czujnym:

https://40ton.net/czeska-autostrada-d35-pekla-od-upalow-karambol-oraz-dziesiec-osob-w-szpitalu/

Autostrada się wybrzuszyła na nitce w stronę Polski, miejmy nadzieję że tego samego nie będzie w części wiodącej na południe.

Wygląda że jest w obydwu kierunkach zamknięta, czas do 26.06.
matissss
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) matissss » 23.06.2021 14:05

Witam jedziemy do Makarskiej w lipcu. Chcemy wyjechać w piątek 16.07.2021.r o godzinie 20. Startujemy z Wrocławia. Niestety tylko takie tereminy wchodzą w grę. Jaką trase proponujecie ,żeby nie stać w ogromnych korkach. Dziekuje za każde info.
Ostatnio edytowano 23.06.2021 14:15 przez matissss, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 302
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone