Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacekww
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 05.09.2020 11:29

Wybieram się do Koszyc w piątkowe popołudnie, nie chcę jechać jedynką ze względu na remonty. Zostają dwie trasy przez Nowy Sącz bądź Jasło, podobnej długości i czasowo. Polecacie którąś bardziej z jakiegoś względu, wiadomo chodzi mi o czas dojazdu. Np. przez Nowy Sącz widzę część asfaltu trasy 75 jest słabej jakości, ale też nie wiem jaki jest stan dróg przez Jasło.
Czy oba przejścia graniczne otwarte są w pełnym wymiarze czasowym.
Proszę o sugestie lepszego przejazdu.
Załączniki:
1.jpg
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.09.2020 22:44

jacekww napisał(a):Wybieram się do Koszyc w piątkowe popołudnie, nie chcę jechać jedynką ze względu na remonty. Zostają dwie trasy przez Nowy Sącz bądź Jasło, podobnej długości i czasowo. Polecacie którąś bardziej z jakiegoś względu, wiadomo chodzi mi o czas dojazdu. Np. przez Nowy Sącz widzę część asfaltu trasy 75 jest słabej jakości, ale też nie wiem jaki jest stan dróg przez Jasło.
Czy oba przejścia graniczne otwarte są w pełnym wymiarze czasowym.
Proszę o sugestie lepszego przejazdu.

Wiesz, ja sobie wczesną wiosną planowałem trasę do Rumunii (Oradea) i też mi Google wyrzuciło takie same propozycje jak twoje. Przeglądałem te trasy na Street View, czytałem tutejsze forum, pytałem znajomych TIR-owców, którzy tamtędy jeżdżą.

I.... po rozważeniu wszystkich za i przeciw i tak na koniec byłem zdecydowany na trasę przez Częstochowę, Kraków, Nowy Trag, Poprad, Koszyce i dalej na Debrecen - z tą małą różnicą, że ja ze Śląska do Krakowa jeżdżę zawsze przez Olkusz - bo odcinek A4 Katowice - Balice to wyrób autostradopodobny w nieskończonych remontach, urągający godności kierowcy (a płatny).

Tym bardziej wybrałbym tą trasę teraz, kiedy oddano już 2 odcinki nowej nawierzchni od Tuszyna do Piotrkowa, a kolejne oddadzą lada moment i będziemy wreszcie jeździć po równej nawierzchni betonowej, a nie po dziurach (czy objeżdżać przez Radomsko).

Mój wyjazd do Rumunii z wiadomych względów nie wypalił, ale gdyby wypalił, to pojechałbym gierkówką. Ale to tylko moje zdanie - ja należę do wielbicieli autostrad i ekspresówek, nie przepadam za krajówkami ze stadami TIR-ów po drodze.
jacekww
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 07.09.2020 11:15

Dzięki @marekkowalak, raczej przekonałeś mnie, zależy mi na czasie przejazdu i te nawet 30 minut gra rolę, a i komfort przejazdu też chyba najlepszy.
Też polecę przez Olkusz, bo widzę że to raptem kilkanaście minut różnicy, choć te 20zł nie gra większej roli, ale nie ma chyba sensu i jakiś dużych zysków.
Jeszcze tylko nie wiem czy nie ominąć A1 z Łodzi do Częstochowy lewą strona czyli przez Buczek, Szczerców, Strzelce Wielki, nie wiem jak uciążliwe są w tym momencie remonty i jakich zastojów się spodziewać na jedynce (choć w sumie za miesiąc jadę dopiero).
Rozumiem że na Słowację potrzebna winieta z Popradu do Koszyc.
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.09.2020 18:38

Tak, z Popradu do Koszyc potrzebna winieta.

Przez Szczerców i Strzelce objeżdżałem w ubiegłym roku - nie polecam, bo dużo dziur i ciężarówek. W tym roku objechałem przez Radomsko - o wiele lepiej (ale jechałem w godzinach w miarę małego ruchu).
Saharek
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saharek » 09.09.2020 16:43

W kwestii DK1 warto podejrzeć na GM czy idzie czy stoi. Jak idzie to nie warto kombinować. Jak stanie to całość idzie na DK91 i tam robi się armagedon. Wtedy DW483 (czyli przez Strzelce) nadal idzie tym samym (słabym bo słabym) tempem co zawsze. Ja tam jeżdżę co chwila i sytuacja jest dynamiczna i nie ma normy że np w nocy jest spokój, bo ostatnio robili wiadukty w Piotrkowie i stania było na godzinę na DK1...
lorence
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 09.09.2020 19:38

Z tego co widze Czechy nie wprowadziły poki co żadnych ograniczeń i można tam przenocować? Czy cos mi umknęło? Jak wygląda wjazd Czechy > Polska?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2020 19:41

lorence napisał(a):Z tego co widze Czechy nie wprowadziły poki co żadnych ograniczeń i można tam przenocować? Czy cos mi umknęło? Jak wygląda wjazd Czechy > Polska?

jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2020-aktualne-inforwacje-t55858.html
lorence
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 09.09.2020 20:02

Tak widziałem pytam może coś mi umknęło.
Ktoś wracał po 01.09 z Chorwacji do Polski? Jakieś utrudnienia poza tranzytem? Jutro wracam do pl. Dam znać jak to aktualnie wygląda.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2020 20:19

Wg aktualnych informacji przejazd przez Czechy odbywa się bez żadnych utrudnień zawiązanych z tranzytem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.09.2020 22:07

lorence napisał(a):Z tego co widze Czechy nie wprowadziły poki co żadnych ograniczeń i można tam przenocować? Czy cos mi umknęło? Jak wygląda wjazd Czechy > Polska?

Byłem dzisiaj w ČR (jestem tu względnie regularnie), ograniczeń brak. W kwestii pobytu, na miejscu od jutra wracają obostrzenia w postaci noszenia maseczek w pomieszczeniach.
lorence
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 11.09.2020 06:59

Wczoraj jechałem z Zadar > Katowice przez Słowenie, Austrie, Czechy.
Start ok 9:30. Nie będę sie rozpisywał na granicach w miare pusto, na całej trasie nikt nie sprawdzał nawet naszych dowodów, zero jakichkolwiek informacji o tranzycie, wszędzie tylko żeby jechać. 8)
mietas69
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 11.09.2020 20:12

Witam.Dzisiaj wróciłem z Drvenika przez Słowenię Austrię i Czechy ,zero problemów Słoweńcy tylko sprawdzali winietki w Czechach żadnych obostrzeń nikt nie miał na stacjii maseczek tylko my .Jednak droga przez Węgry jest lepsza ,objazd tego jeziorka w Czechach trwa tyle że chyba szybciej byłoby jechać korytarzem przez WĘGRY .Zobaczymy co wymyśli Orban za rok CHVALA
taki--jeden
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 12.09.2020 15:26

Jestem w Biogradzie. Przejazd Słowacja Węgry zapytali tylko czy do Chorwacji i kazali jechać. Stare przejście HU HR trzy auta o 5 rano, 2 minuty czekania i jazda. Ruch bardzo maly. Upał. O korona raczej nikt nie mysli:) Na Słowacji sarenka czaiła się na poboczu. Na M0 lisek tańcował na autostradzie na którymś zjeździe - o mało co nie skończyło się uderzeniem.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 293
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019