Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Henks-76
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 21.08.2016 10:22

Jak obiecałem raport z wczorajszej podróży. Wyjazd z Nowego Targu o 21:00, nocny przejazd przez Słowację i Węgry bez problemu, Zagrzeb i Lućko o 7:00 ruch na bieżąco. Jedynie opady deszczu od Bosiljeva do Riejki spowolniły podróż. Przyjazd do Fazany o 10:00 i zimne Karlovacko. Pozdrawiam z Fazany.
marzyciel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 28.08.2016 21:27

Jazda z piątku 26 na sobote. Wyjazd 19.00, Czechy sporo zwężeń ale spokojnie, Austria bez uwag, Słowenia szybko i bez uwag, krótka drzemka w aucie, w Koper ok 8 rano 10 samochodów w kolejce po 10 minutach Chorwacja. Jazda w okolice Pula spokojnie a droga cudna. Pozdrawiam z Istrii.
tom306
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 17.06.2017 22:58

Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.06.2017 06:07

Jechałem dwa dni temu na Istrię z Torunia (jestem obecnie w Porecu) w związku z tym że na pokładzie miałem dwójkę dzieci, moja trasa była nastawiona na szybkość jej pokonania , więc winiety na Czechy i Austrię oraz Słowenię. Przeliczyłem koszty i wychodzi bardzo podobnie,czyli winieta w Słowenni i bramki w Cr, dlatego poleciałem autostradami w SLO w dół na Koper. Trasa przebiegła bezproblemowo, bez najmniejszego nieplanowanego postoju.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2017 07:38

tom306 napisał(a):Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?

Selce jednak w Kvarnerze, nie na Istrii - chyba że chodzi o inne Selce - jeśli nie macie w planach zwiedzania czegoś w Słowenii to jednak jechałbym przez HR, z pominięciem winiety Słoweńskiej, choć kosztowo / godz. i km wychodzi podobnie
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.06.2017 08:02

tom306 napisał(a):Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?

M/z warto jechać przez Słowenię, trasa spokojna, autostrada nie przesadnie obciążona leci się fajnie, lecąc przez całą SLO cena winiety nie jest już tak drastyczna porównując do ceny płatnych autostrad w Chorwacji. Ja osobiście polecam trasę przez SLO np. https://www.google.pl/maps/dir/Wiede%C5 ... 576221!5i1
tom306
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 18.06.2017 13:56

te kiero napisał(a):

Selce jednak w Kvarnerze, nie na Istrii - chyba że chodzi o inne Selce - jeśli nie macie w planach zwiedzania czegoś w Słowenii to jednak jechałbym przez HR, z pominięciem winiety Słoweńskiej, choć kosztowo / godz. i km wychodzi podobnie

Tak chodzi o Selce w Kvarnerze obok Crivenicy,a jeśli chodzi o przejście graniczne Rupa to się korkuje czy idzie na bieżąco?Myślałem jechać tędy własnie aby wykorzystać winietę Słoweńską.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.06.2017 14:20

tom306 napisał(a):
te kiero napisał(a):
="tom306"]Witam.Jaką trase możecie mi polecić Kraków -Selce? Myślałem o trasie Czechy Austria Słowenia i tu niewiem czy jechać na Lubliane i wykorzystać winietę Słoweńską? Może jakaś inna alternatywa?

Tak chodzi o Selce w Kvarnerze obok Crivenicy,a jeśli chodzi o przejście graniczne Rupa to się korkuje czy idzie na bieżąco?Myślałem jechać tędy własnie aby wykorzystać winietę Słoweńską.

nikt Ci nie przewidzi jak akurat będzie w dniu i godzinie Twego przejazdu;
na tę chwilę korek po "horyzont"
tom306
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 18.06.2017 15:07

Dziękuje za odpowiedzi pytam bo to mój pierwszy wyjazd do CRO,a w jakich godzinach najlepiej jechać nocleg mam od soboty 22.07 ?
Przemolo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 18.06.2017 16:25

Apropo tej ilości pojazdów na przejściu w Rupie (obecnie też "po horyzont") - to w miarę szybko idzie? kamera robi zdjęcia dość rzadko niemniej widzę, że auta jakoś tam suną w miarę. Jak w praktyce teraz te kontrole wyglądają na granicy SLO-HR? Rzeczywiście każdy dowód/paszport dokładnie oglądają?
Rok temu sprawdzali tylko zgodność liczby osób w aucie z liczbą dowodów.
tom306
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 11.07.2017 22:38

A co sądzicie o tej trasie ? https://goo.gl/maps/AirWuCZH9fs
tom306
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 11.07.2017 22:43

Niestety ale winieta 7-dniowa na Słowenie nie wystarczy braknie jednego dnia i robią się już koszty 2*7-dniowa lub miesięczna
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.07.2017 06:14

tom306 napisał(a):A co sądzicie o tej trasie ? https://goo.gl/maps/AirWuCZH9fs

DK3 wiedzie przez góry, góry i jeszcze raz góry, pewnie z tych 14godzin zrobi się 17 z postojami;
jak traficie na załamanie pogody, a w tych górach to całkiem możliwe to może być tak (częścowo przejazd w okolicy NP Risnjak), oczywiście nie musi się sprawdzić, jednak górskich zawijasów nikt nie usunie
tom306
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 12.07.2017 08:29

te kiero napisał(a):

DK3 wiedzie przez góry, góry i jeszcze raz góry, pewnie z tych 14godzin zrobi się 17 z postojami;
jak traficie na załamanie pogody, a w tych górach to całkiem możliwe to może być tak (częścowo przejazd w okolicy NP Risnjak), oczywiście nie musi się sprawdzić, jednak górskich zawijasów nikt nie usunie

Myślisz kolego że lepiej kupić winiete miesięczną na Słowenie i jechać praktycznie całą Słowenie autostradą? Wcześniej oczywiście Czechy Austria.
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 12.07.2017 08:48

Jeśli lubisz komplikować sobie życie to proszę bardzo.

Osobiście to bym na Twoim miejscu jechał przez Czechy, Austrię, Słowenię, potem do przejścia w Rupi czy Rupie (nie wiem, jak to się odmienia). Kupujesz winietę na miesiąc i po sprawie. Wyjdzie podobnie jak autostradami chorwackimi, gdybyś chciał jechać przez Zagrzeb
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię samochodem - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019