Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.04.2019 17:07

Habanero napisał(a):Boboszów chyba będzie :wink: Pierwszy raz :roll:


No co Ty :?: :?: 8O 8O 8O

Czas najwyższy żebyś spróbował :mrgreen:

To posłuchaj moich rad, bo od lat na południe jeżdżę tylko przez Boboszów - po prostu nie mam innego wyjścia. A mam : mogę jechać przez Kudowę , ale to dla mnie na około .

Teraz rady :

-trasa z Wrocka do Kłodzka - chyba znasz :?: Jak nie to czas najwyższy wybrać się do Kotliny Kłodzkiej
-potem Kłodzko z piękną nową obwodnicą
-trasa z Kłodzka do Boboszowa - to już luzik- wioski, za...pia- droga dobra, nocą trzeba uważać na zwierzynę
-a za Boboszowem zaczynają się schody :roll: Droga jest dobra , ale wszystkie moje nawigacje : googlowska, TomTom i Automapa chcą poprowadzić mnie dwoma skrótami przez totalne dziury zabite dechami, dziurawe i wąskie drogi a wszystko po to żeby ominąć kilka szerokich serpentyn , które są na głównej drodze :roll: Wrzucam mapkę . Skrót nr.1 można jeszcze spokojnie przejechać. szczególnie w dzień.
Skrótem nr 2 nikomu nie radzę jeździć . Po prostu trzeba jechać główną drogą.

dobra droga.png


Objaśnienia do mapki:
-kolor niebieski: jedyna słuszna droga
-kolor różowy : jechać tylko tędy
-kolor pomarańczowy z nr 1 - można przejechać
-kolor pomarańczowy z nr 2 -tędy nie jechać pod żadnym pozorem
-kolor zielony(zygzak) serpentyny na głównej drodze

:papa: :papa:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.04.2019 17:24

travel napisał(a):
Habanero napisał(a):Boboszów chyba będzie :wink: Pierwszy raz :roll:


No co Ty :?: :?: 8O 8O 8O

Czas najwyższy żebyś spróbował :mrgreen:

To posłuchaj moich rad, bo od lat na południe jeżdżę tylko przez Boboszów - po prostu nie mam innego wyjścia. A mam : mogę jechać przez Kudowę , ale to dla mnie na około .

Teraz rady :

-trasa z Wrocka do Kłodzka - chyba znasz :?: Jak nie to czas najwyższy wybrać się do Kotliny Kłodzkiej
-potem Kłodzko z piękną nową obwodnicą
-trasa z Kłodzka do Boboszowa - to już luzik- wioski, za...pia- droga dobra, nocą trzeba uważać na zwierzynę
-a za Boboszowem zaczynają się schody :roll: Droga jest dobra , ale wszystkie moje nawigacje : googlowska, TomTom i Automapa chcą poprowadzić mnie dwoma skrótami przez totalne dziury zabite dechami, dziurawe i wąskie drogi a wszystko po to żeby ominąć kilka szerokich serpentyn , które są na głównej drodze :roll: Wrzucam mapkę . Skrót nr.1 można jeszcze spokojnie przejechać. szczególnie w dzień.
Skrótem nr 2 nikomu nie radzę jeździć . Po prostu trzeba jechać główną drogą.

dobra droga.png


Objaśnienia do mapki:
-kolor niebieski: jedyna słuszna droga
-kolor różowy : jechać tylko tędy
-kolor pomarańczowy z nr 1 - można przejechać
-kolor pomarańczowy z nr 2 -tędy nie jechać pod żadnym pozorem
-kolor zielony(zygzak) serpentyny na głównej drodze

:papa: :papa:

Ale na mapce są pewne niezgodności (płatna droga). :) Rozważana jest opcja bezpłatnego przejazdu przez Czechy. :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.04.2019 17:32

endryu napisał(a):Ale na mapce są pewne niezgodności (płatna droga). :) Rozważana jest opcja bezpłatnego przejazdu przez Czechy. :D



Jak się Habanero odmieni i będzie chciał jechać płatnymi drogami to mapkę będzie miał jak znalazł :mrgreen:

Swoją drogą to w Czechach i Słowacji wybrałabym płatne drogi, bo tych bezpłatnych jest całkiem sporo na Węgrzech -jadąc przez Lenti i Letenye. :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.04.2019 18:06

Witam :D
Wkradła się pewna nieścisłość, być może z mojej winy :roll: Chyba wyraziłem się nieprecyzyjnie :(
Chcę jechać przez Boboszów, ale w Czechach nie chcę omijać autostrad :idea:
Waldek zasugerował drogę bez opłat, endryu ją pięknie opisał (za co dziękuję), jednak cały czas myślałem o drodze
opisanej przez travel :mrgreen: Sorki za zamieszanie .
Omijając autostrady w Czechach, droga wydłuży mi się o jakąś godzinę, a te prawie 400 km przez wioski wykończą mnie.

p.s.
Dzięki travel za Twoje wskazówki, bo faktycznie GM pokazują te nieszczęsne skróty :wink:

Grigorij napisał(a):Winiete kupisz na granicy w sklepie. Jak zapomnisz, to dalej na każdej stacji benzynowej.

Dzięki :D
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 01.04.2019 18:21

W Czechach winieta.W wioskach i małych miejscowościach ukryte radary w kamerach informujących o prędkości pojazdów.
Lepiej kierować się wg mnie na Ołomuniec płatną trasą.
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 01.04.2019 18:40

I kochają nasze pieniążki za mandaty. ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.04.2019 18:59

clawis napisał(a):W Czechach winieta.W wioskach i małych miejscowościach ukryte radary w kamerach informujących o prędkości pojazdów.
Lepiej kierować się wg mnie na Ołomuniec płatną trasą.


No i droga nie będzie taka monotonna. Z Wrocławia do Ołomuńca wiochami, dalej autostradą do Szombathley i dalej wiochami do Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2019 19:28

clawis napisał(a):W Czechach winieta.W wioskach i małych miejscowościach ukryte radary w kamerach informujących o prędkości pojazdów.
Lepiej kierować się wg mnie na Ołomuniec płatną trasą.


Te tablice nie rejestrują wykroczenia, one mają zadanie prewencyjne. Coraz częściej za to praktykowany jest pomiar odcinkowy w małych miejscowościach. W takim siedmiotysięcznym Dobříši, do którego służbowego jeżdżę, mają trzy... Są z reguły oznaczone ale wyjątkiem jest np. Tunel Blanka, Klimkovice. Pozostałe stacjonarne z reguły też są oznaczone ale zgodnie z czeskim prawem, nie ma wymogu informowania kierowcy o pomiarze.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.04.2019 19:34

clawis napisał(a):W Czechach winieta.W wioskach i małych miejscowościach ukryte radary w kamerach informujących o prędkości pojazdów.
Lepiej kierować się wg mnie na Ołomuniec płatną trasą.


W tych tablicach z kamerkami informujących o ryhlosci nie ma żadnych radarów .Czysta psychologia, każdy Polak zwolni przed takim czymś, bo Czesi i tak jeżdżą u siebie przepisowo. Bardziej obawiać się trzeba policji z suszarkami.

W kilku miejscach na Dolnym Śląsku też się takimi spotkałam.

Habanero napisał(a): Z Wrocławia do Ołomuńca wiochami, dalej autostradą do Szombathley i dalej wiochami do Cro.


Wiochy tylko do Mohelnic -30km przed Ołomuńcem :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2019 19:44

travel napisał(a):Bardziej obawiać się trzeba policji z suszarkami.


O tak, z reguły wygląda to tak:

mereni-rychlosti.jpeg


Zaś tak w Dobříši wygląda pomiar odcinkowy i mniej więcej tak to się robi w całej republice:

DSC_0701.jpeg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.04.2019 09:16

Wysprzątane - jazda Jadranką i drogami Hvaru nie dotyczy tematu wątku. :idea:

jadranka-pielalny-trakt-czy-droga-do-raju-t35856.html

Pisząc posty, proszę spojrzeć na tytuł wątku. :idea:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.04.2019 09:58

W Czechach na D46 pomiędzy Olomoucem a Prostějovem na odcinku ok 1,5km jest zwężenie do jednego pasa ruchu. Roboty według http://www.dopravniinfo.cz/ będą trwały do końca sierpnia. Z tego co słyszałem w czeskim radio, w godzinach szczytu tworzą się tam spore korki.
art69
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) art69 » 16.04.2019 10:21

Ja pomykam przez Czechy, Słowację i Węgry. Jest szybsza i spokojniejsza.
Niestety nie mogę wkleić linku. (Radom, Ostrawa, Brno, Bratysława, nocleg Herkules Panzio i rano na Ciovo)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.04.2019 11:25

Marsallah napisał(a):Powiedz może, jak wygląda ten odcinek przez Czechy. Od 10 lat jeżdżę przez Słowację, ale mapy ostatnio pokazują mi, że w Czechach zaoszczędzę godzinkę. Jak droga Ostrawa-Mikulov?

Przez Czechy fajnie się jedzie po godz. 19 i piąteczek, bo tak przeważnie jadę. W miejscu prac drogowych na południe nie ma korków, za to w przeciwnym kierunku (do Polski) widać, że się miejscami blokuje.
To samo jest na odcinku Brno-Mikulov (ok. godz.20). Tu warto sprawdzać google, bo jak korek jest na moście, to warto na Breclav odskoczyć. Wieczorem, jadąc na południe, jak będziesz ok. 21 w Brnie to też warto pojechać na Breclav, bo na wjeździe do miasta po prawej stronie jest stacja paliw TESCO i najniższe ceny paliw poza naszym krajem.
Jak się wraca w sobotę wieczorem, to i Wiedeń i reszta drogi tj. Mikulov-Ostrawa jest spokojnie. Trochę ciaśniej jest w niedzielę, ale też nie jest to tragedia. Jak wracam (do T.Gór) to w zależności skąd, to jestem między 21-22 lub 24 (Slano), a wyruszam ok. 10 rano, tak więc żadnych utrudnień nie napotykam.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 16.04.2019 19:24

walp napisał(a):
pawelli napisał(a):A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowacje - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???

To bardzo popularna trasa. Jechałem tak w ubiegłym roku na Pag (w moim przypadku trasa pokrywała się z Twoją od Żyliny, z opcją przez Lenti).

W tym roku też wybieram tę trasę, z tym, że cel dalej na południu.


THX wszystkim za info - Pik71, walp, Reiser, art69
My do tej pory jeździliśmy przez Budapeszt - wiec czas na zmianę. trcche te Tatry mnie osłabiają ;)
1 raz wracaliśmy przez Austrie i Słowację i kojarzę że tam całkiem dobrze sie jechało :D


art69 napisał(a):Ja pomykam przez Czechy, Słowację i Węgry. Jest szybsza i spokojniejsza.
Niestety nie mogę wkleić linku. (Radom, Ostrawa, Brno, Bratysława, nocleg Herkules Panzio i rano na Ciovo)


Też jest to opcja z zahaczeniem Czech :hut:
U Pani Gosi sporo Cromaniaków sypia w Hercules Panzio w Nagykanizsa :D my już chyba 4 raz ;)
U mnie start 30.06 :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 223
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone