Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2015 15:34

No, fakt, autostradą byłoby za dużo kilometrów, mój błąd :roll:

Ja jechałem kiedyś tak, tyle że w odwrotną stronę:
https://www.google.pl/maps/dir/GRAD+BUZ ... 372062!3e0

Jedzie się nieźle 8)
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 25.07.2015 15:46

Ja jechałem na początku lipca - Maribor , Lublana , Koper . Żadnych płatnych tuneli , a na chorwacką autostradę nie wjeżdżałem , te kilka kilometrów lokalnymi drogami spokojnie można przejechać .
Korków nie odnotowałem na trasie żadnych , jedynie zwężenia i ograniczenia do 80 zarówno w Czechach , Austrii jak i w Słowenii na autostradach. Widać że wakacje to ulubiony termin remontów w całej Europie nie tylko u nas... Szerokości :D
Użytkownik usunięty
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2015 15:52

Nie chodzi o remonty :!:
W soboty jest prawie zawsze latem korek
w Koper i okolicach :!: :!: :!:
Do ludzie jadących do Chorwacji dołączają Słoweńcy z Lublany i Włosi z Triestu jadący na weekend do Koper czy Izoli. Jedzie się bardzo powoli albo stoi.
Na samej granicy Słowenii z Chorwacją, na południe od Koper, są 2 przejścia graniczne i trzeba tam postać w sobotę minimum z godzinę, przeważnie dłużej, obojętnie na którym :? :? :? :?
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 25.07.2015 15:57

Lednice napisał(a):Nie chodzi o remonty :!:
W soboty jest prawie zawsze latem korek
w Koper i okolicach :!: :!: :!:
Do ludzie jadących do Chorwacji dołączają Słoweńcy z Lublany i Włosi z Triestu jadący na weekend do Koper czy Izoli. Jedzie się bardzo powoli albo stoi.
Na samej granicy Słowenii z Chorwacją, na południe od Koper, są 2 przejścia graniczne i trzeba tam postać w sobotę minimum z godzinę, przeważnie dłużej, obojętnie na którym :? :? :? :?


Być może masz rację , bo ja wyjeżdżam tak żeby na miejscu być około 7 rano , poza tym na początku lipca nie ma jeszcze Niemców ... Chociaż w ubiegłym roku byłem na koniec sierpnia i też nie było korków.
Na granicy były 3 auta.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 25.07.2015 16:07

Chyba tak zrobie że odbije na przejscie graniczne Socerga do Buzet i potem normalna droga pojade.
Bo jak w tamtym roku staliśmy na granicy koło Ptuj to mam juz mam dosyć korków audało mi sie uciec n inne przejscie takie lokalne
A będe napewno w sobote na grancy słoweńsko - chorwackiej w trakcie wymiany turnusu :twisted:
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 27.07.2015 22:07

Tak trochę poczytałem o tych korkach czy zwężeniach i chodzi mo o Czechy. Czy lepiej było by jechac z Brna na Mikulov i Poysdrov, czy inna opcja z Brna do Brzecław i tu przekroczyc granice i jechac na Wilfersdorf i na Wiedeń. Bo jak pamiętam z tamtego roku to odcinek Mikulov- Pohorelice nie jest za ciekawy. A na mapie do patrzyłem Brno- Brzecław jest autostrada. Tylko niewiem jak odcinek Brzecław- Wilfersdorf ma droge??
Użytkownik usunięty
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2015 22:41

michu1978 napisał(a):Tak trochę poczytałem o tych korkach czy zwężeniach i chodzi mo o Czechy. Czy lepiej było by jechac z Brna na Mikulov i Poysdrov, czy inna opcja z Brna do Brzecław i tu przekroczyc granice i jechac na Wilfersdorf i na Wiedeń. Bo jak pamiętam z tamtego roku to odcinek Mikulov- Pohorelice nie jest za ciekawy. A na mapie do patrzyłem Brno- Brzecław jest autostrada. Tylko niewiem jak odcinek Brzecław- Wilfersdorf ma droge??


Poysdorf :!:

Pojedź tak:
https://www.google.pl/maps/dir/49.18883 ... d6!1m0!3e0
Ja tak już jechałem drugi raz w sobotę i nie ma korków, jedzie się po pustych drogach :!: :D

Autostrada na Breclav jest remontowana i tam jest na odcinku kilkudziesięciu kilometrów zamknięty jeden pas.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 27.07.2015 23:00

Czy ten odcinek z Pohorelice do granicy z Austrią jest w miare dobry i jedzie się w dobrze, bo to chyba lokalna droga Czeska??
Użytkownik usunięty
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2015 23:04

Dobry, dziur nie ma, jedno auto się pojawia raz na 5 minut, częściej traktor, poza terenem zabudowanym jedzie się za 110-120, w wioskach i miasteczkach trzeba przepisowe 50-60
W Austrii od razu wioski są bardziej zadbane :wink:
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015
Re: trasa na Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 28.07.2015 12:29

jeszcze mam jedno pytanie dotyczące stacji benzynowych na odcinku A1 Gliwice - Bohumin chodzi głównie o Lpg
gdzie bym chciał zatankowac samochód jak najblizej granicy z Czechami
monkahead
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) monkahead » 19.06.2016 18:51

Odgrzeję trochę kotleta. Jak w tym roku najlepiej pojechać z Katowic do Umag'u?
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:18

W zeszłym roku jechałem na Ostrawę, Mikulov, Wiedeń dalej na Graz i Lubljanę.
Ale, było dużo remontów i teraz, lecę przez słowację z tym, że jadę na południe Chorwacji.

Pozdrawiam
Krzysiek
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:24

monkahead napisał(a):Odgrzeję trochę kotleta. Jak w tym roku najlepiej pojechać z Katowic do Umag'u?


Zależy, w jaki dzień i o której pojedziesz. Grunt to przetrwać odcinek między Brnem a Wiedniem a potem roboty drogowe pod Mariborem.
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:50

A co jest takiego strasznego między Brnem a Wiedniem :?:

W czerwcu jechałem 4 razy i nic strasznego nie było, wszystko OK :D
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:52

Lednice napisał(a):A co jest takiego strasznego między Brnem a Wiedniem :?:

W czerwcu jechałem 4 razy i nic strasznego nie było, wszystko OK :D


Dalej kopią. Czytałeś np. moją ostatnią wypowiedź w wątku o autostradzie w Czechach? Wiedeń - rozkopany (zaraz za Donaustadt a i oczywiście nie wspomnę o ciasnym bajpasie od Schrick). Brno - tradycyjnie te same miejsca (jeszcze na wys. Wyszkowa co dłubią). Byłem tam wczoraj (Brno, na zakończeniu Ignis Brunensis) i niewiele się zmieniło ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię samochodem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone