Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trigon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2002
Muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) trigon » 01.08.2002 21:11

Cześć !
Byłem w Chorwacji w okresie 14.07 - 27.07. 2002r.
W tym czasie w chorwackim radiu i kafejkach na dworzu rozbrzmiewały głównie dwa chorwackie przeboje. Jeden z nich jest autorstwa zespołu Colonia i ten już mam. Drugie nagranie niestety jest nieznanego mi zespołu. Pytawszy się o tą piosenkę zostałem poinformowany , że
wykonawca nazywa się E.T ale chyba zostałem wprowadzony w błąd.
Czy może ktoś zna nazwy najczęściej rozbrzmiewających zespołów
w Chorwacji tego lata ?
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
ina
Muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ina » 09.08.2002 20:14

Witaj!
Ja też ostatnio byłam w Chorwacji i podobnie jak Ty, z chęcią słuchałam chorwackiej muzyki, która jest naprawdę super. Nikt nie wprowadził Cię w błąd - faktycznie utwory w wykonaniu ET znajdują się na liście przebojów. Ale oprócz ET i Colonii są inni świetni wykonawcy: Kemal Monteno, Severina, Oliver Dragojevic czy Crvena Jabuka... Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat listy przebojów - zaglądnij proszę na www.crocafe.com.
Życzę Ci miłego słuchania
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 10.08.2002 10:59

Ina! Dzięki za tą stronę (www.crocafe.com). Rewelacja!
ina
Muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ina » 10.08.2002 12:03

Cieszę się, że i Tobie stronka się spodobała :D. A'propos, którego wykonawcę najbardziej lubisz?
Danielli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danielli » 10.08.2002 13:52

Witam fanów muzyki Hrvatskiej!!!
W 2000 roku byłem w miejscowości Crikvenica i w jednej kafejce usłyszałem zespół,którego słucham z uwielbieniem do dzisiaj.Chorwaci bawili się świetnie,dziewczyny tańczyły na stołach i zapraszały wszystkich do wspólnej zabawy..Zapamietałem tylko jeden tytuł piosenki Deja Vu i na drugi dzień już miałem kasetę zespołu... Colonia(www.colonia.hr oficjalna strona)..a potem pół roku w internecie i mam wszystkie 4 ich albumy..Słuchając nagrań tego zespołu czesto mam obraz roześmianych Chorwatów,którzy potrafią świetnie się bawić..
15.08 wyjeżdrzam po raz trzeci i wiem że pojadę tam znowu..bo kocham ten kraj,ludzi i klimat
Pozdrawiam wszystkich fanów Colonii!!! :D :D
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 10.08.2002 20:41

ina napisał(a):Cieszę się, że i Tobie stronka się spodobała :D. A'propos, którego wykonawcę najbardziej lubisz?


Na razie nie jestem znawcą muzyki chorwackiej, tradycyjnie stawiam na Colonię i Severinę (ostatnio miała koncert w Pagu). Mam nadzieję, ze w czasie tegorocznego urlopu (jadę 29 sierpnia) dokształcę się jeżeli chodzi o najnowszych wykonawców i obkupię we wszystkie możliwe płyty i kasety! :D
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 11.08.2002 12:01

Limon napisał(a):Ina! Dzięki za tą stronę (www.crocafe.com). Rewelacja!


a mi ta strona za zadne skarby nie chce sie otworzyc !
ale znalazlem cos takiego z mp3 :D
http://denothebrain.6x.to/
trigon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) trigon » 12.08.2002 17:46

Zespół , którego szukałem nazywa się Elektro Team i dlatego miałem problemy ze znalezieniem go szukając jako ET.
Zajrzyjcie na stronę zajecarCafe.co.yu
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 13.08.2002 09:24

trigon napisał(a):Zespół , którego szukałem nazywa się Elektro Team i dlatego miałem problemy ze znalezieniem go szukając jako ET.
Zajrzyjcie na stronę zajecarCafe.co.yu


na temat tej strony pisal juz leon, poszukaj, przeczytaj i pomysl. 8)
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 13.08.2002 10:05

Czegoś tu nie rozumiem. Leon napisał jedynie, że "zajecar.cafe to w serbi i tam serbskie kawałki puszczają", z ciekawości zajrzałam na stronę, niestety posłuchać za cholerę się nic nie da, ciągle przerywa, w każdym razie zauważyłam kilka chorwackich zespołów, pozostałych rozróżnić nie jestem w stanie... Może ktoś wie, które to te serbskie zespoły nawołujące do wojny?
trigon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) trigon » 13.08.2002 17:15

Na tej stronie jest dużo chorwackich zespołów między innymi cała nowa płyta zespołu Elektro Team czyli to czego szukałem.
Nie wiem , którzy z wykonawców znajdujących sie na tej stronie to zespoły serbskie (nawołujące do wojny ???) i nie bardzo chce mi się w to wierzyć.
Musisz mieć słabe łacze z internetem , ja bez problemu ściągnąłem sobie
wszystkie interesujące mnie piosenki z tej strony.
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Wspólczesna muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 13.08.2002 20:24

:D A hoj ! z tratwy Waldek podaję lineczki do muzyki a tera muzyka z komputera : 1.www.croart.com 2. www.skopactel.com 3. www.kevens.com 4. www.crolinks.com oraz bezposredni adresik (bez dresów panowie) do COLONI adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Z muzyką powinno być właśnie jak z życiem i dobrze, i źle, i poważnie, i śmiesznie. Kazda sztuka ma swój surowiec, z którego jest zrobiona surowcem muzyki jest cisza. I tak, diecezja nalezy do Was.Pozdrav.Waldek.
Janka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 06.09.2002
Leonku, wróć!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janka » 07.09.2002 11:51

Drogi nasz Leonku, wróć już z tych rybek, wszyscy czekają na Ciebie! W związku z licznymi prośbami forumowiczów " starszych", nie wiem, czy wypada mi zwrócić się do Ciebie z jeszcze jednym pytaniem. Mnie dopiero wczoraj udało się zarejestrować, ale śledzę forum od 2 m-cy. Liczę na to, że znajdziesz i dla mnie ( tej, która znalazła już swoje miejsce i sens bytu na Ziemii, zgadnij gdzie?) chwilkę i choć w skrócie przetłumaczysz mi tekst piosenki wspomnianego już przeze mnie na forum Gibonniego ( gorąco polecam wszystkim forumowiczom, im częściej słuchasz, tym bardziej "wpadasz po uszy" ). Tekst brzmi : " Divno je kad żena ima petlju, da te uzme k sebi, onda kad si slab. Divno je kad ćutis snagu njenu, koja vadi me iz blata van. Divno je kad izlaziś na svjetlo, dok priviknu se oći, znam da nisam sam. Divno je i ne dogada se ćesto, taman toliko da sam o njoj ovisan.... A to ne slići na mene . Jer sve je moje njeno, kao zapleteno, prokleto i sveto za mene...." Jeśli mógłbyś jeszcze coś napisać mi o tym wykonawcy, będę Ci dozgonnie wdzięczna ( nie przesadzam ani na jotę ). Pozdrawiam Cię gorąco.[/code]
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002
Re: Wspólczesna muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 08.09.2002 15:24

Waldemar Knapiński napisał(a)::D A hoj ! z tratwy Waldek podaję lineczki do muzyki a tera muzyka z komputera : 1.www.croart.com 2. www.skopactel.com 3. www.kevens.com 4. www.crolinks.com oraz bezposredni adresik (bez dresów panowie) do COLONI adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Z muzyką powinno być właśnie jak z życiem i dobrze, i źle, i poważnie, i śmiesznie. Kazda sztuka ma swój surowiec, z którego jest zrobiona surowcem muzyki jest cisza. I tak, diecezja nalezy do Was.Pozdrav.Waldek.


czesc Waldku !
a ktory z zespolow HR gra muzyke w stylu Boston (ten stary), De Mono, Texas (tez ten stary)taki no wiesz, soft rock
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
wspólczesna muzyka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 17.10.2002 21:41

:D A hoj, z tratwy Waldek - Drogi Bybus, szczerze mówiąc nie słyszałem
zespołu chorwackiego, który grałby coś podobnego do HIGHER POWER, TELL ME czy chociażby PARTY. Nie obiecuję, roglądnę się swymi "radarami", gdy coś to dam Ci znać. Pozdrovionko Waldek.
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Muzyka chorwacka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone