Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika I] Peljesac 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.06.2017 00:28

Fakt, jest tam dość ekstremalnie, ja odmawiałam zdrowaśki, a w drodze powrotnej chciałam iść pieszo, ale... da się :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.06.2017 00:40

CROnikiCROpka napisał(a):Fakt, jest tam dość ekstremalnie, ja odmawiałam zdrowaśki, a w drodze powrotnej chciałam iść pieszo, ale... da się :mrgreen:
Ja też :evil: i nawet poszłam trochę w górę żeby się przekonać, że nie jest tak źle. Zbytnio się nie przekonałam :(. Szczerze... , to drugi raz bym się nie wybrała :? Nie jestem jakąś pierwszą lepszą sra..ką ale przyznam, że nie odpoczęłam na tej plaży bo stresowałam się powrotem mimo, że nie ja prowadziłam auto a kierowca dobry. Jakoś wyjechaliśmy chyba tylko dzięki temu że nic z przeciwka nie jechało, nawet nie chcę myśleć co było 8O Na 2 zakrętach musieliśmy się łamać na kilka razy ... niestety auto, którym wtedy byliśmy nie było zbyt skrętne. Są ładniejsze miejsca i zatoczki w Cro z lepszym dojazdem.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.06.2017 09:19

No co wy? My ,z niskim zawieszeniem
niem naszej Octavii zjeżdżaliśmy i wracaliśmy trzykrotnie..Mąż trochę klął ze względu na podwozie, ale takich sytuacji w Cro jest wiele..

Ja akurat bardzo lubię Extavaganzę, prawie zawsze trafiamy na opustoszałą, poza jednym wyjątkiem, gdy szykowano tam wesele chyba....Stało tam wiele aut z aprowizacją i balonami nawet..Przecież ludzie muszą tam się jakoś dostawać....peljesac-i-vis-2014-zabawa-w-kotka-i-myszke-z-accuweather-t48842-105.html

W zeszłym roku dostałam się tam od strony wody - też fajnie :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.06.2017 09:27

gusia-s napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Fakt, jest tam dość ekstremalnie, ja odmawiałam zdrowaśki, a w drodze powrotnej chciałam iść pieszo, ale... da się :mrgreen:
Ja też :evil: i nawet poszłam trochę w górę żeby się przekonać, że nie jest tak źle. Zbytnio się nie przekonałam :(. Szczerze... , to drugi raz bym się nie wybrała :? Nie jestem jakąś pierwszą lepszą sra..ką ale przyznam, że nie odpoczęłam na tej plaży bo stresowałam się powrotem mimo, że nie ja prowadziłam auto a kierowca dobry. Jakoś wyjechaliśmy chyba tylko dzięki temu że nic z przeciwka nie jechało, nawet nie chcę myśleć co było 8O Na 2 zakrętach musieliśmy się łamać na kilka razy ... niestety auto, którym wtedy byliśmy nie było zbyt skrętne. Są ładniejsze miejsca i zatoczki w Cro z lepszym dojazdem.


Duster jest dość skrętny, więc najwięcej to się składaliśmy na dwa razy, ale gość za nami Vanem na 7 razy brał zakręty :lol: też mieliśmy szczęście, bo nie mijaliśmy się z nikim ani jadąc, ani wracając.

Szczerze mówiąc wolę ten zjazd, niż na Orlandusę na Korculi. :roll: Tu przynajmniej trwało to krótko.

Co do samej plaży - na początku września tam słońce waliło prosto w oczy cały czas, więc to trochę utrudniało plażowanie.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 08.07.2017 10:36

Parkingu tam nie ma, więc tak jak pisała Gusia albo w "porcie", do 10 jeszcze bywa luz, lub we wiosce, można też auto zostawić przy drodze przed skrętem ; prawo/lewo. :)

My jak jechaliśmy na koniec sezonu sierpień/wrzesień, to miejsc w "porcie" o każdej porze było sporo, albo postawić tak, jak do plaży Duba stawiają przy drodze i iść spacerkiem. Tam wszędzie blisko jest :)


A czy to parkowanie jest ryzykowne i w ogóle zgodne z tamtejszym prawem? Na facebookowych grupach chodzą historie, że auta z takich poboczy przy drodze są hurtowo odholowywane (za 400 kun plus 300 kun mandatu), bo na pieszego trzeba zostawić 3 metry. W takim razie w tych miejscach, w których tu podpowiadaliście parkowanie to by się nie mogło udać.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.07.2017 16:52

Przy drogach w rejonie Divnej i Duby nie spotkałam się z tym, żeby komuś odholowali auto.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.07.2017 01:49

morela napisał(a):
Parkingu tam nie ma, więc tak jak pisała Gusia albo w "porcie", do 10 jeszcze bywa luz, lub we wiosce, można też auto zostawić przy drodze przed skrętem ; prawo/lewo. :)

My jak jechaliśmy na koniec sezonu sierpień/wrzesień, to miejsc w "porcie" o każdej porze było sporo, albo postawić tak, jak do plaży Duba stawiają przy drodze i iść spacerkiem. Tam wszędzie blisko jest :)


A czy to parkowanie jest ryzykowne i w ogóle zgodne z tamtejszym prawem? Na facebookowych grupach chodzą historie, że auta z takich poboczy przy drodze są hurtowo odholowywane (za 400 kun plus 300 kun mandatu), bo na pieszego trzeba zostawić 3 metry. W takim razie w tych miejscach, w których tu podpowiadaliście parkowanie to by się nie mogło udać.

A kto by się tam zapuszczał aby auta odholowywać ;)
W miastach jak najbardziej nie ma zmiłuj! jak jest zakaz, lub brak opłaconego parkowania bądź właśnie źle zaparkowane auto to na lawetę i see you soon :mrgreen:
Ale nad Divną i w Dubie nic z tych rzeczy.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.07.2017 11:54

gusia-s napisał(a):
morela napisał(a):
Parkingu tam nie ma, więc tak jak pisała Gusia albo w "porcie", do 10 jeszcze bywa luz, lub we wiosce, można też auto zostawić przy drodze przed skrętem ; prawo/lewo. :)

My jak jechaliśmy na koniec sezonu sierpień/wrzesień, to miejsc w "porcie" o każdej porze było sporo, albo postawić tak, jak do plaży Duba stawiają przy drodze i iść spacerkiem. Tam wszędzie blisko jest :)


A czy to parkowanie jest ryzykowne i w ogóle zgodne z tamtejszym prawem? Na facebookowych grupach chodzą historie, że auta z takich poboczy przy drodze są hurtowo odholowywane (za 400 kun plus 300 kun mandatu), bo na pieszego trzeba zostawić 3 metry. W takim razie w tych miejscach, w których tu podpowiadaliście parkowanie to by się nie mogło udać.

A kto by się tam zapuszczał aby auta odholowywać ;)
W miastach jak najbardziej nie ma zmiłuj! jak jest zakaz, lub brak opłaconego parkowania bądź właśnie źle zaparkowane auto to na lawetę i see you soon :mrgreen:
Ale nad Divną i w Dubie nic z tych rzeczy.



W pełni się zgadzam...
Właśnie doczytałam się,że Extravaganza to tak naprawdę Uvala Duba...Po 5 ciu pobytach na Peljeszczaku.. :roll:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 10.07.2017 12:18

Katerina napisał(a):Właśnie doczytałam się,że Extravaganza to tak naprawdę Uvala Duba...Po 5 ciu pobytach na Peljeszczaku.. :roll:


Gdzie takie newsy można wyczytać? 8O 8O 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.07.2017 14:25

CROnikiCROpka napisał(a):
Katerina napisał(a):Właśnie doczytałam się,że Extravaganza to tak naprawdę Uvala Duba...Po 5 ciu pobytach na Peljeszczaku.. :roll:


Gdzie takie newsy można wyczytać? 8O 8O 8O


Google maps z satelity.Przyjrzałam się linii brzegowej z obu stron kanału(Pelješca i Korčuli) i wypatrzyłam :boss:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
[CROnika I] Peljesac 2015 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone