Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG 2014 & 2018 - a to było tak ... część 2 str. 42

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.08.2014 11:41

Znając możliwości autora - idę o zakład,że będzie lepiej jak w rzeczywistości. :wink: :lol:
Użytkownik usunięty
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2014 12:40

woka napisał(a):Znając możliwości autora - idę o zakład,że będzie lepiej jak w rzeczywistości. :wink: :lol:



No, to było trochę złośliwe 8)

Poprzednia relacja z wyspy Krk była o podróży we wrześniu, kiedy nie ma tam tylu ludzi i nie ma takich upałów.
Jak ktoś spodziewał się w lipcu czy sierpniu pustej plaży w Baśce i braku żaru z nieba, to mógł się pomylić :wink:
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 18.08.2014 14:16

Księżycowe krajobrazy bardzo lubię :wink: Przy okazji Twojej relacji wrócę wspomnieniami do naszej wizyty na tej wspaniałej wyspie w 2011 roku :lol: Czekam na dalszą część relacji.
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 18.08.2014 14:27

Jeśli Pag, to nie może mnie tutaj zabraknąć :D. Czekam!
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.08.2014 14:44

emi13214 napisał(a):Czekamy z niecierpliwością.


Relację zacząłem a w firmie mi się robota zaczęła ... ale myślę, że dzisiaj coś ruszy 8)

mirasowski napisał(a):Witam. Zasiadam do relacji i ja. Może być ciekawie. Pozdrawiam.


Będzie :)
Przynajmniej dla nas było ciekawie.

Kobieta napisał(a):hmmm ciekawe czy się spotkaliśmy :D bo byliśmy w tym samym terminie ;) Pozdrawiam :)


Bardzo możliwe, my po całej wyspie jeździliśmy,
ale polski język niestety bardzo rzadko słyszeliśmy.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.08.2014 14:51

agata26061 napisał(a):Pag chodzi mi po głowie już od jakiegoś czasu. W tym roku Riviera Makarska, ale w przyszłym roku niewiadomo, może to będzie Pag :D


Polecam, ale pewnie sama się przekonasz jak dokończę relację :)

mervik napisał(a):Chyba za Piterem będę podążał ,Krk zaliczony...teraz...może Pag :roll:
..będę uważnie czytał czy coś się zmieniło jak wcześniej opisywał anakin
...jakby nie patrzeć , to będziemy się posuwać w stronę południa i zaliczać teraz wyspy :wink:


Tak :)
Teraz Brač chodzi nam po głowie :wink:

Darkos napisał(a):Byłem w 2012 w Metajce.

P.S.
A czy Ty mi nie ukradłeś połowę tytułu z Metajny?
:mrgreen: :D :oczko_usmiech:


No tak, masz rację, tytuł bardzo podobny,
ale zapewniam, że sami go wymyśliliśmy a właściwie była to moja żona
a potem przypomniałem sobie Twoją relację bo wyświetliła mi się na dole :wink:

beagm napisał(a):Miłośniczka Pagu i Mandre, ale chętnie poczytam i pooglądam "drugą" stronę :D


U mnie będzie chyba każda strona Pagu :wink:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.08.2014 15:00

torreso napisał(a):Za 12 dni wyruszamy na Pag, więc chętnie potwierdzę swoje pozytywne obawy co do oczekiwań ;)


Do tego czasu raczej nie skończę relacji ale po przyjeździe będziesz mógł porównać.

gusia-s napisał(a):I ja popatrzę jakie zmiany zaszły przez rok na Pagu :)


Pewnie niewielkie :wink:

woka napisał(a):Znając możliwości autora - idę o zakład,że będzie lepiej jak w rzeczywistości. :wink: :lol:


Że niby upiększam i koloryzuję :?: :wink:
Zawsze staram się pokazać jak było naprawdę i jakie my mieliśmy odczucia, ale mogę zapewnić że będzie lepiej niż nam się wydawało :wink:
sebcio89
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 04.08.2013
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebcio89 » 18.08.2014 16:35

Czekamy czekamy :D My wyruszamy w sobotę i jeszcze dokładnie nie wiemy gdzie :P Może i Pag a potem Makarska... :oops:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.08.2014 17:48

Lednice napisał(a):
woka napisał(a):Znając możliwości autora - idę o zakład,że będzie lepiej jak w rzeczywistości. :wink: :lol:



No, to było trochę złośliwe 8)

Poprzednia relacja z wyspy Krk była o podróży we wrześniu, kiedy nie ma tam tylu ludzi i nie ma takich upałów.
Jak ktoś spodziewał się w lipcu czy sierpniu pustej plaży w Baśce i braku żaru z nieba, to mógł się pomylić :wink:


Pusto na plażach to będzie dopiero w tej relacji :D i to w sierpniu 8)
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 18.08.2014 17:55

Dokładnie, miałam nieodparte wrażenie, że Polaków malutko bardzo. :? Za to Italiano mnóstwo.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.08.2014 18:14

Piter_M napisał(a):
agata26061 napisał(a):Pag chodzi mi po głowie już od jakiegoś czasu. W tym roku Riviera Makarska, ale w przyszłym roku niewiadomo, może to będzie Pag :D


Polecam, ale pewnie sama się przekonasz jak dokończę relację :)


W takim razie pisz i wrzucaj foty jak najszybciej :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.08.2014 19:27

Piter_M napisał(a):
woka napisał(a):Znając możliwości autora - idę o zakład,że będzie lepiej jak w rzeczywistości. :wink: :lol:

Że niby upiększam i koloryzuję :?: :wink:

Mam na myśli Twoją zdolność przekonywania. To dobra cecha.
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 18.08.2014 19:47

Jestem ciekaw tej relacji. My bardzo spontanicznie wybraliśmy Novalję. Pierwszymi osobami, które napotkaliśmy po wyjściu z auta byli Polacy ;) Później wśród wielu mieszających się języków wśród spacerującej przy plaży młodzieży wyłuskaliśmy znajome "zoba, jakie ma małe cycki" ;)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.08.2014 20:43

Dromader napisał(a):Księżycowe krajobrazy bardzo lubię :wink: Przy okazji Twojej relacji wrócę wspomnieniami do naszej wizyty na tej wspaniałej wyspie w 2011 roku :lol: Czekam na dalszą część relacji.


awram_ napisał(a):Jeśli Pag, to nie może mnie tutaj zabraknąć :D. Czekam!


sebcio89 napisał(a):Czekamy czekamy :D My wyruszamy w sobotę i jeszcze dokładnie nie wiemy gdzie :P Może i Pag a potem Makarska... :oops:


Sroqraf napisał(a):Jestem ciekaw tej relacji. My bardzo spontanicznie wybraliśmy Novalję. Pierwszymi osobami, które napotkaliśmy po wyjściu z auta byli Polacy ;) Później wśród wielu mieszających się języków wśród spacerującej przy plaży młodzieży wyłuskaliśmy znajome "zoba, jakie ma małe cycki" ;)


Was też witam tu serdecznie :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: PAG 2014 - a to było tak ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 18.08.2014 21:36

c.d.

DZIEŃ 1 - DOJAZD NA MIEJSCE

No i dojechaliśmy ... ale dużo później niż zakładaliśmy.

Tym razem byłem już lepiej przygotowany do podróży i ze zmęczeniem nie miałem problemu i nawet wcześniej wyjechaliśmy, ale za to zaskoczyło nas coś innego :|

W tym roku wybraliśmy całkowicie inną trasę niż w tamtym roku, pojechaliśmy przez ROUTE 86.
Trasa ta jeżeli chodzi o odległość jest mniej więcej taka sama, ale za to jest tańsza bo wystarczy kupić tylko jedną winietę na Słowację za 14 euro.

Podróż przez Słowację i Węgry przebiegła nam bez problemu i tak dojechaliśmy do Chorwacji a zaskoczenie nastąpiło po wjeździe na chorwacką autostradę a były to KORKI :!:

Najgorzej było w okolicach Zagrzebia, ale nie ma się co załamywać i trzeba jechać dalej, Adriatyk ujrzeliśmy jakieś 4 godziny później niż planowaliśmy ale w końcu jest :!: :D

1.
2014_01_01.JPG


2.
2014_01_02.JPG


Okazało się, że największe zaskoczenie dopiero na nas czeka ... nastąpiło ono w momencie gdy ujrzeliśmy kolejkę do promu na Pag. Kolejka była aż na samą górę do drogi głównej czyli około 3 km.
Wyszedłem z auta i spojrzałem tam w dół na te serpentyny aut ... i podjąłem decyzję: jedziemy dookoła i wjedziemy mostem. Na szczęście most na Pag też jest i tak właśnie zrobiliśmy i w końcu około godziny 15:30 dojechaliśmy do celu.

3. Jeszcze w drodze, ale już na Pagu.

2014_01_03.JPG


Od tego momentu towarzyszyły nam już tylko pozytywne emocje, które wyparły negatywne wspomnienia z podróży.

Po odpoczynku w naszym apartamencie niewiele czasu nam już zostało, ale poszliśmy jeszcze na plażę w Metajnie i wstępne rozeznanie okolicy.

4.
2014_01_04.JPG


5.
2014_01_05.JPG


6.
2014_01_06.JPG


7.
2014_01_07.JPG


8.
2014_01_08.JPG


To ostatnie zdjęcie jest zrobione na samym końcu Metajny za tym betonowym deptakiem, na mapce widać dokładnie gdzie:

mapa01.jpg

Moim zdaniem najładniejsze miejsce do plażowania w samej Metajnie.


c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
PAG 2014 & 2018 - a to było tak ... część 2 str. 42 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone