Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria w czerwcu - miejsce ma znaczenie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
okumiarz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) okumiarz » 18.04.2014 10:43

Witam wybieramy się w od 14 czerwca pierwszy raz do Chorwacji i właśnie na Istrię. 4 osoby dorosłe i dziecko 5 lat. Jak ktoś podeśle namiary na ciekawe apartamenty blisko morza będę wdzięczny. Interesuje nas głównie Rovinji ale nie mamy dokładnie sprecyzowanego miejsca co do pobytu. Jeszcze pytanie czy w tym okresie nie ma problemu ze znalezieniem wolnych apartamentów przy wyjeździe w ciemno. Wiem że temat już wałkowany ale ciągle mnie nurtuje, gdyż nigdy w ten sposób nie jechałem. Z góry dzięki za pomoc adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.04.2014 11:04

CroAna napisał(a):...
ależ oczywiście,że na tej wysokości o tej porze upały nie są rzadkością... więc wypisywanie,że Istria=Polska to czek bez pokrycia...
My wybieramy się w lipcu na Istrię,ale myślę,że już z końcem czerwca będzie grzało... :boss:

W Polsce w czerwcu upały też nie są rzadkością.
Ja się wybieram na Istrię w maju i nie mam nadziei na cieplejszą pogodę niż w Polsce o tej porze. Obejrzałem sobie warunki pogodowe jakie w tym czasie były w ubiegłych latach. Było jak w Polsce. Jeden maj był z temperaturami około 25st i to wszystko. Większość dni pochmurnych z opadami deszczu. Wypisywanie, że to nieprawda opiera się jak mi się zdaje na widzimisię. Póki co na podstawie własnych obserwacji i danych ze stron meteorologicznych popieram zdanie mojego kolegi: jeżeli jesteś na północy Chorwacji to jesteś jeszcze w Polsce.
Nie dotyczy to lipca i sierpnia, nie byłem, nie czytałem, nie wiem. Byłem w maju i czerwcu i tylko do tego okresu się odnoszę.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 18.04.2014 11:33

ooo widzę ze ciekawy temat to się podłączę :) my będziemy na Istrii od 21.06 w Fazanie,z tego co piszecie wnioskuje ze będzie ok :lol: ja mam tylko pytanie odnośnie Kamenjak i Wyspy Brioni na czym skopić się zwiedzając te miejsca z tego co wyczytałem z Fazany odpływają statki na Wyspy Brioni może ktoś więcej na ten temat?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.04.2014 12:15

jacek73 napisał(a):... Kamenjak i Wyspy Brioni na czym skopić się zwiedzając te miejsca z tego co wyczytałem z Fazany odpływają statki na Wyspy Brioni może ktoś więcej na ten temat?

Do Kamenjaka jest niedaleko. Do parku można wjechać samochodem. Wjazd jest płatny i kosztuje chyba 20kuna. Dodatkowym kosztem jest późniejsze mycie samochodu ponieważ pokryje się on kredowym nalotem. Drogi wewnątrz są szutrowe i kurzy się z nich niemiłosiernie. Pieszo i rowerkiem do parku wchodzimy bezpłatnie. Wjechać najlepiej jest do końca na południe, ile się da. Przy afrykańskiej wiosce jest duży parking. W parku jest dużo ścieżek spacerowych. Jest model afrykańskiej wioski gdzie można się poczuć jak na Czarnym Lądzie. Plaże. Wysokie urwiska. Zatoczki. Byłem tam kilka razy rowerkiem ale we wrześniu i najbardziej co zapamiętałem, to zapachy rozmarynu, lawendy i sam nie wiem czego tam jeszcze. Pachniało stamtąd już kilka kilometrów przed wjazdem. Nie wiem czy w czerwcu też jest tak aromatycznie, oby. Warto chociaż raz tam się wybrać.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 18.04.2014 12:21

oki dzięki już coś wiem więcej :)
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 18.04.2014 12:36

mam jeszcze takie pytanie odnośnie zwiedzania z fish picnic czy odpływa z Fazany czy tylko z Puli i co jest w zwiedzaniu wyczytałem na forum ale z 2006.r może ktoś ma świeższe informacje,ze lepsze jest fish picnic całodniowe zwiedzanie Limski kanał,zwiedzanie Rovinji,plażowanie, kąpiel na Crveni Otok zwiedzanie z wody Brijuni co polecacie zwiedzanie wysp Brijuni czy wycieczka fish picnic i ww/atrakcje?
bo pierwotnie miały byc tylko wyspy nadmienię ze mieszamy w Fazanie
pozdr Jacek
pavon
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.04.2014
Gdzie na początku czerwca?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavon » 19.04.2014 00:04

Cześć, wybieramy się do Chorwacji na początku czerwca. Które z miejscowości tętnią życiem w tym okresie? Chodzi o kluby, dyskoteki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2014 08:36

Marmus napisał(a):Dzięki za informacje.
Zwłaszcza ta o kąpielach w Adriatyku jest krzepiąca (choć kto wie : dzieci to pewnie i w maju do Bałtyku by weszły :) )


Wejdą, wejdą i nie tylko dzieci, w zeszłym roku na koniec maja temp Bałtyku 11 st i się kąpaliśmy (1 dziecko też, drugie za małe), a ile frajdy przy tym było :D
pawka80
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 01.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawka80 » 05.05.2014 18:00

W danym terminie byliśmy na Istrii w 2006roku.Mo bylismy koniec maja i dwa tygodnie czerwca.Byliśmy w Rovinj i przyznam,że na ten dość długi okres to może trzy dni były mokre ,a tak słonko miło świeciło( ale też nadmiernie nie przypalało) .Co do temperatury wody to wedle danych tabelarycznych zaczerpniętych ze strony z pogodą można odczytać: czerwiec - 20 stopni temp. wody przy 24 stopniach powietrza , w lipcu za to temperatura wody 23 stopnie przy 30 st. powietrza.Dla porównania temp. w Bałtyku na wysokości Gdańska 14 stopni w czerwcu i 19 w lipcu .
Co do miasteczka na Istrii ,mieszkalismy w Rovinj a ostatnio w 2013 r. w Rovinj i Medulinie.Jeśli chodzi o rozrywkę to z tych dwóch miasteczek więcej wg mnie zaczerpniesz w Rovinji.Choć przyznam ,że w Medulinie w rejonie campingów wieczorową porą odbywały się zacne imprezy. Będąc na tzw objazdówce zahaczyliśmy wieczorową porą o Pulę i chyba tu wieczornych atrakcji najwięcej można znaleźć.
No i Kamenjak,tak jak ktoś napisał jadąc samochodem masz gwarancję na późniejsze mycie go ,no ale widoki niezapomniane.Na wjeździe warto cyknąć fotkę mapce ,co by potem nie kluczyć na rozjazdach w szukaniu odpowiedniej plaży.Warto zahaczyć tam o bar safari ,ceny jak to w Chorwacji dość wysokie ,ale w sumie miło było posiedzieć z jedzonkiem w namiocie z traw.
tasior_1984
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) tasior_1984 » 13.11.2023 10:26

Dzień dobry
Widzę, że temat jest dość stary i odpowiedzi też :)
Czy mogę troszkę odnowić temat?
Czy ktoś w ostatnich latach był w Chorwacji na początku czerwca?
Jak jest z pogodą?
Planuję w 2024 roku wyjazd na Istrię 6 czerwca lecz obawiam się jednak patrząc na lata wstecz że pogoda może nie być tam za ciepła.
Z drugiej strony od roku 2014 upłynęło 10 lat i klimat się trochę zmienił co widać w maju czerwcu w Polsce - czasem jest już bardzo ciepło.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie z roku poprzedniego bądź 2-3 ostatnich lat?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.11.2023 18:30

Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria w czerwcu - miejsce ma znaczenie? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone