Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji samochodem Warszawa-Trogir

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ahmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 12.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ahmed » 15.05.2008 09:21

Chętnie przeczytam opinie na temat kolejnej wersji trasy prowadzącej do Chorwacji a mianowicie przez przejście graniczne w Barwinku.
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 15.05.2008 09:46

Witam
Moim zdaniem jest to niezła alternatywa ale moja opinia może być subiektywna ponieważ jestem z Rzeszowa i zawsze korzystam z tej trasy. Chociaż raz jechałem przez Austrię i ponownie chyba tego nie zrobię.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2008 10:27

ahmed napisał(a):Chętnie przeczytam opinie na temat kolejnej wersji trasy prowadzącej do Chorwacji a mianowicie przez przejście graniczne w Barwinku.

to zapraszam do wyszukiwarki bo temat byl "przerabiany" kilka razy ;-)
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 15.05.2008 10:35

powiem tak jak z Warszawy to polecam mimo wszystko Bielsko-Cieszyn
fajna droga
mieszkam w Bielsku i mam obydwa przejscia przerobione
Zwardoń wleczesz się aż do granicy ok 40 km na godzinę droga Bielsko-Żywiec zakorkowana bardzo często.
Przy granicy budowa tunelu ruch niewielki ale powolny/chyba że chcesz spędzić w Beskidach chwilkę to owszem i polecam od razu niedaleko przejścia granicznego w Zwardoniu fajną knajpkę regionalną OCHODZITA - tanio smacznie i widoki przy słonecznej pogodzie aż po same Tatry/
Jest jeszcze jedno przejście graniczne w tych rejonach Ujsoły Glinka-Novot Namestowo - stąd do Budapesztu ok 300 km /droga przez Słowację nie autostradami ale dobrej jakości drogą
pozdrawiam
olole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) olole » 15.05.2008 23:11

O wyższości świąt wielkanocnych nad świętami bożonarodzeniowymi dyskutuje się trudno - każdy ma swoje ulubione ścieżki, i to bardzo dobrze bo przynajmniej tłok się rozgęszcza. :D
Ja zdecydowanie wolę przez Zwardoń, bo: - a) Cieszyn się czesto korkował, a w Zwardoniu zawsze "luz-blus"; - b) coś nie lubię Czechów od czasu, kiedy jeden taki na granicy (było to masę lat temu) kazał mi ze złośliwym uśmiechem na miejscu golic brodę, bo w paszporcie miałem zdjęcie bez brody (tej tępej żyletki i zimnej wody nigdy mu nie zapomnę :evil: :!:)... I w ten sposób przechlapał u mnie wszystkim Czechom :P
Wiem, że dwupasmówka do Cieszyna juz oddana, ale i na Żywiec-Zwardoń podciągnęli już kawał dobrej drogi - to już nie te wiejskie dróżki co dawniej. A jeszcze rok/dwa i słowacka autostrada będzie dochodziła do Zwardonia właśnie (dlatego i nasi biedacy się tak starają) :wink:
stempy
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) stempy » 15.05.2008 23:31

ziomek napisał(a):powiem tak jak z Warszawy to polecam mimo wszystko Bielsko-Cieszyn
fajna droga
mieszkam w Bielsku i mam obydwa przejscia przerobione
Zwardoń wleczesz się aż do granicy ok 40 km na godzinę droga Bielsko-Żywiec zakorkowana bardzo często.
Przy granicy budowa tunelu ruch niewielki ale powolny/chyba że chcesz spędzić w Beskidach chwilkę to owszem i polecam od razu niedaleko przejścia granicznego w Zwardoniu fajną knajpkę regionalną OCHODZITA - tanio smacznie i widoki przy słonecznej pogodzie aż po same Tatry/
Jest jeszcze jedno przejście graniczne w tych rejonach Ujsoły Glinka-Novot Namestowo - stąd do Budapesztu ok 300 km /droga przez Słowację nie autostradami ale dobrej jakości drogą
pozdrawiam


Witam, mam pytanie do ziomek - czy jadąc przez obwodnice w czeskim Cieszynie i dalej na Jablunkov (Mosty) trzeba wykupić winietkę ?
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 16.05.2008 00:00

NIE! Ten odcinek do Słowacji jest wolny od opłaty
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 16.05.2008 06:35

potwierdzam
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 16.05.2008 06:47

olole - jaki kawał drogi 9 km między Zywcem a Przybędzą i kawałek od Kamesznicy do Lalik to drugie raczej krajoznawczo na razie a reszta to mieścinki typu Węgierska Górka /wieczny tłok/ cisiec - krowy na drodze i traktory jeżdżące jak się panu prowadzącemu podoba /
Pokonuję tę odległość wielokrotnie w ciągu tygodnia :lol:
Na narodowość czeską możesz się obrażać sam ich nie lubię
/zimą wpadliśmy w zaspę jadąc na narty ja żona i trójka dzieci zadupie więc pomoc żadna przejechało 2 czeskich mądrali pięknymi jeepami 4x4 stwierdzili nie da rady chamy jak to czesi :twisted:
przyjechał słowak skodą starą jak świat wyciągnął bez gadania
ale cóż na południe i tak pojadę przez Czechy !!!
POZDRAWIAM :lol: :lol: :lol:
orest
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.05.2008
pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) orest » 16.05.2008 07:04

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Cromaniaków!
Wywożę po raz pierwszy rodzinkę do Cro. Dla mnie to będzie pierwszy tak daleki wyjazd, więc chcialoby się bezpiecznie dojechać w tę i z powrotem. Proszę podpowiedzieć, jaką drogą udać się, żeby było najmniej serpentyn. Mam do nich wielki szacuneczek :oops:
Skrzych
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzych » 16.05.2008 19:57

Witam serdecznie. Na początku sierpnia wybieramy sie wraz z rodziną (2+3) w okolice Sibenika z całodziennym międzylądowaniem w okolicach Plitvic.
Mam straszna zagwozdkę, jako że nie wiem którą trasę wybrać:
1. przez Budapeszt - z dwu- trzygodzinnym postojem
2. Route 86
Skłaniam się ku drugiemu rozwiązaniu, jako że fanem autostrad nie jestem, kangur jest autem mało wyścigowym, więc wydaje mi się, że droga przez Szombately będzie lepsza.
Mam tylko jedno pytanie - czy kawałeczek drogi Dolga Vas-Lendava-Mursko Sredisce przez Słowenię o którym wspomina paypal:
paypal napisał(a):<ciach>
odbijam na droge 86 dojezdzam do Słowenii na króciutki odcinek
<ciach>

jest PŁATNY - w kontekście winiety za 35 ojro od 1 lipca...

Krzysztof

PS Dodam tylko, że NAPRAWDĘ intensywnie przeglądam forum, ale nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi; mapkę http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20 ... %20ang.pdf mozna o kant d..y rozbić....
PS2 Znalazłem jeszcze forum/viewtopic.php?t=14469&postdays=0&postorder=asc&start=40 gdzie napisano:
Kowal38 napisał(a):<ciach>
Dolga Vas-Lendava-Mursko Srediste( odcinek przez Słowenię 20 minut, nie trzeba winiet)
<ciach>

ale post jest z zeszłego roku, więc nie mam pewności co do jego aktualności.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 26.05.2008 19:15

Co kierowca, to inne zdanie. Tylko raz pojechałem przez Zwardoń, i nigdy więcej. Wolę jednak przez Cieszyn. Teraz do samej granicy masz dwupasmówkę.
Pozdrawiam[/quote]

Zdecydowanie lepiej przez Cieszyn , przez Zwardoń to dopiero na przyszłe wakacje.
meo14
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meo14 » 26.05.2008 20:10

Skrzych napisał(a):Witam serdecznie. Na początku sierpnia wybieramy sie wraz z rodziną (2+3) w okolice Sibenika z całodziennym międzylądowaniem w okolicach Plitvic.
Mam straszna zagwozdkę, jako że nie wiem którą trasę wybrać:
1. przez Budapeszt - z dwu- trzygodzinnym postojem
2. Route 86
Skłaniam się ku drugiemu rozwiązaniu, jako że fanem autostrad nie jestem, kangur jest autem mało wyścigowym, więc wydaje mi się, że droga przez Szombately będzie lepsza.
Mam tylko jedno pytanie - czy kawałeczek drogi Dolga Vas-Lendava-Mursko Sredisce przez Słowenię o którym wspomina paypal:
paypal napisał(a):<ciach>
odbijam na droge 86 dojezdzam do Słowenii na króciutki odcinek
<ciach>

jest PŁATNY - w kontekście winiety za 35 ojro od 1 lipca...

Krzysztof

PS Dodam tylko, że NAPRAWDĘ intensywnie przeglądam forum, ale nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi; mapkę http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20 ... %20ang.pdf mozna o kant d..y rozbić....
PS2 Znalazłem jeszcze forum/viewtopic.php?t=14469&postdays=0&postorder=asc&start=40 gdzie napisano:
Kowal38 napisał(a):<ciach>
Dolga Vas-Lendava-Mursko Srediste( odcinek przez Słowenię 20 minut, nie trzeba winiet)
<ciach>

ale post jest z zeszłego roku, więc nie mam pewności co do jego aktualności.


no tez jestem bardzo ciekaw odpowiedzi ,bo rozważam ta trasę bardzo ostro ,może ktoś konkretnie wie coś na ten temat?
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 26.05.2008 21:50

Skrzych napisał(a): mapkę http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20 ... %20ang.pdf mozna o kant d..y rozbić....


Z jakiej przyczyny?
To jest mapka ze strony administratora słoweńskich autostrad.
olole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) olole » 28.05.2008 23:31

To ja jeszcze kamyczek do tematu: czy przez Zwardoń, czy przez Cieszyn :D Pozostaję nadal fanem Zwardonia, i to nie tylko dlatego, że do tej pory (a jeżdżę tamtędy do CRO od 3 lat) nie wpadałem tam w żadne specjalnie przerażające korki - ot, normalna "polska droga" ale przynajmniej dobrze oznakowana 8)
Wracając przed paru dniami z CRO (wyszło mi nocą) postanowiłem przetestować drogę przez Cieszyn (skusił mnie ten opiewany przez innych odcinek dwupasmówki od granicy do Bielska). Rzeczywiście dwupasmówka "palce lizać", ale niestety bierze się ją jako "transakcję wiązaną" z odcinkiem przejazdu przez Czechy od granicy Słowackiej.
Nie wiem jak się tamtędy jedzie w dzień, ale w nocy GEHENNA :( :
-a) beznadziejne oznakowanie (malutkie drogowskaziki - w nocy z samochodu prawie niewidoczne), co przy licznych na tym kawałku rozjazdach naprawdę denerwuje (chyba, że ktoś zna te trasę na pamięć); -b) przy przejeździe przez miejscowości liczne ograniczenia do 30 km/h :!: co jest jeszcze bardziej denerwujące, bo trudno jest jechać z taką prędkością, a wiadomo,że czeska drogówka takie miejsca uwielbia (jak wieść głosi obecny koszt ich mandatów, bywa czasami równoznaczny z kosztem urlopu w CRO !!!); -c) kilka odcinków drogi (być może nowe?) nie ma wymalowanych żadnych pasów na asfalcie, co - szczegolnie w nocnym przejeździe - jak wiadomo miłe nie jest.
Reasumując - mimo komfortu oferowanego przez dwupasmówkę Bielsko-Cieszyn, ja nadal będę jeździł przez Zwardoń , bo ta "transakcja wiązana" przez Czechy jest dla mnie zupełnie niestrawna :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy raz do Chorwacji samochodem Warszawa-Trogir - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone