Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monkahead
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) monkahead » 15.07.2016 20:28

Wracając z Istrii do PL chciałbym zahaczyć o Wenecję, ile kosztuje autostrada Triest-Wenecja oraz Wenecja-Klagenfurt am Wörthersee?
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.07.2016 20:40

monkahead napisał(a):Wracając z Istrii do PL chciałbym zahaczyć o Wenecję, ile kosztuje autostrada Triest-Wenecja oraz Wenecja-Klagenfurt am Wörthersee?

11,5E Triest-Venezia, zamierzam pomykać we wrześniu... również z Sosnowca na Istrię
18,4E Venezia-Tarvisio
mikolay
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolay » 17.07.2016 08:03

Raport z wczorajszej podróży Ustroń - Kavran (okolice Duga Uvala). Wyjazd 4.30. Czechy spokojnie, Ołumuniec przed 6 pusto, Brno też dobrze. Mikulov, Poysdorf bez utrudnień. Wiedeń ok. 8 płynnie. Dalsza część Austrii i Słowenia gładko choć ruch spory. Granica SLO - CRO w Socerga kilkanaście aut ok. 13.30. Właściwie jedyny korek po drodze spowodowany był remontem drogi w okolicy Lupoglav - ruch wahadłowy i światła, dobre kilkanaście minut stania. Lokalne drogi Istrii - wolno, ruch spory.
Podsumowując, droga super, oby powrót był taki sam.
Istria przywitała nas deszczem i temperaturą 17 stopni 8O . Wieczór nieco cieplejszy i bez opadów
Dziś rano do 7 chłodno, pochmurno i wietrznie ale od 8 rozpogodzenie i coraz cieplej. Prognozy optymistyczne.
Pozdrowienia dla wszystkich
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.07.2016 20:35

Na Istrię z Polski wyjechałem o 4:00 i byłem na miejscu ok 18:00 (kilka przerw jednak potrzebowałem). W Słowenii od ok Gmina Postojna większy ruch więc jechałem przez Buzet a nie przez Koper. Dzięki za wcześniejsze rady.
Wyjeżdżając z Istrii, jechałem jeszcze do Wenecji. W okolicach Plovanija za rondem do (pewnie) granicy korki. Na szczęście nawigacja poprowadziła mnie przez Portorož.
Wracając do Polski jedyne utrudnienia (korki) spowodowane remontami były w okolicy Wiednia i Brna.
marzyciel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 13.08.2016 21:32

Ktoś jechał ostatnio w okolice Puli? Pojadę od Cieszyna przez Austrię i Słowenię , rozważam Koper bądź Buzet i na południe potem. Jadę niestety w piątek pod koniec sierpnia , planuję wyjazd 18 , jazda nocą i przybycie wcześnie rano - czy takie godziny ułatwią mi przejazd czy sugerujecie jakieś zmiany ? Dzieci już duże wiec problemu nie ma w tej kwestii - jedynie chciałbym przejechać możliwie bez korków.
Abi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 14.08.2016 07:46

marzyciel napisał(a):Ktoś jechał ostatnio w okolice Puli? Pojadę od Cieszyna przez Austrię i Słowenię , rozważam Koper bądź Buzet i na południe potem. Jadę niestety w piątek pod koniec sierpnia , planuję wyjazd 18 , jazda nocą i przybycie wcześnie rano - czy takie godziny ułatwią mi przejazd czy sugerujecie jakieś zmiany ? Dzieci już duże wiec problemu nie ma w tej kwestii - jedynie chciałbym przejechać możliwie bez korków.

Kiedy dokladnie wyjezdzasz? My tez planujemy za 2 tygodnie jechać i napewno przez Cieszyn pojedziemy i myslimy tez o Istri, tylko jeszcze nic zaklepane nie mamy.
Henks-76
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 14.08.2016 08:48

Witam!
Ja wyjeżdżam już za tydzień do Fazany. Jadę przez Słowację i Węgry. Wyjeżdżam około północy. Zamelduję jak dojadę.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.08.2016 09:05

marzyciel napisał(a):Ktoś jechał ostatnio w okolice Puli? Pojadę od Cieszyna przez Austrię i Słowenię , rozważam Koper bądź Buzet i na południe potem. Jadę niestety w piątek pod koniec sierpnia , planuję wyjazd 18 , jazda nocą i przybycie wcześnie rano - czy takie godziny ułatwią mi przejazd czy sugerujecie jakieś zmiany ? Dzieci już duże wiec problemu nie ma w tej kwestii - jedynie chciałbym przejechać możliwie bez korków.

to rejczel bym się nie martwił, ja za 2,5 tygodnia jadę "normalnie" Cz-A-SLO, w dzień, w tygodniu, jak co to na bieżąco będę kombinował
rybnic
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 14.08.2016 09:08

Jechaliśmy do Puli 23.07 wyjazd około 1.00 w nocy z Rybnika trasą Rybnik-Bratysława-Lendawa-Pula wszystko Ok do bramek w Zadarze (korek - zmiana turnusu) na miejscu byliśmy ok 15.00.
marzyciel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 14.08.2016 16:31

rybnic napisał(a):Jechaliśmy do Puli 23.07 wyjazd około 1.00 w nocy z Rybnika trasą Rybnik-Bratysława-Lendawa-Pula wszystko Ok do bramek w Zadarze (korek - zmiana turnusu) na miejscu byliśmy ok 15.00.

Ja raczej pojadę na noc całkiem - nie bardzo mi się widzi jazda w dzień właśnie w sobotę a wiem że jeszcze Włosi będą jeździć na Istrię wtedy.
marzyciel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 14.08.2016 16:36

Abi napisał(a):Kiedy dokladnie wyjezdzasz? My tez planujemy za 2 tygodnie jechać i napewno przez Cieszyn pojedziemy i myslimy tez o Istri, tylko jeszcze nic zaklepane nie mamy.

Mam być tam w sobotę 27.08 , jadę w okolice Pula ( Banjole) , planuje jechać tam tak aby być tam w sobotę wcześnie rano licząc iż ominę możliwie dużo korków bo wiem ze to sobota , myślę o wyjeździe w piątek wieczór. Jazda przez Czechy - Austria - Słowenia i wjazd na Istrię przez Koper bądź Buzet .
marzyciel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 14.08.2016 16:38

rybnic napisał(a):Jechaliśmy do Puli 23.07 wyjazd około 1.00 w nocy z Rybnika trasą Rybnik-Bratysława-Lendawa-Pula wszystko Ok do bramek w Zadarze (korek - zmiana turnusu) na miejscu byliśmy ok 15.00.

Zadarze czy Zagrzebiu? Jechałeś przez Chorwację nie przez Słowenię? Ile wyniosły Cię autostrady od granicy do Puli?
rybnic
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 15.08.2016 08:48

marzyciel napisał(a):

Zadarze czy Zagrzebiu? Jechałeś przez Chorwację nie przez Słowenię? Ile wyniosły Cię autostrady od granicy do Puli?

Jasne że do Zagrzebia :oops:

Za autostradę płaciłem :
Autostrada Varażdin-Św.Helena - 27 Kn
Autostrada Zagrzeb-Rijeka - 70 Kn
Autostrada Rovinji - Pula - 59 Kn
marzyciel
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 15.08.2016 12:55

rybnic napisał(a):Autostrada Varażdin-Św.Helena - 27 Kn

A do Rovinji z Rijeki jak jechałeś ?
rybnic
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 15.08.2016 18:21

marzyciel napisał(a):
rybnic napisał(a):Autostrada Varażdin-Św.Helena - 27 Kn

A do Rovinji z Rijeki jak jechałeś ?

Z Rijeki do Puli jechałem przez Pażin a nie Rovinji :oops: :oops: I tak miało być :Autostrada Rijeka - Pula - 59 Kn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię samochodem - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019