Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 05.09.2020 12:29

Wybieram się do Koszyc w piątkowe popołudnie, nie chcę jechać jedynką ze względu na remonty. Zostają dwie trasy przez Nowy Sącz bądź Jasło, podobnej długości i czasowo. Polecacie którąś bardziej z jakiegoś względu, wiadomo chodzi mi o czas dojazdu. Np. przez Nowy Sącz widzę część asfaltu trasy 75 jest słabej jakości, ale też nie wiem jaki jest stan dróg przez Jasło.
Czy oba przejścia graniczne otwarte są w pełnym wymiarze czasowym.
Proszę o sugestie lepszego przejazdu.
Załączniki:
1.jpg
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.09.2020 23:44

jacekww napisał(a):Wybieram się do Koszyc w piątkowe popołudnie, nie chcę jechać jedynką ze względu na remonty. Zostają dwie trasy przez Nowy Sącz bądź Jasło, podobnej długości i czasowo. Polecacie którąś bardziej z jakiegoś względu, wiadomo chodzi mi o czas dojazdu. Np. przez Nowy Sącz widzę część asfaltu trasy 75 jest słabej jakości, ale też nie wiem jaki jest stan dróg przez Jasło.
Czy oba przejścia graniczne otwarte są w pełnym wymiarze czasowym.
Proszę o sugestie lepszego przejazdu.



Wiesz, ja sobie wczesną wiosną planowałem trasę do Rumunii (Oradea) i też mi Google wyrzuciło takie same propozycje jak twoje. Przeglądałem te trasy na Street View, czytałem tutejsze forum, pytałem znajomych TIR-owców, którzy tamtędy jeżdżą.

I.... po rozważeniu wszystkich za i przeciw i tak na koniec byłem zdecydowany na trasę przez Częstochowę, Kraków, Nowy Trag, Poprad, Koszyce i dalej na Debrecen - z tą małą różnicą, że ja ze Śląska do Krakowa jeżdżę zawsze przez Olkusz - bo odcinek A4 Katowice - Balice to wyrób autostradopodobny w nieskończonych remontach, urągający godności kierowcy (a płatny).

Tym bardziej wybrałbym tą trasę teraz, kiedy oddano już 2 odcinki nowej nawierzchni od Tuszyna do Piotrkowa, a kolejne oddadzą lada moment i będziemy wreszcie jeździć po równej nawierzchni betonowej, a nie po dziurach (czy objeżdżać przez Radomsko).

Mój wyjazd do Rumunii z wiadomych względów nie wypalił, ale gdyby wypalił, to pojechałbym gierkówką. Ale to tylko moje zdanie - ja należę do wielbicieli autostrad i ekspresówek, nie przepadam za krajówkami ze stadami TIR-ów po drodze.
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 07.09.2020 12:15

Dzięki @marekkowalak, raczej przekonałeś mnie, zależy mi na czasie przejazdu i te nawet 30 minut gra rolę, a i komfort przejazdu też chyba najlepszy.
Też polecę przez Olkusz, bo widzę że to raptem kilkanaście minut różnicy, choć te 20zł nie gra większej roli, ale nie ma chyba sensu i jakiś dużych zysków.
Jeszcze tylko nie wiem czy nie ominąć A1 z Łodzi do Częstochowy lewą strona czyli przez Buczek, Szczerców, Strzelce Wielki, nie wiem jak uciążliwe są w tym momencie remonty i jakich zastojów się spodziewać na jedynce (choć w sumie za miesiąc jadę dopiero).
Rozumiem że na Słowację potrzebna winieta z Popradu do Koszyc.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.09.2020 19:38

Tak, z Popradu do Koszyc potrzebna winieta.

Przez Szczerców i Strzelce objeżdżałem w ubiegłym roku - nie polecam, bo dużo dziur i ciężarówek. W tym roku objechałem przez Radomsko - o wiele lepiej (ale jechałem w godzinach w miarę małego ruchu).
Saharek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saharek » 09.09.2020 17:43

W kwestii DK1 warto podejrzeć na GM czy idzie czy stoi. Jak idzie to nie warto kombinować. Jak stanie to całość idzie na DK91 i tam robi się armagedon. Wtedy DW483 (czyli przez Strzelce) nadal idzie tym samym (słabym bo słabym) tempem co zawsze. Ja tam jeżdżę co chwila i sytuacja jest dynamiczna i nie ma normy że np w nocy jest spokój, bo ostatnio robili wiadukty w Piotrkowie i stania było na godzinę na DK1...
lorence
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 09.09.2020 20:38

Z tego co widze Czechy nie wprowadziły poki co żadnych ograniczeń i można tam przenocować? Czy cos mi umknęło? Jak wygląda wjazd Czechy > Polska?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2020 20:41

lorence napisał(a):Z tego co widze Czechy nie wprowadziły poki co żadnych ograniczeń i można tam przenocować? Czy cos mi umknęło? Jak wygląda wjazd Czechy > Polska?

jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2020-aktualne-inforwacje-t55858.html
lorence
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 09.09.2020 21:02

Tak widziałem pytam może coś mi umknęło.
Ktoś wracał po 01.09 z Chorwacji do Polski? Jakieś utrudnienia poza tranzytem? Jutro wracam do pl. Dam znać jak to aktualnie wygląda.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2020 21:19

Wg aktualnych informacji przejazd przez Czechy odbywa się bez żadnych utrudnień zawiązanych z tranzytem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.09.2020 23:07

lorence napisał(a):Z tego co widze Czechy nie wprowadziły poki co żadnych ograniczeń i można tam przenocować? Czy cos mi umknęło? Jak wygląda wjazd Czechy > Polska?


Byłem dzisiaj w ČR (jestem tu względnie regularnie), ograniczeń brak. W kwestii pobytu, na miejscu od jutra wracają obostrzenia w postaci noszenia maseczek w pomieszczeniach.
lorence
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 11.09.2020 07:59

Wczoraj jechałem z Zadar > Katowice przez Słowenie, Austrie, Czechy.
Start ok 9:30. Nie będę sie rozpisywał na granicach w miare pusto, na całej trasie nikt nie sprawdzał nawet naszych dowodów, zero jakichkolwiek informacji o tranzycie, wszędzie tylko żeby jechać. 8)
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 11.09.2020 21:12

Witam.Dzisiaj wróciłem z Drvenika przez Słowenię Austrię i Czechy ,zero problemów Słoweńcy tylko sprawdzali winietki w Czechach żadnych obostrzeń nikt nie miał na stacjii maseczek tylko my .Jednak droga przez Węgry jest lepsza ,objazd tego jeziorka w Czechach trwa tyle że chyba szybciej byłoby jechać korytarzem przez WĘGRY .Zobaczymy co wymyśli Orban za rok CHVALA
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 12.09.2020 16:26

Jestem w Biogradzie. Przejazd Słowacja Węgry zapytali tylko czy do Chorwacji i kazali jechać. Stare przejście HU HR trzy auta o 5 rano, 2 minuty czekania i jazda. Ruch bardzo maly. Upał. O korona raczej nikt nie mysli:) Na Słowacji sarenka czaiła się na poboczu. Na M0 lisek tańcował na autostradzie na którymś zjeździe - o mało co nie skończyło się uderzeniem.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 26.12.2020 13:51

Nie wiem czy gdzieś już było, ale wklejam: Most przed Mikulovem na 52 otwarty https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/silnicari-zprovozni-opraveny-most-pres-nove-mlyny/1970713
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 15.02.2021 21:49

A ja w tym roku pierwszy raz z okolic Wrocławia do Promajny w sierpniu jadę przez Węgry, zawsze jeździłem przez Austrię. Teraz nocleg na Węgrzech w Lenti w Fonix Fogado, na powrocie w Rajko w HU. Przekonam się osobiście jaka to trasa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 293
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone