Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.04.2019 10:36

SingSing74 napisał(a):Dobre ceny paliwa i bufet. Czynne całą dobę. Cisza i spokój. Można na luzie rozprostować kości i napić się kawy.

Z tą kawą to, jak znam Czechów, pewnie trzeba mieć korony do automatu :( Na Słowacji też czasem bez nich ani rusz, ale już zapamiętałem sobie stacje przy D1, które mają bezpłatne kible i automaty z kawą płatne przy kasie kartą :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.04.2019 10:48

"Marsallah"
Z tą kawą to, jak znam Czechów, pewnie trzeba mieć korony do automatu :( Na Słowacji też czasem bez nich ani rusz, ale już zapamiętałem sobie stacje przy D1, które mają bezpłatne kible i automaty z kawą płatne przy kasie kartą :)


Korony na Słowacji??? 8O 8O 8O
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.04.2019 11:43

Pytanko, czy ktoś jechał kiedyś taką trasą jak wrzuciłem w linku? https://www.google.pl/maps/dir/Piekary+ ... 220141!3e0

Pomijając wszelkie koszty, wiem że ta trasa wymaga winiet na 4 kraje, ale mnie głównie chodzi mi o odcinek między granicą Słowacji z Austrią, a Wiener Neustadt?? Czy ktoś kiedyś jechał tym fragmentem?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.04.2019 16:59

tranquilo napisał(a):Pytanko, czy ktoś jechał kiedyś taką trasą jak wrzuciłem w linku? https://www.google.pl/maps/dir/Piekary+ ... 220141!3e0

Pomijając wszelkie koszty, wiem że ta trasa wymaga winiet na 4 kraje, ale mnie głównie chodzi mi o odcinek między granicą Słowacji z Austrią, a Wiener Neustadt?? Czy ktoś kiedyś jechał tym fragmentem?

Ja tak kiedyś jeździłem, mówimy o Bratysława-Wiener Neustadt, fajna droga. Jedynie po rozbudowie centrum handlowego w Parndorf są w soboty korki przy zjeździe z A4 i rondzie. Aż do Eisenstadt to porządna krajówka, miejscowi i 110km/h lecą, w sobotę do południa dość spory ruch, w nocy pusto.
Dalej ekspresowa S31 i S4 niezłe drogi, bez pasa rozdziału (jak 88 Bytom-Gliwice).
Jeżeli mogę coś zasugerować, to lepiej zmienić trasę od Bratysławy na węgierski wariant. Jest bliżej, szybciej, spokój na granicy, mniejszy ruch i mniej miejsc niepewnych (korkowych):
https://www.google.pl/maps/dir/Piekary+ ... 220141!3e0
Dodatkowo o jedną winietę mniej, choć to może nie argument.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.04.2019 20:25

Dzięki za info. Generalnie znam dobrze drogę przez Węgry. Ostatnie dwa lata tam jeździłem. Wcześniej przejście w Zwardoniu na Słowację, a rok temu przez Czechy, Słowację i dopiero Węgry.

W tym roku nie chcemy jechać przez Węgry. A chciałbym ominąć granicę Czechy/Austria i Wiedeń, a koszt winiety nie stanowi problemu, bo jedziemy w dwie pary i koszt rozkłada się na pół. A najbardziej szukam wariantu szybkiego a niekoniecznie tańszego.

Nie jestem przeciwnikiem trasy węgierskiej, nawet ją sobie chwalę, ale mam przeczucie że jednak trochę się dłuży a poza tym z ciekawości chciałbym pojechać inną trasą. Czy mam rację, to się przekonam. Najbardziej interesowało mnie czy ta droga od Bratysławy do Wiener Neudstadt jest w porządku, i dzięki wielkie za info bo dobre wieści przyniosłeś.:)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 05.05.2019 22:17

Witajcie wszyscy.
Przez ostatnie kilka lat jeździłem trasą: SK -> AT -> SI (objazdem MLP) i dalej już HR. Trasa zawsze pokonywana nocą, wyjazd z okolic BB ok 17:00.
Właśnie ze względu na podróż nocą ceniłem sobie "bezpieczne" autostrady (nie licząc objazdu MLP). Ostatnio objazd Słoweńskiej autostrady dość mocno ewoluował i zaczynam zastanawiać się nad alternatywą. Biorę pod uwagę trasę wrzuconą przez pawelli:
pawelli napisał(a):A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowację - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???

... jednak mam do uczęszczających autostradami na Węgrzech kilka pytań.
Trochę przewertowałem wątek i często piszecie o jakości dróg, macie na myśli jakość nawierzchni czy inne aspekty.
Rozważając cytowaną trasę, lepiej jechać tak jak proponuje pawelli czy może lecieć do Szombathely a potem 86 "do granicy". A może to kwestia miejsca w którym będę / chcę przekroczyć granicę.
Jeśli już jestem przy granicy to: Letenye czy może kierować się na Lendavę i przejechać kawałek przez Słowenię. Ze względu na kategorię i jakość drogi na jaką wpada się po stronie Cro to chyba lepiej wybrać Letenye.
Jak wygląda kwestia zabezpieczenia przez dziką zwierzyną na autostradach w HU, pytam głównie z uwagi na przejazd nocą.
Wstępnie to tyle albo aż tyle, będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam,
m@rek
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.05.2019 20:17

m@rek napisał(a):A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowację - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???

... jednak mam do uczęszczających autostradami na Węgrzech kilka pytań.
Trochę przewertowałem wątek i często piszecie o jakości dróg, macie na myśli jakość nawierzchni czy inne aspekty.
Rozważając cytowaną trasę, lepiej jechać tak jak proponuje pawelli czy może lecieć do Szombathely a potem 86 "do granicy". A może to kwestia miejsca w którym będę / chcę przekroczyć granicę.
Jeśli już jestem przy granicy to: Letenye czy może kierować się na Lendavę i przejechać kawałek przez Słowenię. Ze względu na kategorię i jakość drogi na jaką wpada się po stronie Cro to chyba lepiej wybrać Letenye.
Jak wygląda kwestia zabezpieczenia przez dziką zwierzyną na autostradach w HU, pytam głównie z uwagi na przejazd nocą

Witaj Marku ,
Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... 16.4239501,
Trasa przez Słowację generalnie cały czas autostrada.
Granicę przekraczam w m. Rajka i po przejechaniu paru kilometrów na terytorium Węgrzech jest parking na którym można odpocząć , zatankować autko https://www.google.com/maps/@47.8711588 ... 6?hl=pl-PL
Trasa do Szombathely M86 jest bez problemowa , mały ruch a zwłaszcza nocą więc nie będziesz miał problemów z jej pokonaniem. Jeżeli planujesz tankowanie w Węgrzech to w Szombathely masz stacje które są otwarte w godzinach nocnych.
Następna stacja jest przed granicą Słowenii czynna całodobowo https://www.google.com/maps/@46.615634, ... 3?hl=pl-PL
Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed zwierzyną to jest zabezpieczenie na M-86 a później na 86 to różnie bywa .
Ryzyko zawsze jest tak jak na naszych drogach w PL.
Słowenia też nie sprawia kłopotu tylko trzeba się pilnować żeby nie wjechać na płatną autostradę i po przekroczeniu granicy na rondzie drugi zjazd ulica Gławna ..https://www.google.com/maps/@46.5930202 ... 312!8i6656
Następnie kierujemy się na Cakovec( droga 209) a później do Chorwackiej autostrady autostrady (droga 20)
Droga przez Słowenię i częściowo do autostrady Chorwackiej szału nie robi ale płynnie można ją pokonać .
Decyzja należy do Ciebie :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.05.2019 21:11

max21 napisał(a):Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... 16.4239501,

Tak jechałem w ubiegłym roku. Trasa bardzo mi odpowiada.
max21 napisał(a):Droga przez Słowenię i częściowo do autostrady Chorwackiej szału nie robi ale płynnie można ją pokonać .

Tutaj zastanawiam się, czy z 86-stki nie odbić na Lenti, a dalej M70 do Letenye. Wiem, że są dwie "szkoły". :wink:
Pawelrsko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrsko » 06.05.2019 21:42

Witam.
Jechałem tą trasą z Radomska korzystając z objazdu przez Lenti. Jedzie się dobrze i bez problemów ( jechałem w nocy). Po kilku latach jazdy przez CZ-A-SLO (plus objazd MLP) mogę spokojnie polecić ten wariant podróży. Jedzie się przyjemnie . Drogi dobrej jakości. Zaznaczę tylko że jechałem tam z czwartku na piątek a wracałem z piątku na sobotę.
Pozdrawiam :)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.05.2019 21:59

Pawelrsko napisał(a):Witam.Jechałem tą trasą z Radomska korzystając z objazdu przez Lenti. Jedzie się dobrze i bez problemów ( jechałem w nocy).

Witaj,
Nie wiesz czy stacja w Lenti jest całodobowa i bez problemu można tankować ????
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2019 22:07

max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.05.2019 22:20

Janusz Bajcer napisał(a):W/g google od 6:00 do 22:00

https://www.google.com/search?client=fi ... 16.5171058

Jest w centrum Lenti stacja MOL i wydaje mi się ,że ona jest otwarta w zależności od pory roku, ale wolę się upewnić :)
http://toltoallomaskereso.mol.hu/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2019 22:24

Z opisu wygląda, że MOL jest całodobowy.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 07.05.2019 00:37

max21 napisał(a):...Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... .4239501,..

cześć Zbyszku, kolejny bielszczanin :?: dobrze widzieć :)

max21 napisał(a):...Trasa przez Słowację generalnie cały czas autostrada....

właśnie dlatego od lat jeździłem przez Słowację a potem Austria


max21 napisał(a):...Granicę przekraczam w m. Rajka i po przejechaniu paru kilometrów na terytorium Węgrzech jest parking na którym można odpocząć , zatankować autko...

na tankowanie chyba jeszcze za wcześnie :wink:


max21 napisał(a):...Trasa do Szombathely M86 jest bez problemowa ... Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed zwierzyną to jest zabezpieczenie na M-86 a później na 86 to różnie bywa...

dzięki za namiary, przydadzą się a co do zabezpieczeń to jakoś damy rady


max21 napisał(a):...Słowenia też nie sprawia kłopotu tylko trzeba się pilnować żeby nie wjechać na płatną autostradę...
Następnie kierujemy się na Cakovec( droga 209) a później do Chorwackiej autostrady autostrady (droga 20)
Droga przez Słowenię i częściowo do autostrady Chorwackiej szału nie robi ale płynnie można ją pokonać ...

na tym odcinku rozważam propozycję Waldka:
walp napisał(a):Tutaj zastanawiam się, czy z 86-stki nie odbić na Lenti, a dalej M70 do Letenye. Wiem, że są dwie "szkoły". :wink:

a w drodze powrotnej (za dnia) dla odmiany można wracać twoją wersją :)


max21 napisał(a):...Decyzja należy do Ciebie :)

właśnie zostało jeszcze sporo czasu


walp napisał(a):...Tak jechałem w ubiegłym roku. Trasa bardzo mi odpowiada...

Pawelrsko napisał(a):...Jechałem tą trasą z Radomska korzystając z objazdu przez Lenti. Jedzie się dobrze i bez problemów ( jechałem w nocy). Po kilku latach jazdy przez CZ-A-SLO (plus objazd MLP) mogę spokojnie polecić ten wariant podróży. Jedzie się przyjemnie . Drogi dobrej jakości...

dzięki za wasze opinie :)


dziękuję i pozdrawiam
Marek :papa:
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 09.05.2019 12:20

Uprzejma prośba o podpowiedzi jak Waszym zdaniem najlepiej jechać trasą Warszawa-Split i dalej prom na Hvar.
Wyjazd w sierpniu w środę 9-10 rano dojazd na czwartek pewnie z noclegiem.

Do tej pory był wyjazdy w piątek po południu 8-ka do A1 i autostradami CZ-AU objazd MLP bez noclegu i byliśmy w sobotę wcześnie rano na granicy.

W tym roku jedziemy po raz pierwszy z psem, w środku tygodnia i raczej bez noclegu się nie obejdzie. Google pokazuje ok 10h przez CZ-AU-SLO w okolice Ptuja. Z postojami i korkami będzie pewnie 12-14. Wygląda na to że ok 22:00-24:00 powinniśmy być w okolicach granicy SLO-CH. Zostanie jakieś 7-8h i powinniśmy dotrzeć do Splitu.

Zależy mi tym razem najbardziej na komforcie podróży.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 225
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone