Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Po prostu PELOPONEZ

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogorek
Cromaniak
Re: Po prostu PELOPONEZ 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 01.09.2019 11:48

Buber napisał(a):słuchaj no to full serwis w tej Olimpii, myślę, że jest tam co robić przez cały dzień.
Podoba mi się, pewnie tam pojadę, ale nie w letnie upały.
Ciekawy jestem kiedy jest najlepiej w Greece coś zwiedzać .. pewnie kwiecień, maj ?

Ja byłem przełom listopad/grudzień na PEO na kilka dni.

O ile dojazd na kwaterę był o 2-giej rano (samolot ląduje przed pólnocą) i wskazania temperatury spowodowały opad szczęki (+4C) o tyle w ciągu dnia było piekne słońce i PLUS 17 C (wsazanie w aucie i termometr na kwaterze w cieniu)

Okazało się, ze to ores zbioró późnych mandarynek - mandarynki prosto z drzewa - PYCHA.
Jak wylatywałem było wtedy -10 C w Modlinie (odczuwalna podawali -17 C)

Byłem ubrany ciepło - co się przydaje jak potem wysiadasz na te plus kilka (na lotnisku +8 C było w Atenach)
Ale w ciągu dnia w samej koszuli byłem
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.09.2019 12:54

Buber napisał(a):Ciekawy jestem kiedy jest najlepiej w Greece coś zwiedzać .. pewnie kwiecień, maj ?
Końcem maja potrafi być już gorąco, tym roku się o tym przekonaliśmy...
Ceny wejściówek spadają na zimę i myślę, że jak masz auto i chcesz też odwiedzić liczne muzea to można zwiedzanie dostosować do zastanej pogody i okres XI-II może być pod tym względem super...
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2019 13:42

Dzięki ... zimy nie brałem pod uwagę, ale to może być ciekawe doświadczenie... i te mandarynki , mniam :D .
Powyżej 20 - tu stopni to już za gorąco na łażenie.
Bodek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 01.09.2019 14:06

Może zimą się da pozwiedzać część miejsc ale czy nie jest przyjemniej jak słoneczko świeci w lipcu i woda jest super ciepła.
Te temperatury są do ogarnięcia nawet i 35-38 , nie to co tu do dziś w kraju .
Nigdy nie padałem w tym klimacie a nasze krajowe upały odbierają siły.
Może luźniejszy grafiik na zwiedzanie , nic na siłę, kamole i ruiny nie każdemu pasują ,zwłaszcza codziennie :)
Relacja koleżanki jak zwykle ekstra ,te klimaty będzie trzeba przypomnieć po raz trzeci.
W tym roku wracając z Zakynthos trafiliśmy zamiast miejscówki w rejonie Pargi dotarliśmy na 2 dni do Galaxidi ,rejon Delf /Parnasu
Miałem zapisane w telefonie jedną i drugą. Pierwsza okazała się zajęta więc po wyjeździe z promu Rio-Antirio skręciliśmy na prawo :D i po dojeździe okazało się,że warunki zastane na miejscu niespecjalnie przypasowały różniły się od przedstawionych na B.
Niewiele czasu potrzeba było by znaleźć coś zdecydowanie bardziej sensownego,byliśmy mega zadowoleni z miejsca na spacery, plaże , życie podwodne ,trasę z zakrętami -to ja głównie i nowe widoki :)
Miejsce nie z pierwszych stron magazynów ilustrowanych ,przytaczam bo nie raz to co zaplanowane i wypełnione na bogato nie sprawia tyle frajdy co jazda na żywioł powiedzmy prawie na żywioł.
Po tych wyjazdach muszę się zgodzić z właścielką kwatery w Dingac-Borak , że warto sobie zostawić coś na następny wyjazd i właścicielem ekstra miejscówki w Zacharo dobry plan to brak planu. :lol:
Wtedy przez burze w górach nie dotarłem jak koleżanka do wodospadów Polylimnio , po fotkach wcześniej zapodanych wrócimy .

Takie urlopy własnoręcznie przygotowane, to namiastka dawnych wypraw oczywiście nie w nieznane ale dostarczające dużo więcej frajdy i adrealiny niż te turnusowe.
Pozdrawiam
Bodek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 01.09.2019 14:27

Buber napisał(a):Dzięki ... zimy nie brałem pod uwagę, ale to może być ciekawe doświadczenie... i te mandarynki , mniam :D .

A latem są smaczne pomarańcze ,brzoskwinie ,melony i arbuzy to co lubimy schłodzone zabierać na wycieczkę i plaże :D
To nie pierwszyzna dla Ciebie ,więc latem dasz radę .
My po noclegu w ubiegłym roku w Szkodrze i rannym zwiedzaniu , obejrzeliśmy dokładnie monastyr Ostrog i po zajęciu kwatery w Żablijak pohulaliśmy na linie do ciemnego na Đurđevića Tara Bridge.
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2019 16:37

Bodek1 napisał(a):
Buber napisał(a):Dzięki ... zimy nie brałem pod uwagę, ale to może być ciekawe doświadczenie... i te mandarynki , mniam :D .

A latem są smaczne pomarańcze ,brzoskwinie ,melony i arbuzy to co lubimy schłodzone zabierać na wycieczkę i plaże :D
To nie pierwszyzna dla Ciebie ,więc latem dasz radę...

Latem jest sympatycznie, więcej się dzieje i w ogóle, ale jakoś tak zwiedzać ciekawe miejsca zimą, jest mi coraz lepiej, może to starość :wink:
:papa:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.09.2019 16:16

Buber napisał(a):słuchaj no to full serwis w tej Olimpii, myślę, że jest tam co robić przez cały dzień.

Hmmm... Raczej na dobre pół dnia, powiedziałabym.

Buber napisał(a):Latem jest sympatycznie, więcej się dzieje i w ogóle, ale jakoś tak zwiedzać ciekawe miejsca zimą, jest mi coraz lepiej, może to starość :wink:

Zwiedzanie zimą Pelo to też niezły pomysł, choć trzeba wziąć pod uwagę, że wiele ciekawych miejsc jest jednak na otwartym powietrzu. Trudno zwiedzałoby się Epidavros, Mistrę czy Messene w ulewie. Choć patrząc na nasze wakacje... :roll: ...właściwie na to samo wychodzi zimą i latem. :mrgreen: :oczko_usmiech:

Bodek1 napisał(a):Relacja koleżanki jak zwykle ekstra ,te klimaty będzie trzeba przypomnieć po raz trzeci.
(...)
Takie urlopy własnoręcznie przygotowane, to namiastka dawnych wypraw oczywiście nie w nieznane ale dostarczające dużo więcej frajdy i adrealiny niż te turnusowe.

Dziękuję. :oops: :)
Ja też zdecydowanie wolę sama przygotowywać wakacyjne wyjazdy. :)
ogorek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 03.09.2019 09:05

Musiałem być kilka razy na PEO (ta służbowo powiedzmy)

30 listopad na kilka dni, chyba luty i marzec

Znajomi co tam mieszkają jak i moje doświadczenie mówi, że do któregoś grudnia jest SUCHO.
Deszcze od końcówki grudnia a zazwyczaj od końca stycznia.

Na wspomnianym przełomie listopad/grudzień było piękne słoneczko, delikatne obłoczki.
Idealne warunki na zwiedzanie.

Noce zimne, ale dopiero od późnej godziny (tak do 21-szej jeszcze w miarę poczym szybko temp spadała)

Zdjęcia z tego wyjazdu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiscie zawsze mogą być anomalie ale listopad czy przełom list/gr powinien być suchy
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 03.09.2019 21:02

Jest zielono 8O .. całkiem intensywnie zielono :D .
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.09.2019 18:35

Tak zielono, że aż się nie chce wierzyć, że to listopad / grudzień. 8O

Ach, to zimowe zwiedzanie... Może mnie skusicie i kiedyś w końcu zamiast na narty wybiorę się zimą na dłuższą city break. :roll: :wink:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.09.2019 19:06

Na Cyprze zimą mas i zielono i kolorowo bo wszystko kwitnie :papa:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.09.2019 21:09

20 lipca 2019
Jedziemy do Kalavryty

...i ta jazda bardzo mi się podoba, bo oczywiście nie muszę prowadzić, tylko mogę sobie oglądać widoczki. :D

Najpierw - zupełnie nie pamiętam dlaczego :roll: - chciałam pojechać wzdłuż wybrzeża, ale ostatecznie wybraliśmy trasę najkrótszą i ogromnie malowniczą. O, mniej więcej tę niebieską: :wink:

kalavryta droga.png

Choć droga miejscami mocno kręta, nie była wcale zła...

IMG_20190720_183120088.jpg

IMG_20190720_182427272.jpg

Może tylko w niektórych wioskach trochę się zwężała...

IMG_20190720_182736849.jpg

Czasami musieliśmy też pokonywać przeszkody... :)

IMG_20190720_184128797~2.jpg

IMG_20190720_184141562~2.jpg

Ale widoczki były piękne. :D Zwłaszcza w najwyższym punkcie trasy, w jedną i drugą stronę.

IMG_20190720_192311848.jpg

IMG_20190720_191913636.jpg

To zostawiliśmy za sobą:

P1340432.JPG

P1340428.JPG

P1340415.JPG

a przed nami Aroania:

P1340436.JPG

P1340439.JPG

P1340442.JPG

P1340443.JPG

P1340445.JPG

Jest cudnie - trochę wietrznie, rześko, świeżo i pięknie. Bardzo przyjemnie po olimpijskich upałach. :) Robi się jednak późno, więc ruszamy dalej - właściwie nie do samej Kalavryty, tylko kilka kilometrów za nią, gdzie zatrzymamy się w wąwozie Wuraikos w Michel Studios.

Miejsce bardzo spokojne i fajne, a gospodarze niezwykle życzliwi, mogę szczerze polecić. Mają tylko studia, ale jedno z nich dwupoziomowe i to właśnie wynajęliśmy (latem 60E ze śniadaniem w postaci produktów dostarczonych do kwatery do samodzielnego przyrządzenia posiłku, studia jednopokojowe po 55E ze śniadaniem; zimą w szczycie sezonu narciarskiego cena wzrasta nawet dwu-/trzykrotnie). Kwatery ładnie urządzone, ale najbardziej podobało mi się położenie: praktycznie już w wąwozie (na początku albo końcu, zależy jak patrzeć :wink: ), przy rzece i otaczającym ją platanowym lesie oraz trasie pociągu Odontotos, z widokami na góry i niesamowite skałki. :)

P1340501.JPG

P1340502.JPG

P1340503.JPG

Nasz balkon:

P1340505.JPG

z widokiem na skały wąwozu:

P1340870.JPG

P1340639.JPG

Miejsce do relaksu nad rzeką:

P1340499.JPG

I sama rzeka wśród powyginanych bajkowo platanów:

P1340839.JPG

P1340853.JPG

P1340857.JPG

P1340865.JPG

I tory, którymi jeździ przez wąwóz słynny pociąg:

P1340498.JPG

P1340858.JPG

P1340860.JPG

Nawet sąsiadów mamy ciekawych: :wink:

P1340821.JPG

P1340822.JPG

Zdecydowanie da się tu spędzić resztę wakacji. :D

:papa:
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 04.09.2019 21:18

Miejsce cudne.
Takie Meteory z wąskotorówką :D .
Wreszcie przyszła kolej na kolej.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.09.2019 22:36

piekara114 napisał(a):Na Cyprze zimą mas i zielono i kolorowo bo wszystko kwitnie :papa:

Na Cypr może jednak latem, bo otaczająca go woda też kusi, a zimą chyba ciężko się zanurzyć. :wink:

Buber napisał(a):Wreszcie przyszła kolej na kolej.

:lol: Nie całkiem, bo nie tak od razu rzuciliśmy się do pociągu. :wink: Ale kolej oczywiście będzie. :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.09.2019 23:10

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Na Cyprze zimą mas i zielono i kolorowo bo wszystko kwitnie :papa:
Na Cypr może jednak latem, bo otaczająca go woda też kusi, a zimą chyba ciężko się zanurzyć. :wink:
Jak woda kusi to maj, wrzesień, październik bo w sezonie to raz bardzoooo drogo (jest mega popularny), a dwa temp. oscylują stale w okolicy 40 st. a już przy 30 jest gorąco (inne całkiem powietrze)...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Po prostu PELOPONEZ - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019