Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika I] Peljesac 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 30.03.2016 23:52

Czy to Ty pisałaś, czy ja, bo wszystkie Twoje myśli pokrywają się z moimi. :lol: Szczególnie dot. Orebiča... Za dużo Polaków! Ale dla mnie super punkt wypadowy... Na plażę i tak nigdy nie jeździmy tą samą, więc na bliskości jakiejś szczególnej nam nie zależy, a na tym, żeby wieczorem mieć dostęp do starówki, zabytków, promenadek - a i owszem. :)

Zresztą ja jakoś tak dziwnie się czuję na wakacjach w miejscach całkiem odludnych... Pod koniec naszych wakacji w Orebiču czuć było końcowkę sezonu, jakby miejscowi czekali, aż turyści się rozejdą i mogliby pozbierać manatki, i w końcu odpocząć. Jakoś człowiek wtedy nie potrafi się całkiem zrelaksować. Mam wrażenie, że wakacje się skończyły i co ja tu robię, wracać do roboty :lol: No, w moim przypadku na studia.


....Jazda to każdy indywidualnie... Dla mnie ze Śląska to idealnie jest wyruszać koło 18-19... Byliśmy koło 9.30 na miejscu i caaały dzień dla nas. A kierowca nasz to raczej typ nocny. Wkurza się za bardzo za dnia :)

(po czym poznać, że muszę się uczyć? Rozpisałam się jak Sienkiewicz)

Gratuluję świetnej relacji :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2016 23:56

tyniolek napisał(a):Czy to Ty pisałaś, czy ja, bo wszystkie Twoje myśli pokrywają się z moimi. :lol: Szczególnie dot. Orebiča... Za dużo Polaków!

Ale zaborcze dziewczyny :oczko_usmiech: chciałyby mieć Orebić tylko dla siebie i swoich chłopaków :?: :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.03.2016 23:58

Janusz Bajcer napisał(a):
tyniolek napisał(a):Czy to Ty pisałaś, czy ja, bo wszystkie Twoje myśli pokrywają się z moimi. :lol: Szczególnie dot. Orebiča... Za dużo Polaków!

Ale zaborcze dziewczyny :oczko_usmiech: chciałyby mieć Orebić tylko dla siebie i swoich chłopaków :?: :oczko_usmiech:


Aż tak to nie, ale jak się kwiecisty język nasz słyszy, to czasem wstyd... :roll:

Poza tym, jak jadę za granicę, to się chcę czuć jak za granicą, a nie jak na Marszałkowskiej :lol:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 31.03.2016 00:01

Janusz Bajcer napisał(a):
tyniolek napisał(a):Czy to Ty pisałaś, czy ja, bo wszystkie Twoje myśli pokrywają się z moimi. :lol: Szczególnie dot. Orebiča... Za dużo Polaków!

Ale zaborcze dziewczyny :oczko_usmiech: chciałyby mieć Orebić tylko dla siebie i swoich chłopaków :?: :oczko_usmiech:


Tam je tela hanysów, że lepi godać po chorwacku niż się wdować w ślonsko godka! :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.03.2016 08:45

Dobrze, że w Orebiczu byliśmy na wakacjach 12 lat temu. Wtedy byli Czesi, Polacy sporadycznie.
:lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 09:00

EithelAmarth napisał(a):Poza tym, jak jadę za granicę, to się chcę czuć jak za granicą, a nie jak na Marszałkowskiej :lol:

Po takim podsumowaniu Orebića jak na poprzedniej stronie :lol: wcale się nie dziwię, że jest tam jak na Marszałkowskiej :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 09:02

FUX napisał(a):Dobrze, że w Orebiczu byliśmy na wakacjach 12 lat temu. Wtedy byli Czesi, Polacy sporadycznie. :lol:

Polecaj dalej Pakoštane :lol: - będzie miał jak w Orebiću :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 31.03.2016 10:34

FUX napisał(a):Dobrze, że w Orebiczu byliśmy na wakacjach 12 lat temu. Wtedy byli Czesi, Polacy sporadycznie.
:lol:


Z chęcią bym zobaczyła Orebic 12 lat temu :wink: Skanuj zdjęcia :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 10:36

EithelAmarth napisał(a):
FUX napisał(a):Dobrze, że w Orebiczu byliśmy na wakacjach 12 lat temu. Wtedy byli Czesi, Polacy sporadycznie.
:lol:


Z chęcią bym zobaczyła Orebic 12 lat temu :wink: Skanuj zdjęcia :P

Zdjęcia i relacja od FUX-a 8O marzenia ściętej głowy :oczko_usmiech: :mrgreen:
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 31.03.2016 19:23

Jak cały czas czytałem i oglądałem gdzieś płw. Peljesac to nie widziałem takich pięknych widoków :o i w kółko się zastanawiałem, co takiego pięknego tam jest. Po oglądaniu Twoich zdjęć już wiem i nie wiedziałem, że tam jest aż tak ładnie :oops: hmm zaczynam się zastanawiać czy nie wybrać się tam pewnego dnia, z Mimic daleko nie będziemy mieć więc czemu nie :D
Co do pory wyjazdu tak jak mówisz - każdy musi indywidualnie podjąć decyzję. Rok temu też jechaliśmy w nocy i z pewnością wiele straciliśmy (przed Wiedniem zaczęło się robić ciemno), ale w okolicach tunelu ciepło-zimno już jasno więc w sam raz na pierwszy widok Adriatyku :hut:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 31.03.2016 22:13

Kolejne fajne podsumowanie, które pozwolę sobie skomentować ;)

Co do podróży... My wyjeżdżaliśmy z południa Polski (Pszczyna) w poniedziałek o 8 rano. Wyjazd w poniedziałek dlatego, że w niedzielę mieliśmy spotkanie, którego nie dało się przełożyć. Jakie wnioski? Szalone natężenie ruchu w Czechach na ich pseudo-autostradach, plus ogromny korek w Austrii na drodze dojazdowej do autostrady na Wiedeń. Zakładam, że lepiej byłoby wyjechać w niedzielę rano. Za Wiedniem już spokojnie, ale my zdecydowaliśmy się na nocleg po drodze. Po 9h jazdy byliśmy trochę zmęczeni to raz, dwa że oboje nie potrafimy spać w samochodzie... Czy to jako pasażer, czy też na stacji, więc drzemka w trasie nierealna. Po drugie wyjazd wcześnie rano sprawił, że na chorwacką A1 wjechaliśmy o świcie i mogliśmy są podziwiać w pełnej krasie:) Na miejscu byliśmy o 13 więc idealnie by szukać noclegu (co zajęło nam jakieś 15min ;) )
Jak dla mnie jechanie 19h ciągiem to mimo wszystko spore ryzyko i duże obciążenie organizmu, pytanie czy jest to warte 30 euro za nocleg w trasie.

W podsumowaniu Orebica i półwyspu zgodzę się w 99% ;) Ponieważ pisanie, że kręte drogi to minus to jakaś herezja :) Dla mnie jedna z większych atrakcji półwyspu było właśnie jeżdżenie po jego krętych drogach :D (pasażerka była jednak innego zdania i mocno się zapierała nogami na zakrętach).

No i największą wadą Orebica są słabe plaże, ale jak ma się auto to nie problem :)

P.S Czekam z ciekawością na ostatnią część podsumowania, zobaczę jak bardzo my byliśmy rozrzutni, albo oszczędni ;)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 31.03.2016 22:43

Nie dziwię się skąd ta długa przerwa...takie podsumowanie wymaga skupienia :wink: i chętnie popatrzę na te $$$ tak z ciekawości :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.04.2016 00:21

stpman napisał(a):Jak dla mnie jechanie 19h ciągiem to mimo wszystko spore ryzyko i duże obciążenie organizmu, pytanie czy jest to warte 30 euro za nocleg w trasie.

(...)

W podsumowaniu Orebica i półwyspu zgodzę się w 99% ;) Ponieważ pisanie, że kręte drogi to minus to jakaś herezja :) Dla mnie jedna z większych atrakcji półwyspu było właśnie jeżdżenie po jego krętych drogach :D (pasażerka była jednak innego zdania i mocno się zapierała nogami na zakrętach).
No i największą wadą Orebica są słabe plaże, ale jak ma się auto to nie problem :)



Nie ukrywam, że zakładaliśmy trochę mniej h na podróż. Niemniej jechaliśmy z założeniem, że jak kierowca będzie zbyt zmęczony, to szukamy noclegu i tyle. Nikt nad nim z batem nie stał, że ma jechać :) Jednak dojechał bez narzekania, za co go do dziś podziwiamy :)

Jeśli chodzi o drogi, to dla mnie kręte drogi też są fajne, choć kilka zjazdów i podjazdów wspominam z niezbyt dużym rozrzewnieniem :roll: ale oczywiście co kto lubi :)

My w Orebicu nie plażowaliśmy ani razu. Dnia pierwszego co prawda było podejście jedno, ale nieudane. Nigdy więcej :P Jest tyle pięknych plaż niedaleko, że szkoda marnować czas na plażowanie akurat tam.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.04.2016 12:37

To gdzie plażowaliście ?
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 01.04.2016 13:14

My na Poljesaczu byliśmy dwa razy - 2014 i 2015 .W 2014 był to Orebicz który bardzo nam się spodobał i plażowaliśmy w nim praktycznie codziennie .Plaża przy porcie niedaleko miejsca gdzie przypływa prom jest naprawdę spoko - dzieci uwielbiały skakać do wody z tych murków.W 2015 Trpanij też super choć apartman nietrafiony , co drugi dzień jeżdzilismy do Orebicza po wino ( targ koło małego konzuma w centrum ).W obu przypadkach wyjeżdzaliśmy z Bielska Białej około godziny 17/18 aby na miejscu być o 14. Najpierw trasa CZ-AUS-SŁ( sławetny obiazd)-CRO , drugi raz SK-HU-CRO aba drogą lądową przez Neum.Zawsze za Zagrzebiem gdzieś na parkingu robię sobie 4 /5 godzinną przerwę i to mi w zupełności wystarcza aby kontynuować podróż wszystko odbywa się bardzo spokojnie wszak to wakacje.Jeśli chodzi o drogi na półwyspie to faktycznie na nie których nie czułem się zbytnio komfortowo a w związku z moim lękiem wysokości ale jakoś dałem radę.Jedynie co to przykro było patrzeć na spalone połacie pięknego Poljesacza......
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
[CROnika I] Peljesac 2015 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone