Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 31.03.2019 19:52

dids76 napisał(a):
Habanero napisał(a):


Mariusz, czy ten krótki odcinek przez Słowenię bierzesz pod uwagę :?: https://www.google.pl/maps/dir/46.61515 ... !3e0?hl=pl
Nie lepiej przez Letenye ?

Nigdy tamtędy nie jechałem, ale w drodze powrotnej mam nocleg zarezerwowany w Lenti więc sprawdzę okolicę :wink:
Nad trasą przez Czechy - Słowację - Węgry też się zastanawiam. Jaka wybiorę to zdecyduję gdzieś pod koniec lipca, bo jadę 15 sierpnia a chcąc kupić elektroniczną winietę na Austrię muszę to zrobić 18 dni przed wyjazdem :oczko_usmiech:
Mnie aż tak się nie spieszy i często wybieram trasę krótszą ale zwykłą drogą zamiast autostrady. Jadąc przez Austrię i Słowenię zjeżdżam zawsze już na Ilz. W Chorwacji wybieram D1 zamiast A1.

Z Lenti do Cro spoko dojazd...
Trzeba tylko uważać aby nie wjechać na A5...bo po co
Testowane w tamtym roku..
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.03.2019 19:58

Habanero napisał(a):Mariusz, czy ten krótki odcinek przez Słowenię bierzesz pod uwagę :?: https://www.google.pl/maps/dir/46.61515 ... !3e0?hl=pl
Nie lepiej przez Letenye ?

Zdania są podzielone, co do tego, którędy lepiej. :wink:

W ubiegłym roku pojechałem tym odcinkiem przez Słowenię, w tym roku, z ciekawości pojadę przez Letenye. :wink:

yanek37 napisał(a):Trzeba tylko uważać aby nie wjechać na A5...bo po co

A wcześniej jeszcze na H7. :)

Jest dobre oznakowanie. Trzeba uważać na tym rondzie i skręcić w lewo.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 31.03.2019 20:15

Konrad nie ma możliwości jakiejś pomyłki trasy przez Słowację i Węgry. Wszystko jest proste, czytelne i dobrze oznaczone. Ktoś pisał, że w tym roku stare przejście w Letenye będzie zamknięte, więc zostaje tylko nowe. Jednak we wtorkowe popołudnie nie sądzę żeby był jakiś problem.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.03.2019 20:38

walp napisał(a):
Habanero napisał(a):Mariusz, czy ten krótki odcinek przez Słowenię bierzesz pod uwagę :?: https://www.google.pl/maps/dir/46.61515 ... !3e0?hl=pl
Nie lepiej przez Letenye ?

Zdania są podzielone, co do tego, którędy lepiej. :wink:

W ubiegłym roku pojechałem tym odcinkiem przez Słowenię, w tym roku, z ciekawości pojadę przez Letenye. :wink:



I był Pan zadowolony ?

walp napisał(a):
yanek37 napisał(a):Trzeba tylko uważać aby nie wjechać na A5...bo po co

A wcześniej jeszcze na H7. :)

Jest dobre oznakowanie. Trzeba uważać na tym rondzie i skręcić w lewo.

A5 też omijamy skręcając na tym rondzie w lewo ?
Słowenia to kraina rond :lol:

Bratwojciech napisał(a):Konrad nie ma możliwości jakiejś pomyłki trasy przez Słowację i Węgry. Wszystko jest proste, czytelne i dobrze oznaczone. Ktoś pisał, że w tym roku stare przejście w Letenye będzie zamknięte, więc zostaje tylko nowe. Jednak we wtorkowe popołudnie nie sądzę żeby był jakiś problem.
To stare, a to nowe ?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 31.03.2019 21:02

Habanero napisał(a):To stare, a to nowe ?

Dokładnie, tak jak piszesz.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.03.2019 21:16

Habanero napisał(a):I był Pan zadowolony ?

Ogólnie tak, chociaż trochę wolny ten odcinek, bo mocno zabudowany.
Habanero napisał(a):A5 też omijamy skręcając na tym rondzie w lewo ?

Tak. Na tym rondzie, zjeżdżając w lewo, jest już oznakowanie na Čakovec.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 31.03.2019 21:18

Grigorij napisał(a):
Habanero napisał(a):
Bez tytułu.jpg


p.s.
Jedziemy na Hvar. O której wystartować z Zagrzebia, żeby zdążyć na prom o 12-tej w Drveniku :wink: :?: :papa:


Habanero, a skąd wiesz, że ta trasa jest lepsza niż przez Kłodzko, Ołomuniec i Brno? Niezła nadróbka Ci wychodzi.



Oczywiście że lepiej przez Boboszów.Jeżdżę tą trasą od 6 lat i zero problemu.Nawiasem mówiąc na Hvar ze Świdnicy wyjeżdżam 5 lipca tą trasą przez Słowację i Węgry .Prom Drvenik Hvar.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.03.2019 21:21

Habanero napisał(a):
Słowenia to kraina rond :lol:

Chyba w Rybniku nie byłeś :oczko_usmiech: :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.03.2019 21:54

clawis napisał(a):
Oczywiście że lepiej przez Boboszów.Jeżdżę tą trasą od 6 lat i zero problemu.Nawiasem mówiąc na Hvar ze Świdnicy wyjeżdżam 5 lipca tą trasą przez Słowację i Węgry .Prom Drvenik Hvar.


No to chyba warto spróbować. Jesteś kolejną osobą , która pochlebnie wypowiada się za tą wersją.
Wygląda na to, że z zachodniej Polski większość jeździ przez Boboszów. Gdzie kupujesz czeską winietę ?

dids76 napisał(a):
Habanero napisał(a):
Słowenia to kraina rond :lol:

Chyba w Rybniku nie byłeś :oczko_usmiech: :mrgreen:

No, nie byłem. Widać Ptuj ma godnego rywala :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.03.2019 22:10

Habanero napisał(a):No to chyba warto spróbować. Jesteś kolejną osobą , która pochlebnie wypowiada się za tą wersją.
Wygląda na to, że z zachodniej Polski większość jeździ przez Boboszów. Gdzie kupujesz czeską winietę ?

Też jechałem kilka razy. Nawet mi się podobało.

Jeśli pojedziesz przez Boboszów, Svitavy, Brno, to nie potrzebujesz winiety. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.03.2019 22:22

walp napisał(a):
Habanero napisał(a):No to chyba warto spróbować. Jesteś kolejną osobą , która pochlebnie wypowiada się za tą wersją.
Wygląda na to, że z zachodniej Polski większość jeździ przez Boboszów. Gdzie kupujesz czeską winietę ?

Też jechałem kilka razy. Nawet mi się podobało.

Jeśli pojedziesz przez Boboszów, Svitavy, Brno, to nie potrzebujesz winiety. :wink:

Wyjdzie zbyt długa droga bez autostrady, padnę jak Pluto, a i tak z Brna na Słowację będę potrzebować winiety.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 31.03.2019 22:34

Habanero napisał(a):
walp napisał(a):
Habanero napisał(a):No to chyba warto spróbować. Jesteś kolejną osobą , która pochlebnie wypowiada się za tą wersją.
Wygląda na to, że z zachodniej Polski większość jeździ przez Boboszów. Gdzie kupujesz czeską winietę ?

Też jechałem kilka razy. Nawet mi się podobało.

Jeśli pojedziesz przez Boboszów, Svitavy, Brno, to nie potrzebujesz winiety. :wink:

Wyjdzie zbyt długa droga bez autostrady, padnę jak Pluto, a i tak z Brna na Słowację będę potrzebować winiety.

E tam. Z Wrocławia to jest krótsza trasa przez Boboszów i mniej ryzykowna (korki) od A4. :)
Przez Boboszów jeszcze nie jechałeś?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.03.2019 22:46

endryu napisał(a):
Habanero napisał(a):
walp napisał(a):
Habanero napisał(a):No to chyba warto spróbować. Jesteś kolejną osobą , która pochlebnie wypowiada się za tą wersją.
Wygląda na to, że z zachodniej Polski większość jeździ przez Boboszów. Gdzie kupujesz czeską winietę ?

Też jechałem kilka razy. Nawet mi się podobało.

Jeśli pojedziesz przez Boboszów, Svitavy, Brno, to nie potrzebujesz winiety. :wink:

Wyjdzie zbyt długa droga bez autostrady, padnę jak Pluto, a i tak z Brna na Słowację będę potrzebować winiety.

E tam. Z Wrocławia to jest krótsza trasa przez Boboszów i mniej ryzykowna (korki) od A4. :)
Przez Boboszów jeszcze nie jechałeś?

Nie chodzi o A4, tylko o przejazd przez Czechy na Słowację drogami bez popłatku.
Boboszów chyba będzie :wink: Pierwszy raz :roll:
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 01.04.2019 06:03

Winiete kupisz na granicy w sklepie. Jak zapomnisz, to dalej na każdej stacji benzynowej.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.04.2019 15:55

Habanero napisał(a):
endryu napisał(a):
Habanero napisał(a):
walp napisał(a):
Habanero napisał(a):No to chyba warto spróbować. Jesteś kolejną osobą , która pochlebnie wypowiada się za tą wersją.
Wygląda na to, że z zachodniej Polski większość jeździ przez Boboszów. Gdzie kupujesz czeską winietę ?

Też jechałem kilka razy. Nawet mi się podobało.

Jeśli pojedziesz przez Boboszów, Svitavy, Brno, to nie potrzebujesz winiety. :wink:

Wyjdzie zbyt długa droga bez autostrady, padnę jak Pluto, a i tak z Brna na Słowację będę potrzebować winiety.

E tam. Z Wrocławia to jest krótsza trasa przez Boboszów i mniej ryzykowna (korki) od A4. :)
Przez Boboszów jeszcze nie jechałeś?

Nie chodzi o A4, tylko o przejazd przez Czechy na Słowację drogami bez popłatku.
Boboszów chyba będzie :wink: Pierwszy raz :roll:

Jechałem kilka razy bezpłatną trasą od Wrocławia do Rajhrad w godzinach popołudniowych (16-17 wyjazd)
https://www.google.pl/maps/dir/Wroc%C5% ... !3e0?hl=pl
Przejazd na tym odcinku był zawsze płynny. W dalszym odcinku od Rajhrad w stronę Bratysławy zapewne będzie podobny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 222
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone