Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż do Grecji przez Serbię-Macedonię - a uchodźcy?

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Podróż do Grecji przez Serbię-Macedonię - a uchodźcy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 27.12.2015 14:26

Witam
Zarezerwowaliśmy sobie wakacje na połowę sierpnia 2016 w Nea Vrasna (blisko Halhidiki), gdzie byliśmy już dwa razy. Do Grecji jeździmy już od wielu lat, zawsze trasą Węgry-Serbia-Macedonia.
Zastanawiam się jak jest tam teraz, bo czytając o zajściach (atakach uchodźców) na grecko-macedońskiej granicy trochę zaczynamy się obawiać. W zeszłym roku widzieliśmy małe grupki tych "nieszczęśników", czyli w większości młodych dość roszczeniowo-agresywnych osiłków, i mamy coraz więcej obaw :(, czy trasa będzie przejezdna.
I tak zawsze na granicy Węgier i Serbii (Horgos) jest tłok, ponieważ walą hordy śmiecących wszędzie Turków, a co dopiero teraz.. :(

Ciekaw jestem waszych opinii i ewentualnie doświadczeń

pozdro
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 27.12.2015 15:59

My jechaliśmy na Lefkadę tą trasą we wrześniu, kiedy mniej więcej miało być rzekome epicentrum tych przemieszczeń się przez uchodźców... Nic się takiego nie działo. Spokój i normalne przekraczanie granicy. Nie widzieliśmy żadnych uchodźców. Moja rada: nie ufaj mediom. Wszystkie informacje to zwyczajne podpuszczanie ludzi i manipulacja.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 27.12.2015 18:00

Eunike1984 napisał(a):...Moja rada: nie ufaj mediom. Wszystkie informacje to zwyczajne podpuszczanie ludzi i manipulacja.

No, mamy taką nadzieję :)
Dzięki za słowa otuchy :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.01.2016 10:31

Witam
Sory, jeśli nie w tym dziale (jakby co proszę o przeniesienie wątku)

Czy zna ktoś z Państwa jakąś dobrą (szybko i wygodną) drogę tranzytową do Grecji przez Rumunię i Bułgarię?
Śpimy w samochodzie, więc nie chodzi o noclegi. Bardziej zależy nam na informacjach dot. samej trasy.

PS
Nie wiemy czy nasza stała droga przez Serbię i Macedonię będzie w tym roku przejezdna (uchodźcy), więc wolimy się zabezpieczyć
anna chmiel
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna chmiel » 14.01.2016 17:32

W Rumunii jak i w Bułgarii jest bardzo mało autostrad,więc nie pośpieszysz.Poza tym w wielu miejscowościach jest ograniczenie do 40 km/h, no i sporo górzystego terenu.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.01.2016 18:03

Mam podobny problem :-) ktoś coś jak dojechać bez zaliczania "muru Orbana"? może przez .... no właśnie, przez co?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.01.2016 19:02

A może promem?
Ostatnio ktoś to opisywał.
Wsiada się w Treście czy Wenecji.

grecja-t9987-2385.html#p1677085
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.01.2016 19:27

FUX napisał(a):A może promem?
Ostatnio ktoś to opisywał.
Wsiada się w Treście czy Wenecji.

grecja-t9987-2385.html#p1677085


kurdę, drogo.... :roll: Poza tym dochodzi koszt drogi do Triestu i później po zjechaniu z promu w Grecji... My w tym roku wracamy do Epiru (nad Lefkadę :D ), więc też opcja promu chyba jednak odpada ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2016 19:39

W goolle maps wyznaczcie sobie trasę do Grecji przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.01.2016 19:44

Janusz Bajcer napisał(a):W goolle maps wyznaczcie sobie trasę do Grecji przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię.



:oczko_usmiech: Ja raczej biorę pod rozwagę opcję typu Słowacja, Węgry i może jakieś mniejsze przejście do Serbii, albo do Chorwacji i dopiero stamtąd do Serbii, albo przez Kosowo... Tylko czy warto robić tyle zachodu, skoro jakoś nikt nikogo do tej pory na granicy nie zamordował ? :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2016 20:07

ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 14.01.2016 21:34

Nie wiem, co musiałoby się stać, aby droga przez HU, SRB, MKD była nieprzejezdna.
Jedyny mankament, to przejścia HU/SRB.
Dobrym wariantem, aby je ominąć jest jazda autostradą M^ z budapesztu do Mohacs i przekroczenie granicy HU/ HR w Udvar. Następnie Osijek, Vukovar i przekroczemnie granicy HR/SRB w Tovarnik. Potem kawałek do autostrady na Belgrad.
Bez autostrady jedziemy odcinek z Mohacs do autostrady E70 na Belgrad.
Wracałem tą drogą z GR w ostatnią niedzielę sierpnia. Już jakieś 100 km przed Belgradem jechało się w ciągłym korku złożonym głównie z ludów wschodnich. Spodziewałem się, ze w Roszke możemy postać lekko kilka godzin i ewakuowałem się na wspomniany wariant. Na przejściu w Tovarniku byłem ja i jeszcze jedan samochód. Poza tym pustki.
Trochę się nadkłada, ale zaletą jest przejazd przez granicę bez postoju i pusta M6. M5 od Roszke do Budapesztu z kolei potrafi się korkować.
Wariant przez Rumunię i Bułgarię odradzam - chyba, że ma to być kilkudniowa lajtowa jazda ze zwiedzaniem.
W kierunku północ - południe praktycznie nie ma autostrad. Drogi kręte, z dużym ruchem lokalnym, dość niebezpieczne,nie ma gdzie wyprzedzać.
Jazda wymaga dużej uwagi szczególnie w Rumunii. Generalnie przejazd gorszy niż np. przez Bośnię.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 14.01.2016 23:51

Dobrą opcją jest też przejscie backi vinogradi, drogi wychodzi tyle samo, jest to przejście tylko dla obywateli UE i Serbów, kilka razy przechodziłem, ostatni raz koło 20 lipca i żadnych problemów nie było
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Do Grecji przez Rumunię i Bułgarię???

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 15.01.2016 16:08

ACandrzej napisał(a):Nie wiem, co musiałoby się stać, aby droga przez HU, SRB, MKD była nieprzejezdna.
Jedyny mankament, to przejścia HU/SRB.


Generalnie właśnie o przejścia chodzi :-) nie chcielibyśmy spędzić na granicy 24h :twisted:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 23.01.2016 16:41

Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Podróż do Grecji przez Serbię-Macedonię - a uchodźcy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone