Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 21.08.2016 11:22

Jak obiecałem raport z wczorajszej podróży. Wyjazd z Nowego Targu o 21:00, nocny przejazd przez Słowację i Węgry bez problemu, Zagrzeb i Lućko o 7:00 ruch na bieżąco. Jedynie opady deszczu od Bosiljeva do Riejki spowolniły podróż. Przyjazd do Fazany o 10:00 i zimne Karlovacko. Pozdrawiam z Fazany.
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 28.08.2016 22:27

Jazda z piątku 26 na sobote. Wyjazd 19.00, Czechy sporo zwężeń ale spokojnie, Austria bez uwag, Słowenia szybko i bez uwag, krótka drzemka w aucie, w Koper ok 8 rano 10 samochodów w kolejce po 10 minutach Chorwacja. Jazda w okolice Pula spokojnie a droga cudna. Pozdrawiam z Istrii.
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 17.06.2017 23:58

Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.06.2017 07:07

Jechałem dwa dni temu na Istrię z Torunia (jestem obecnie w Porecu) w związku z tym że na pokładzie miałem dwójkę dzieci, moja trasa była nastawiona na szybkość jej pokonania , więc winiety na Czechy i Austrię oraz Słowenię. Przeliczyłem koszty i wychodzi bardzo podobnie,czyli winieta w Słowenni i bramki w Cr, dlatego poleciałem autostradami w SLO w dół na Koper. Trasa przebiegła bezproblemowo, bez najmniejszego nieplanowanego postoju.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2017 08:38

tom306 napisał(a):Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?


Selce jednak w Kvarnerze, nie na Istrii - chyba że chodzi o inne Selce - jeśli nie macie w planach zwiedzania czegoś w Słowenii to jednak jechałbym przez HR, z pominięciem winiety Słoweńskiej, choć kosztowo / godz. i km wychodzi podobnie
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.06.2017 09:02

tom306 napisał(a):Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?

M/z warto jechać przez Słowenię, trasa spokojna, autostrada nie przesadnie obciążona leci się fajnie, lecąc przez całą SLO cena winiety nie jest już tak drastyczna porównując do ceny płatnych autostrad w Chorwacji. Ja osobiście polecam trasę przez SLO np. https://www.google.pl/maps/dir/Wiede%C5 ... 576221!5i1
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 18.06.2017 14:56

te kiero napisał(a):
tom306 napisał(a):Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?


Selce jednak w Kvarnerze, nie na Istrii - chyba że chodzi o inne Selce - jeśli nie macie w planach zwiedzania czegoś w Słowenii to jednak jechałbym przez HR, z pominięciem winiety Słoweńskiej, choć kosztowo / godz. i km wychodzi podobnie



Tak chodzi o Selce w Kvarnerze obok Crivenicy,a jeśli chodzi o przejście graniczne Rupa to się korkuje czy idzie na bieżąco?Myślałem jechać tędy własnie aby wykorzystać winietę Słoweńską.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2017 15:20

tom306 napisał(a):
te kiero napisał(a):
="tom306"]Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?


Selce jednak w Kvarnerze, nie na Istrii - chyba że chodzi o inne Selce - jeśli nie macie w planach zwiedzania czegoś w Słowenii to jednak jechałbym przez HR, z pominięciem winiety Słoweńskiej, choć kosztowo / godz. i km wychodzi podobnie



Tak chodzi o Selce w Kvarnerze obok Crivenicy,a jeśli chodzi o przejście graniczne Rupa to się korkuje czy idzie na bieżąco?Myślałem jechać tędy własnie aby wykorzystać winietę Słoweńską.


nikt Ci nie przewidzi jak akurat będzie w dniu i godzinie Twego przejazdu;
na tę chwilę korek po "horyzont"
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 18.06.2017 16:07

Dziękuje za odpowiedzi pytam bo to mój pierwszy wyjazd do CRO,a w jakich godzinach najlepiej jechać nocleg mam od soboty 22.07 ?
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 18.06.2017 17:25

Apropo tej ilości pojazdów na przejściu w Rupie (obecnie też "po horyzont") - to w miarę szybko idzie? kamera robi zdjęcia dość rzadko niemniej widzę, że auta jakoś tam suną w miarę. Jak w praktyce teraz te kontrole wyglądają na granicy SLO-HR? Rzeczywiście każdy dowód/paszport dokładnie oglądają?
Rok temu sprawdzali tylko zgodność liczby osób w aucie z liczbą dowodów.
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 11.07.2017 23:38

A co sądzicie o tej trasie ? https://goo.gl/maps/AirWuCZH9fs
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 11.07.2017 23:43

tom306 napisał(a):Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?

Niestety ale winieta 7-dniowa na Słowenie nie wystarczy braknie jednego dnia i robią się już koszty 2*7-dniowa lub miesięczna
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.07.2017 07:14

tom306 napisał(a):A co sądzicie o tej trasie ? https://goo.gl/maps/AirWuCZH9fs


DK3 wiedzie przez góry, góry i jeszcze raz góry, pewnie z tych 14godzin zrobi się 17 z postojami;
jak traficie na załamanie pogody, a w tych górach to całkiem możliwe to może być tak (częścowo przejazd w okolicy NP Risnjak), oczywiście nie musi się sprawdzić, jednak górskich zawijasów nikt nie usunie
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 12.07.2017 09:29

te kiero napisał(a):
tom306 napisał(a):A co sądzicie o tej trasie ? https://goo.gl/maps/AirWuCZH9fs


DK3 wiedzie przez góry, góry i jeszcze raz góry, pewnie z tych 14godzin zrobi się 17 z postojami;
jak traficie na załamanie pogody, a w tych górach to całkiem możliwe to może być tak (częścowo przejazd w okolicy NP Risnjak), oczywiście nie musi się sprawdzić, jednak górskich zawijasów nikt nie usunie

Myślisz kolego że lepiej kupić winiete miesięczną na Słowenie i jechać praktycznie całą Słowenie autostradą? Wcześniej oczywiście Czechy Austria.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 12.07.2017 09:48

tom306 napisał(a):A co sądzicie o tej trasie ? https://goo.gl/maps/AirWuCZH9fs


Jeśli lubisz komplikować sobie życie to proszę bardzo.

Osobiście to bym na Twoim miejscu jechał przez Czechy, Austrię, Słowenię, potem do przejścia w Rupi czy Rupie (nie wiem, jak to się odmienia). Kupujesz winietę na miesiąc i po sprawie. Wyjdzie podobnie jak autostradami chorwackimi, gdybyś chciał jechać przez Zagrzeb
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię samochodem - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone