Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową.....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michael_tureck
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 22.06.2008
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael_tureck » 06.09.2015 20:17

Blisko. 140 kun za litrową butelkę. Jakość średnia
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 06.09.2015 20:20

Jak dla mnie to fajna trasa choć jest strasznie dużo zakrętów ale za to widoki są fajne.
michael_tureck
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 22.06.2008
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael_tureck » 06.09.2015 20:48

marosmaro napisał(a):Byłem też w gaju oliwnym na chwilkę i przy budce z pamiątkami na parkingu ale nie patrzyłem na ceny oliwy. My kupowaliśmy 1l za 100kun.

Blisko - 140 kun za butelkę. Jakość i smak - średnie.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.09.2015 22:58

michael_tureck napisał(a):JEDZIEMY DO SŁOWENII.
Powiem od razu tak: nie bede obiektywny, lubię Słowenię. Byłem tam już 2 razy, w tym roku 3ci i uważam ten kraj za jeden z ładniejszych w Europie. Choć kraj ten jest wielkości woj. warmińsko-mazurskiego i liczy 2 mln obywateli, jest dla mnie konglomeratem wszystkiego. Piękne wybrzeże z klimatem jak w Cannes, wysokie Alpy i interior podobny do naszego kraju. Piekne jaskinie krasowe, winnice i pyszne mineralne wody.

Zjeżdżamy do Kobaridu. Zdecydowanie widać różnice pomiędzy Chorwacją a Słowenią nie tylko w jakości potraw ale i w 30 % niższych cenach. Mój wybór pada na pizze z pieca, z prosciutto i rukolą. 7 E wystarczy na doskonałej jakości posiłek, jest dobrze. Ale to co jest najlepsze to te doskonałe słodkie wina. Racząc się słodkim frizzante oglądamy góry i wszyscy wreszcie oddychamy spokojnie ciepłym górskim powietrzem. Krótka wizyta w Mercatorze i .... mniam Rumeni Muskat, Traminec wszystkie z wiodącej winiarni Słowenii Jeruzalem Ormoż:


Tak się złożyło, że spędziłem prawie dwa lata w Słowenii i potwierdzam, kraj jest piekny jakich mało. W tak małej powierzchni można zażyć wszystkiego czego dusza zapragnie. Kolory rzeki Soći powalają na kolana
Wina, prsut i olej z pestek dyni jak dla mnie najlepsze na świecie, domowego czerwonego wina z Kopru jakie mój niedoszły teść :) przywoził w beczkach i sam butelkował w domu nie przebiło jeszcze żadne, a lubuje się w winach własnie od słoweńskiego epizodu z życia.
Zawsze w podróży do Cro zatrzymujemy się w Slo na zakupy, parę burków z piekarni czy dobrą robiona po serbsku pleskavicę.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.09.2015 08:32

michael_tureck napisał(a):Blisko. 140 kun za litrową butelkę. Jakość średnia


Czy mam się czuć wyruch... za zapłacenie:
100kn za 1l Rogaća (domowego)
80kn za 1l Travaricy (domowej, przemysłowa kosztowała 72kn)
60kn za 1l Prośka (przemysłowy)
20kn za 1l wina czerwonego-słodkiego
7kn za 1l wina białego-półwytrawnego (stołowe)

?

Takie ceny zastałem w tym roku.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone