Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG 2014 & 2018 - a to było tak ... część 2 str. 42

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 26.07.2015 10:44

khml napisał(a):Chętnie :)

Będziecie kilka dni przed nami... gdyby były obok Was jakieś wolne miejsca to bierzemy :wink:


Po przyjeździe zapytamy gospodarzy oni powinni być bardziej zorientowani (może u sąsiadów) bo u nich będziemy zajmować cztery apartamenty a tam jest pięć mają jeszcze przyczepę z dobudowaną jakby altaną ale to trochę małe.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 27.07.2015 09:49

marosmaro napisał(a):

Po przyjeździe zapytamy gospodarzy oni powinni być bardziej zorientowani (może u sąsiadów) bo u nich będziemy zajmować cztery apartamenty a tam jest pięć mają jeszcze przyczepę z dobudowaną jakby altaną ale to trochę małe.


Dzięki :)

Przyczepa odpada z przyczyn "technicznych" :wink:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 29.07.2015 11:26

Przeczytane :D
Kondycja niesamowita a zdjęcia rewelka :D :D :D
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.07.2015 16:57

khml napisał(a):Przeczytałem dwa razy :D

Relacja = Rewelacja :!:

Bardzo dziękuję za Twoje opisy, gdyż do tej pory nie wiedzieliśmy w jaki rejon mamy jechać po raz pierwszy :? a teraz już wiemy :)

Wyjeżdżamy 16.08 i... w ciemno Chcemy pierwszy tydzień spędzić na Pag. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy zmuszeni do nocowania w samochodzie i jakiś "apartament" znajdziemy w Metajnie, Zubovici lub Mandre :?


Cieszę się, że moja relacja była pomocna 8)
Tylko przyjedźcie na miejsce rano :!:
:papa:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.07.2015 17:20

rysiek_r74 napisał(a):Przeczytane :D
Kondycja niesamowita a zdjęcia rewelka :D :D :D


:D :papa:
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 30.07.2015 20:17

Piter_M napisał(a):
khml napisał(a):Przeczytałem dwa razy :D

Relacja = Rewelacja :!:

Bardzo dziękuję za Twoje opisy, gdyż do tej pory nie wiedzieliśmy w jaki rejon mamy jechać po raz pierwszy :? a teraz już wiemy :)

Wyjeżdżamy 16.08 i... w ciemno Chcemy pierwszy tydzień spędzić na Pag. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy zmuszeni do nocowania w samochodzie i jakiś "apartament" znajdziemy w Metajnie, Zubovici lub Mandre :?


Cieszę się, że moja relacja była pomocna 8)
Tylko przyjedźcie na miejsce rano :!:
:papa:


Zamierzamy być na miejscu około 9:00 Jeśli nie uda się wcześniej zarezerwować (z pomocą już obecnych na miejscu :wink: ) będziemy szukać sami. Liczę na to, że ktoś w tej Metajnie nas przygarnie :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.07.2015 20:40

khml napisał(a):Zamierzamy być na miejscu około 9:00 Jeśli nie uda się wcześniej zarezerwować (z pomocą już obecnych na miejscu :wink: ) będziemy szukać sami. Liczę na to, że ktoś w tej Metajnie nas przygarnie :)

Łatwo nie będzie, ale powodzenia. :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 03.08.2015 15:57

Piter, przeczytałam po raz kolejny Twoją relację i mam pytanko dotyczące zejścia na plażę Filino. Córka jest świeżo po zdjęciu gipsu z nogi, trochę się obawiam czy droga nie będzie zbyt uciążliwa. Jak myślisz ?
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 03.08.2015 16:30

Iwona75 napisał(a):Piter, przeczytałam po raz kolejny Twoją relację i mam pytanko dotyczące zejścia na plażę Filino. Córka jest świeżo po zdjęciu gipsu z nogi, trochę się obawiam czy droga nie będzie zbyt uciążliwa. Jak myślisz ?


Miejscami jest tam nieco stromo ... najlepiej auto zaparkuj i idź sama i sprawdź, nie jest to daleko i będziesz miała pewność czy prowadzić tam córkę.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 03.08.2015 16:47

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli nie jest daleko to myślę że da radę. Pełne butki na ten odcinek zabierzemy i nie powinno być kłopotu. Z Rucicy na Beretnicę już na pewno nie zaryzykuję bo za daleko i podłoże raczej nieodpowiednie dla świeżo zrośniętej kości :lol: , ale krótki odcinek nawet stromy przy naszej pomocy z pewnością pokona. :papa:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 03.08.2015 18:32

Iwona75 napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli nie jest daleko to myślę że da radę. Pełne butki na ten odcinek zabierzemy i nie powinno być kłopotu. Z Rucicy na Beretnicę już na pewno nie zaryzykuję bo za daleko i podłoże raczej nieodpowiednie dla świeżo zrośniętej kości :lol: , ale krótki odcinek nawet stromy przy naszej pomocy z pewnością pokona. :papa:


Na ścieżce na Filino nie ma w ogóle kamieni, idzie się cały czas w dół pośród traw, pewnie da radę.
:papa:
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 03.08.2015 20:08

Iwona75 napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli nie jest daleko to myślę że da radę. Pełne butki na ten odcinek zabierzemy i nie powinno być kłopotu. Z Rucicy na Beretnicę już na pewno nie zaryzykuję bo za daleko i podłoże raczej nieodpowiednie dla świeżo zrośniętej kości :lol: , ale krótki odcinek nawet stromy przy naszej pomocy z pewnością pokona. :papa:


Droga na Filino jest taka dwuetapowa: najpierw łagodnie, potem dosyć stromo, ale z pomocą i "polako, polako" na pewno się uda :) (na zdjęciu fragment tego łagodniejszego zejścia).

Obrazek
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 04.08.2015 11:09

Foto nastraja optymistycznie, dziękuję :D
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 06.08.2015 09:19

Piter, byłeś może w miejscowości Gajac? Patrzę na fotki w necie i widzę długo ciągnącą się i dosyć szeroką plażę...
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 06.08.2015 09:39

Piter_M napisał(a):c.d.

No to teraz jedziemy na Girenicę.
Wiedziałem, że przed Mandre trzeba skręcić gdzieś w prawo, ale tam niestety nigdzie nie ma strzałki kierującej na Girenicę.
Na szczęście jest to forum, Ola wyczytała i zapamiętała, że trzeba skręcić przy lustrze. No to jedziemy i wypatrujemy, w pewnym momencie patrzymy a przy drodze stoi lustro drogowe, no to skręcam i jedziemy. Droga jest ogólnie kiepska, wąska, szutrowa, do tego jeszcze z dziurami i tak przez 2 km ale jakoś dojechaliśmy. Na końcu drogi jest parking między drzewami, właściwie już nad samym morzem, ale też kiepski i do tego pochyły ... jakież było moje zaskoczenie kiedy już się rozpakowaliśmy i idziemy w stronę wody a spod drzewa wychodzi gostek i ... dobar dan 20 kuna 8O
Drugim moim zaskoczeniem było to, że na parkingu większość aut było z polski, na 15 aut które tam wtedy stały 8 było z Polski.
No a trzecim zaskoczeniem była sama Girenica ... piękne miejsce.
Tylko tam poczuliśmy, że jesteśmy nad prawdziwym morzem, bo były fale, prawie takie jak u nas nad Bałtylkiem.


Byliśmy tam wczoraj, zgadza się wszystko co napisałeś, i z tym parkingiem za 20 kn, i z tą mniej zatłoczoną drugą częścią plaży, i z falami jak nad polskim morzem. Plaża rewelacyjna. I bardzo fajne miejsce do nurkowania. Byłeś może jeszcze na jakiejś fajnej plaży od strony otwartego morza? Wydają się bardziej atrakcyjne niż te w zatokach (chociaż Beretnicy chyba nic nie przebije)...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG 2014 & 2018 - a to było tak ... część 2 str. 42 - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone