Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planowanie podróży na 2018

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jessowa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.01.2018
Planowanie podróży na 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jessowa » 11.01.2018 12:17

Cześć wszystkim :) jestem aktualnie w trakcie planowania podróży na 2018 i potrzebuje waszej pomocy, żeby rozplanować to tak, aby miało ręce i nogi ;)
Planujemy 14-16 dniowy urlop(zależnie od lotów), podczas którego chcielibyśmy sporo zwiedzic, (raczej chodzi o nature, krajobrazy-nie chce wchodzić do każdego muzeum ;)) kilka dni poświęcić na odpoczynek. Najlepiej w ten sposob, żeby przeplatać dni wypoczynku z dniami zwiedzania.
Planujemy polecieć samolotem do Zadaru, tam wypożyczyć samochód i pojechać do Breli, gdzie chcielibyśmy stworzyć bazę wypadową na parę dni.
Z Breli jest blisko do Baśka Voda i do Omis, i teraz pytanie czy poświęcić na każde z tych miejsc po jednym dniu, czy zwiedzić oba miejsca w jeden dzień? A może spędzić dzień wypoczynkowy na pięknych plażach w Baśce, a na drugi dzień pojechać do Omis pochodzić, pozwiedzać? Chcielibyśmy zobaczyć też Split, ale na to chyba jeden dzień będzie za mało. Zastanawiamy się też, skąd wybrać sie na wyspy.
chcielibyśmy zwiedzić trochę wysp, ale w taki sposób, aby uniknąć przeprawy samochodem przez prom. Czyli, albo wypożyczyć cos na miejscu na wyspie, albo pojechać jakoś dookoła(o ile się da).
Jeżeli się orientujecie, powiedzcie proszę ile czasu na to potrzebujemy. Czy planować to z noclegiem? I skąd będzie najlepiej poplynac/pojechać?
Planujemy zobaczyć wyspę Brac, a na niej: Supetar, Bol, Vidova gora (i może coś jeszcze jeżeli polecacie?) -i tu obawiam się że jeden dzień na to będzie mało?
Wyspę Hvar: Stari Grad, Vrboska
Wyspę Korcula, Półwysep Peljesac (i tutaj myślałam, żeby wybrać się na jakąś zorganizowana wycieczkę np z Makarskiej, albo ze Splitu?)
Ze Splitu chcielibyśmy również zobaczyć plaże Stiniva na wyspie Vis. Tylko jak tam się dostać? W ostateczności możemy się juz przeprawić promem razem z samochodem, ale może jest jakaś inna opcja.
Poza tym bardzo chcielibyśmy zobaczyć Dubrownik i plaże Pasjaca przy okazji, ale nie wiem jak to zorganizować, bo jest to jednak już druga strona, może już ostatnie dni przed wylotem? I jakby starczyło czasu to jeszcze wodospady Krka... :)
Bardzo proszę Was o pomoc. Nie widząc tych wszystkich miejsc ciężko mi sobie wyobrazić, ile na to czasu przeznaczyć, a pewnie wiele z Was te miejsca już widziało i to wie. :)
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 11.01.2018 16:16

Na moje oko to trza ze 2 miechy żeby to wszystko na spokojnie ogarnąć 8O
Chyba że ktoś lubi latanie z wywieszonym jęzorem :lol:

Pozdrowienia.;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2018 16:57

O jasny gwint... !!! 8O 8O To się wymyka wszelkim kategoriom... :roll: :mrgreen:


Po pierwsze: kto to jest MY?!! I kiedy leci?

Po drugie: dlaczego lecicie do Zadaru jeśli prościej do Splitu?

Po trzecie: Vis zostawić na kolejny raz zdecydowanie. Co do innych wysp - zastanowię się. :oczko_usmiech:

Po czwarte: na Korčulę z fishpicnikiem skądkolwiek, albo water taxi z Orebiča (patrz punkt szósty)

Po piąte: dlaczego właśnie taki wybór miast na Hvarze???!

Po szóste: zrób sobie 2 bazy - jedną bliżej Splitu (może być Brela jeśli masz dobry dojazd do kwatery i parking), drugą bliżej Dubrownika i Pelješca

Po siódme: weź to rozpisz w punktach bo oczopląsu można dostać czytając.

Po ósme: otwórz mapę i policz odległości.

Po dziewiąte: sprawdź ceny w wypożyczalniach aut / skuterów w interesujących Cię miastach, także na wyspach. Cennik promów też.

Po dziesiąte: cdn. po odpowiedziach.


A ten post tak serio, czy żart?... :roll:
jessowa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jessowa » 11.01.2018 22:46

Oj już mnie nie zjedzcie :wink: chciałabym duzo zobaczyć, chociaż fakt faktem też mi się zdaje to nie do ogarnięcia. :D wybaczcie, nie udało mi się tego posklejać w podpunkty. Chciałam jakoś ładnie i składnie, ale się nie udało :lol:

Po pierwsze: My to ja i chłopak, planujemy lot na połowę sierpnia albo na początek września - mamy wątpliwości że względu na pogodę

Po drugie: do Zadaru mamy lepsze połączenia, i dużo niższe ceny

Po trzecie: uparłam się na ten Vis głównie ze względu na ta plaże. Ale myślę, że logistycznie ciężko będzie to zorganizować

Po czwarte/szóste: zastanawiamy się nad noclegami na półwyspie, stamtąd na Korcule, i później do Dubrownika

Po piąte: trochę się naczytałam i głównie to wpadło w oko. Jeśli jest coś bardziej wartego uwagi, chętnie poczytam :)

Po siódme: przepraszam :) mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej :wink:

Po osme: policzyłam i przeanalizowałam część po napisaniu postu. I dlatego doszłam do wniosku z bazą na półwyspie.

Ps. Post jest na serio :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2018 22:49

Odpowiem jednym zdaniem.

Na zrealizowanie planu nawet w części trzeba sporo kasy. :idea:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2018 23:07

jessowa napisał(a): też mi się zdaje to nie do ogarnięcia.

To jest do ogarnięcia, ale wychodzi bardzo drogo, jak pisze Janusz. Samo wypożyczenie auta to już dużo kasy.
Chyba, że budżet jest nieograniczony. Z decyzji o locie do Zadaru wnioskuję, że tak nie jest. Więc płynięcie na Vis dla jednej plaży jest bez sensu. Bliżej też są fajne.
Poczytać wątek o fiszpiknikach na Hvar LUB Brač bądź jedno I drugie jednocześnie. Skądkolwiek na Makarskiej Riwierze. Nawet z Breli. Vidovą na Braču sobie darować. Bliżej na Sv. Jure nad Makarską, a nie mniej widokowo.
Reszta w weekend bo robotę mam.
jessowa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jessowa » 11.01.2018 23:27

Raczej chodzi o to, żeby uciąć koszty tam gdzie się da, żeby miec więcej na inne przyjemności. To raz, a dwa do Splitu są słabsze połączenia, i mimo wygody mysle, że ciężko będzie znaleźć odpowiednie dni, żeby pogodzic to wszystko z dniami urlopowymi.
Zdajemy sobie sprawę z niemałych kosztów i jestesmy na to przygotowani.
Dziękuję za pomoc, w weekend też będę szukać, czytac i może uda się uporządkować ten plan :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2018 07:42

jessowa napisał(a):Dziękuję za pomoc, w weekend też będę szukać, czytac i może uda się uporządkować ten plan :wink:

Szukanie i czytanie ....
Dobry pomysł na uporządkowanie.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.01.2018 08:49

Szkoda że w planie nie ma Istrii :oczko_usmiech:

A tak serio ...
Planujesz tylko ten jeden wyjazd do Cro ?
Nie lepiej by było to rozbić na kilka wyjazdów jak to większość z nas robi.
Na pierwszy raz rejon Zadaru-Szybenik, zwiedzania od groma, a kolejny rejon np. Dubrownik zostawić na kolejny rok.
Jak planujesz jeszcze nie raz zawitać do Cro to osobiście bym za bardzo nie rozbudowywał tego planu :roll:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2018 10:30

jessowa, sam ogarniałem plany niby nie do ogarnięcia ale to co Ty planujesz to musisz mocno zweryfikować bo zamęczysz siebie, a co gorsza tych ICH z kimkolwiek jedziesz/lecisz.
Totalnie bezsensu aby całą Chorwację zwiedzić w 16 dni.
Rozdziel sobie to na kilka wakacji.
jessowa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jessowa » 12.01.2018 10:52

No macie trochę racji, przyznam ;)
Myślę, że to nie będzie ostatni raz w Chorwacji.
Cały weekend na planowanie i myslę że faktycznie trochę okroimy ten plan, żeby też trochę wypocząć.
Udało się nawet znaleźć fajne loty do Splitu, po prostu wcześniejsza wyszukiwarka zawiodła :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2018 13:19

jessowa napisał(a):No macie trochę racji, przyznam ;)
Myślę, że to nie będzie ostatni raz w Chorwacji.
Cały weekend na planowanie i myslę że faktycznie trochę okroimy ten plan, żeby też trochę wypocząć.
Udało się nawet znaleźć fajne loty do Splitu, po prostu wcześniejsza wyszukiwarka zawiodła :)

Loty bezpośrednio u przewoźnika.
Lądowanie w Splicie ok. Bus z lotniska dojeżdża do centrum koło dworca, przystani promowej etc.
Rozważcie przemieszczanie się komunikacją publiczną, przynajmniej częściowo, to może znacznie obniżyć koszty. Ewentualnie skuter na miejscu w razie konieczności? Przesunięcie terminu wakacji w kierunku września będzie korzystne finansowo, a tłok wszędzie mniejszy i lokum łatwiej znaleźć.
Propozycje:
Split - jeden dzień starczy nawet ze wzgórzem Marjan.
Trogir - też
Dubrovnik - można poszukać różnych opcji, od komunikacji publicznej (??) po wycieczki z lokalnych biur, oczywiście jeśli będziecie stacjonować tylko na Riwierze Makarskiej nie przenosząc się nigdzie indziej; jasne, że Dubro jest dość daleko, ale zdesperowany tam dotrze. Albo zostawić na kolejny wyjazd (choć mnie byłoby szkoda :wink: ), lub przenieść się tam na parę dni.
Omiš - pół dnia + ewentualnie rafting na Cetinie.
Do Baški Vody to się z Breli na spacerek wieczorem idzie, co Ty tam chcesz w ogóle robić?...
Wyspy - z różnych miejscowości (także mniejszych) powinny być fiszpikniki na Hvar, Brač, Korčulę lub Pelješac; może uda się znaleźć łączony do Bolu i Hvaru? Przejazd autem na wyspy sobie darujcie, lepiej w innym terminie wybrać się na nie na dłużej, a teraz tylko trochę "posmakować", i to nie wszystkie naraz. Wydalibyście masę kasy (a dla Vrboskiej, choć ją lubię, może niekoniecznie warto :lol: zaś Supetar w ostateczności można odwiedzić bez auta ze Splitu - na godzinkę lub dwie, choć nie wiem po co :wink: )
Sv. Jure - chyba bym się bała wypożyczonym autem; może z lokalnym organizatorem wycieczek?
Autem można do Mostaru, Pocitelj, na wodospady Kravice etc. - ale to już BiH i nie wiadomo, czy auto może w ogóle opuścić granice Chorwacji? Ewentualnie w Chorwacji jeziora w Imotski, ale czy warto?

Czy ty przypadkiem nie zaczęłaś planowania od przeczytania jakiegoś artykułu na popularnym portalu w rodzaju "The best of Dalmatia" ? :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 12.01.2018 20:57 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 15:44

Dla mnie ważna informacja: skąd będzie lot powrotny?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2018 16:48

piekara114 napisał(a):Dla mnie ważna informacja: skąd będzie lot powrotny?

A wiesz, też mi to przemknęło przez głowę - powrót z Dubrovnika?...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.01.2018 17:16

Nie podałaś daty wyjazdu ale jeśli jest to lipiec-sierpień to plan jest mega wyczerpujący, wręcz trudny do realizacji w wielu punktach....zajedziecię się że względu na temperaturę i ilość turystów. Będzie to mega męczące. Znam wielu takich co jeszcze podczas pierwszego- drugiego dnia krzyczeli o swoich planach na podjeździe przy apartamencie a później jak się pytam ile zrealizowali to cisza...po pierwszym wypadzie do Splitu czy Dubrownika dostawali tak w ,, dupę,, że odechciewalo im się reszty. Jeśli planujesz dużo zwiedzania to proponuje wycieczkę objazdowa na przełomie maja- czerwiec. W tym roku znajomi z zakładu pracy jadą na 7 dni za 1300 zł:).Na pewno odradzam biegania w ciągu jednego dnia do 3-4 miejsc bo to bezsensu, hi chyba że Wy z tych co głównie zależy im na tym aby zalogować się w danym miejscu i na FB wszystkim obwieścić.Jak szukacie lotów to podpowiem, że znajomymi w lipcu leciał do Dubrownika w dobrej cenie lotem czarterowym.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone