Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiki365
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2006
Na Istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiki365 » 21.08.2007 12:16

jaką najlepiej wybrać trasę z katowic?
na ile godzin w podróży trzeba się orientacyjnie nastawić?
adgam13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adgam13 » 21.08.2007 13:13

:D
Ostatnio edytowano 21.08.2007 13:17 przez adgam13, łącznie edytowano 1 raz
adgam13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adgam13 » 21.08.2007 13:13

Jechałem 3 tygodnie temu z Katowic na Istrie do Porecia. Wyjechałem w niedziele o 20,00. Trasa Katowice -Zwardoń-Zilina-Bratysława- S1(obwodnica Wiednia)- Graz-Maribor-Ljiubliana-Koper-Porać. 970 km. 11 godzin jazdy. Pozdrawiam
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 21.08.2007 13:21

Proponuję sobie darować przejazd przez Ljubljanę.
Ja jeżdżę na Istrię Graz, Klagenfurt, Udine, Triest.
Kawałek dalej ale za to szybciej :)
Koszt autostrady we Włoszech to niecałe 8 euro.
mondi
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mondi » 21.08.2007 13:57

w okolicy Triestu remont drogi więc mogą być korki.Ja też jechałem tamtędy tydzień temu
adgam13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adgam13 » 21.08.2007 15:03

Liubliane omija się bokiem, jest obwodnica, prawie cała Słowenia to autostrada, nie ma sensu dodawać drogi.
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 21.08.2007 15:13

adgam13 napisał(a):Liubliane omija się bokiem, jest obwodnica, prawie cała Słowenia to autostrada, nie ma sensu dodawać drogi.


Jasne że nikt nie jeździ przez centrum Ljubljany, ale nie o to chodzi.
Wpadam we Wiedniu na autostradę i bez postoju na granice/bramki robię ponad 500 km. A poza tym te widoki we Włoszech :) warto nadłożyć 70 km.

A poza tym - o gustach trudno dyskutować :)
adgam13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adgam13 » 21.08.2007 17:23

Byliśmy na wycieczce w Wenecji, w drodze powrotnej był korek na autostradzie , od wyjazdu na autostrade za Wenecją do Triestu prawie 4 godziny jazdy. Może dlatego włoskie drogi troszeczke mi nie pasują.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 21.08.2007 17:54

adgam13 napisał(a):Byliśmy na wycieczce w Wenecji, w drodze powrotnej był korek na autostradzie , od wyjazdu na autostrade za Wenecją do Triestu prawie 4 godziny jazdy. Może dlatego włoskie drogi troszeczke mi nie pasują.

Jeśli nie byłoby korka we Włoszech wariant przez Klagenfurt wydaje się lepszy. Przez Słowenię jest wprawdzie bliżej ale za to jest 6 bramek...

Jechałem w lipcu do Rijeki (i dalej na Cres) - mimo że nie było dużego ruchu bramki zabierają łącznie około 1 - 1,5 godziny (szczególnie w okolicach Lubljany gdzie dodatkowo są roboty drogowe).

Pzdr
Tomek
piotr111
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr111 » 26.08.2007 07:08

Przyłączę się z pytaniem o trasy do Rijeki a dokładnie do Rabac.
Wybieram się z Jeleniej Góry, Planuję trasę przez Pragę, Wiedeń, Graz Maribor (standard)

i dalej mam dylemat czy jechać przez Zagrzeb czy też przez Lubjane
W "Kilometróce" wielkiej różnicy nie ma (30 km), natomiast nie chciałbym stać w jakiś korkach (niedziela 2 września).
Planowałem przejazd przez Słowenię (bo niby autostrady tańsze od chorwackich) i odbicie na Istrię w Postojnej, ale gdzieś w opisach przeczytałem, że ta droga jest ostro zryta przez czołgi ( chyba serwis cro.pl powinien być częściej aktualizowany) i dodatkowo kręta co wydłuża czas jazdy. Zakrętów się nie obawiam, bo mam jej na co dzień, choć po kilku godzinach jazdy po prostym mogą one męczyć ;)))

generalnie zależy mi na czasie i podróży bez niespodzianek, bo jadę z dzieckiem, które po kilku godzinach w foteliku zapewne zrobi się "trudne do opanowania" Więc którędy lepiej Zagrzeb czy Lubljana?
Zakładam, że trasę pokonam w 15 - 16 godzin z przerwami.

Przy okazji dzieci. Jakie macie sposoby, aby wytrzymały w miarę spokojnie tyle godzin.
Ja wyjeżdżam w środku nocy i mam nadzieję, że mała spać będzie do Wiednia, a później się zacznie. Kilka sposobów mam, ale ciekaw jestem waszych. ( czy znacie jakiś fajny duży parking między Wiedniem a Graz ?)
pozdr

P.S. Jak wnioskuję z opisów, to na trasie do Cro nie ma problemów z LPG ( nie dotyczy Austrii). Czy te stacje są dobrze oznakowane i czy są przy autostradach, czy należy ich szukać?
I jeszcze jedno, obiło mi się o uszy, że jest zakaz przejazdu tunelami samochodami z LPG. Pewnie to bzdura.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.08.2007 08:11

polecam trase:
Ljubljana-Postojna-Rupa(HR)-Matulji-Lovran-Brseć-Plomin-Labin-Rabac
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 26.08.2007 19:28

piotr111 napisał(a):....i dalej mam dylemat czy jechać przez Zagrzeb czy też przez Lubjane...Planowałem przejazd przez Słowenię (bo niby autostrady tańsze od chorwackich) i odbicie na Istrię w Postojnej, ale gdzieś w opisach przeczytałem, że ta droga jest ostro zryta przez czołgi ( chyba serwis cro.pl powinien być częściej aktualizowany) i dodatkowo kręta co wydłuża czas jazdy. Zakrętów się nie obawiam, bo mam jej na co dzień, choć po kilku godzinach jazdy po prostym mogą one męczyć ;)))

Śmiało kieruj się na Lubljanę. Jedziesz poza sezonem, nie powinieneś mieć korków. Droga do Postojnej po autostradzie - minusem jest 6 bramek ale gdy nie ma ruchu idzie to błyskawicznie (przygotuj łącznie drobnymi 8,30 Euro).
Dalej około 40 kilometrów - czołgi znajdziesz na pewno !!! Ale stoją w muzeum przy drodze :)

Potem od samej granicy autostrada.


piotr111 napisał(a):Przy okazji dzieci. Jakie macie sposoby, aby wytrzymały w miarę spokojnie tyle godzin.

1. Odliczanie kilometrów do punktu nnn
2. Konkurs kto pierwszy zobaczy....
3. Gry typu quiz
4. Obietnica lodów na postoju
5. Odpowiedź na pytanie "daleko jeszcze ?" -> "nie jeszcze kawałeczek"

Pzdr
Tomek
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 25.07.2015 11:39

Witam szanownych kolegów
W przyszłym tygodniu planuje jechać do Chorwacji do miejscowości Umag w Istrii.
Chciałem sie spytac o trasę która byście polecali, gdyż mam dwie opcje a chodzi mi o Austriie
Pierwsza jaką mi navi pokazuje oraz w necie to trasa (mieszkam w Kole) do granicy z Czechami to standard A1 do Ostravya potem Brno-Wiedeń-Graz. I tu mam już dylemat czy z Graz jechac na Maribor( słowenia) i dalej Lublana - Koper???
Czy druga opcja z Graz w Austrii jechac na Villach i stamtąd przekroczyc granicę na Lublana- Koper.
Co do autostrad to mam już zakupione winiety na Czechy-Austria -Słowenia
Jedziemy tylko w 2os dorosłe i 1 dziecko, wyjazd w nocy ok 22-23 w piątek 31.07
prosze o porade
a tak na marginesie to juz mój 3 wyjazd do Chorwacji, raz autokar 10 lat temu i w tamtym roku na wyspe Havr
Użytkownik usunięty
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2015 12:44

Optymalna trasa na sobotę :
Maribor-Lublana-Postojna-Crni Kal-przejście graniczne Socerga/Buzet-Buzet-autostrada chorwacka na Istrii-Umag

Unikniesz korków na granicy koło Koper, a trasa przez Villach to przejazd dodatkowo płatnym tunelem Karawanken
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 25.07.2015 15:26

Dziękuję za informacje
ale tak patrze na mape i niewidzę z Buzet autostrady , ale tylko w kierunku Umag idze normalna droga. Chyba że autostrada na Lupoglav-Pazin-Burci-ale to jest robienie dużego kolana?????
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone