Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monkahead
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) monkahead » 15.07.2016 21:28

Wracając z Istrii do PL chciałbym zahaczyć o Wenecję, ile kosztuje autostrada Triest-Wenecja oraz Wenecja-Klagenfurt am Wörthersee?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.07.2016 21:40

monkahead napisał(a):Wracając z Istrii do PL chciałbym zahaczyć o Wenecję, ile kosztuje autostrada Triest-Wenecja oraz Wenecja-Klagenfurt am Wörthersee?

11,5E Triest-Venezia, zamierzam pomykać we wrześniu... również z Sosnowca na Istrię
18,4E Venezia-Tarvisio
mikolay
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolay » 17.07.2016 09:03

Raport z wczorajszej podróży Ustroń - Kavran (okolice Duga Uvala). Wyjazd 4.30. Czechy spokojnie, Ołumuniec przed 6 pusto, Brno też dobrze. Mikulov, Poysdorf bez utrudnień. Wiedeń ok. 8 płynnie. Dalsza część Austrii i Słowenia gładko choć ruch spory. Granica SLO - CRO w Socerga kilkanaście aut ok. 13.30. Właściwie jedyny korek po drodze spowodowany był remontem drogi w okolicy Lupoglav - ruch wahadłowy i światła, dobre kilkanaście minut stania. Lokalne drogi Istrii - wolno, ruch spory.
Podsumowując, droga super, oby powrót był taki sam.
Istria przywitała nas deszczem i temperaturą 17 stopni 8O . Wieczór nieco cieplejszy i bez opadów
Dziś rano do 7 chłodno, pochmurno i wietrznie ale od 8 rozpogodzenie i coraz cieplej. Prognozy optymistyczne.
Pozdrowienia dla wszystkich
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.07.2016 21:35

Na Istrię z Polski wyjechałem o 4:00 i byłem na miejscu ok 18:00 (kilka przerw jednak potrzebowałem). W Słowenii od ok Gmina Postojna większy ruch więc jechałem przez Buzet a nie przez Koper. Dzięki za wcześniejsze rady.
Wyjeżdżając z Istrii, jechałem jeszcze do Wenecji. W okolicach Plovanija za rondem do (pewnie) granicy korki. Na szczęście nawigacja poprowadziła mnie przez Portorož.
Wracając do Polski jedyne utrudnienia (korki) spowodowane remontami były w okolicy Wiednia i Brna.
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 13.08.2016 22:32

Ktoś jechał ostatnio w okolice Puli? Pojadę od Cieszyna przez Austrię i Słowenię , rozważam Koper bądź Buzet i na południe potem. Jadę niestety w piątek pod koniec sierpnia , planuję wyjazd 18 , jazda nocą i przybycie wcześnie rano - czy takie godziny ułatwią mi przejazd czy sugerujecie jakieś zmiany ? Dzieci już duże wiec problemu nie ma w tej kwestii - jedynie chciałbym przejechać możliwie bez korków.
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 14.08.2016 08:46

marzyciel napisał(a):Ktoś jechał ostatnio w okolice Puli? Pojadę od Cieszyna przez Austrię i Słowenię , rozważam Koper bądź Buzet i na południe potem. Jadę niestety w piątek pod koniec sierpnia , planuję wyjazd 18 , jazda nocą i przybycie wcześnie rano - czy takie godziny ułatwią mi przejazd czy sugerujecie jakieś zmiany ? Dzieci już duże wiec problemu nie ma w tej kwestii - jedynie chciałbym przejechać możliwie bez korków.

Kiedy dokladnie wyjezdzasz? My tez planujemy za 2 tygodnie jechać i napewno przez Cieszyn pojedziemy i myslimy tez o Istri, tylko jeszcze nic zaklepane nie mamy.
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 14.08.2016 09:48

Witam!
Ja wyjeżdżam już za tydzień do Fazany. Jadę przez Słowację i Węgry. Wyjeżdżam około północy. Zamelduję jak dojadę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.08.2016 10:05

marzyciel napisał(a):Ktoś jechał ostatnio w okolice Puli? Pojadę od Cieszyna przez Austrię i Słowenię , rozważam Koper bądź Buzet i na południe potem. Jadę niestety w piątek pod koniec sierpnia , planuję wyjazd 18 , jazda nocą i przybycie wcześnie rano - czy takie godziny ułatwią mi przejazd czy sugerujecie jakieś zmiany ? Dzieci już duże wiec problemu nie ma w tej kwestii - jedynie chciałbym przejechać możliwie bez korków.

to rejczel bym się nie martwił, ja za 2,5 tygodnia jadę "normalnie" Cz-A-SLO, w dzień, w tygodniu, jak co to na bieżąco będę kombinował
rybnic
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 14.08.2016 10:08

Jechaliśmy do Puli 23.07 wyjazd około 1.00 w nocy z Rybnika trasą Rybnik-Bratysława-Lendawa-Pula wszystko Ok do bramek w Zadarze (korek - zmiana turnusu) na miejscu byliśmy ok 15.00.
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 14.08.2016 17:31

rybnic napisał(a):Jechaliśmy do Puli 23.07 wyjazd około 1.00 w nocy z Rybnika trasą Rybnik-Bratysława-Lendawa-Pula wszystko Ok do bramek w Zadarze (korek - zmiana turnusu) na miejscu byliśmy ok 15.00.



Ja raczej pojadę na noc całkiem - nie bardzo mi się widzi jazda w dzień właśnie w sobotę a wiem że jeszcze Włosi będą jeździć na Istrię wtedy.
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 14.08.2016 17:36

Abi napisał(a):Kiedy dokladnie wyjezdzasz? My tez planujemy za 2 tygodnie jechać i napewno przez Cieszyn pojedziemy i myslimy tez o Istri, tylko jeszcze nic zaklepane nie mamy.


Mam być tam w sobotę 27.08 , jadę w okolice Pula ( Banjole) , planuje jechać tam tak aby być tam w sobotę wcześnie rano licząc iż ominę możliwie dużo korków bo wiem ze to sobota , myślę o wyjeździe w piątek wieczór. Jazda przez Czechy - Austria - Słowenia i wjazd na Istrię przez Koper bądź Buzet .
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 14.08.2016 17:38

rybnic napisał(a):Jechaliśmy do Puli 23.07 wyjazd około 1.00 w nocy z Rybnika trasą Rybnik-Bratysława-Lendawa-Pula wszystko Ok do bramek w Zadarze (korek - zmiana turnusu) na miejscu byliśmy ok 15.00.



Zadarze czy Zagrzebiu? Jechałeś przez Chorwację nie przez Słowenię? Ile wyniosły Cię autostrady od granicy do Puli?
rybnic
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 15.08.2016 09:48

marzyciel napisał(a):
rybnic napisał(a):Jechaliśmy do Puli 23.07 wyjazd około 1.00 w nocy z Rybnika trasą Rybnik-Bratysława-Lendawa-Pula wszystko Ok do bramek w Zadarze (korek - zmiana turnusu) na miejscu byliśmy ok 15.00.



Zadarze czy Zagrzebiu? Jechałeś przez Chorwację nie przez Słowenię? Ile wyniosły Cię autostrady od granicy do Puli?

Jasne że do Zagrzebia :oops:

Za autostradę płaciłem :
Autostrada Varażdin-Św.Helena - 27 Kn
Autostrada Zagrzeb-Rijeka - 70 Kn
Autostrada Rovinji - Pula - 59 Kn
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 15.08.2016 13:55

rybnic napisał(a):Autostrada Varażdin-Św.Helena - 27 Kn
Autostrada Zagrzeb-Rijeka - 70 Kn
Autostrada Rovinji - Pula - 59 Kn


A do Rovinji z Rijeki jak jechałeś ?
rybnic
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 15.08.2016 19:21

marzyciel napisał(a):
rybnic napisał(a):Autostrada Varażdin-Św.Helena - 27 Kn
Autostrada Zagrzeb-Rijeka - 70 Kn
Autostrada Rovinji - Pula - 59 Kn


A do Rovinji z Rijeki jak jechałeś ?


Z Rijeki do Puli jechałem przez Pażin a nie Rovinji :oops: :oops: I tak miało być :Autostrada Rijeka - Pula - 59 Kn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię samochodem - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone