Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 17.02.2019 21:14

dids76 napisał(a):Most przed Mikulovem jest częściowo naprawiony (świateł nie ma) więc korków nie powinno być, tym bardziej że 6 sierpnia to wtorek. Jadąc przez Mikulov wcześniej wjeżdżasz na A5 po stronie austriackiej. Jeździłem obiema trasami i bardziej podobał mi się wariant przez Breclav, jednak z powodu oddania kolejnego odcinka A5, od ubiegłego roku wybieram Mikulov. :wink: Najlepiej sprawdzić natężenie ruchu na GM.


Dzięki ,sprawdzę

Dzi
andywiki napisał(a):
DamianM napisał(a):Witam.
W tym roku pojedziemy pierwszy raz przez Czechy.
I mam takie pytanie ,czy lepiej jechac z Brna A2 do zjazdu Breclav i dalej kierowac się na Wieden?
Czy lepiej S2 z Brna na Mikulov i dalej kierunek Wiedeń?
Wyjazd z Szczyrku 6 Sierpnia koło południa.
Pozdr.

Z Szczyrku to nie lepiej na Zwardoń do Bratysławy no i późnij przez Węgry ?

Dzieki,Może i lepiej ,napewno lepiej ,
ale Moja trasa powrotna jest w całkiem innym kierunku.
Więc zakup Winiet na Słowację i Węgry, na jedno razowy przejazd chyba mi się nie opłaca
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 18.02.2019 16:25

SingSing74 napisał(a):
PS. Nie wiem czy w mapie podałeś swój adres. Jeśli tak, to polecam zmienić nieco punkt początkowy ;)



Nie, to calkiem przypadkowe miejsce na trasie.
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006
Re: Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 18.02.2019 16:43

pablos77 napisał(a):
Jeżdżę trasa przez Węgry trasa nr 1 i polecam gorąco, jest tańsza i mniejsze ryzyko mandatów niż trasa nr 2. Jak poniżej

:arrow: https://tiny.pl/tm2zg


Jeżdżę tą trasą od 2006. W ubiegłym roku stan drogi i obciążenie ruchem, w Polsce, na Słowacji, a zwłaszcza na węgierskich drogach poza autostradą, był taki, że zastanawiam się czy 200 km dalej przez Czechy i Austrię nie będzie szybciej i wygodniej.
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 22.02.2019 19:48

Bubbu napisał(a):
pablos77 napisał(a):
Jeżdżę trasa przez Węgry trasa nr 1 i polecam gorąco, jest tańsza i mniejsze ryzyko mandatów niż trasa nr 2. Jak poniżej

:arrow: https://tiny.pl/tm2zg


Jeżdżę tą trasą od 2006. W ubiegłym roku stan drogi i obciążenie ruchem, w Polsce, na Słowacji, a zwłaszcza na węgierskich drogach poza autostradą, był taki, że zastanawiam się czy 200 km dalej przez Czechy i Austrię nie będzie szybciej i wygodniej.


Wtrącę swoje trzy grosze. Co prawda nie jeżdżę do CRO aż tak długo jak wielu z forum bo dopiero od momentu jak Chorwacja przystąpiła do UE w 2013 roku. Pierwsze dwa wyjazdy w 2013 i 2014 były przez Czechy, Austrię i Słowenię. W 2015 pojechałem trasą przez Słowację i Węgry, która mnie zaskoczyła brakiem korków. W kolejnych latach mój zachwyt trwał aż do ubiegłego roku. Niestety to co było w poprzednim roku to jakiś dramat. Ruch na trasie przez Słowację i Węgry stał się mocno zauważalny i uciążliwy. Startowaliśmy w tym samym czasie na dwa auta do tego samego apartamentu koło Szybenika. Znajomi pojechali wg Google Maps przez Czechy, Austrię i Słowenię (z ominięciem autostrad w SLO) a my (mając już zakupione winiety) jak zwykle pojechaliśmy przez Słowację i Węgry. W trakcie podróży na początku zastanawiałem się ile będą po nas na miejscu. Po rozmowie i podaniu swoich pozycji jak przekroczyliśmy granicę chorwacką już wiedziałem, że coś jest nie tak. Na miejscu okazało się, że to oni na nas czekali od 1,5 godziny. Zdążyli się rozpakować i pospacerować po plaży. Tak więc w tym roku bardzo mocno zastanawiam się czy nie pojechać przez CZ A i SLO. Różnica w kilometrach przy tych dwóch trasach z Łodzi do Szybenika to raptem 25 km na korzyść Węgier ale jadąc przez Czechy, Austrię non stop mamy autostradę. Chwalicie trasę przez Węgry, tak jak ja do tej pory bo faktycznie było szybciej i bez korków. Obecnie chyba nie ma sensu pchać się przez Węgry jeśli zamiast zyskać to tracimy. Tym bardziej, że droga przez Węgry od Shombatheley do granicy z CRO to zwykła krajówka głównie przez miasteczka i lasy z dużą ilością zwierzyny (o mozolnych ciężarówkach nie wspominam). Oczywiście nie narzucam nikomu trasy a jedynie sugeruję aby jeszcze raz mocno zastanowił się nad jazdą przez polecane Węgry bo staje się to coraz mniej korzystne. Sam w tym roku mocno się zastanawiam nad zmianą trasy. Wyjazd był 04.07.2018 o 5:00 z Łodzi, dwa tankowania w PL przed granicą i na Węgrzech w Redics przed Granicą (po około 20 min każde). Po drodze brak remontów i robót drogowych, normalna jazda przepisowa na ile pozwalały warunki.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.02.2019 20:11

Jeżdżę do Chorwacji od 2008r, zawsze przez Czechy-Austrię i Słowenię. W tym roku pierwszy raz chcę spróbować przez Słowację i Węgry. Zabieram się do niej od kilku lat i jednak zawsze wybierałem znaną mi trasę. W tym roku zarezerwowałem już nocleg na Węgrzech żeby nie zachciało mi się jechać jak zawsze :oczko_usmiech: :mrgreen:
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 22.02.2019 20:22

dids76 napisał(a):Jeżdżę do Chorwacji od 2008r, zawsze przez Czechy-Austrię i Słowenię. W tym roku pierwszy raz chcę spróbować przez Słowację i Węgry. Zabieram się do niej od kilku lat i jednak zawsze wybierałem znaną mi trasę. W tym roku zarezerwowałem już nocleg na Węgrzech żeby nie zachciało mi się jechać jak zawsze :oczko_usmiech: :mrgreen:


To daj znać jak poszło przez Węgry. Ja w tym roku jestem coraz bliżej kapitulacji i chyba pojadę przez Czechy. Tym bardziej, że w trakcie majówki osobiście sprawdzę jak wygląda remont mostu za Mikulovem
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.02.2019 21:09

AdamLodz napisał(a):
Bubbu napisał(a):
pablos77 napisał(a):
Jeżdżę trasa przez Węgry trasa nr 1 i polecam gorąco, jest tańsza i mniejsze ryzyko mandatów niż trasa nr 2. Jak poniżej

:arrow: https://tiny.pl/tm2zg


Jeżdżę tą trasą od 2006. W ubiegłym roku stan drogi i obciążenie ruchem, w Polsce, na Słowacji, a zwłaszcza na węgierskich drogach poza autostradą, był taki, że zastanawiam się czy 200 km dalej przez Czechy i Austrię nie będzie szybciej i wygodniej.


Wtrącę swoje trzy grosze. Co prawda nie jeżdżę do CRO aż tak długo jak wielu z forum bo dopiero od momentu jak Chorwacja przystąpiła do UE w 2013 roku. Pierwsze dwa wyjazdy w 2013 i 2014 były przez Czechy, Austrię i Słowenię. W 2015 pojechałem trasą przez Słowację i Węgry, która mnie zaskoczyła brakiem korków. W kolejnych latach mój zachwyt trwał aż do ubiegłego roku. Niestety to co było w poprzednim roku to jakiś dramat. Ruch na trasie przez Słowację i Węgry stał się mocno zauważalny i uciążliwy. Startowaliśmy w tym samym czasie na dwa auta do tego samego apartamentu koło Szybenika. Znajomi pojechali wg Google Maps przez Czechy, Austrię i Słowenię (z ominięciem autostrad w SLO) a my (mając już zakupione winiety) jak zwykle pojechaliśmy przez Słowację i Węgry. W trakcie podróży na początku zastanawiałem się ile będą po nas na miejscu. Po rozmowie i podaniu swoich pozycji jak przekroczyliśmy granicę chorwacką już wiedziałem, że coś jest nie tak. Na miejscu okazało się, że to oni na nas czekali od 1,5 godziny. Zdążyli się rozpakować i pospacerować po plaży. Tak więc w tym roku bardzo mocno zastanawiam się czy nie pojechać przez CZ A i SLO. Różnica w kilometrach przy tych dwóch trasach z Łodzi do Szybenika to raptem 25 km na korzyść Węgier ale jadąc przez Czechy, Austrię non stop mamy autostradę. Chwalicie trasę przez Węgry, tak jak ja do tej pory bo faktycznie było szybciej i bez korków. Obecnie chyba nie ma sensu pchać się przez Węgry jeśli zamiast zyskać to tracimy. Tym bardziej, że droga przez Węgry od Shombatheley do granicy z CRO to zwykła krajówka głównie przez miasteczka i lasy z dużą ilością zwierzyny (o mozolnych ciężarówkach nie wspominam). Oczywiście nie narzucam nikomu trasy a jedynie sugeruję aby jeszcze raz mocno zastanowił się nad jazdą przez polecane Węgry bo staje się to coraz mniej korzystne. Sam w tym roku mocno się zastanawiam nad zmianą trasy. Wyjazd był 04.07.2018 o 5:00 z Łodzi, dwa tankowania w PL przed granicą i na Węgrzech w Redics przed Granicą (po około 20 min każde). Po drodze brak remontów i robót drogowych, normalna jazda przepisowa na ile pozwalały warunki.

Ja jechałem rok temu pierwszy raz przez Słowację i Węgry ( 3 razy przez Cz-Aus-Slo i raz Niemcy...) i powiem, że miłe zaskoczenie, taniej i szybciej. Zero korkow a wcześniej zawsze mieliśmy pecha w Wiedniu i na granicy Slo-Cro. w tym roku padnie ponownie raczej na Słowację-Wegry tym bardziej, że jest problem z objazdem w Slowenii
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.02.2019 21:13

amatus1 napisał(a):Ja jechałem rok temu pierwszy raz przez Słowację i Węgry ( 3 razy przez Cz-Aus-Slo i raz Niemcy...) i powiem, że miłe zaskoczenie, taniej i szybciej. Zero korkow a wcześniej zawsze mieliśmy pecha w Wiedniu i na granicy Slo-Cro. w tym roku padnie ponownie raczej na Słowację-Wegry tym bardziej, że jest problem z objazdem w Slowenii

Nie po raz pierwszy, ale powrót do tej trasy po kilku latach i mogę się pod powyższym podpisać. :wink:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Czechy Słowacja Węgry Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.02.2019 21:56

walp napisał(a):
amatus1 napisał(a):Ja jechałem rok temu pierwszy raz przez Słowację i Węgry ( 3 razy przez Cz-Aus-Slo i raz Niemcy...) i powiem, że miłe zaskoczenie, taniej i szybciej. Zero korkow a wcześniej zawsze mieliśmy pecha w Wiedniu i na granicy Slo-Cro. w tym roku padnie ponownie raczej na Słowację-Wegry tym bardziej, że jest problem z objazdem w Slowenii

Nie po raz pierwszy, ale powrót do tej trasy po kilku latach i mogę się pod powyższym podpisać. :wink:


Z tym to różnie bywa...moi znajomi w zeszłym roku jechali przez SK-H i w tym roku chcą jechać tak jak my czyli CZ-A-SLO bo wariant węgierski wg nich jest kiepski i dłużej się jedzie. Także jak widzicie, jedni zadowoleni inni nie. Podobnie jest z trasą CZ-A-SLO. Wiele osób krytykuje a ja nią jeżdżę od kilku lat i jestem zadowolony :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.02.2019 23:04

A ja ostatnio jeżdżę wariantem Cz-A-Hu-Slo-Hr i jest zarąbisty.
Omijam wszelkie niedogodności i czy to jest w dzień czy w nocy bardzo szybki. Z T.Gór do bramek Lucko mam 735 km/7,5h.
Jak bym jechał Cz-A-Slo (objazd)-Hr, jak większość jeździ, to wychodzi mi 770 km/7,75h ale jedziemy po drogach o dużym natężeniu ruchu oraz objazdem przez wioski i wąskie drogi.
Jechałem już różnymi drogami, ale teraz mam wypracowany scenariusz tani i szybki, a co najważniejsze nie jest męczący i przewidywalny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.02.2019 23:28

wielbiciel napisał(a):A ja ostatnio jeżdżę wariantem Cz-A-Hu-Slo-Hr i jest zarąbisty.
Omijam wszelkie niedogodności i czy to jest w dzień czy w nocy bardzo szybki. Z T.Gór do bramek Lucko mam 735 km/7,5h.
Jak bym jechał Cz-A-Slo (objazd)-Hr, jak większość jeździ, to wychodzi mi 770 km/7,75h ale jedziemy po drogach o dużym natężeniu ruchu oraz objazdem przez wioski i wąskie drogi.
Jechałem już różnymi drogami, ale teraz mam wypracowany scenariusz tani i szybki, a co najważniejsze nie jest męczący i przewidywalny.

Cały czas się jeszcze zastanawiam nad twoim wariantem trasy. Sprawdzam natężenie ruchu na GM i widzę częste korki pomiędzy Cieszynem a Żyliną.
Do sierpnia coś wykombinuje :oczko_usmiech: :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.02.2019 00:33

dids76 napisał(a):...Sprawdzam natężenie ruchu na GM i widzę częste korki pomiędzy Cieszynem a Żyliną.
Do sierpnia coś wykombinuje :oczko_usmiech: :mrgreen:

Właśnie dlatego wolę przez Cz, raz że do A1 mam 7 km, a dwa, że zanim dojedziesz do Żyliny do jesteś przed Brnem, czyli ok. 75 km bliżej wakacji.
Puki nie zrobią obwodnicy Cadcy, to Słowację sobie daruję jako kraj dojazdowy na całej długości.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 23.02.2019 09:43

wielbiciel napisał(a):
dids76 napisał(a):...Sprawdzam natężenie ruchu na GM i widzę częste korki pomiędzy Cieszynem a Żyliną.
Do sierpnia coś wykombinuje :oczko_usmiech: :mrgreen:

Właśnie dlatego wolę przez Cz, raz że do A1 mam 7 km, a dwa, że zanim dojedziesz do Żyliny do jesteś przed Brnem, czyli ok. 75 km bliżej wakacji.
Puki nie zrobią obwodnicy Cadcy, to Słowację sobie daruję jako kraj dojazdowy na całej długości.


Ja jeżdżę z Tarnowa i też wybieram od kilku lat wariant CZ-A-SLO.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 23.02.2019 10:30

Witaj wielbiciel jak możesz wyślij mi proszę twoja trasę domyślam się że trzeba będzie kupić dodatkową winietę
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.02.2019 10:48

wielbiciel napisał(a):Właśnie dlatego wolę przez Cz, raz że do A1 mam 7 km, a dwa, że zanim dojedziesz do Żyliny do jesteś przed Brnem, czyli ok. 75 km bliżej wakacji.
Puki nie zrobią obwodnicy Cadcy, to Słowację sobie daruję jako kraj dojazdowy na całej długości.

Ja na autostradę wjeżdżam w Bohuminie co zajmuje mi ok 30 minut. Tam jadę 15.08 więc liczę na mniejszy ruch, powrót w niedzielę więc też będzie raczej luźno.
Ps. A może jeszcze pojadę ''po staremu" :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 218
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone