Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika I] Peljesac 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bożusia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2007
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożusia » 24.01.2016 16:01

Zasiadam i ja. Również chętnie poczytam i obejrzę fotki, a może znajome miejsca sprzed kilku lat się znajdę.

Powodzenia :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.01.2016 16:01

Witam wszystkich! Nie sądziłam, że tyle się czytaczy zgromadzi :)

Bardzo mi miło: Jackar, FUX, neska213, loverosa, Eunike1984, lotnikwsk, elka21, słoma79, Bożusia i inni :papa: Mam nadzieję, że Wam wygodnie a fotki nie rozczarują :)



Bodek1 napisał(a):Po 5 latach ,warto zobaczyć jak jest tam teraz.
Dużo fotek ,ekstra.
Dacia Duster jak się spisała na trasie?


Nasz Duster spisał się dzielnie. Dowiózł nasze doopska w dwie strony bez szwanku. Żadne podjazdy ani zjazdy mu nie straszne. Brał pod koła i między koła każdy rodzaj nawierzchni i to, co z drogi wystawało. Nie było też problemu, żeby przytulić się nim do krzaków czy skały (szczególnie przy Uvali Divnej albo Dubie) i nie wystawał bardziej niż inne auta. Spalił na trasie 6l/100km przy pełnym załadowaniu bagażnika i 4 os. na pokładzie. W tym roku też nas będzie wiózł i wierzę, że będzie tak samo niezawodny jak tym razem. Jego atutem jest to, że jest bardzo skrętny, co przy wąskich drogach, ostrych zakrętach bardzo nam pomagało. Te zakręty, które my braliśmy na raz/dwa razy, ci co za nami jechali brali na 4.


Sylwetka... napisał(a):Hejka :)
Przekazuję w imieniu Bociana podziękowania za podziękowania :D, i ma nadzieję, że wszystko się udało :papa:


Dziękuję, że przekazałaś jemu ode mnie i od niego - mi :) Liczę, że sobie tu od czasu do czasu zaglądnie.



Myślę, że dziś, najpóźniej jutro wieczorem wrzucę kolejną część :)
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 24.01.2016 19:13

Zasiadam i ja bo będzie dużo pięknych fotek.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 24.01.2016 19:22

Z chęcią będę śledzić nową relację (Orebić znam tylko przelotnie tj. płynęliśmy promem z Korczuli do Orebića w 2014 roku i stwierdziłam, że to fajne miasteczko). :papa:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 24.01.2016 20:40

Poczytam z miłą chęcią, tym bardziej, że w tym roku znów Peljesac ( Trpanj,Vrila) :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2016 21:35

Ja też z chęcią się przysiadam :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.01.2016 01:07

Część I. Przygotowania


Dlaczego Chorwacja?

Zanim dotrzemy do upragnionej Chorwacji warto wyjaśnić skąd w ogóle pomysł na wakacje akurat tam.

Ja (E) będąc dzieckiem do Chorwacji jeździłam i to nie raz. Z tych dziecięcych lat mam piękne wspomnienia. Jeździliśmy z rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi na Istrię w okolice Rijeki. To właśnie tam zaczęła się moja miłość do tego kraju. Pierwszy wyjazd? 1996 r. i potem kolejne dwa lata do m.in. Poreca, gdzie spędziliśmy trzy tygodnie. Potem były Włochy, Hiszpania, ale nic nie wywarło na mnie takiego wrażenia i tak mocno nie zapadło w pamięć, jak właśnie Chorwacja. Jak już dorosłam, usamodzielniłam się, pojawiały się pomysły, żeby wrócić. Zawsze jednak były jakieś „ale”, w szczególności dotyczące finansów :roll: Dopiero zmiana miejsca zamieszkania, lepsze perspektywy + większe zarobki umożliwiły realizację marzeń. Dodam, że moich, bo nikt inny z naszej wycieczkowej ekipy nie interesował się tym krajem do czasu …

Któregoś dnia podczas spotkania z przyjaciółmi rzuciłam temat, że w tym roku to już na pewno Chorwacja i nie ma zmiłuj. Nie sądziłam, że spotkam się z pozytywnym odzewem, a tu proszę! 8O Okazało się, że na zagraniczne wojaże reflektują wszyscy.

Z racji mojej fascynacji tym krajem to mnie mianowano na kierownika wyprawy, przygotowań i wszystkiego innego. :mrgreen:


Dlaczego Peljesac?

Przyznam, że śledząc Wasze relacje najbardziej zawsze fascynował mnie Hvar i gdybym jechała sama zapewne byłby to absolutny kierunek nr 1.

Jak mówi powiedzonko, w grupie siła, ale też każdy w grupie ma określone potrzeby i możliwości, w tym finansowe.
Szukałam apartamentu przez booking.com, który spełniał by nasze potrzeby i też nie zgwałcił naszych portfeli już na starcie :P :P A szukanie rozpoczęło się pod koniec marca, więc już co lepsze – było wynajęte. Na Hvarze nie mogłam nic znaleźć, w okolicach Makarskiej było dość drogo, a na Istrię z racji końcówki sierpnia i początku września nie chciałam jechać z obawy o pogodę, no i każde z nas chciało zobaczyć Dubrownik, więc im niżej tym lepiej 8)

Peljesacem nigdy się nie interesowałam. Owszem, podziwiałam w Waszych relacjach, ale nie zapisał mi się jakoś mocno w świadomości. Biorąc jednak poprawkę, że to wyjazd pierwszy, a nie ostatni, i że akurat w Orebicu apartamentów spełniających nasze wymagania (dwie sypialnie zamykane z łóżkami podwójnymi, internet, klimatyzacja, jako taki standard i prywatne miejsce parkingowe + widok na morze jak się da) było sporo, to wylądowaliśmy właśnie tam. Czy się nam podobało? Na pewno w dalszej części relacji znajdziecie odpowiedź na to pytanie :)


Apartament jest, termin jest, kasa ma być ;) to co dalej?

Dalej rozpoczęłam przygotowania, m.in.:
- ustawienie skarbonki na fundusz wakacyjny i pilnowanie wrzucania końcówek z zarobionych pieniędzy
- kupowanie kremów z filtrem, bez filtra, po opalaniu, po oparzeniach, przeciw oparzeniom etc. (bo my blade twarze) :P
- winiety (z racji jechania autostradami gdzie się da, winiety zakupione na Czechy, Austrię i Słowenię)
- namioty plażowe (super sprawa, rozkłada się samo, złożenie to 1 min, rewelacja!)
- maty plażowe
- ręczniki
- buty do wody
- stroje kąpielowe
- i inne ciuszki, żeby się na tym asfalcie w Orebicu jako tako prezentować 8)


Oczywiście do tego ubezpieczenia, GPS, przegląd auta i…



… odliczanie dni do wyjazdu :oczko_usmiech: uprzyjemniane przeglądaniem forum, szukaniem plaż oraz miejsc wartych odwiedzenia i modlitwami o dobrą pogodę ; )


Z okresu przygotowań zdjęć nie mam, dlatego znów wrzucam coś na zachętę do śledzenia relacji :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 07.02.2016 23:47 przez CROnikiCROpka, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.01.2016 11:26

Też się zapisuję do czytelni i powspominam Peljesac :)
bonia69
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 28.05.2014
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonia69 » 26.01.2016 11:42

Witam. Jeśli mogę to i ja się przysiądę bo zdjęcia zachęcają a ja szukam inspiracji na nadchodzące wakacje. :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.01.2016 11:51

Witam i zapraszam :)


Zdjęć będzie jeszcze więcej, najpewniej jutro ;)
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 26.01.2016 12:13

Dosiadam się i ja .
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.01.2016 14:58

Peljesac i Orebic też jest miły memu sercu :hearts: więc jestem i ja :D
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 26.01.2016 16:16

I ja poczytam z ochotą. :smo:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2016 18:51

EithelAmarth napisał(a):Zdjęć będzie jeszcze więcej, najpewniej jutro ;)

No to czekam na jutro ... :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: [tutaj powstaje nowa relacja] Peljesac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 26.01.2016 22:19

:D również czekam, chętnie powspominam Peljesac...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
[CROnika I] Peljesac 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone