Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - nasze miejsce na ziemi....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 642
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 23.01.2014 00:41

marcoolo napisał(a):
MWN napisał(a):
Tuti napisał(a):Witam , super pooglądać i powspominać znajome kąty. My byliśmy wprawdzie w Orebić ale Trpanj , Trstenik , Żuljane też odwiedziliśmy. Divna ładna ale Estravaganca przed Loviste to cudo :hearts: :hearts: :hearts: :papa:


Dało się tam zjechać, czy może drogę zrobili? Myślę o Extravaganza


Byliśmy w Estravagancy we wrześniu zeszłego roku i zjechać się dało. Ale gorzej było z wjechaniem ;) Nasza Honda na jednym z podjazdów lekko się zakopała, ale jakoś dało radę wjechać ;) Tylko kawałek drogi był wybetonowany (kilka metrów), reszta to taki jakiś szuter ;)
Ale sama zatoka świetna!


Nasze leciwe już A4 combi radziło sobie bardzo dobrze z tą drogą , ale przy pierwszym zjeździe obawa była i te 2 ostre zakręty według porad z forum brałem na 2 razy. Następne wycieczki już były ok i warte tego widoku :D :papa:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.01.2014 11:38

janusz07 napisał(a):Witaj Viola. W czasie tych upałów byliśmy w Zivogosce, nieźle grzało. Moim kolejnym celem jest Peljasac, szukam fajnego adresu, może Trpanj. Pisz dalej...:)


Polecam, aczkolwiek Trpanj, to takie trochę większe Igrane, trochę knajpek, sklepików...ale nie ma kantorków. Euro trzeba wymienić albo na poczcie, albo w banku ( bardzo dobry przelicznik), więc odpadają niedzielne wymiany :oczko_usmiech:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.01.2014 12:14

Trpanj wydaje mi się trochę "ciasny" i nie ma według mnie dłuższych tras do chodzenia, chyba że drogą, ale to bez sensu. W Tucepi możesz się przejeść choćby do Makarskiej ok. 8-9 km.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.01.2014 12:24

MWN napisał(a):Trpanj wydaje mi się trochę "ciasny" i nie ma według mnie dłuższych tras do chodzenia, chyba że drogą, ale to bez sensu. W Tucepi możesz się przejeść choćby do Makarskiej ok. 8-9 km.


Spacerowaliśmy "nadmorską ścieżką" dookoła Trpanj. Wziąwszy pod uwagę temperatury i tak zrobiliśmy to raptem 2-3 razy, za to z przyjemnością siedzieliśmy w naszej otwartej kuchni, sącząc niekoniecznie kawę :oczko_usmiech: i delektując się widokami na morze....

Obrazek
marcoolo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcoolo » 26.01.2014 01:47

viltob08 napisał(a):A możecie dać jakąś mapkę, żeby łatwiej nam było dotrzeć? Wiem, że trzeba jechać za Kuciste w kierunku na Loviste... :oops: :roll:


Dokładnie! Zresztą na mapce którą MWN wkleił idealnie widać. A przy drodze jest drogowskaz do knajpy, tak więc nie powinno być problemu z trafieniem ;)
marcoolo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcoolo » 26.01.2014 01:54

piamir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Świetna ta zatoczka, może w tym roku się uda, bo zaliczka do Orebica już dotarła.
Tylko czy auto da radę tam zjechać?

Zjechać się da, nawet dość dużym autem. Większym problemem jest wyjazd. Droga praktycznie cała jest szutrowa. W moim aucie jest niewyłączalne esp i cały czas się włączało przy ruszaniu z miejsca. Parę razy musiałem się cofać żeby nabrać rozpędu. Ale w końcu się udało. W zeszłym roku zaliczyliśmy Ekstravaganzę od strony morza. Popłynęliśmy tam kajakiem z Loviste. Super wycieczka. :papa:


Ja sprzęgło troszkę nadwyrężyłem ;)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.01.2014 18:25

Loviste... co powiecie o Loviste? jak z ludxmi, plażami i konobami z Ozujskiem wieczorową porą? :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.01.2014 10:18

Jak ktoś lubi koniec świata (po części cały Peljesac jest nim) to na pewno znajdzie to czego szuka. Piwo wypije, sklepik też najdzie, łódkę da się wynająć, no i w płytkich zatokach woda cieplejsza.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 29.01.2014 19:07

O tak, Loviste to uroczy, klimatyczny koniec świata :D
Jest tam wspaniała konoba, której nazwy oczywiście nie pamiętam. Napiszę tyle, że położona nad wodą ale na uboczu, wjeżdżając do Loviste trzeba się kierować w lewo. Jedliśmy tam pyszne kalmary. Tak pyszne, że do dziś wspominamy.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 29.01.2014 19:26

Loviste jest miłym miejscem, znam je tylko z odwiedzin. Słabe doświadczenia mam natomiast z knajpa w Loviste. Kelner nie chciał przyjąć zamówienia na same napoje, twierdząc, że to restauracja i tu się spożywa posiłki :) Frajer z tej okazji nic nie zarobił a było nas z 15 osób :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2014 20:22

rodaivuk napisał(a):Loviste jest miłym miejscem, znam je tylko z odwiedzin. Słabe doświadczenia mam natomiast z knajpa w Loviste. Kelner nie chciał przyjąć zamówienia na same napoje, twierdząc, że to restauracja i tu się spożywa posiłki :) Frajer z tej okazji nic nie zarobił a było nas z 15 osób :)


Również pozdrawiam owego kelnera :lol: ...tym bardziej, że było coś około południa - czyli nie czas żniw późnopopołudniowych obiadokolacji :oczko_usmiech:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.01.2014 22:36

A ja byłem w tej budzie na prawo od wjazdu do Loviste i nikt nie robił cyrków.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 29.01.2014 23:06

a kiedy wybierasz się do Loviste ? Podobno w lipcu - sierpniu to już nie taki koniec świata...

my jedziemy w czerwcu i spokojnie tam będzie :) i to bardzo - ale to lubimy :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 30.01.2014 10:59

A ja też w czerwcu, ale do Loviste tylko wpadnę, rezyduję zwykle w Orebicu.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 30.01.2014 17:43

dla mnie to za ciepłe miesiące, wolę wrzesień :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - nasze miejsce na ziemi.... - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone