Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planowanie podróży na 2018

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2018 14:41

mari18 napisał(a):Nie wiem kiedy będę mogła następnym razem pojechać na taki urlop wiec chcę zobaczyć jak najwięcej. Może wy byliście już w Cro bądź BiH x razy ale ja dopiero pierwszy raz jade więc się nie dziwcie:) To są plany, pogoda może je zweryfikować jeszcze.

W 2017 roku nie było wyjazdu ... :?:
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 13.01.2018 15:23

Jedziemy w czerwcu.
Do Mostaru chcemy wyjechać z Makarskiej około godziny 6 rano aby być po 8 już na miejscu tak aby uniknąć tłumu na moście i w mieście..a w najgorszym upale być na wodospadach (popołudniu)

Janusz...w tamtym roku jednak wybraliśmy Alpy- pogoda dopisała...miłe że pamiętasz! W tym roku już ostatecznie Cro.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 14.01.2018 14:38

Będę w Cro ostatni tydzień czerwca i pierwszy tydzień lipca. Miejsce pobytu to Orebić. Planuję wycieczkę do Bośni (prawidłowo to raczej do Hercegowiny :lol: ) Marzy mi się w jeden dzień odwiedzić Počitelj, Mostar,Blagaj, Medjugorie i wodospady Kravice.
Zdaję sobie sprawę że to bardzo ambitny plan i nie wiem czy realny. Do przejechania jest ok 350 km. Tak więc sama droga to minimum 7 godzin. Na pewno wyjazd będzie w czerwcu wcześnie rano (jak wcześnie?) tylko nie wiem który dzień tygodnia będzie najlepszy.
Oczywiście trzeba będzie też posilić w jakiejś "jadłodajni" oraz zrobić zakupy i zatankować auto żeby wykorzystać fakt niższych cen.
Raczej nie będę znowu szybko w tamtych rejonach (jeśli w ogóle) więc nie dziwcie się że chciałbym zobaczyć jak najwięcej. Z drugiej strony jeśli czegoś nie zobaczę to nie będzie dramatu. Priorytetem dla mnie jest Mostar, dla mojej żony Medjugoriea a dla obojga wodospady.
Czekam na wszelkie sugestie i podpowiedzi abym jak najlepiej zaplanował tę całodzienną wycieczkę oraz żebym nie biegał z wywieszonym jęzorem bo przecież na wakacjach nie o to chodzi :lol: .
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 15.01.2018 09:43

Gonzales napisał(a):Marzy mi się w jeden dzień odwiedzić Počitelj, Mostar,Blagaj, Medjugorie i wodospady Kravice.

To da się zrobić ale moim zdaniem można odpuścić Medjugorie (zwiedzane "na zapalenie płuc" niczym nie powali. Inna sprawa, że i dłuższa wizyta także może rozczarować.) i ewentualnie Blagaj. Počitelj zwiedzisz w drodze "do" w max. 2h. Byłem tam ostatnio w 2010 r. ale chyba więcej do zwiedzania niż wtedy nie ma. Mostar - tam już jest się gdzie powłóczyć i spokojnie coś zjeść. Kravice pozostawić na drogę powrotną i połączyć to z kąpielą.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 18.01.2018 16:00

Crocodyl napisał(a):
Gonzales napisał(a):Marzy mi się w jeden dzień odwiedzić Počitelj, Mostar,Blagaj, Medjugorie i wodospady Kravice.

To da się zrobić ale moim zdaniem można odpuścić Medjugorie (zwiedzane "na zapalenie płuc" niczym nie powali. Inna sprawa, że i dłuższa wizyta także może rozczarować.) i ewentualnie Blagaj. Počitelj zwiedzisz w drodze "do" w max. 2h. Byłem tam ostatnio w 2010 r. ale chyba więcej do zwiedzania niż wtedy nie ma. Mostar - tam już jest się gdzie powłóczyć i spokojnie coś zjeść. Kravice pozostawić na drogę powrotną i połączyć to z kąpielą.


Medjugorie niestety muszą być. Żona by mnie zabiła jakbym jej tam nie zabrał. Tym bardziej że Watykan niedawno ogłosił Medjugorie jako oficjalne miejsce kultu. Bedę to musiał jakoś wszystko ogarnąć.
W który dzień tygodnia będzie najluźniej i gdzie najlepiej zrobić większe zakupy?

Pozdrowienia.;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.01.2018 13:45

nenek napisał(a):Plan jest jak jak nabardziej do zrealizowania

Ludzie wiele rzeczy robią bezsensu.
skojola
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 30.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skojola » 19.01.2018 15:20

W tamtym roku byliśmy w Mostarze w pierwszym tygodniu lipca. Za radą naszej gospodyni wybraliśmy najchłodniejszy jej zdaniem dzień w środku tygodnia. Wyjechaliśmy rano, tam byliśmy około 9-tej. Wcześniej Blagaj. Byliśmy my i jeszcze jacyś turyści :-) W Mostarze nie było jakichś gigantycznych tłumów, chociaż na samym moście ciasnawo. Kawa, obiad spokojnie, bez czekania. W drodze powrotnej wodospady. Tam niemiłosierny upał i wielkie rozczarowanie. Tłum plażujących, kąpiących się i głośnych ludzi. Teren niewielki. Może tak to odebrałam, bo pamiętałam bajkowe Plitvice, w których spędziliśmy kiedyś cały dzień. :wink: No i najważniejsze - jechaliśmy z Podacy, a i tak wycieczka zajęła nam cały dzień.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 20.01.2018 12:10

Witam kwestia jak trafisz z pogodą jest najważniejsza. My w 2017 r. byliśmy w Podacy w Sierpniu było prawie 40 stopni zrezygnowaliśmy z wyjazdu do Mostaru.Masakra jakaś :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.02.2018 14:52

Życzę oczywiście autorce posta odwiedzenia tych wszystkich planowanych miejsc. Radziłabym jednak poczytać najpierw relacje z działu tego forum TUTAJ i zastanowić się czy jest sens tak "skakać" i widzieć tylko te punkty "must see", o których piszesz, czy może przeznaczyć na przykład pierwszy tydzień na odkrywanie lądu, a drugi na odkrywanie którejś z wysp. Poszukać miejsc trochę mniej popularnych niż są w przewodnikach.
Tak jak już ktoś wyżej pisał, chyba naczytałaś się jakiegoś folderu i chcesz wszystko na raz zobaczyć. Spokojnie. Przed Wami jeszcze nie jedne wakacje , więc zdążycie wszystko zobaczyć :D
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.02.2018 15:16

agata26061 napisał(a):Życzę oczywiście autorce posta odwiedzenia tych wszystkich planowanych miejsc. Radziłabym jednak poczytać najpierw relacje z działu tego forum TUTAJ i zastanowić się czy jest sens tak "skakać" i widzieć tylko te punkty "must see", o których piszesz, czy może przeznaczyć na przykład pierwszy tydzień na odkrywanie lądu, a drugi na odkrywanie którejś z wysp. Poszukać miejsc trochę mniej popularnych niż są w przewodnikach.
Tak jak już ktoś wyżej pisał, chyba naczytałaś się jakiegoś folderu i chcesz wszystko na raz zobaczyć. Spokojnie. Przed Wami jeszcze nie jedne wakacje , więc zdążycie wszystko zobaczyć :D



Życie weryfikuje wyśrubowane plany przodowników pracy ;) Mamy takich znajomych. Co roku chcą zaliczać ruiny zabytki, przepaście i inne wernisaże w każdym kraju i miejscu , po 2-3 dniach zap...nia w letnim upale od świtu do zmroku z umęczonymi dzieciakami dochodzi do wielkiego rodzinnego rozładowania napięcia, a potem resztę wyjazdu spędzają na błogim lenistwie przerywanym sporadycznymi lajtowymi wypadami do lokalnych ciekawych miejsc ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.02.2018 15:29

malinero napisał(a):Życie weryfikuje wyśrubowane plany przodowników pracy ;) Mamy takich znajomych. Co roku chcą zaliczać ruiny zabytki, przepaście i inne wernisaże w każdym kraju i miejscu , po 2-3 dniach zap...nia w letnim upale od świtu do zmroku z umęczonymi dzieciakami dochodzi do wielkiego rodzinnego rozładowania napięcia, a potem resztę wyjazdu spędzają na błogim lenistwie przerywanym sporadycznymi lajtowymi wypadami do lokalnych ciekawych miejsc ;)

No właśnie ja się pytam "po co?" Oczywiście każdy urlop spędza jak chce. Jedni wolą dużo zwiedzać, inni szukają bezludnych plaż, inni siedzą tylko w kurorcie. No co kto lubi, ale żeby kosztem umęczonej rodziny, a przede wszystkim dzieciaków fundować sobie taki zapierdziel, to nie zrozumiem.
Jeśli dzieci nie marudzą i to lubią - ok, ale jeśli to dla nich mordęga, to po co? Dla przerośniętych ambicji rodziców?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.02.2018 16:02

agata26061 napisał(a):Jeśli dzieci nie marudzą i to lubią - ok, ale jeśli to dla nich mordęga, to po co? Dla przerośniętych ambicji rodziców?

Agata zauważ, że to forum a przede wszystkim relacje z podróży promują odkrywanie miejsc mniej dostępnych, tam gdzie mniej ludzi itd. I my forumowicze/ marzyciele ;), którzy to czytamy to też tak chcemy. Pytanie czy chca tego nasze żony/ mężowie a przede wszyskim dzieci... Jak ja chciałbym wprowadzić to co tu przeczytam czy zobaczę w życie, to nikt by ze mną nigdzie nie pojechał :).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.02.2018 16:17

Trajgul napisał(a):
agata26061 napisał(a):Jeśli dzieci nie marudzą i to lubią - ok, ale jeśli to dla nich mordęga, to po co? Dla przerośniętych ambicji rodziców?

Agata zauważ, że to forum a przede wszystkim relacje z podróży promują odkrywanie miejsc mniej dostępnych, tam gdzie mniej ludzi itd. I my rodzice, którzy to czytamy to też tak chcemy. Tylko, ze jak chciałbym wprowadzić to w życie to nikt by ze mną nigdzie nie pojechał :).

Zgodzę się z Tobą. To my na forum propagujemy te miejsca, ale bez przesady. Jeśli wiem, że dla dzieci będzie to bardzo męczące i każdego dnia będą padnięte zbyt długim spacerem w słońcu, czy siedzeniem w aucie, żeby gdzieś dojechać, to jestem w stanie zrezygnować z własnego celu zobaczenia tych wszystkich pięknych miejsc "z forum". Wolę, żeby również były zadowolone z wakacji i staram się łączyć zwiedzanie z wypoczynkiem tak, żeby dzieci i dorośli znaleźli coś dla siebie.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Planowanie podróży na 2018 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone