Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Peljesac - nasze miejsce na ziemi....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.10.2013 15:29

Witam wszystkich, którzy być może będą chcieli przeczytać o miejscu, które nas urzekło i do którego mamy zamiar wrócić. Krótki przegląd tego, co będzie :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i wiele innych :-)

Ale od początku. Zwykle jeździliśmy do Cro w ciemno, ale tegoroczny urlop mieliśmy spędzić ze "śwagrem", a oni byli raczej przyzwyczajeni do zaplanowanego wypoczynku. W okolicach grudnia zaczęliśmy szukać. Krążyliśmy wokół Hvaru, Korczuli...nie wiadomo czego, a ja dyskretnie wierciłam dziurę o Peljesac, mimo, że "przecież tam nic nie ma, jechaliśmy w drodze do Orebica na prom, raczej nie....". Dalej robiłam swoje i podsuwałam widoczki i ciekawostki wyczytane na forum ( korzystałam z relacji Maslinki, Aldonki, Bociana, gego i wielu, wielu innych, o których nie wspominam, ale którym bardzo dziękuję za pomoc w odkryciu tego raju :D ).
Po wielu wysłanych mailach, negocjacjach, pytaniach nasz wybór zawęził się do Trpanj i Villa Nede. Wreszcie w okolicach marca ( tak, tak, tyle trwała korespondencja :D , bo Nede nie za bardzo w angielskim biegła, więc czekała zwykle na córkę, która raz na tydzień do niej wpadała, żeby maile przetłumaczyć ;-) ), zamknęliśmy nasze zmagania. Jedziemy do Trpanj, Villa Nede w 6 osób, w tym dwa raptory w różnym wieku ( 5 i 11 lat) ;-) Zaczęło się przeczesywanie internetu w poszukiwaniu informacji o tej mieścince a w międzyczasie okazało się, że jeszcze jedna rodzina bardzo chętnie z nami pojedzie. Była to bardzo dobra informacja, bo okazało się, ze raptory będą miały towarzystwo.

Tuż przed wyjazdem ( 27.07.2013) szybko uzgodniliśmy co bierzemy, a co nam jest zupełnie niepotrzebne, wykupiliśmy ubezpieczenie podróżne, zatankowaliśmy, zrobiliśmy to, co każdy robi przed wyjazdem w daleką podróż :smo: i spokojnie wyruszyliśmy koło godziny 10.00 w drogę do naszego raju.
Ostatnio edytowano 14.10.2013 19:55 przez viltob08, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.10.2013 15:35

O tak, w tym raju to mnie zabraknąć nie może :D
Bardzo się cieszę, że Pelješac wywarł na Was tak pozytywne wrażenie i zagościł w sercu :D
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.10.2013 15:42

Będę tu zaglądać :P ,
choć wiem, że nie powinnam :roll: :oops: :wink: :papa: .
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.10.2013 15:48

Trpanj, Divna, Ston, Korčula, Kuna... Popatrzymy :)
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.10.2013 16:08

Bocian napisał(a):Trpanj, Divna, Ston, Korčula, Kuna... Popatrzymy :)

Jakbyś nie widział :oczko_usmiech:

Spotkałem Autorkę osobiście... w Trpanj. A teraz poczytam.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.10.2013 16:11

jara napisał(a):

Właśnie lubię popatrzeć na miejsca które znam, oczami kogoś innego. Zawsze można się wtedy pomądrzyć :oczko_usmiech:
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.10.2013 16:15

Bocian napisał(a):
jara napisał(a):

Właśnie lubię popatrzeć na miejsca które znam, oczami kogoś innego. Zawsze można się wtedy pomądrzyć :oczko_usmiech:

Viola nie pozwoli na mądrzenie :lol:
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.10.2013 16:43

Witam wszystkich, bardzo się cieszę, że zaglądnęliście :smo: Na razie pracuję na fmixie, bo jakoś zdjęć mi nie chce przyjmować, więc dalsza część relacji, wieczorem lub dopiero jutro :roll:
ewelka1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 14.10.2013 17:10

Widzę, że jeszcze załapałam się na pierwszy rząd :lol:
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.10.2013 17:53

Aldonka napisał(a):O tak, w tym raju to mnie zabraknąć nie może :D
Bardzo się cieszę, że Pelješac wywarł na Was tak pozytywne wrażenie i zagościł w sercu :D

oj tak, Chorwacja jest piękna, ale dla Peljesaca, brak słów...

mysza73 napisał(a):Będę tu zaglądać :P ,
choć wiem, że nie powinnam :roll: :oops: :wink: :papa: .

Zapraszam :papa: do Twoich relacji też zaglądałam i nadal zaglądam 8)

jara napisał(a):Spotkałem Autorkę osobiście... w Trpanj. A teraz poczytam.

Pozdrawiam. Ciekawe czy nasze odczucia będą podobne i czy te same miejsca nas urzekły... :papa:

Bocian napisał(a):lubię popatrzeć na miejsca które znam, oczami kogoś innego. Zawsze można się wtedy pomądrzyć :oczko_usmiech:

Zapraszam do "mądrzenia się", zobaczymy czy moje oczy patrzą tak samo jak Twoje :-)
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.10.2013 17:54

ewelka1 napisał(a):Widzę, że jeszcze załapałam się na pierwszy rząd :lol:

Witam w moich wspomnieniach...Cieszę się, że przysiadasz...
neska
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 14.10.2013 18:22

Chętnie jeszcze raz popatrzę na półwysep Twoimi kadrami... :papa:
Basiulinek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 14.10.2013 19:09

Violu...a mialo sie odbyc kameralne spotkanie na kawie...
Szkoda, ze nic z niego nie wyszlo.
Ale skoro milosc do Peljesca zaszczepiona, a moja nieustajaca i nieuleczalna, to moze kiedys...? :)

jakis chochlik zlosliwy zmienil Ci date wyjazdu w pierwszym poscie! Bo chyba 28.07 mial byc? ;)
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.10.2013 19:53

Basiulinek napisał(a):Violu...a mialo sie odbyc kameralne spotkanie na kawie...
Ale skoro milosc do Peljesca zaszczepiona, a moja nieustajaca i nieuleczalna, to moze kiedys...? :)

jakis chochlik zlosliwy zmienil Ci date wyjazdu w pierwszym poscie! Bo chyba 28.07 mial byc? ;)

No tak :oops: Tylko to spotkanie niestety odbywało się dzień przed naszym wyjazdem, więc...wiadomo :roll: Ale w przyszłym roku wracamy, więc nic straconego ;-)
Pomyloną datę oczywiście poprawiam :smo:
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.10.2013 19:58

viltob08 napisał(a):
Basiulinek napisał(a):Violu...a mialo sie odbyc kameralne spotkanie na kawie...

No tak :oops: Tylko to spotkanie niestety odbywało się dzień przed naszym wyjazdem, więc...wiadomo :roll: Ale w przyszłym roku wracamy, więc nic straconego ;-)
Pomyloną datę oczywiście poprawiam :smo:

Ale zapraszałem... :smo:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019