Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomożecie

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 22.06.2021 09:14

mchrob napisał(a):Slano mimo obecności dużego hotelu bardzo spokojne, byłem tam jedno popołudnie w sezonie. Pomyśl też o Mlini lub Srebreno - łatwy dojazd do Dubrovnika autobusem (odpada parkowanie w mieście)

Poszperam, dziękuje :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.06.2021 09:32

Ja polecam, Premantura

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 22.06.2021 09:55

Polecam Dolac koło Primošten (okolice Szybenika) - mało turystów, blisko do przepięknego Primošten, kilku kilometrowy kamienny deptak wzdłuż brzegu morza, piękne zachody słońca i urokliwe zatoczki, fajne miejsca do nurkowania, skakania do wody, miejsca do plażowania - tak osłonięte drzwami jak i nieosłonięte, kilka dobrych knajpek. Kilka kampingów - duży i dwa małe. Wieczorkiem można również przejść się w góry - no takie niewielkie ale jak ktoś lubi ... Dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicy: Szybenik, Trogir, Split, Salona, Park Narodowy KRK, ...
Minusem jest tylko brak sklepu, najbliższe sklepy w Primošten.
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 22.06.2021 10:32

Panie i Panowie dziękuje serdecznie za tak szybki i konkretny odzew.Sprawdzę wszystkie propozycje i coś zabukuję.Dzięki raz jeszcze :wink:
Maciej217
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.07.2012
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej217 » 22.06.2021 13:14

Witam,

Ja też polecam miejsce blisko Primosten. Apartamenty Rosario - swój kawałek plaży, 15 minut deptakiem do Primosten. Tylko ceny poszybowały o 120 % w górę jeśli chodzi o apartamenty.
nwerw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2021
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) nwerw » 20.07.2021 11:16

Cześć, od 23 sierpnia planujemy (2 osoby + mały pies) spędzić 10/11 dni w Chorwacji.
Zależy nam na w miarę spokojnej miejscówce. Idealnie jeśli będzie miała zejście na plaże.
Czy możecie polecić coś od okolic Szybeniku do Trogiru? Ewentualnie coś na Istrii.
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 20.07.2021 11:37

nwerw napisał(a):Cześć, od 23 sierpnia planujemy (2 osoby + mały pies) spędzić 10/11 dni w Chorwacji.
Zależy nam na w miarę spokojnej miejscówce. Idealnie jeśli będzie miała zejście na plaże.
Czy możecie polecić coś od okolic Szybeniku do Trogiru? Ewentualnie coś na Istrii.


Sprawdzaliście miejscowość Sevid??
nwerw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2021
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) nwerw » 20.07.2021 11:45

Nie ale sprawdzę, dzięki :)
Jaclaw
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.09.2015
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaclaw » 16.09.2021 19:06

Oj, dawno nie byłem na tym forum i nawet o nim trochę zapomniałem ;), po dłuższej przerwie chyba znów szykuje mi się wyjazd do Chorwacji i byłbym wdzięczny za pomoc. :)

Termin wyjazdu to przyszły tydzień (jeśli się uda, bo niestety nadal to nic pewnego), więc może znów pojadę "w ciemna", bo chyba w tym terminie nie powinno być problemów ze znalezieniem noclegu, natomiast nie mam pojęcia gdzie jechać. Wstępnie chciałbym jak najbliżej, czyli w grę wchodzi Istria lub Kvarner, przy czym na Istrii już byłem, więc może warto tym razem zaliczyć Kvarner. Tylko właśnie gdzie?

Wszelkie sugestie mile widziane, przy czym zależy mi na w miarę spokojnym miejscu (chociaż w drugiej połowie września już chyba tłumów nie będzie), które będzie stanowić też dogodną bazę wypadową. Przewija się tu Crikvenica, ale mam mieszane uczucia, bo do tej pory bylem w mniejszych miejscowościach: Starigrad, Promajna, Jezera, Peroj i Brseč.

Dodam, że lubię zwiedzać, a nie leżeć na plaży, jest też plan zabrania rowerów, ale też chciałbym coś w miarę blisko morza, aby można było się przejść choćby na wieczorny spacer, bez konieczności dojazdu autem.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.09.2021 15:43

Jaclaw napisał(a):Oj, dawno nie byłem na tym forum i nawet o nim trochę zapomniałem ;), po dłuższej przerwie chyba znów szykuje mi się wyjazd do Chorwacji i byłbym wdzięczny za pomoc. :)

Termin wyjazdu to przyszły tydzień (jeśli się uda, bo niestety nadal to nic pewnego), więc może znów pojadę "w ciemna", bo chyba w tym terminie nie powinno być problemów ze znalezieniem noclegu, natomiast nie mam pojęcia gdzie jechać. Wstępnie chciałbym jak najbliżej, czyli w grę wchodzi Istria lub Kvarner, przy czym na Istrii już byłem, więc może warto tym razem zaliczyć Kvarner. Tylko właśnie gdzie?

Wszelkie sugestie mile widziane, przy czym zależy mi na w miarę spokojnym miejscu (chociaż w drugiej połowie września już chyba tłumów nie będzie), które będzie stanowić też dogodną bazę wypadową. Przewija się tu Crikvenica, ale mam mieszane uczucia, bo do tej pory bylem w mniejszych miejscowościach: Starigrad, Promajna, Jezera, Peroj i Brseč.

Dodam, że lubię zwiedzać, a nie leżeć na plaży, jest też plan zabrania rowerów, ale też chciałbym coś w miarę blisko morza, aby można było się przejść choćby na wieczorny spacer, bez konieczności dojazdu autem.


Jeśli coś blisko morza z opcją rowerową oraz dobra baza wypadowa to może Pag? Ciutkę dalej ale, jeśli odległości dla Ciebie będą akceptowalne, można pokusić się o wycieczkę do Nin, Zadar, Sibenik a nawet wodospady Krka.
Jaclaw
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.09.2015
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaclaw » 18.09.2021 09:43

empire13 napisał(a):Jeśli coś blisko morza z opcją rowerową oraz dobra baza wypadowa to może Pag? Ciutkę dalej ale, jeśli odległości dla Ciebie będą akceptowalne, można pokusić się o wycieczkę do Nin, Zadar, Sibenik a nawet wodospady Krka.

Dzięki za sugestię. Swego czasu przejechałem przez Pag z małym postojem na zwiedzanie i było fajnie, ale nie wiem czy nie zbyt surowo, muszę to przemyśleć. Sibenik i wodospady Krka już mam "zaliczone".

Obecnie mocniej chodzi mi po głowie wyspa Krk, jakoś nie mogę się do końca przekonać do okolic Crikvenicy, a w sumie ta wyspa to też rejon Kvarner. Wprawdzie na wyspę Krk też już miałem jednodniowy wypad jak byłem w Brseč na Istrii, ale bardzo mi się podobały te góry w okolicach miejscowości Baška i generalnie trochę do zwiedzenia na tej wyspie też mi zostało. Na upartego można też pokusić się o wypad do Zadaru (tam jeszcze nie byłem), choć to już nieco daleko.

Nie wiem też czy faktycznie warto taszczyć rowery przez pół Europy, bo chyba w Chorwacji infrastruktura dla rowerów jest taka sobie, ponoć w miastach i miasteczkach jest jeszcze w miarę OK., ale poruszanie się między miejscowościami często odbywa się po prostu zwykłymi drogami.

Trochę mi teraz szyku psuje pogoda, bo zapowiadają deszcze :( Ja tam żaru z nieba nie potrzebują, a wręcz przeciwnie, ale deszczu nie lubię.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.09.2021 10:26

Jaclaw napisał(a):Obecnie mocniej chodzi mi po głowie wyspa Krk, jakoś nie mogę się do końca przekonać do okolic Crikvenicy, a w sumie ta wyspa to też rejon Kvarner. Wprawdzie na wyspę Krk też już miałem jednodniowy wypad jak byłem w Brseč na Istrii, ale bardzo mi się podobały te góry w okolicach miejscowości Baška i generalnie trochę do zwiedzenia na tej wyspie też mi zostało. Na upartego można też pokusić się o wypad do Zadaru (tam jeszcze nie byłem), choć to już nieco daleko.

Nie wiem też czy faktycznie warto taszczyć rowery przez pół Europy, bo chyba w Chorwacji infrastruktura dla rowerów jest taka sobie, ponoć w miastach i miasteczkach jest jeszcze w miarę OK., ale poruszanie się między miejscowościami często odbywa się po prostu zwykłymi drogami.

Trochę mi teraz szyku psuje pogoda, bo zapowiadają deszcze :( Ja tam żaru z nieba nie potrzebują, a wręcz przeciwnie, ale deszczu nie lubię.


To się jednak odezwę. :wink:
Co do Crikvenicy mam podobne odczucia jak Ty - nie przekonuje mnie. Natomiast zamiast Krku, który - prócz Starej Baški - średnio mi się podobał, chciałabym Cię zachęcić do spojrzenia na wyspę Lošinj, a pośrednio też na Cres. Obie te połączone wyspy zrobiły na mnie dużo lepsze wrażenie niż Krk. Na Lošinju (na Cresie też) widywałam bardzo wielu rowerzystów, wydaje mi się, że są tam trasy odpowiednie dla rowerów, także szutrowe (znajdź w necie), więc rower można zabrać, oczywiście jeśli nie są Ci straszne jakieś przewyższenia terenu. Sądząc z Twoich opisów ulubionych miejscowości, widziałabym Cię w Veli Lošinj - piękny, niewielki i kameralny, pełen zieleni, z możliwościami spacerów / przejażdżek nad brzegiem morza, nawet aż do większego Mali Lošinj. Do zwiedzania na obydwu wyspach też jest sporo (opis moich wycieczek z Cresu tu ).

P1370838.JPG


P1370798.JPG


P1370803.JPG


P1370844.JPG



Można też pomyśleć o Osorze na pd końcu Cresu, maleńkie kamienne miasteczko, nieco dogodniej położone jeśli dużo się chce zwiedzać na obydwu wyspach, acz nie wiem jak tam z trasami rowerowymi.

W przeciwieństwie do Krku czy Cresu, na Lošinju klimat jest już bardziej "dalmatyński", więc może i pogoda bardziej dopisze.
Polecam szczerze. Promem tylko 25 minut, najlepiej z Valbiska na Krku do Merag.
Jaclaw
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.09.2015
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaclaw » 18.09.2021 20:17

Mikromir napisał(a):To się jednak odezwę. :wink:
Co do Crikvenicy mam podobne odczucia jak Ty - nie przekonuje mnie. Natomiast zamiast Krku, który - prócz Starej Baški - średnio mi się podobał, chciałabym Cię zachęcić do spojrzenia na wyspę Lošinj, a pośrednio też na Cres. Obie te połączone wyspy zrobiły na mnie dużo lepsze wrażenie niż Krk.
(...)
W przeciwieństwie do Krku czy Cresu, na Lošinju klimat jest już bardziej "dalmatyński", więc może i pogoda bardziej dopisze.
Polecam szczerze. Promem tylko 25 minut, najlepiej z Valbiska na Krku do Merag.

Dzięki, już wstępnie zerknąłem na tę wyspę i wygląda ciekawie, ale tu pewien problem stanowi prom. Ogólnie bardziej celowałem w coś na stałym lądzie, bo nie jest się uzależnionym od promu, Krk to taki kompromis, gdzie niby wyspa, ale jednak jest most... płatny, bo płatny, ale jest. Ale jeszcze to przemyślę, bo ten Cres wygląda całkiem fajnie. Na ten Krk mnie trochę ciągnie, bo w Bašce bardzo mi się podobały te góry i możliwość zrobienia sobie kilku wycieczek po tych górach. Z rowerami to się jeszcze zastanawiam, czy je taszczyć, niestety ostatnio nie miałem zbyt wielu okazji sobie pojeździć, więc kondycja rowerowa raczej kiepska i nie wiem czy te przewyższenia terenu mnie nie zabiją. ;)
szymeq
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.06.2022
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymeq » 03.06.2022 15:07

witajcie,
to i ja chętnie zapytam o miejscówkę dla 2 osób dorosłych i 4 dzieci. W zeszłym roku byliśmy w Sibeniku i mieszkaliśmy w mieszkaniu w bloku, traktując to miejsce jako wypadowe. Ale może w tym roku coś innego. Może być nawet jakiś domek. Planujemy 2 tygodnie. Z racji wieku dzieci raczej plaża (najlepiej żeby było więcej piasku) niż góry (jeszcze nie ten okres). Fajnie by było gdyby to było miejsce, w którym nie ma za wielkich tłumów i nie trzeba się przeciskać między nim. Jest takie miejsce, czy za dużo chcę?
Zna ktoś coś ciekawego i podrzuci?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.06.2022 09:37

Znajdź wątki o piaszczystych plażach w Cro - jest kilka.
Na szybko - przyjrzy się piaszczystym okolicom Ninu, mogą też być dalsze, bo bliżej miasteczka plaże będą też oblegane. Choć mimo wszystko nie cenię chorwackiego tzw. piasku.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Stosunkowo blisko stamtąd na wyspę Pag, której plażom warto się przyjrzeć. Może nawet bardziej niż ninskim piaskom, jeśli nie przeszkadza Wam dojeżdżanie z miejsca zakwaterowania do plaż. Warto przeczytać poniższą relację:
50-plaz-paga-t54499.html
Blok w Szybeniku to jednak trochę hardcore... Nie podajesz terminu wyjazdu, a to też ma znaczenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomożecie - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone