Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planowanie podróży na 2018

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2018 20:13

amatus1 napisał(a):Nie podałaś daty wyjazdu

jessowa napisał(a): planujemy lot na połowę sierpnia albo na początek września - mamy wątpliwości że względu na pogodę
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 12.01.2018 22:46

jessowa napisał(a):No macie trochę racji, przyznam ;)
Myślę, że to nie będzie ostatni raz w Chorwacji.
Cały weekend na planowanie i myslę że faktycznie trochę okroimy ten plan, żeby też trochę wypocząć.
Udało się nawet znaleźć fajne loty do Splitu, po prostu wcześniejsza wyszukiwarka zawiodła :)


Sami lecimy z Wawy do Splitu na poczatku wrzesnia z Wizzair. Maja tez loty z Katowic troche tańsze. Nie wiem skad jesteście i co Wam bardziej pasuje. Co jakiś czas promocje i można wyhaczyc lot dla 2 osób w obie strony za nieco ponad 1000zl (z Katowic 700zl)+ew. koszt bagażu dodatkowego. Wg mnie to jest też lepsze miejsce wypadkowe na południe niż Zadar.
Powodzenia :)
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 13.01.2018 10:25

Hej Jessowa...
My jedziemy samochodem z okolic Katowic/Krakowa przez Brno/Wiedeń/Graz/ aż do Makarski. W sumie tydzień z czego jeden dzień przeznaczamy na Wiedeń -Bratysława ( chcemy zwiedzić te dwa miasta w dniu wyjazdu w podróż) nocleg mamy w miejscowości Monichkirchen w Austrii. Następnie rano chcemy zameldować się w Chorwacji i też w dniu przyjazdu zwiedzić wodospady Krka. A popołudniu pojechać już do Makarski.
Plan ogólnie nastawiony jest na zwiedzanie ...nie należymy do tej grupy która leży plackiem na plaży i się tylko kąpie w wodzie ---a także nie zależy nam aby kazde zdjęcie wrzucić na FB bądż Insta.:)
1. Planujemy zwiedzić Omis z twierdzami Mirabell i Starigrad a także twierdzę Klis a jak czasu starczy to na chwilę do Splitu podjechać.
2. Mostar- Blagaj-Mediugorje- Kravica
3. Dubrovnik plus wjazd na wzgórze Srd autem. Może także mury obronne w Ston...( czy w Ston są winnice aby móc zobaczyć pola uprawne winorośli ??)
4. Makarska - półwysep św.Piotra , Pakr Osejava, może też przespacerujemy się plażami w kierunku Krvavica . Chcielibyśmy też wjechać wczesnym ranem na Sv Jure...ale nie wiadomo czy się uda ( jeszcze tego nie rozważaliśmy)

Pewnie niektórzy stwierdzą iż plan nie wykonalny ;-)
Jedziemy na ostatni tydzień czerwca...mam nadzieje bo M jeszcze urlopu nie ma wyznaczonego:)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 13.01.2018 11:18

Plan jest jak jak nabardziej do zrealizowania
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 12:43

mari18 napisał(a):Hej Jessowa...
My jedziemy samochodem z okolic Katowic/Krakowa przez Brno/Wiedeń/Graz/ aż do Makarski. W sumie tydzień z czego jeden dzień przeznaczamy na Wiedeń -Bratysława ( chcemy zwiedzić te dwa miasta w dniu wyjazdu w podróż) nocleg mamy w miejscowości Monichkirchen w Austrii. Następnie rano chcemy zameldować się w Chorwacji i też w dniu przyjazdu zwiedzić wodospady Krka. A popołudniu pojechać już do Makarski.
Plan ogólnie nastawiony jest na zwiedzanie ...nie należymy do tej grupy która leży plackiem na plaży i się tylko kąpie w wodzie ---a także nie zależy nam aby kazde zdjęcie wrzucić na FB bądż Insta.:)
1. Planujemy zwiedzić Omis z twierdzami Mirabell i Starigrad a także twierdzę Klis a jak czasu starczy to na chwilę do Splitu podjechać.
2. Mostar- Blagaj-Mediugorje- Kravica
3. Dubrovnik plus wjazd na wzgórze Srd autem. Może także mury obronne w Ston...( czy w Ston są winnice aby móc zobaczyć pola uprawne winorośli ??)
4. Makarska - półwysep św.Piotra , Pakr Osejava, może też przespacerujemy się plażami w kierunku Krvavica . Chcielibyśmy też wjechać wczesnym ranem na Sv Jure...ale nie wiadomo czy się uda ( jeszcze tego nie rozważaliśmy)

Pewnie niektórzy stwierdzą iż plan nie wykonalny ;-)
Jedziemy na ostatni tydzień czerwca...mam nadzieje bo M jeszcze urlopu nie ma wyznaczonego:)

Powiem szczerzę ze plan oczywiście jest do zrealizowania ale zapewne jedziecie bez dzieci i jesteście zaprawionymi piechurami, którym temperatury 30-40 nie robią większej różnicy...:).
Byłem w każdej z wymienionych miejscowości i punktach i powiem szczerze:
1. Mirabella, Starigrad i Klis sa bardzo wyczerpujące. Mirabella jeszcze jako tako gdyż jest troszkę drzew i jest niedaleko a Starigrad to juz troche wchodzenia jest. I jest mega patelnia. Na Klis jest również mega patelnia, organizm w takich warunkach szybko się męczy. Do tego jeszcze zapewne zwiedzanie Omis no i wiecznie przepełniony Split:). He jak dla mnie w jeden dzien to maksymalnie Split i Klis by spokojnie zobaczyc i zwiedzić te atrakcje i osobno sam Omis z Mirabellą, Starigradem...
2. Medjugorie jak i Mostar mega gorączka...Moim zdaniem wystarczą na raz 2 dwa punkty, my wracając z Mostaru wpadliśmy nad wodospady i powiem szczerze byliśmy już zmęczeni i już nie było to aż takie och...do tego Blagaj.
3. Ok da się spokojnie bo blisko i po drodze ale sam Dubrownik na jeden dzień to mało:)- warto jechać z samego rana bo ludzi mniej i na murach tak nie bije po głowie i oczach:).
4. Powinno być ok chodź nie byłem w Pakr Osejava.
Każdy mierzy zamiary na siły:). Naszej rodziny siły przerobowe są bardzo zróżnicowane i po kilku akcjach odpuściłem. Wakacje mają być przyjemne. Jadąc w maju-czerwcu spokojnie bez dzieci a nawet i z dobrymi piechurami to zrealizujecie ale w wakacje się możecie zaorać:(.Jesli nastawiacie sie na zwiedzanie odpuście lato, szkoda kasy bo drożej, więcej ludzi i bardzo wysokie temperatury, które w głębi lądu bądź dużych miastach są zabójcze:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 12:48

mari18 napisał(a):My jedziemy samochodem z okolic Katowic/Krakowa przez Brno/Wiedeń/Graz/ aż do Makarski. W sumie tydzień z czego jeden dzień przeznaczamy na Wiedeń -Bratysława ( chcemy zwiedzić te dwa miasta w dniu wyjazdu w podróż) nocleg mamy w miejscowości Monichkirchen w Austrii.
Chcesz z Brna pojechać na Bratysławę (tu pozwiedzać) i potem do Wiednia.
8:00 wyjazd, 3,5 h jazdy, Bratysława 3 h (tu obiad), jazda 1 h, Wiedeń - zostaje Ci jakieś 4 h na bardzo pobieżne zwiedzenie i 1 h, aby w hotelu być ok 21/22
O ile w Bratysławie będzie to spokojne zwiedzanie i najważniejsze zobaczysz, to w Wiedniu będzie to zwiedzanie na zasadzie: Hofburg fota i dalej....
Osobiście nigdy nie łączyłam tych miejsc w jeden dizeń. U mnie w relacjach możesz zobaczyć co w takim czasie uda Ci się zobaczyć:
Bratysława 2014: post1606735.html#p1606735
Bratysława 2015: post1680018.html#p1680018
Wiedeń 2015: post1734291.html#p1734291 (to był nasz drugi pobyt w mieście, więc na totalny spacer byliśmy tylko nastawieni)
Może coś skorzystasz...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.01.2018 12:50

mari18 napisał(a): Może także mury obronne w Ston...( czy w Ston są winnice aby móc zobaczyć pola uprawne winorośli ??)

W takim razie polecam osobny dzień na objazdówkę widokową: Ston (mury) - Žuljana (okoliczne zatoczki na relaks) - Trstenik - Dingač Borak (słynne winnice) - tunel Potomje i z powrotem.

P1190089a.JPG
Za tunelem - Dingač Borak


BiH zdecydowanie rozdzielić na 2 dni. Mostar jest zazwyczaj bardzo upalny i najlepiej zaraz zanurzyć się w wodospadach, jak radzi amatus1.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 12:53

amatus1 napisał(a):
mari18 napisał(a):2. Mostar- Blagaj-Mediugorje- Kravica

2. Medjugorie jak i Mostar mega gorączka...Moim zdaniem wystarczą na raz 2 dwa punkty, my wracając z Mostaru wpadliśmy nad wodospady i powiem szczerze byliśmy już zmęczeni i już nie było to aż takie och...do tego Blagaj.

Bez problemu ten punkt zrealizowaliśmy w jeden dzień, z dzieckiem, jechaliśmy z Dubrownika. Zobacz tu. Zmęczenie końcem dnia oczywiście było, ale bez przesady. Jeśli w Medjugorje chcecie po prostu zoboczyć, nie macie jakiś bardzo głębokich pobudek religijnych (msza, spowiedź itp) czy wyjście na górę (adidasy obowiązkowo, żadne klapki czy japonki i sporo wody) to dużo czasu Wam to miejsce nie zajmie. Ja jak myślę "komercha" to od razu Medjugorie mam przed oczami - u mnie w relacji zboczysz dlaczego....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 13:06

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
mari18 napisał(a):2. Mostar- Blagaj-Mediugorje- Kravica

2. Medjugorie jak i Mostar mega gorączka...Moim zdaniem wystarczą na raz 2 dwa punkty, my wracając z Mostaru wpadliśmy nad wodospady i powiem szczerze byliśmy już zmęczeni i już nie było to aż takie och...do tego Blagaj.

Bez problemu ten punkt zrealizowaliśmy w jeden dzień, z dzieckiem, jechaliśmy z Dubrownika. Zobacz tu. Zmęczenie końcem dnia oczywiście było, ale bez przesady. Jeśli w Medjugorje chcecie po prostu zoboczyć, nie macie jakiś bardzo głębokich pobudek religijnych (msza, spowiedź itp) czy wyjście na górę (adidasy obowiązkowo, żadne klapki czy japonki i sporo wody) to dużo czasu Wam to miejsce nie zajmie. Ja jak myślę "komercha" to od razu Medjugorie mam przed oczami - u mnie w relacji zboczysz dlaczego....

Oczywiście, że się da...powiedz tylko ile czasu spędziłaś w tych miejscach:). Sama jazda troszkę zajmuję, co do butów to się przydadzą jakieś adidasy na zmianę chodź napotykaliśmy ludzi wchodzących na boso... :P . Mostar jest pięknym miastem, mam sporo do zaoferowania i kilka dobrych godzin tam schodzi, chodź mnie nie do końca urzekł jak znajomych...Blagaj jest niedaleko ale czasowo też schodzi, do tego wodospady.Oczywiście, że się da:). My kiedy byliśmy w Mostarze bylo 44 stopnie w cieniu, termometr jest w relacji zamieszczony:). Było ciężko, pot się lał...jechałaś z Dubrownika do Blagaj? Troszkę musiałaś zboczyć... Ja jestem tego zdania, że jak zwiedzać to nie w sezonie... :P , co inneho jakies pojedyncze wypady:).W cro jest coraz to ciaśniej:(
Ostatnio edytowano 13.01.2018 13:12 przez amatus1, łącznie edytowano 2 razy
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 13.01.2018 13:10

Najpierw chcemy do Wiednia a potem do Bratysława to wkońcu nie daleko a chce zobaczyć zamek Devin.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 13:14

mari18 napisał(a):Najpierw chcemy do Wiednia a potem do Bratysława to wkońcu nie daleko a chce zobaczyć zamek Devin.

W pobliżu jeszcze jest Praga więc może Praga-Wiedeń-Bratysława;).My jadać do cro 3dni spędziliśmy w Pradze i mało było, w Wiedniu 2 noce i też mogło by jeszcze troszkę być więcej. W tym roku planujemy 2 noce jadać do cro w Budapeszcie:)
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 13.01.2018 13:15

44 stopnie w Mostarze w jakim okresie ? Lipiec/sierpień?

Mediugorje bez żadnych modlitw na wzgórzu...tylko podjechać przejść się zobaczyć czy warto i tyle...
Jestem zdania jak jadę do np. Mostaru a mam po drodze bądź niedaleko inną atrakcję to warto jechać i zobaczyć ją również. Nie wiem kiedy będę mogła następnym razem pojechać na taki urlop wiec chcę zobaczyć jak najwięcej. Może wy byliście już w Cro bądź BiH x razy ale ja dopiero pierwszy raz jade więc się nie dziwcie:) To są plany, pogoda może je zweryfikować jeszcze.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 13:25

mari18 napisał(a):44 stopnie w Mostarze w jakim okresie ? Lipiec/sierpień?

Mediugorje bez żadnych modlitw na wzgórzu...tylko podjechać przejść się zobaczyć czy warto i tyle...
Jestem zdania jak jadę do np. Mostaru a mam po drodze bądź niedaleko inną atrakcję to warto jechać i zobaczyć ją również. Nie wiem kiedy będę mogła następnym razem pojechać na taki urlop wiec chcę zobaczyć jak najwięcej. Może wy byliście już w Cro bądź BiH x razy ale ja dopiero pierwszy raz jade więc się nie dziwcie:) To są plany, pogoda może je zweryfikować jeszcze.

Co pamiętam to było chyba ok 11-12 lipca, kojarzę, że Legia dzień później grała tam z Zrinjski:). A Ty kiedy jedziesz?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.01.2018 13:29

mari18 napisał(a):Mediugorje bez żadnych modlitw na wzgórzu...tylko podjechać przejść się zobaczyć czy warto i tyle...

Co warto? Međugorje to nie zabytek...

Planuj ile wlezie. Lepiej zostać z poczuciem, że coś będzie na następny raz, niż obudzić się rano i w pośpiechu wymyślać co na dzisiaj. :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 13:35

mari18 napisał(a):Najpierw chcemy do Wiednia a potem do Bratysława to wkońcu nie daleko a chce zobaczyć zamek Devin.
Trochę nie logiczna kolejność. Zdublujecie część trasy i stracicie niepotrzebnie czas. Koniecznie odwróć kolejność. Jeśli zamek to must dla Was, to nie wiesz ile czasu tam Ci zejdzie, może więcej niż zakładasz i lepiej będzie odpuścić Wiedeń i jechać prosto do hotelu. Pomyśl jeszcze o tym.

mari18 napisał(a):Mediugorje bez żadnych modlitw na wzgórzu...tylko podjechać przejść się zobaczyć czy warto i tyle...
To godzina to max. co potrzebujesz. To miejsce to komercha....

amatus1 napisał(a):jechałaś z Dubrownika do Blagaj?

Dokładnie to tak: Mlini-Počitelj-Mostar-Blagaj-Medjugorie-wodospady.
Mostar w południe, było gorąco, ale dało się wytrzymać, woda to podstawa. Meczet i minaret także odwiedziliśmy - starówka jest mocno zbita i najważniejsze miejsca są w jednym miejscu.
Co do planu mari18. W Mostarze być przed południem, Blagaj to jakieś 25 min, z domem Drewiszów - 1 h, może 1,5 jeśli do jaskini wpłyniecie (nam się nie udało)
Medjugorie - max 1h. - jak już pisałam komercha nad komerchami...
wodospady - ile będziecie chcieli, ale teraz tam jest mega tłum, po zdjęciach widzę, ze sporo się zmieniło, miejsce stało się bardzo popularne... Powrót na kwaterę późno wieczorem.

mari18 napisał(a):Jestem zdania jak jadę do np. Mostaru a mam po drodze bądź niedaleko inną atrakcję to warto jechać i zobaczyć ją również. Nie wiem kiedy będę mogła następnym razem pojechać na taki urlop wiec chcę zobaczyć jak najwięcej.
Tak samo myślę, jeśli dany dzień przeznaczam całkowicie na wycieczkę.... Jeśli miejsce mnie zachwyci to zrezygnuję z kolejnych punktów programu i tyle lub zdecyduję, że przy kolejnej okazji na dane miejsce poświęcę więcej czasu. A jak to będzie totalny zachwyt (tak miałam po sylwestrze w Wiedniu) to będę dążyła, aby to miejsce jak najszybciej obejrzeć (i byłam ponownie po 7 miesiącach)...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Planowanie podróży na 2018 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone