Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.04.2019 10:36

SingSing74 napisał(a):Dobre ceny paliwa i bufet. Czynne całą dobę. Cisza i spokój. Można na luzie rozprostować kości i napić się kawy.

Z tą kawą to, jak znam Czechów, pewnie trzeba mieć korony do automatu :( Na Słowacji też czasem bez nich ani rusz, ale już zapamiętałem sobie stacje przy D1, które mają bezpłatne kible i automaty z kawą płatne przy kasie kartą :)
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 19.04.2019 10:48

"Marsallah"
Z tą kawą to, jak znam Czechów, pewnie trzeba mieć korony do automatu :( Na Słowacji też czasem bez nich ani rusz, ale już zapamiętałem sobie stacje przy D1, które mają bezpłatne kible i automaty z kawą płatne przy kasie kartą :)

Korony na Słowacji??? 8O 8O 8O
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.04.2019 11:43

Pytanko, czy ktoś jechał kiedyś taką trasą jak wrzuciłem w linku? https://www.google.pl/maps/dir/Piekary+ ... 220141!3e0

Pomijając wszelkie koszty, wiem że ta trasa wymaga winiet na 4 kraje, ale mnie głównie chodzi mi o odcinek między granicą Słowacji z Austrią, a Wiener Neustadt?? Czy ktoś kiedyś jechał tym fragmentem?
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.04.2019 16:59

tranquilo napisał(a):Pytanko, czy ktoś jechał kiedyś taką trasą jak wrzuciłem w linku? https://www.google.pl/maps/dir/Piekary+ ... 220141!3e0

Pomijając wszelkie koszty, wiem że ta trasa wymaga winiet na 4 kraje, ale mnie głównie chodzi mi o odcinek między granicą Słowacji z Austrią, a Wiener Neustadt?? Czy ktoś kiedyś jechał tym fragmentem?

Ja tak kiedyś jeździłem, mówimy o Bratysława-Wiener Neustadt, fajna droga. Jedynie po rozbudowie centrum handlowego w Parndorf są w soboty korki przy zjeździe z A4 i rondzie. Aż do Eisenstadt to porządna krajówka, miejscowi i 110km/h lecą, w sobotę do południa dość spory ruch, w nocy pusto.
Dalej ekspresowa S31 i S4 niezłe drogi, bez pasa rozdziału (jak 88 Bytom-Gliwice).
Jeżeli mogę coś zasugerować, to lepiej zmienić trasę od Bratysławy na węgierski wariant. Jest bliżej, szybciej, spokój na granicy, mniejszy ruch i mniej miejsc niepewnych (korkowych):
https://www.google.pl/maps/dir/Piekary+ ... 220141!3e0
Dodatkowo o jedną winietę mniej, choć to może nie argument.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.04.2019 20:25

Dzięki za info. Generalnie znam dobrze drogę przez Węgry. Ostatnie dwa lata tam jeździłem. Wcześniej przejście w Zwardoniu na Słowację, a rok temu przez Czechy, Słowację i dopiero Węgry.

W tym roku nie chcemy jechać przez Węgry. A chciałbym ominąć granicę Czechy/Austria i Wiedeń, a koszt winiety nie stanowi problemu, bo jedziemy w dwie pary i koszt rozkłada się na pół. A najbardziej szukam wariantu szybkiego a niekoniecznie tańszego.

Nie jestem przeciwnikiem trasy węgierskiej, nawet ją sobie chwalę, ale mam przeczucie że jednak trochę się dłuży a poza tym z ciekawości chciałbym pojechać inną trasą. Czy mam rację, to się przekonam. Najbardziej interesowało mnie czy ta droga od Bratysławy do Wiener Neudstadt jest w porządku, i dzięki wielkie za info bo dobre wieści przyniosłeś.:)
m@rek
Cromaniak
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 05.05.2019 22:17

Witajcie wszyscy.
Przez ostatnie kilka lat jeździłem trasą: SK -> AT -> SI (objazdem MLP) i dalej już HR. Trasa zawsze pokonywana nocą, wyjazd z okolic BB ok 17:00.
Właśnie ze względu na podróż nocą ceniłem sobie "bezpieczne" autostrady (nie licząc objazdu MLP). Ostatnio objazd Słoweńskiej autostrady dość mocno ewoluował i zaczynam zastanawiać się nad alternatywą. Biorę pod uwagę trasę wrzuconą przez pawelli:
pawelli napisał(a):A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowację - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???

... jednak mam do uczęszczających autostradami na Węgrzech kilka pytań.
Trochę przewertowałem wątek i często piszecie o jakości dróg, macie na myśli jakość nawierzchni czy inne aspekty.
Rozważając cytowaną trasę, lepiej jechać tak jak proponuje pawelli czy może lecieć do Szombathely a potem 86 "do granicy". A może to kwestia miejsca w którym będę / chcę przekroczyć granicę.
Jeśli już jestem przy granicy to: Letenye czy może kierować się na Lendavę i przejechać kawałek przez Słowenię. Ze względu na kategorię i jakość drogi na jaką wpada się po stronie Cro to chyba lepiej wybrać Letenye.
Jak wygląda kwestia zabezpieczenia przez dziką zwierzyną na autostradach w HU, pytam głównie z uwagi na przejazd nocą.
Wstępnie to tyle albo aż tyle, będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam,
m@rek
max21
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.05.2019 20:17

m@rek napisał(a):A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowację - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???

... jednak mam do uczęszczających autostradami na Węgrzech kilka pytań.
Trochę przewertowałem wątek i często piszecie o jakości dróg, macie na myśli jakość nawierzchni czy inne aspekty.
Rozważając cytowaną trasę, lepiej jechać tak jak proponuje pawelli czy może lecieć do Szombathely a potem 86 "do granicy". A może to kwestia miejsca w którym będę / chcę przekroczyć granicę.
Jeśli już jestem przy granicy to: Letenye czy może kierować się na Lendavę i przejechać kawałek przez Słowenię. Ze względu na kategorię i jakość drogi na jaką wpada się po stronie Cro to chyba lepiej wybrać Letenye.
Jak wygląda kwestia zabezpieczenia przez dziką zwierzyną na autostradach w HU, pytam głównie z uwagi na przejazd nocą

Witaj Marku ,
Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... 16.4239501,
Trasa przez Słowację generalnie cały czas autostrada.
Granicę przekraczam w m. Rajka i po przejechaniu paru kilometrów na terytorium Węgrzech jest parking na którym można odpocząć , zatankować autko https://www.google.com/maps/@47.8711588 ... 6?hl=pl-PL
Trasa do Szombathely M86 jest bez problemowa , mały ruch a zwłaszcza nocą więc nie będziesz miał problemów z jej pokonaniem. Jeżeli planujesz tankowanie w Węgrzech to w Szombathely masz stacje które są otwarte w godzinach nocnych.
Następna stacja jest przed granicą Słowenii czynna całodobowo https://www.google.com/maps/@46.615634, ... 3?hl=pl-PL
Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed zwierzyną to jest zabezpieczenie na M-86 a później na 86 to różnie bywa .
Ryzyko zawsze jest tak jak na naszych drogach w PL.
Słowenia też nie sprawia kłopotu tylko trzeba się pilnować żeby nie wjechać na płatną autostradę i po przekroczeniu granicy na rondzie drugi zjazd ulica Gławna ..https://www.google.com/maps/@46.5930202 ... 312!8i6656
Następnie kierujemy się na Cakovec( droga 209) a później do Chorwackiej autostrady autostrady (droga 20)
Droga przez Słowenię i częściowo do autostrady Chorwackiej szału nie robi ale płynnie można ją pokonać .
Decyzja należy do Ciebie :)
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.05.2019 21:11

max21 napisał(a):Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... 16.4239501,

Tak jechałem w ubiegłym roku. Trasa bardzo mi odpowiada.
max21 napisał(a):Droga przez Słowenię i częściowo do autostrady Chorwackiej szału nie robi ale płynnie można ją pokonać .

Tutaj zastanawiam się, czy z 86-stki nie odbić na Lenti, a dalej M70 do Letenye. Wiem, że są dwie "szkoły". :wink:
Pawelrsko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrsko » 06.05.2019 21:42

Witam.
Jechałem tą trasą z Radomska korzystając z objazdu przez Lenti. Jedzie się dobrze i bez problemów ( jechałem w nocy). Po kilku latach jazdy przez CZ-A-SLO (plus objazd MLP) mogę spokojnie polecić ten wariant podróży. Jedzie się przyjemnie . Drogi dobrej jakości. Zaznaczę tylko że jechałem tam z czwartku na piątek a wracałem z piątku na sobotę.
Pozdrawiam :)
max21
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.05.2019 21:59

Pawelrsko napisał(a):Witam.Jechałem tą trasą z Radomska korzystając z objazdu przez Lenti. Jedzie się dobrze i bez problemów ( jechałem w nocy).

Witaj,
Nie wiesz czy stacja w Lenti jest całodobowa i bez problemu można tankować ????
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2019 22:07

max21
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.05.2019 22:20

Janusz Bajcer napisał(a):W/g google od 6:00 do 22:00

https://www.google.com/search?client=fi ... 16.5171058

Jest w centrum Lenti stacja MOL i wydaje mi się ,że ona jest otwarta w zależności od pory roku, ale wolę się upewnić :)
http://toltoallomaskereso.mol.hu/
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2019 22:24

Z opisu wygląda, że MOL jest całodobowy.
m@rek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 07.05.2019 00:37

max21 napisał(a):...Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... .4239501,..

cześć Zbyszku, kolejny bielszczanin :?: dobrze widzieć :)

max21 napisał(a):...Trasa przez Słowację generalnie cały czas autostrada....

właśnie dlatego od lat jeździłem przez Słowację a potem Austria

max21 napisał(a):...Granicę przekraczam w m. Rajka i po przejechaniu paru kilometrów na terytorium Węgrzech jest parking na którym można odpocząć , zatankować autko...

na tankowanie chyba jeszcze za wcześnie :wink:

max21 napisał(a):...Trasa do Szombathely M86 jest bez problemowa ... Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed zwierzyną to jest zabezpieczenie na M-86 a później na 86 to różnie bywa...

dzięki za namiary, przydadzą się a co do zabezpieczeń to jakoś damy rady

max21 napisał(a):...Słowenia też nie sprawia kłopotu tylko trzeba się pilnować żeby nie wjechać na płatną autostradę...
Następnie kierujemy się na Cakovec( droga 209) a później do Chorwackiej autostrady autostrady (droga 20)
Droga przez Słowenię i częściowo do autostrady Chorwackiej szału nie robi ale płynnie można ją pokonać ...

na tym odcinku rozważam propozycję Waldka:
walp napisał(a):Tutaj zastanawiam się, czy z 86-stki nie odbić na Lenti, a dalej M70 do Letenye. Wiem, że są dwie "szkoły". :wink:

a w drodze powrotnej (za dnia) dla odmiany można wracać twoją wersją :)

max21 napisał(a):...Decyzja należy do Ciebie :)

właśnie zostało jeszcze sporo czasu

walp napisał(a):...Tak jechałem w ubiegłym roku. Trasa bardzo mi odpowiada...

Pawelrsko napisał(a):...Jechałem tą trasą z Radomska korzystając z objazdu przez Lenti. Jedzie się dobrze i bez problemów ( jechałem w nocy). Po kilku latach jazdy przez CZ-A-SLO (plus objazd MLP) mogę spokojnie polecić ten wariant podróży. Jedzie się przyjemnie . Drogi dobrej jakości...

dzięki za wasze opinie :)

dziękuję i pozdrawiam
Marek :papa:
Zonzi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 09.05.2019 12:20

Uprzejma prośba o podpowiedzi jak Waszym zdaniem najlepiej jechać trasą Warszawa-Split i dalej prom na Hvar.
Wyjazd w sierpniu w środę 9-10 rano dojazd na czwartek pewnie z noclegiem.

Do tej pory był wyjazdy w piątek po południu 8-ka do A1 i autostradami CZ-AU objazd MLP bez noclegu i byliśmy w sobotę wcześnie rano na granicy.

W tym roku jedziemy po raz pierwszy z psem, w środku tygodnia i raczej bez noclegu się nie obejdzie. Google pokazuje ok 10h przez CZ-AU-SLO w okolice Ptuja. Z postojami i korkami będzie pewnie 12-14. Wygląda na to że ok 22:00-24:00 powinniśmy być w okolicach granicy SLO-CH. Zostanie jakieś 7-8h i powinniśmy dotrzeć do Splitu.

Zależy mi tym razem najbardziej na komforcie podróży.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 225
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019