Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 24.02.2019 09:11

dids76 napisał(a):Jeżdżę do Chorwacji od 2008r, zawsze przez Czechy-Austrię i Słowenię. W tym roku pierwszy raz chcę spróbować przez Słowację i Węgry. Zabieram się do niej od kilku lat i jednak zawsze wybierałem znaną mi trasę. W tym roku zarezerwowałem już nocleg na Węgrzech żeby nie zachciało mi się jechać jak zawsze :oczko_usmiech: :mrgreen:

Mówiąc bez żadnej przekory czekam na relację z Twojej trasy :D
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 25.02.2019 20:49

wielbiciel napisał(a):
CzechuXX napisał(a):
wielbiciel napisał(a):A ja ostatnio jeżdżę wariantem Cz-A-Hu-Slo-Hr i jest zarąbisty.
Omijam wszelkie niedogodności i czy to jest w dzień czy w nocy bardzo szybki. Z T.Gór do bramek Lucko mam 735 km/7,5h.
Jak bym jechał Cz-A-Slo (objazd)-Hr, jak większość jeździ, to wychodzi mi 770 km/7,75h ale jedziemy po drogach o dużym natężeniu ruchu oraz objazdem przez wioski i wąskie drogi.
Jechałem już różnymi drogami, ale teraz mam wypracowany scenariusz tani i szybki, a co najważniejsze nie jest męczący i przewidywalny.



Napisz miejscowości przez które jedziesz z numerkami tras objazdem przez Węgry.
Widziałem już, że chyba wklejałeś google map link ale na urządzeniach mobilnych to zupełnie inaczej pokazuje.

W A jedziesz A23, A3, 61a granica z Węgrami, Koszeg i 87, Szombathely i 86, granica Słowenia, Lendawa (bez winiety), Mursko Sredisce, Cakovec i dalej A4 na Zagrzeb.
Na Węgrzech masz już obwodnice miejscowości, więc nawet nie wiem jak się nazywają (ten język!). Popatrz na normalnym kompie wtedy będzie ci łatwiej pooglądać.


Dziękuję. Ten objazd zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 25.02.2019 20:54

amatus1 napisał(a):Jadąc z Pomorza ( mam chyba najdalej) rozważałem opcje ( rok temu sprawdzoną ) Pl A1, Słowacja przez Czadce, Żylina, Bratyslawa, Gyor, Szombachy, Letyney, Zagrzeb-Lokva Rogoznica ale powoli myślę o Twojej opcji wielbicielu...


Jechałem tą trasą w 2018. Jest OK ale też szukam alternatywy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.02.2019 09:48

Samolot jest dobrą alternatywą...
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 26.02.2019 13:06

Pääkäyttäjä napisał(a):Samolot jest dobrą alternatywą...


No to lataj samolotem. Dla mnie byłaby to dobra alternatywa gdybym jechał na weekend, a nie ponad tydzień.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 26.02.2019 13:14

pablos77 napisał(a):
Bubbu napisał(a):Dotychczas były zasadniczo dwie trasy Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja, lub Słowacja - Węgry - Chorwacja, z lokalnymi odstępstwami. Teraz google pokazało trasę: https://www.google.pl/maps/dir/50.40045 ... rt+by+link usunięty na życzenie włściciela strony docelowej,+Kricin+30,+51523,+Ba%C5%A1ka,+Krk,+Chorwacja/@47.5971071,13.9309904,6z/data=!3m1!4b1!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x47639fba13d74757:0x41c8c5b3b69a6f19!2m2!1d14.766966!2d44.96922

Czy ktoś zna bliżej ten temat?


Jeżdżę trasa przez Węgry trasa nr 1 i polecam gorąco, jest tańsza i mniejsze ryzyko mandatów niż trasa nr 2. Jak poniżej

:arrow: https://tiny.pl/tm2zg


Wybór trasy przez Czechy/Austrię albo Żylinę/Bratysławę jadąc z Podkarpacia, jest dość .... ekscentryczny ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.02.2019 15:33

CzechuXX napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Samolot jest dobrą alternatywą...


No to lataj samolotem. Dla mnie byłaby to dobra alternatywa gdybym jechał na weekend, a nie ponad tydzień.


Nie wiem, jak bardzo aktualne masz info ale na weekend samolotem tam nie wyskoczysz. Loty są (były) co tydzień i średnio chce mi się wierzyć, że nie jest to dobra alternatywa.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 26.02.2019 16:19

Pääkäyttäjä napisał(a):
Nie wiem, jak bardzo aktualne masz info ale na weekend samolotem tam nie wyskoczysz. Loty są (były) co tydzień i średnio chce mi się wierzyć, że nie jest to dobra alternatywa.


Nie mam żadnych info ponieważ nie interesuje mnie wyjazd samolotem w tym kierunku
Zresztą to jest temat : Dojazd do Chorwacji -> Samochodem. Jeśli chcesz podyskutować o samolotach to idź do odpowiedniej zakładki.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 18.03.2019 19:57

Mam pytanie jak wygląda dojazd do CRO w tygodniu?
W tym roku jedziemy na UMF do Splitu i myślałem o trasie przez Cz,A,Slo,Cro. Poprzednie dwa wyjazdy, trasa w weekendy przez Węgry. Wyjazd z Katowic 11.07 (czwartek) godzina gdzieś 1.00, powrót 16,07(wtorek) po śniadaniu.
GM pokazuje mi ,że w Wiedniu bym był około 5 , a w Macelj około 9. Ktoś podpowie ze swojego doświadczenia , jak to wygląda w tygodniu. Trasa ze wszystkimi winietami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2019 13:21

Do znudzenia - szczyt wymiany turnusów zawsze przypada na weekend, w poniedziałek zawsze rusza tranzyt zatem w środku tygodnia powinno być normalnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2019 14:21

To nie nudz !! Albo komuś pomóż i odpisz a nie ciągle marudź
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.03.2019 14:48

Sadeczanin78 napisał(a):To nie nudz !! Albo komuś pomóż i odpisz a nie ciągle marudź


Przecież pomógł i odpisał, do tego odpowiadając na pytanie ...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.03.2019 15:57

piotrulex napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a):To nie nudz !! Albo komuś pomóż i odpisz a nie ciągle marudź


Przecież pomógł i odpisał, do tego odpowiadając na pytanie ...


Jak rzadko zgadzam się z kolegą :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2019 22:23

Sadeczanin78 napisał(a):To nie nudz !! Albo komuś pomóż i odpisz a nie ciągle marudź


...proponuję zapoznać się z takimi terminami-idiomami jak "do znudzenia", "metoda zdartej płyty", "w kółko to samo" a na koniec wspiąć sie na wyżyny i poszukać (choć ta sztuka wymaga niejakiej umiejętności zadawania pytań) odpowiedzi ma forum.

Czego nie zrozumiałeś w mojej zwartej i dość konkretnej wypowiedzi, hm?

Mógłbym się przyczepić i np. nie zadawać sobie trudu szukania, czym jest jakiś tam UMF i kiedy to ma miejsce i odpisać Ci z grubsza, bez udziału mózgu, że jak w najbliższy czwartek, to nie powinno być problemu...

Dlatego zapytam raz jeszcze: czego nie zrozumiałeś w moim poprzednim wpisie?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.03.2019 22:33

Sadeczanin78 napisał(a):To nie nudz !! Albo komuś pomóż i odpisz a nie ciągle marudź

Widzę, że w temacie to jednak Ty masz zdecydowanie mniej (żeby nie powiedzieć nic) do powiedzenia, więc sobie odpusć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 220
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone