Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - Mandre : Wakacje 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mutrus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutrus » 30.07.2010 20:58

Mylił się ten, kto pisał, że chorwackie lody nie są pyszne.


Te lody włoskie w knajpce na rogu na plaży w Mandre to była po prostu rewelacja. To były chyba najlepiej wydane 10 kun w Chorwacji (razy chyba 6 bo tyle razy je jedliśmy :) )
Weronika Kaczmarzyk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Weronika Kaczmarzyk » 30.07.2010 21:01

Witam!!

Nero ja również proszę o namiary na Twój apartament w Mandre.
Mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dziękuję
Pozdrawiam serdecznie
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008
Re: Mandre 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 31.07.2010 22:17

111mirek napisał(a):Od powrotu z Pagu minął ponad miesiąc, więc najwyższy czas coś skrobnąć, bo pamięć bywa zawodna. Z Miechowa wyjechaliśmy 8 czerwca o godzinie 21.30, a na miejscu byliśmy około 15. Trasa Miechów-Kraków-Chyżne-Rużomberok-Sahy-Budapeszt M-0-Letenye/Gorican-Zagrzeb-Karlowac-Mandre. Podróż powrotna trwała 15,5 godziny, z tym, że tym razem jechaliśmy przez centrum Budapesztu. Jazda przez Węgry i Chorwację to już przyjemność ze względu na autostrady. Gorzej Słowacja, a najgorzej ... wiadomo.
Winiety: Na Słowację w Chyżnem, na Węgry na pierwszej stacji paliw na Węgrzech.

Kłopoty w czasie wakacji:
1. awaria CB radia tuż przed wyjazdem,
2. złe oznakowanie objazdu w miasteczku Sahy (remont drogi) i 0,5 godziny straty.
3. rozmowa z węgierskim policjantem (na przejściu Cro-Hu) po tym, jak jechałem autostradą pod prądJ (aby kupić winietę Hu należy iść na piechotę do budki, a ja po ułańsku pojechałem samochodem).

Jechaliśmy na zmianę z żoną posilając się napojami o wdzięcznej nazwie Kałasznikow. Wyspa zachwyciła nas krajobrazami, co wraz z serpentynami zmniejszyło prędkość jazdy. Wszędzie jak okiem sięgnąć kamienie i mniejsze lub większe góry oraz trochę roślinności.

Po dotarciu do Mandre po kilku minutach poszukiwań znaleźliśmy dom Maricy oddalony od morza o około 40 metrów. Zachwytom nie było końca. Z apartamentu poleconego przez Nero byliśmy bardzo zadowoleni.

W połowie czerwca nie było zbyt wielu turystów, więc mogliśmy wybierać najdogodniejsze dla nas miejsca na plaży.
Obrazek
W czasie pobytu zrobiliśmy kilka wypadów samochodem do okolicznych miasteczek, a także dalej na południe, do Zadaru i Szibenika. W Pagu, Zadarze i Szibeniku zachwyciły nas zabytkowe budowle, natomiast w okolicy Lun można było spotkać drzewa oliwne, które miały nawet 1500 lat; w Nowalji koniecznie musieliśmy zwiedzić rzymski akwedukt, który funkcjonował od I do III wieku n.e.

Z Nowalji można się wybrać katamaranem na całodniową wycieczkę na wyspę Rab jednak z powodu mojej gafy nie udało nam się tam popłynąć. Kemping w Szimuni zapewnił nam piękne kolory morza, odrobinę prawdziwego! drobnego piasku i zajęcia z rytmiki w wodzie (w roli obserwatorów:). Wieczory poświęcaliśmy na spacery brzegiem morza i urocze zachody słońca, które oglądaliśmy z cypelka koło portu w Mandre oraz z nabrzeża w Lun.

Chorwackie rybki kupione w Mandre i Szimuni były przepyszne; kosztowaliśmy też kilku gatunków miodu, paskiego sera oraz szynki. Mylił się ten, kto pisał, że chorwackie lody nie są pyszne.

Piękna pogoda, biel gór, złoto-szare zachody słońca, szmaragd wody - a wszędzie unosił się lawendowy zapach... Takie to były noce i dnie...

Na zakończenie pozdrowienia dla Nero dzięki któremu wybrałem Mandre oraz rodaków spotkanych na wyspie-szczególnie zaś dla michalek_101, który zamieszkał z rodziną w sąsiednim domku.
PS. O ile czas pozwoli, to zamieszczę jakieś zdjęcie.[code][/code]

Witamy sąsiadów dzięki którym mieliśmy wspaniały apartament :D
szkoda tylko ,że byliśmy razem tak krótko w Mandre :cry:
My również jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tak uroczej i pięknej miejscowości jaką jest Mandre.W najbliższym czasie postaramy się zamieścić chociaż kilka fotek z miejscowości i wyspy Pak .
Pozdrawiamy serdecznie 111mirek i jego rodzinkę :papa:
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 09.08.2010 14:20

Jeżeli mi gdzieś umknęło to przepraszam - ale czy do miasta Pag nie jedzie się cały czas po lądzie - czy tam są przeprawy promowe, czy są mosty?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 09.08.2010 14:45

Miasto Pag jest na wyspie Pag, na wyspę jak to na wyspę można promem, ale na Tą wyspę można tez mostem, przejazd mostem jest bezpłatny. Jak już się jest na wyspie to do miasta Pag dojeżdża się normalnie, drogą ;)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.08.2010 18:20

Nero, korzystając z okazji, że Twój wątek został 'podciągnięty' do góry :) , chcę Ci bardzo podziękować za obłędne zdjęcia, dzięki którym zachciało mi się jechać na Pag 8)
Co prawda na Geranicę nie trafiłam, ale cały czas pod powiekami miałam te Wasze kolorowe materace stojące pionowe w wodzie :lol:
Dzięki raz jeszcze!
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 07.10.2010 12:08

Weronika Kaczmarzyk napisał(a):Witam!!

Nero ja również proszę o namiary na Twój apartament w Mandre.


czy ja się mogę uśmiechnąć i poprosić o namiary apartamentu :lol:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrawiam
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 07.10.2010 12:14

papuga007 napisał(a):
Weronika Kaczmarzyk napisał(a):Witam!!

Nero ja również proszę o namiary na Twój apartament w Mandre.


czy ja się mogę uśmiechnąć i poprosić o namiary apartamentu :lol:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrawiam



www.ankoramandre.com

Byliśmy i szczerze polecamy :D
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 08.10.2010 09:49

papuga007 napisał(a):
Weronika Kaczmarzyk napisał(a):Witam!!

Nero ja również proszę o namiary na Twój apartament w Mandre.


czy ja się mogę uśmiechnąć i poprosić o namiary apartamentu :lol:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrawiam


Namiary poszły na maila :wink:
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 08.10.2010 10:03

nero napisał(a):
papuga007 napisał(a):
Weronika Kaczmarzyk napisał(a):Witam!!

Nero ja również proszę o namiary na Twój apartament w Mandre.


czy ja się mogę uśmiechnąć i poprosić o namiary apartamentu :lol:


Namiary poszły na maila :wink:


dzięki :P
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 08.10.2010 11:48

Nie wiem, czy ten temat był już poruszany, ale chciałam się podpytać jak życie podwodne na Pagu? Czy są fajne miejscówki do taplania się z maską i rurką? Woda na zdjęciach wydaje się płytka i nie ma za bardzo skałek.. :wink:
111mirek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) 111mirek » 08.10.2010 13:49

Zabawne ile razy w jednym temacie można podawać namiary na apartament :)
Jesli chodzi o nurkowanie, to jest baza nurkowa w miejscowości Metajna. Pewnie bez przyczyny nie byłoby jej tam.
http://aquamatic.pl/index.php/content/view/34/61/
Jesienne pozdrowienia...
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 08.10.2010 14:00

Jasne.. dzięki :wink: Chodziło mi o bardziej amatorskie... snoorkowanie :D
111mirek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) 111mirek » 18.12.2010 21:01

Trenuję wstawianie zdjęć. Ładna "żaglówka".

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 21.02.2011 21:00

to nasza 2 juz wyprawa do cro, smaków narobiłeś ... i trza jechac .
Prosze o namiary apartementu w którym byliście . adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
a moze macie jakies jeszcze ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - Mandre : Wakacje 2009 - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone