Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zakup ziemi rolnej w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.08.2014 19:03

Wyjątek to, jak podrzucił Mirko, spadek; dalej wygrzebałam, że dzierżawa lub koncesja.... Co do budowy na terenie, który w obecnych planach przestrzeni figuruje jako ziemia rolna trzeba złożyć wniosek o przemianowanie.
Co do działalności gospodarczej potrzebnej rzekomo do kupna nieruchomości - owszem, kiedyś tak było... zanim dla obywateli krajów unijnych otwarto rynek nieruchomości z wyjątkiem ziem rolniczych.
Ale aby móc dzierżawić ziemię lub dostać koncesję na jej użytkowanie pewnie przydałaby się działalność gospodarcza.
Najłatwiej jednak byłoby, skoro dany kawałek ziemi wpadł w oko, namówić obecnego właściciela na złożenie wniosku o zmianę przeznaczenia terenu, sfinansować to i dopiero potem kupić...Oczywiście pod warunkiem, że ktoś wcześniej oceni, że wniosek taki ma w ogóle szansę na pozytywne rozpatrzenie... Inaczej - bez sensu.... chyba, że po tych siedmiu latach okresu przejściowego wystarczy Wam, że będziecie tam sobie rozbijali namiocik i już.
O rejestrowaniu działalności gospodarczej tu: klik
O kosztach prowadzenia działalności gospodarczej też na pewno w necie coś znajdziesz...Wszystko zależy gdzie, jaki typ działalności etc...klik - może to okaże się przydatne...
Co do "pól legalnej budowy".. to już takich rzeczy raczej robić się nie będzie... w zeszłym roku ruszyła "akcja: legalizacja" czyli zachęcanie obywateli do legalizowania samowoli budowlanej (poprzedzona fotografowaniem z powietrza) zanim państwo ostatecznie zabierze się za likwidację zjawiska na zasadzie "no mercy".. ostateczny termin na składanie wniosków minął bodajże z końcem lipca 2013 r.... i na tym skończyła się era "budowania na dziko".
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 24.08.2014 19:42

Kupić kilka domków holenderskich i jeszcze zarobisz na wynajmie.
gito
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) gito » 21.07.2021 02:07

Witam
Przemierzając Chorwację zauważyłem że dosyć popularne są małe działki 200-400mkw ogrodzone na których stoi jakaś altanka i przyczepa.
To mogłaby być fajna alternatywa dla wiecznie deszczowej Polski zwłaszcza w okresie kwarantan i lockdownów.
Przeglądając google znalazłem sporo ofert na takiego typu działki rolne poniżej 500mkw cena zależna o odległości od morza ale za ok 20K pln można taka działkę kupić.

Dlatego postanowiłem odświeżyć temat
Jak teraz wygląda kwesta zakupu przez Polaka takiej działki?
Czy na działce rolnej można postawić domek holenderski czy tam przyczepę bez zezwoleń?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3661
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.07.2021 07:59

Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
zakup ziemi rolnej w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone