Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 10:04

cs1cs napisał(a):
mietas69 napisał(a):sprawdzałem tą trasę przez Bratysławę i koło Wiednia i uważam że będzie to lepsza trasa niż przez korytarz


Ja również nią planuje jechać - wyjazd 1.06 w nocy

Jak dobrze rozumiem to:
Słowacja, Austria, Słowenia - bez żadnych testów, zaświadczeń
Chorwacja: test (48h)
lub zaświadczenie o pełnym szczepieniu (min. 14 dni wstecz ostatnia dawka lub jedno dawkowy J&J)
lub zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem (przechorowanie do 6 mcy wstecz)
?


Dokladnie tak, przy czym, jak jedziesz na teście, to przez Czechy możesz przejechać. Ja, mimo, iż już jestem po pełnym czipowaniu, przez Czechy nie przejadę.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 10:05

empire13 napisał(a):
MRK napisał(a):Jadę 04/06 w najstraszniejsze miejsce w CRO, o którym pisać nie wolno, czyli wiadomo:).

Nie wiadomo. Dla jednych to Kastele a dla innych Makarska :)
Przyznaj się gdzie jest tak strasznie.


Nie mogę podać niestety. Tajemnica i sprawa życia i śmierci:).


Tylko cichcem napiszę, że to miejsce jest na Pagu:).
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 17.05.2021 10:54

Ale trasa przez Słowenię tylko w tygodniu bo w weekend to masakra
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.05.2021 11:29

MRK napisał(a):

Tylko cichcem napiszę, że to miejsce jest na Pagu:).

Ej. No to bardzo piękne miejsce. Jak ktoś pisze że tam strasznie to się nie zna ;)
Kiedyś tam wrócę, póki co chcę poznawać inne regiony.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 11:36

empire13 napisał(a):
MRK napisał(a):

Tylko cichcem napiszę, że to miejsce jest na Pagu:).

Ej. No to bardzo piękne miejsce. Jak ktoś pisze że tam strasznie to się nie zna ;)
Kiedyś tam wrócę, póki co chcę poznawać inne regiony.


To pewna aluzja do starych dziejów na tym forum:). Ja już tam mam swoją miejscówę. Niestety, zmuszony jestem po raz kolejny, aby jechać do CRO, a krainę tą mam całą zjeżdżoną, więc już wybieram miejsce, w którym mi najlepiej:).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 11:36

mietas69 napisał(a):Ale trasa przez Słowenię tylko w tygodniu bo w weekend to masakra


E tam... jeździłem w różnych dniach tygodnia. MLP sprawdza się w każdy. Nie demonizowałbym chyba:).
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.05.2021 11:38

[
MRK napisał(a):krainę tą mam całą zjeżdżoną

Zazdroszczę, dążę do tego samego ;)


MRK napisał(a): więc już wybieram miejsce, w którym mi najlepiej:).

Też tak będę robić, Pag po 4 wyjazdach jest u mnie nr 1.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 11:43

empire13 napisał(a):[
MRK napisał(a):krainę tą mam całą zjeżdżoną

Zazdroszczę, dążę do tego samego ;)


MRK napisał(a): więc już wybieram miejsce, w którym mi najlepiej:).

Też tak będę robić, Pag po 4 wyjazdach jest u mnie nr 1.



Ano... pandemia spowodowała, że rok temu wróciłem do miejsc, w których byłem, a i w tym roku, przez pandemię, zdecydowaliśmy na kolejny powrót. Wszelkie plany wzięły w łeb. Liczę na to, że już w przyszłym roku, będziemy realizować te ambitniejsze plany.

A PAG... numero uno. To jest TO miejsce w Cro dla nas.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.05.2021 11:52

MRK napisał(a):A PAG... numero uno. To jest TO miejsce w Cro dla nas.

Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam. :mrgreen:
Witam po długiej nieobecności. :D
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 17.05.2021 18:38

MRK napisał(a):Dokladnie tak, przy czym, jak jedziesz na teście, to przez Czechy możesz przejechać. Ja, mimo, iż już jestem po pełnym czipowaniu, przez Czechy nie przejadę.


to już chyba nieaktualne, można już przez Czechy tranzytem bez testu: https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyjatkowy-w-republice-czeskiej-zasady-podrozowania

Na okoliczność TRANZYTU z Polski przez Czechy do 12h nie trzeba posiadać aktualnych testów, a jedynie wykazać wiarygodny powód przejazdu przy ew. kontroli.

pytanie, czy np. potwierdzenie rezerwacji w cro jest wystarczające.

Dodatkowo szczepienia też są już uwzględniane:

osoby zaszczepione na terytorium: Czech, Słowacji, Polski, Niemiec, Węgier lub Słowenii co najmniej pierwszą dawką, posiadające certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID w tym kraju, o ile od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki upłynęło co najmniej 22 dni (przed wjazdem muszą jednak wypełnić elektroniczny formularz lokalizacyjny: https://plf.uzis.cz/).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 23:21

anakin napisał(a):
MRK napisał(a):A PAG... numero uno. To jest TO miejsce w Cro dla nas.

Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam. :mrgreen:
Witam po długiej nieobecności. :D


:lol: :lol: :lol: :lol: Powitać!! Będę uderzał do Ciebie niebawem z jednym tematem, ale to za chwilę:).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 23:23

new1984 napisał(a):
MRK napisał(a):Dokladnie tak, przy czym, jak jedziesz na teście, to przez Czechy możesz przejechać. Ja, mimo, iż już jestem po pełnym czipowaniu, przez Czechy nie przejadę.


to już chyba nieaktualne, można już przez Czechy tranzytem bez testu: https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyjatkowy-w-republice-czeskiej-zasady-podrozowania

Na okoliczność TRANZYTU z Polski przez Czechy do 12h nie trzeba posiadać aktualnych testów, a jedynie wykazać wiarygodny powód przejazdu przy ew. kontroli.

pytanie, czy np. potwierdzenie rezerwacji w cro jest wystarczające.

Dodatkowo szczepienia też są już uwzględniane:

osoby zaszczepione na terytorium: Czech, Słowacji, Polski, Niemiec, Węgier lub Słowenii co najmniej pierwszą dawką, posiadające certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID w tym kraju, o ile od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki upłynęło co najmniej 22 dni (przed wjazdem muszą jednak wypełnić elektroniczny formularz lokalizacyjny: https://plf.uzis.cz/).



Ano widzisz... świeża zmiana. Bardzo dobrze. Jeszcze czekam na odblokowanie noclegów na Węgrzech, bo się jakoś przyzwyczaiłem, że jak wracam z tamtych rejonów, to muszę załadować bagażnik winami :).
never.ever
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) never.ever » 18.05.2021 09:46

Hej, jak obecnie w czasach korony i wszelkich obostrzeń wygląda podróż do Chorwacji? Którędy pojechać aby móc się mniej więcej w połowie drogi zatrzymać na 1 dzień (jedziemy z dwójką dzieci 6 i 4 lata, i 14h podróży nie damy rady zrobić za jednym razem).
Będziemy pewnie robić testy antygenowe (PCR za drogie dla naszej czwórki, a przyjęliśmy dopiero 1 dawkę szczepionki, drugiej nie zdążymy przed wyjazdem w czerwcu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2021 09:59

Przeczytaj wątek przyklejony:
Aktualne informacje: jak dojechać do Chorwacji - sezon 2021
never.ever
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) never.ever » 18.05.2021 11:31

Przeczytałam już kilka razy, ale jeśli dobrze rozumiem to po drodze do Chorwacji nie ma się gdzie zatrzymać.
Austria - niby można wjechać i zatrzymać sie, ale nadal nakładana jest 10 dniowa kwarantanna.
Czechy - powyżej 12h trzeba powtórzyć test na covid i musi to być PCR.
Słowacja - nie ma możliwości zatrzymywania się
Węgry - można tylko tranzyt
Słowenia - trzeba mieć pcr

Z tego wynika, że jedyną opcją jest zatrzymanie się na południu Polski, i przejechanie przez inne kraje tranzytem do Chorwacji i zatrzymanie się na kolejny odpoczynek gdzieś bliżej Zagrzebia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 296
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone