Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2018 14:40

kaeres napisał(a):Aaaa...
może tak być...
O mniej więcej takie wyjaśnienie sprawy mi chodziło. Dziękuję za pomoc Krkmaniakowi :)

PS. inna sprawa, gdzie jest pomiar (kamera) bo w tunelu na pewno nie.



Kamery są w tunelu, na początku i na jego końcu (wylocie). Te początkowe są chyba na jednej z kratownic w tunelu: pierwsza jest na jego początku, druga kawałek dalej - na niej, obok tablic świetlnych wiszą kamery, koniec pomiaru wyznaczają białe linie wymalowane w poprzek autostrady u jego wylotu (nad nią wiszą kamery). Na tej tablicy, która wyświetla info o pomiarze, są też znaki świetlne któe już wyznaczają prędkość w tunelu (pierwsze tablice mają 100, potem 80 a na początku tunelu jest powtórzona 80). Poza konkursem: tunel jest też wyposażony w system sprawdzania winiet, kontroluje ADR i takie tam. Nie ma lekko.

Edyta: znalazłem kamery i punkt początkowy pomiaru.

kamery_tunel.PNG
Ostatnio edytowano 06.11.2018 14:52 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.11.2018 14:51

Dokładniej się nie da :)
Dziękuję za pomoc.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 06.11.2018 20:30

kaeres napisał(a):Dokładniej się nie da :)
Dziękuję za pomoc.


Po jakim czasie ten mandat?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.11.2018 11:51

Awizo odebrałem przedwczoraj.
Wysłali 19 października, wykroczenie 29 lipca więc 3 miesiące im zajęło.
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006
Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 15.02.2019 23:45

Dotychczas były zasadniczo dwie trasy Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja, lub Słowacja - Węgry - Chorwacja, z lokalnymi odstępstwami. Teraz google pokazało trasę: https://www.google.pl/maps/dir/50.40045 ... !5i2?hl=pl

Czy ktoś zna bliżej ten temat?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.02.2019 10:15

To moja zeszłoroczna trasa, z tym że zjechałem trochę wcześniej przed Gyor na drogę nr 86, i korzystałem ze starego przejścia Letenye (zero samochodów). Droga całkiem w porządku pod warunkiem, że przez Węgry pojedziesz w dzień. Nocą ten odcinek jest męczący, a jak spadł by deszcz, to już całkiem kiepsko. Jechałem w środku tygodnia i korków nie uświadczyłem.

PS. Nie wiem czy w mapie podałeś swój adres. Jeśli tak, to polecam zmienić nieco punkt początkowy ;)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 17.02.2019 11:43

Jechałem przez Węgry w nocy i było OK. Wolę jeździć krajówkami w nocy. Autostrady są za nudne.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 17.02.2019 12:05

Witam.
W tym roku pojedziemy pierwszy raz przez Czechy.
I mam takie pytanie ,czy lepiej jechac z Brna A2 do zjazdu Breclav i dalej kierowac się na Wieden?
Czy lepiej S2 z Brna na Mikulov i dalej kierunek Wiedeń?
Wyjazd z Szczyrku 6 Sierpnia koło południa.
Pozdr.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.02.2019 12:48

Mikulov lubił się korkować nawet bez tego remontu, który obecnie trwa na grobli. Wprawdzie teraz nie ma tam dramatu, ale latem, przy zwiększonym ruchu może być różnie. Wydaje mi się, że w dzień jazda na Brzecław może być lepszym rozwiązaniem.
Można też zawsze zerknąć na natężenie ruchu do map google'a i wówczas zdecydować.
Ostatnio edytowano 17.02.2019 13:48 przez maxredaktor, łącznie edytowano 1 raz
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 17.02.2019 12:56

maxredaktor napisał(a):Mikulov lubił się korkować nawet bez tego remontu, który obecnie trwa na grobli. Wprawdzie teraz nie ma tam dramatu, ale latem, przy zwiększonym ruchu może być równie. Wyda mi się, że w dzień jazda na Brzecław może być lepszym rozwiązaniem.
Można też zawsze zerknąć na natężenie ruchu do map google'a i wówczas zdecydować.


Dzięki
Chyba raczej pojedziemy na Breclav i mała przerwa w Lednice zobaczyć Zamek i coś na ząb.
:papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.02.2019 13:56

My też podobnie zrobimy :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.02.2019 14:29

Most przed Mikulovem jest częściowo naprawiony (świateł nie ma) więc korków nie powinno być, tym bardziej że 6 sierpnia to wtorek. Jadąc przez Mikulov wcześniej wjeżdżasz na A5 po stronie austriackiej. Jeździłem obiema trasami i bardziej podobał mi się wariant przez Breclav, jednak z powodu oddania kolejnego odcinka A5, od ubiegłego roku wybieram Mikulov. :wink: Najlepiej sprawdzić natężenie ruchu na GM.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.02.2019 14:35

dids76 napisał(a):Most przed Mikulovem jest częściowo naprawiony (świateł nie ma) więc korków nie powinno być, tym bardziej że 6 sierpnia to wtorek. Jadąc przez Mikulov wcześniej wjeżdżasz na A5 po stronie austriackiej. Jeździłem obiema trasami i bardziej podobał mi się wariant przez Breclav, jednak z powodu oddania kolejnego odcinka A5, od ubiegłego roku wybieram Mikulov. :wink: Najlepiej sprawdzić natężenie ruchu na GM.


Ja miałem ten dylemat w zeszłym roku ale pojechałem jednak przez Brzecław bo bałem się korków na moście. Ale w tym roku jakna moście nie ma wahadła to chyba trzeba będzie przez Mikulov jechać.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 17.02.2019 14:51

DamianM napisał(a):Witam.
W tym roku pojedziemy pierwszy raz przez Czechy.
I mam takie pytanie ,czy lepiej jechac z Brna A2 do zjazdu Breclav i dalej kierowac się na Wieden?
Czy lepiej S2 z Brna na Mikulov i dalej kierunek Wiedeń?
Wyjazd z Szczyrku 6 Sierpnia koło południa.
Pozdr.

Z Szczyrku to nie lepiej na Zwardoń do Bratysławy no i późnij przez Węgry ?
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 17.02.2019 15:28

Bubbu napisał(a):Dotychczas były zasadniczo dwie trasy Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja, lub Słowacja - Węgry - Chorwacja, z lokalnymi odstępstwami. Teraz google pokazało trasę: https://www.google.pl/maps/dir/50.40045 ... 2d44.96922

Czy ktoś zna bliżej ten temat?


Jeżdżę trasa przez Węgry trasa nr 1 i polecam gorąco, jest tańsza i mniejsze ryzyko mandatów niż trasa nr 2. Jak poniżej

:arrow: https://tiny.pl/tm2zg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 217
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone