Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 23.02.2021 08:05

mariusz_sn napisał(a):A ja w tym roku pierwszy raz z okolic Wrocławia do Promajny w sierpniu jadę przez Węgry, zawsze jeździłem przez Austrię. Teraz nocleg na Węgrzech w Lenti w Fonix Fogado, na powrocie w Rajko w HU. Przekonam się osobiście jaka to trasa.


Moim zdaniem lepsza, o wiele mniejszy ruch i znacznie spokojniej na granicy z Chorwacją.
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 27.02.2021 18:58

A jak wyglądają węgierskie tzw. krajówki bo znajomi mi odradzają właśnie przez dużą ilość ich na całej trasie i sporą ilość wiosek i miasteczek. Przez Austrię i Słowenię to wiadomo cały czas autostrady.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 27.02.2021 21:54

przypominają nasze krajówki. te same problemy - rowerzyści, piesi, sarna w lesie czy policja z radarem.
Na Węgrzech policje z radarem widziałem na M85 wiec nie tylko wiosek się trzymają.

Dla mnie wybór trasy PL-CRO to ze względu na miejsce startowe. Z Krakowa wole Słowacje i węgry
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.02.2021 14:16

mariusz_sn napisał(a):A jak wyglądają węgierskie tzw. krajówki bo znajomi mi odradzają właśnie przez dużą ilość ich na całej trasie i sporą ilość wiosek i miasteczek. Przez Austrię i Słowenię to wiadomo cały czas autostrady.

Zawsze można ciut wydłużyć trasę i jechać autostradą przez Budapeszt. Wychodzi o ok 130km więc ale czasowo tylko pół godziny dłużej (sprawdzany czas na teraz). W sezonie może być inaczej. Ja wracałem z Chorwacji przez Budapeszt i korków nie zauważyłem. Z tym że ja akurat w Budapeszcie dodatkowo nocowałem. Mnie jechało się lepiej M7 niż M86 + 86. Przez Austrię największy problem jest pod Wiedniem. Gdyby nie korki w tej okolicy + okresowe remonty w Czechach to trasa przez Czechy i Austrię dla mnie byłaby najlepsza.
Ale ilu kierowców tyle opinii. Warto samemu kilka tras przetestować i samemu się przekonać :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2170
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.02.2021 14:25

mariusz_sn napisał(a):A jak wyglądają węgierskie tzw. krajówki bo znajomi mi odradzają właśnie przez dużą ilość ich na całej trasie i sporą ilość wiosek i miasteczek. Przez Austrię i Słowenię to wiadomo cały czas autostrady.



Jeśli chodzi ogólnie o krajówki, to zgadza się. Te mniej uczęszczane to właśnie sporo terenów zabudowanych.

Wyjątkiem jest natomiast ta najbardziej popularna, czyli Route 86 od Szombathely do Redics (raptem 80 km), na której jest mniej miasteczek i wsi, część ma obwodnice (Szombathely, Zalalovo i Kormend), a nawierzchnia jest prawie na całej długości nowa plus założone zostały ekrany i bariery chroniące przez zwierzyną leśną. Tak więc jeśli ktoś nie ma w planach zwiedzania Budapesztu czy noclegu w tym mieście, to nie warto machać naokoło.

Ja kiedyś jeździłem przez Budapeszt (jeśli zwiedzaliśmy, a jest co :D ), albo M1 do Gyor, potem skrótem do Fehervar lub Veszprem i dalej M7 w dół, ale od 2 lat jeżdżę tylko M85/M86 i DK86 - jest szybciej i wygodnie. :D
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 11.03.2021 10:35

Jaki jest stan krajówki nr 74 między Zalaegerszeg a Nagykanizsza?
Ma ktoś filmik albo zdjęcia?
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 14.05.2021 21:19

Witajcie,
za 2 tyg wybieram się w drogę, na chwilę obecną Czechy wymagają testu w tranzycie a ja mam tylko szczepienie :lool: haha
więc rozważam trasę z Wawy przez Słowację(Zwardoń) - Austrie - Słowenie. Czy jechał ktoś taką trasą ?
jakieś uwagi, wskazówki zalecenia ?
Teoretycznie wiem że Czesi średnio kontrolują , ale ..... może się zdarzyć.
Pozdrav
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 15.05.2021 07:13

bledzik napisał(a):Jaki jest stan krajówki nr 74 między Zalaegerszeg a Nagykanizsza?
Ma ktoś filmik albo zdjęcia?


Jechałem tamtędy dwa razy - ostatnio w 2019r.
Nie jest źle. Nie jest to oczywiście autostrada, ale jakość drogi jest ok.
Są odcinki z łatami na asfalcie, odcinków z dziurami nie z zanotowałem. Czyli naprawiają na bieżąco.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 16.05.2021 11:07

BMC napisał(a):Witajcie,
za 2 tyg wybieram się w drogę, na chwilę obecną Czechy wymagają testu w tranzycie a ja mam tylko szczepienie :lool: haha
więc rozważam trasę z Wawy przez Słowację(Zwardoń) - Austrie - Słowenie. Czy jechał ktoś taką trasą ?
jakieś uwagi, wskazówki zalecenia ?
Teoretycznie wiem że Czesi średnio kontrolują , ale ..... może się zdarzyć.
Pozdrav

Od wczoraj możesz przejechać bez testowania. Musisz mieć zaświadczenie o szczepieniu.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 16.05.2021 11:47

Dzięki, już wiem ;)
szczerze mówiąc liczyłem na to ;)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 16.05.2021 11:52

A jakieś wiarygodne źródło tej informacji? Bo zarówno na gov.pl jak i czeskiego ministerstwa zdrowia wisi info o zakazie tranzytu (poza pilnymi i ważnymi sytuacjami).
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 16.05.2021 12:24

MCR napisał(a):A jakieś wiarygodne źródło tej informacji? Bo zarówno na gov.pl jak i czeskiego ministerstwa zdrowia wisi info o zakazie tranzytu (poza pilnymi i ważnymi sytuacjami).

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus- ... ce-mv.aspx

Ministerstwo Zdrowia wydało zaktualizowany środek ochronny obowiązujący od soboty 15 maja 2021 r. Poszerza się grono osób, które mogą skorzystać ze zwolnienia dla osób zaszczepionych w dniu przyjazdu. Oprócz osób zaszczepionych w Republice Czeskiej opcja ta ma obecnie zastosowanie również do osób zaszczepionych na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Polsce, na Węgrzech i w Słowenii. Jeśli posiadają świadectwo szczepienia, mogą podróżować z krajów UE + o średnim i wysokim ryzyku zakażenia 22 dni po pierwszej dawce szczepienia bez konieczności wykonywania badań i bez ograniczeń swobodnego przemieszczania się po ich terytorium.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 16.05.2021 12:58

Dzięki!
rafal8333
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal8333 » 16.05.2021 14:53

Witam serdecznie, to już 5 wyjazd do Chorwacji jak do tej pory trasa przebiegała przez Czechy, Austria, Słowenia ( wszędzie winiety ). W tym roku chciałem coś zmienić i pojechać przez Czechy Słowacja Węgry lub Słowacja Węgry . Podróż rozpoczynam z Łodzi około godziny 18 ( środa 3 Sierpnia ) . Czy któs z osób znających trasę mogłby podpowiedzieć którędy wygodniej ? z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2170
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.05.2021 15:42

rafal8333 napisał(a):Witam serdecznie, to już 5 wyjazd do Chorwacji jak do tej pory trasa przebiegała przez Czechy, Austria, Słowenia ( wszędzie winiety ). W tym roku chciałem coś zmienić i pojechać przez Czechy Słowacja Węgry lub Słowacja Węgry . Podróż rozpoczynam z Łodzi około godziny 18 ( środa 3 Sierpnia ) . Czy któs z osób znających trasę mogłby podpowiedzieć którędy wygodniej ? z góry dziękuję za każdą podpowiedź.



Wystarczy, że przeczytasz choćby tylko ostatnie 10 stron tego tematu - i już będziesz znał odpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 294
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone