Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową.....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 02.09.2015 09:59

A ja chyba bardziej spostrzegawcza jestem, bo trzeci rodzaj pogody widzę. Nie ma upału, jest 30- 32 st. , nocą przyjemny, lekki wiaterek powiewa. I wtedy pod namiotem jest booosko.... :lol:

I tak mieliśmy przez 5 nocy w tym roku. Jedna deszczowa ( fakt, poranna wilgoć niezbyt przyjemna, ale zaraz słoneczko nas wysuszyło :wink: ), cztery bardzo ciepłe, ale duszno nam nie było. Na pewno chłodniej niż w apartmanie bez klimy :mrgreen:

I powiem szczerze że dla mnie wakacje zakończyły się z chwilą opuszczenia campingu, po wynajęciu apartamentu nie odpoczywałam już tak jak pod namiotem :(
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 02.09.2015 10:46

Miałem nie pisać... ale dorzucę się troszkę.
Każdy ma prawo do relacji takiej, jaką odczuwał podczas pobytu i nie rozumiem głosów krytyki na kogoś, kto przedstawia, że z różnych przyczyn wyjazd wakacyjny mu się nie udał.
Ja w tym roku też byłem w tym samym terminie na Pagu. Był to mój szósty wyjazd nad Adriatyk i pierwszy tak nieudany.
Pomijam to, że za każdym razem jak jestem, to jest minimum jeden dzień z deszczem. W tym roku były aż 4 na 11 dni, a na dodatek dopiero na koniec pobytu temperatura w cieniu osiągnęła magiczną granicę 30 stopni.
Pierwszy raz w życiu miałem okazję zobaczyć na żywo trąbę powietrzną - dobrze że po drugiej stronie lądu.
Woda była owszem w miarę ciepła - 25 stopni, ale od gór cały czas wiało i mimo słońca lepiej było siedzieć w całości w wodzie, albo szybko być suchym.
Kwaterę zawsze miałem taką jak na zdjęciach - w tym roku było inaczej. To co według zapewnień w mailach przez właściciela jako "bardzo miły apartament" okazało się niewypałem z ziejącym syfem z kanalizacji w łazience i dochodzącym smrodem smażonych kotletów z jego konoby.
Owszem, chcieliśmy coś zmienić, ale w okolicy nie było nic wolnego - dopiero po tygodniu pojawiły się wolne apartamenty, ale to już było po ptakach.
Cen nie będę komentował, bo już od jakiegoś czasu są dużo wyższe niż w Polsce.
W drodze powrotnej mieliśmy awarię samochodu - pierwsza podczas jazdy, na wiele kilometrów wyjeżdżonych w trasach w Polsce i za granicą, która wymuszała zatrzymanie pojazdu na poboczu.
Na koniec cieszyliśmy się, że szczęśliwie wróciliśmy do domu, bo przecież mogliśmy w ogóle nie dotrzeć na ten Pag, bo na objeździe autostrady w Słowenii jakiś "szalony" austriak mało nas nie staranował.

Sorry za OT, ale nie każdy ma udane wakacje i chce podzielić się tym faktem z innymi i trzeba umieć to uszanować.
Czasami mam wrażenie, że na tym forum jest miejsce tylko na "pozytywne" relacje.
michael_tureck
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 22.06.2008
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael_tureck » 02.09.2015 11:19

rysiek_r74 napisał(a):Sorry za OT, ale nie każdy ma udane wakacje i chce podzielić się tym faktem z innymi i trzeba umieć to uszanować.
Czasami mam wrażenie, że na tym forum jest miejsce tylko na "pozytywne" relacje.


Doskonały wniosek. Bravo ! Mój kolega mawia o tym forum jeszcze dosadniej:
"Nie czytam cro.pl bo to forum, dla "brandzlujących" się Chorwacją". Trochę może krzywdzące, ale w 60 % tak niestety jest.
Twój opis bardzo podobny do moich spostrzeżeń (u mnie z KOnoby wiał smród owoców morza, dużo bardziej wąchliwy niż kotletów ;-))))
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 02.09.2015 11:54

michael_tureck napisał(a):Doskonały wniosek. Bravo ! Mój kolega mawia o tym forum jeszcze dosadniej:

Ogólnie samo forum nie jest złe, jeżdżę całym rokiem z naklejką, ale...czasami nóż w kieszeni się otwiera.
Trzeba wiedzieć, że "w cro nie zawsze świeci słońce".

Mój "gospodarz" w mailu prosił, żeby mu zaufać, bo wszystkie apartamenty są "very nice" i usłyszał, że jakby przysłał właściwe zdjęcia apartamentu, to ja nie miałbym problemu i on by się cieszył, bo nie zarezerwowałbym tego "cudu".

michael_tureck napisał(a):u mnie z KOnoby wiał smród owoców morza, dużo bardziej wąchliwy niż kotletów

ja z żoną od 1,5 roku nie jemy smażonych potraw.
niektórzy smród owoców morza mogą traktować jak perfumy :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2015 12:56

michael_tureck napisał(a):WIZYTA W ZATON HOLIDAYS RESORT:A więc: Nigdy nie rozumiałem, nie rozumiem i nie zrozumiem idei caravaningu i jeżdżenia do Chorwacji pod namiot.

Bylem na kempingach w Chorwacji 10 razy, pogoda była różna - ale nigdy moja Rodzinka nie narzekała z tego powodu. :idea:
Jak jednego roku na Krk początkiem lipca było za zimno, przenieśliśmy się do Zatonu :lol:
Z kolei jak w innym roku w Živogošce było za gorąco, przenieśliśmy się do Primošten.

Na kwaterach byłem trzy razy.
Raz w ciemno w Pakoštane. (2010) - wybrany apartament OK. :idea:

Dwa razy wcześniejsza rezerwacja.
Tydzień w Tribunj (u rezydenta :lol:) i tydzień w Trogirze na Čiovo (polecony przez rezydentkę :lol: (2012) - apartamenty OK. :idea:
Dwa tygodnie w Breli (2014) - apartament wyszukany na portalu brela.com - wszystko zgodne z opisem na stronie :idea:
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 02.09.2015 13:57

Po prostu należy przyjąć, że zdarzają się lepsze jak i gorsze wyjazdy. Czasami jesteśmy sami sobie winni (brak odpowiedniego przygotowania, podejście do sprawy jakoś to będzie i np. wyjazd w ciemno w środku sezonu), innym razem mogą nas "delikatnie" oszukać (super miejscówka okazuje się lipna) i do tego dochodzi cały szereg okoliczności nad którymi nigdy nie zapanujemy (nagła zmiana pogody, wypadek, choroba etc). Ot po prostu takie życie. I nie ma się co obrażać, kłócić. Trochę więcej empatii :)
Użytkownik usunięty
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2015 18:18

No, ładnie to napisałeś 8)
Z tym, że smerfy marudy NIGDY nie twierdzą, że brak udanego urlopu to ich wina
lub okoliczności nad którymi nigdy nie zapanujemy 8)
ZAWSZE winna jest Chorwacja jako Chorwacja 8)

W każdym kraju się zdarza, że kwatera nie jest najlepsza lub, że w knajpie jedzenie nie jest za dobre albo za drogie.
Co do kwatery to najczęściej największe pretensje mają ci, co wydali mało na noclegi, a oczekiwali za to wielkich luksusów. :wink:
Co do jedzenia, to jest to sprawa gustu. No, ale jak ktoś nie lubi owoców morza, a to zamawia w knajpie, a potem narzeka, to jest już masochistyczna perwersja :D
Co do drożyzny, to jak ktoś z góry przyjmuje zasadę, że na wakacjach się nie oszczędza :!: ,
żywi się regularnie w konobach, zamawia często drogie potrawy, do tego wydaje dużo na napoje,
a potem po powrocie jęczy, że tyle kasy poszło, to też jest to perwersja :D

No, ale wiadomo, że i tak winna okaże się Chorwacja 8)

PS: rozumiem, że komuś się popsuje auto i poniesie w związku z tym spore wydatki. To może popsuć ocenę wakacji :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.09.2015 19:06

Mimo wszystko relacja humorystyczna :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2015 20:05

michael_tureck napisał(a):
rysiek_r74 napisał(a):Sorry za OT, ale nie każdy ma udane wakacje i chce podzielić się tym faktem z innymi i trzeba umieć to uszanować.
Czasami mam wrażenie, że na tym forum jest miejsce tylko na "pozytywne" relacje.


Doskonały wniosek. Bravo ! Mój kolega mawia o tym forum jeszcze dosadniej:
"Nie czytam cro.pl bo to forum, dla "brandzlujących" się Chorwacją". Trochę może krzywdzące, ale w 60 % tak niestety jest.

Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków
:oczko_usmiech: :lol: :idea:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.09.2015 20:28

rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 02.09.2015 21:19

Lednice napisał(a):ZAWSZE winna jest Chorwacja jako Chorwacja 8)


no nie zawsze winna jest Chorwacja
Użytkownik usunięty
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2015 22:44

Wiadomo, że coś zawsze może się zdarzyć złego na wczasach, jak wam awaria auta i nieuczciwy właściciel kwatery.
Równie dobrze mogło to się zdarzyć np. we Włoszech czy w Bułgarii.

Nie ma kraju idealnego i zawsze są pewne minusy.
Ja ich za dużo w Chorwacji nie znalazłem 8) Pewne usterki są, ale w porównaniu do Włoch Chorwaci kompleksów mieć nie powinni :!: Poziom usług turystycznych jest na podobnym poziomie, dobrym poziomie 8)
No, w Austrii jest lepiej, bardzo dobrze, ale Austriacy morza nie zbudowali. :D :wink:

Czepiać się można na upartego wszystkiego.
Np. jak jest ciepło, to tego, że jest za ciepło. :wink:
Ale czy na tym polega sens wakacji :?: :roll:

Wiem, że awaria auta na pewno pozytywnie na ocenę wakacji nie wpływa, jeśli do tego dochodzą spore koszty, to trudno o entuzjazm :roll:
Można jedynie współczuć takiej sytuacji
Może jak się spojrzy na to wszystko z pewnego dystansu i emocje opadną, to ocena będzie trochę inna :roll:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.09.2015 07:18

dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 03.09.2015 08:50

Hej. Ja także coś sobie tu poczytam . Prowokująca opowieść.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.09.2015 09:46

michael_tureck napisał(a):(...) następnego dnia postanowiliśmy wyruszyć do Zadaru (...). W efekcie jechaliśmy ponad 2,5 h.
Ja to chyba jakieś dziecko szczęścia jestem. Wczoraj byliśmy w Zadarze. Z Metajny do parkingu Ravnice 1:35 h.
Z powrotem: wyjazd z Zadaru dokładnie o 14:03, a rachunek z tankowania w Novalji (INA obok Novalis Centar) ma godzinę 15:09.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
PAG 2015 - czyli chorwacka masakra pogodą nie-motorową..... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone