Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 18.10.2002 09:16

...sprubujcie posluchac Bijelo Dugme jest to zespol w ktorim zaczinal Bregovic, zauwarzicie ze to ciangle te same kawalki ale troche zmienione z roku na folk...
Jest dobri macedonski zespol ...Leb i Sol...
...Azra... i jeszcze paru innich
prijatelj

Nieprzeczytany postnapisał(a) prijatelj » 18.10.2002 10:17

ajde leon , dobra je klapa boduli
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 18.10.2002 13:38

leon a cos chorwackiego? azra i BD to bosnia, co nie?
a moze Parni Valjak, Prljavo Kazalište, Hladno Pivo- to jest super, Stampedo i nasza ivanka mazurkijevic, jezeli ktos lubi cieple rytmy to polecam Cubismo. Mnie sie podoba i grupa JINX, Gustafi.....
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 19.10.2002 22:42

Dominika tak ale oni chciali cosz z starich czasow lub mi sie tak widaje
Srebrena krila )))))
masz racje ze tam te to Bosnia ale pierwsze mi padle do glowi bo Polaci nie wie za co uwielbiaja Bregovica. Co rok mi ktosz przinoszi kasete z "chorwacka" muzikom a ja dostaje bialej garanczki i odislam s powrotem
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 22.10.2002 15:15

co sie tyczy bregovica to sie zgadzam 8)
Janko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 28.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janko » 22.10.2002 22:35

Zgadzam sie z wami co do Bregovica i czesto sie nad tym zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze to w sumie rzecz gustu. To co nam sie nie podoba to sie innym moze podobac.
nalep
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 15.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) nalep » 15.02.2003 17:00

Hej hej!!

Nie wiem czy w innych częściach forum poświęconego muzyce nie ma tych adresów, ale dziwię się że nie ma ich tutaj:

Zajrzyjcie :

http://www.nostalgija.com - nieprzebrane archiwum z muzyką byłej Jugosławii - w tym oczywiście Chorwackiej

oraz http://www.muzickezelje.com podobna strona, na niej na pewno są albumy Colonii oraz ET. Polecam również Mineę (Minea) a szególnie piosenki Hej Ljubavi oraz Dojdi do mene.


Jesli kogoś natomiast interesują inne tytuły uważam ze należy mieć w swoich zbiorach takie kwałki jak(część z tych piosenek to typowe chorwackie melodie - nie koniecznie tak "nowoczesne" jak piosenki Colonii czy ET - ale mają swój chorwacki klimacik :D ):

Goran Karan - Splitska Serenada
Goran Karan - Ostatni ( z tą piosenką był kiedyś na Eurowizji)
Goran Karan - Dalmatinske suze
Goran Karan - Prozor Kraj Djardina
Magazin - Suze krijem one padaju (do pobrania z nostalgija.com)
Jole - Nosi mi se bijela boja
Jole - Dusa od papira
oraz mnóstwo, mnóstwo piosenek Olivera Dragojevica:
Tu non Llores ...(z Goranem Karanem), Tiha noc,
blackwild
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackwild » 16.02.2003 04:22

hehe - ja się zdziwiłem w sierpniu co pojechaliśmy na kilka dni do Słowacji nad "Zemplinska Sirave" i usłyszałem w samochodze (...) tu radio Makarska (...)
W Słowacji transmitują radio z Makarskiej :)
nalep
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 15.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) nalep » 18.05.2003 10:58

Hej! Jeśli ktoś sobie chce zassać całą płytkę Colonii z 2002 r "Izgubljeni svijet" - prosze bardzo:
http://www.bojan.com/mp3/

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 19.05.2003 15:30 przez nalep, łącznie edytowano 1 raz
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 18.05.2003 19:57

Skoro Nalep widze że jesteś na forum to dzięki za stronkę BOJN.
Bo sobie piszę i słucham
Nara Łysy
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 30.05.2003 23:10

:D a hoy ! z tratwy Waldek .Ostatnio pływając moją wysłużoną poczciwa tratwą trafiłem na "OBECANA ZEMLJA" Muzyczka ciekawa - chopy wygrywają glazbe w której słychać Smokie, the Beatles, późne Holies, krótko mówiąc do tańca i słuchania. Na stronie : www.obecanazemlja.com znajdziecie piseneczki, teksty, okładki.Miłego słuchania.Waldek.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 27.07.2004 19:57

:D Powiedzieli mi domownicy tak. Zapytaj na forum :Czy ktos, coś wie o spiewającym człowieku o nazwie " Tifa". Mówią mi również, że gra rockowa muzykę i coś wspólnego chyba ma z "Bijelo Dugme"?
No to pytam. :D .
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 27.07.2004 20:02

Teamat z sierpnia 2002.No ciekawe?
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 27.07.2004 20:15

:D najpierw zapytali, potem poszukali. JUZ jest. :). Znaleziono.
bregu
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bregu » 28.07.2004 03:00

i znowu dwuletni watek reaktywowany :)

jesli chodzi o muzyke chorwacka, to tym, ktorzy nie sa zbytnimi legalistami moge polecic 3 chorwackie huby w sieci dc [raczej na priv] - osob na nich niewiele ale muzyki na wiele godzin sluchania
a jakby co to zawsze mozna spytac czatujacych co polecaja ;)

a jako ciekawostka z przymruzeniem oka dla maniakow: porownajcie sobie kawalek wspomnianej colonii [ti da bu di bu da] z naszym rodzimym disco polo w wykonaniu zespolu boys [biba] ;););)

pozdravka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



Muzyka chorwacka - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone