Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12299
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.05.2024 11:21

Chorwackiej ludowej muzyki nie lubię. Ale dobrymi koncertami nie gardzę - tego roku miałam niezwykłą przyjemność posłuchać koncertu chóru z akompaniamentem organowym w baptysterium w Splicie. :hearts:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2049
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.05.2024 12:14

Marlowe1994 napisał(a):Jestem ciekaw czy ktos jezdzi na chorwację słuchać muzyki chorwackiej. Czy raczej tylko leżing.

Jedyny chorwacki zespół który znam i słucham to Keops.
Ja do Chorwacji jeżdżę na plazing und zwiedzanie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2263
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2024 12:30

Każdego lata wiele zespołów i piosenkarzy chorwackich (i nie tylko) rusza w trasy koncertowe po całym wybrzeży Adriatyku, więc nierzadko można takie spotkać. Osobiście widziałem już na żywo Mladena Grdovicia, Klapa Intrade i Marinę Tomašević. Wszystko to w ramach otwartych koncertów plenerowych, niebiletowanych.

A ten artysta nazywa się Marko Perković. Thompson to jego pseudonim i nazwa grupy, którą założył. Że jest mocno kontrowersyjny - tu akurat pełna zgoda. Aczkolwiek jest bardzo popularny w Chorwacji. Poza nią też. Aczkolwiek akurat w jego utworze "Ljepa li si" żadnych kontrowersji nie (jak to próbowały kilka lat temu nakręcić media).
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 24.05.2024 12:35

A ta kontrowersyjnosc to z czego? Wyglada normalnie.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 24.05.2024 12:37

No i taki popularny, slucham dużo chorwackiego radia żeby osłuchać sie z językiem, inigdy jego piosenki nie słyszałem.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 06.06.2024 13:54

Za navijače. Nova pisma. Možemo kantati....
https://youtu.be/y8bT_E7222Q?si=2iRHMGPLwLiITWDw
Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Muzyka chorwacka - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone