Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Peljesac - nasze miejsce na ziemi....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz07
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 25.03.2014 15:18

Dzięki za kilka fajnych wspomnień i kilka inspiracji. może warto by wrócić. jakoś tegoroczne plany jeszcze niepewne.
elwirka_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 02.09.2014 12:04

Witam, Czym najlepiej zwiedzać okolice Tripanij (będziemy bez samochodu)????? a nie lubimy tylko siedzieć w hotelu i na plaży?? Proszę o podpowiedź co w pierwszej kolejności zwiedzić i jakim środkiem transportu... :D
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 12:07

Trpanj.
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 02.09.2014 12:10

elwirka_ napisał(a):Witam, Czym najlepiej zwiedzać okolice Tripanij (będziemy bez samochodu)????? a nie lubimy tylko siedzieć w hotelu i na plaży?? Proszę o podpowiedź co w pierwszej kolejności zwiedzić i jakim środkiem transportu... :D

Witam :papa: My poruszaliśmy się głównie samochdem, ale można wybrać się tez na piesze wędrówki :-) Spacer dookoła Trpanj promenadą nadmorską z pewnością zajmie kilka godzin, można zejść na starówkę i tam trochę się "poszwędać". Z przystani pływają też taksówki do Ploce i do Bośni, więc można się wybrać na zakupy ;-) Taksówki-busiki jeżdżą też do Orebica, skąd można popłynąć do Korczuli na Korczuli... Pewnie można też się zabrać na stopa z kimś kto zjeżdża z promu, można też zapytać w hotelu Faraon o rowery,może mają :roll:

Z pewnością jakiś środek lokomocji znajdziecie :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 03.09.2014 20:55

Dopiero teraz przeczytałem całą Twoją relację, ale na dobre nigdy nie jest za późno...

:papa:
elwirka_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 04.09.2014 11:53

Dzięki za pomoc ale decyzja zapadła i jedziemy na Hvar :D :D :D
elwirka_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 10.09.2014 13:52

Witam. Plany w ostatniej chwili się zmieniły i jutro jedziemy do Trpanj, mam nadzieję, że będzie dobra pogoda i trochę poleniuchujemy i pozwiedzamy. A jaka tam pogoda???? :papa: :papa:
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 10.09.2014 14:43

elwirka_ napisał(a):Witam. Plany w ostatniej chwili się zmieniły i jutro jedziemy do Trpanj, mam nadzieję, że będzie dobra pogoda i trochę poleniuchujemy i pozwiedzamy. A jaka tam pogoda???? :papa: :papa:

Z pewnościa półwysep Wam się spodoba :-) Nie zapomnijcie skorzystać z leczniczego błotka :wink:
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.09.2014 15:36

viltob08 napisał(a):
elwirka_ napisał(a):Witam. Plany w ostatniej chwili się zmieniły i jutro jedziemy do Trpanj, mam nadzieję, że będzie dobra pogoda i trochę poleniuchujemy i pozwiedzamy. A jaka tam pogoda???? :papa: :papa:

Z pewnościa półwysep Wam się spodoba :-) Nie zapomnijcie skorzystać z leczniczego błotka :wink:

... i lodów u braci w Orebicu skosztujcie, a nie pożałujecie :lol:
emi13214
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 10.09.2014 17:23

Oj, zazdroszczę. Ja już zapomniałam o moich wakacjach na Vrili, tak to było dawno ( lipiec). Idź na pyszną pizzę z "muszlami", w pierwszej konobie po tej stronie co kościół ( tam tez jest na piętrze pensjonat). Mi bardzo smakowała.
elwirka_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) elwirka_ » 23.09.2014 10:18

Witam. Właśnie wróciliśmy z Trpanij. Super miejsce do wypoczynku, mała spokojna miejscowość. Nie mieliśmy samochodu a na miejscu okazało się, że niestety nie tak łatwo poruszac się po półwyspie. Pojechaliśy na wycieczkę do Orebicza a stamtąd do Korczuli (tam jedliśmy przepyszne lody - po wyjściu z portu po prawej stronie 7 kuna za ogromną gałkę). Na tym nasze wycieczki się skończyły ale okazało się ,że na miejscu jest co robić. MIeliśy do dyspozycji rowery, pływaliśmy kajakami w jedną i drugą stronę do uroczych zatoczek, nurkowanie i podziwianie rybek (najładniejsze przy skałkach z lewej strony przy hotelu Faraon). Temperatura ponad 33 st. a woda 27 st. czegóż chcieć więcej. Nie korzystaliśmy z miejscowych Konob bo w hotelu mieliśmy opcję all. Bardzo nam się podobały uliczki w starej części Trpanij szczególnie wieczorem. Polecamy, piękne miejsce do wypoczynku, woda, ludzie....
Już tęsknimy :papa: :papa: :papa:

Próbuje wysłać kilka zdjęć ale niestety nie wiem jak pomniejszyć ich pojemność. :( :( :( :(
emi13214
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 23.09.2014 11:33

Prosze wyślij mi na pw namiar na hotel ( jaka cena za osobę?). Albo na priv: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży