Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.03.2023 21:38

piekara114 napisał(a):Coś z tymi skojarzeniami jest. U mnie Marzena to Ta od Włoch, Maslinka - Ta od nart i gór, Mysza to Mysza :mrgreen: , na resztę muszę zwrócić uwagę.

Marzena - zdecydowanie od Włoch, Mysza - od żółwi, chociaż Ty też od żółwi, no i od flamingów of course :mrgreen: I Wy dwie z Myszą od Grecji :D

A ja to chyba też od kajaka :mrgreen: Upomniałam się :oczko_usmiech:

piotrf napisał(a):Flamingi z Ostrawskiego zoo chyba po liftingu , chyba że coś im się przydarzyło i zawstydziły się nieco :wink: , albo na sucho karmione ze składnikiem kolorystycznym . . . tak intensywnie ubarwione widzę po raz pierwszy

To podobno flamingi kubańskie:
https://www.zoo-ostrava.cz/pl/ekspozycj ... mingi.html

Może te akurat są bardziej intensywnie ubarwione. Zresztą ja się na flamingach kompletnie nie znam, jestem przecież od nart i gór :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.03.2023 22:00

maslinka napisał(a):To podobno flamingi kubańskie:
https://www.zoo-ostrava.cz/pl/ekspozycj ... mingi.html

Może te akurat są bardziej intensywnie ubarwione. Zresztą ja się na flamingach kompletnie nie znam, jestem przecież od nart i gór :lol:


I od kajaka :smo: . . . przecież

To flaming karmazynowy
"Czerwonawe zabarwienie dają im pigmenty występujące w glonach, którymi się żywią. W hodowli dodajemy im do pokarmu beta-karoten. Kolor ma istotny wpływ na rozmnażanie." - to ze strony , którą podlinkowałaś , czyli jednak miałem nosa :lol:


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2023 22:22

Bo kolor flamingów (stopień zabarwienia) zależy od tego czym się żywią :mrgreen: Te cypryjskie akurat żywią się planktonem, drobnymi skorupiakami, mięczakami, owadami i innymi bezkręgowcami, a te "zwierza" żyją sobie w Słonym Jeziorze, które ma różne stężenie pierwiastków (zależy, której wody jest więcej słonej czy słodkiej), więc i flamingi mają różne odcienie :mrgreen:
Choć i odmieńce się trafiają, jak w każdej rodzinie :wink:
Screenshot_20220723_153438.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone