Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2018 20:26

agata26061 napisał(a):Pag odpuszczony, bo gdzieś mam mieszane odczucia co do niego. Nic tam przecież ni ma, a ja jednak chciałabym pokazać znajomym to co mnie najbardziej kręci w Cro, więc i jakieś miasteczka przydałyby się i widoki i pinie i piękne plaże... Boje się, że Pag może okazać się w tej kwestii niewystarczający :roll:

Jeśli znajomi nie byli jeszcze w Chorwacji, to też nie pokazywałbym im jej od pobytu na Pagu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 20:44

Janusz Bajcer napisał(a): Jeśli znajomi nie byli jeszcze w Chorwacji, to też nie pokazywałbym im jej od pobytu na Pagu.
Popieram :)
Mój pierwszy raz był w Zivogosce a na drugi już właśnie zapragnęłam Pagu dla totalnej odmiany :)
Widocznie był to dobry wybór skoro na Pag mnie ciągnie nadal mimo, że w międzyczasie były inne wyspy i półwyspy :)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 28.12.2018 21:15

Janusz Bajcer napisał(a):
agata26061 napisał(a):Pag odpuszczony, bo gdzieś mam mieszane odczucia co do niego. Nic tam przecież ni ma, a ja jednak chciałabym pokazać znajomym to co mnie najbardziej kręci w Cro, więc i jakieś miasteczka przydałyby się i widoki i pinie i piękne plaże... Boje się, że Pag może okazać się w tej kwestii niewystarczający :roll:

Jeśli znajomi nie byli jeszcze w Chorwacji, to też nie pokazywałbym im jej od pobytu na Pagu.



Janusz, a ja bym jednak dyskutowała :) zależy jak się pokaże i co się pokaże, ja zabrałam znajomych właśnie na ich pierwszy wyjazd na Pag i zakochali się

wszystko zależy od miejsca pobytu i tego co się chce zobaczyć
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2018 21:23

jolcix napisał(a):Janusz, a ja bym jednak dyskutowała :) zależy jak się pokaże i co się pokaże, ja zabrałam znajomych właśnie na ich pierwszy wyjazd na Pag i zakochali się
wszystko zależy od miejsca pobytu i tego co się chce zobaczyć

Też na Pagu byłaś pierwszy raz ze znajomymi, czy byłaś wcześniej i wiedziałaś jak i co pokazać :?:

A Pag podobno się kocha albo nienawidzi :oczko_usmiech:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 28.12.2018 21:44

wcześniej byłam na Korculi, Losnij i na Pagu :) i tak wiedziałam doskonale co pokazać, dzięki forum, masz rację

i tak jak piszesz Pag, to albo się kocha albo nie nienawidzi

ja tam za 15 lat osiądę :)
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 28.12.2018 21:51

Cześć Agatko.
No właśnie byłam ciekawa, co z tym Pagiem. Jeśli zrobisz, jak czujesz, na pewno będzie dobrze. Myślę, że paskie plaże robią wielkie wow. No, ale co kto woli. Ja w tym roku przeforsowałam Pag choć na kilka dni :twisted:

Relacja fajna, dobrze, że ruszy dalej. Czytam z każdego roku.

Pozdrawiam
Magda
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.12.2018 22:16

Janusz Bajcer napisał(a):
agata26061 napisał(a):Pag odpuszczony, bo gdzieś mam mieszane odczucia co do niego. Nic tam przecież ni ma, a ja jednak chciałabym pokazać znajomym to co mnie najbardziej kręci w Cro, więc i jakieś miasteczka przydałyby się i widoki i pinie i piękne plaże... Boje się, że Pag może okazać się w tej kwestii niewystarczający :roll:

Jeśli znajomi nie byli jeszcze w Chorwacji, to też nie pokazywałbym im jej od pobytu na Pagu.

Wszystko zależy od tego jakimi ludźmi są Twoi znajomi.
Jeżeli są nastawieni na pobyt stacjonarny i nie chcą ruszać przysłowiowej d....y z plaży miejskiej,
to faktycznie Pag nie jest dla nich dobrym wyborem .
Jeżeli są jednak ludźmi aktywnymi i nie lubią smażyć się przez całe wakacje na jednej plaży, to Pag jest wprost idealny.
Na Brać nie chciało nam się jeździć na plaże i uważaliśmy, że warunkiem udanych wakacji jest bliskość plaży.
Pag całkowicie zmienił naszą optykę. Teraz, jadąc na Hvar nie wyobrażamy sobie siedzenia na jednej plaży przez cały urlop.
Kluczowe pytanie w przypadku Pagu brzmi: Czy chcecie dojeżdżać do plaż samochodem ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2018 23:16

agata26061 napisał(a): Pag odpuszczony, bo gdzieś mam mieszane odczucia co do niego. Nic tam przecież ni ma
Wiesz, ja mam podobne odczucia do Pagu, choć kiedyś na 1 dzień tam wpadliśmy......pewnie kiedyś tam się pojawię, ale zakładam, że to będzie etap jak sami będziemy już jeździć, a syna kajak zastąpi... jak się do niego przekonamy wcześniej... :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.12.2018 01:10

Ja w tym roku też byłem na jeden dzień :cry: .....wiem że nic nie widziałem bo nie było takiej możliwości :x
ale przez najbliższe lata się tam nie wybieram :?
nawet przy drodze dojazdowej zamiast oleandrów to jakaś kukurydza rośnie :roll: :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.12.2018 13:20

lotnikwsk napisał(a):Ja w tym roku też byłem na jeden dzień :cry: .....wiem że nic nie widziałem bo nie było takiej możliwości :x
ale przez najbliższe lata się tam nie wybieram :?
nawet przy drodze dojazdowej zamiast oleandrów to jakaś kukurydza rośnie :roll: :wink:
No wiesz :evil: toż to najprawdziwszy bambus a nie jakaś tam kukurydza :mrgreen:
IMG_20181229_121704.jpg


Chorobcia ... z Hvaru robimy Agacie Pag :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2018 13:46

gusia-s napisał(a):Chorobcia ... z Hvaru robimy Agacie Pag :mrgreen:
Może ją to do Hvaru zmobilizuje.... :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.01.2019 20:02

jolcix napisał(a):Pag to stan umysłu :)

byłabyś zachwycona, serio

ale to trzeba poczuć

pewnie kiedyś nadejdzie czas :)

Ja pewnie byłabym zadowolona, ale chcę też żeby znajomym się podobało :roll:
gusia-s napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a): Jeśli znajomi nie byli jeszcze w Chorwacji, to też nie pokazywałbym im jej od pobytu na Pagu.
Popieram :)
Mój pierwszy raz był w Zivogosce a na drugi już właśnie zapragnęłam Pagu dla totalnej odmiany :)
Widocznie był to dobry wybór skoro na Pag mnie ciągnie nadal mimo, że w międzyczasie były inne wyspy i półwyspy :)
jolcix napisał(a):Janusz, a ja bym jednak dyskutowała :) zależy jak się pokaże i co się pokaże, ja zabrałam znajomych właśnie na ich pierwszy wyjazd na Pag i zakochali się
wszystko zależy od miejsca pobytu i tego co się chce zobaczyć

Wiecie co? Mój kuzyn był na Pagu w Pagu w zeszłym roku. Jechali do Cro pierwszy raz i im się w ogóle nie podobało :( Stwierdzili, że do Chorwacji już się nie wybiorą :( Próbowałam im wytłumaczyć, że są miejsca w Cro, które na pewno przypadną im do gustu, ale póki co odpuszczają... Może to przez to, że 8 lat mieszkali i pracowali w Hiszpanii, którą są tak bardzo zachwyceni... Nie wiem, ale nie chcę, żeby moi znajomi byli równie niezadowoleni jak oni...
Malen napisał(a):Relacja fajna, dobrze, że ruszy dalej. Czytam z każdego roku.

Dzięki, miło mi bardzo. Właśnie powoli kręcę ten odwlekany odcinek ;)
Habanero napisał(a):Wszystko zależy od tego jakimi ludźmi są Twoi znajomi.
Jeżeli są nastawieni na pobyt stacjonarny i nie chcą ruszać przysłowiowej d....y z plaży miejskiej,
to faktycznie Pag nie jest dla nich dobrym wyborem .
Jeżeli są jednak ludźmi aktywnymi i nie lubią smażyć się przez całe wakacje na jednej plaży, to Pag jest wprost idealny.
Na Brać nie chciało nam się jeździć na plaże i uważaliśmy, że warunkiem udanych wakacji jest bliskość plaży.
Pag całkowicie zmienił naszą optykę. Teraz, jadąc na Hvar nie wyobrażamy sobie siedzenia na jednej plaży przez cały urlop.
Kluczowe pytanie w przypadku Pagu brzmi: Czy chcecie dojeżdżać do plaż samochodem ?

Jak widać po mojej relacji, to my tak w zasadzie pół na pół. Trochę pozwiedzamy, gdzieś się poszwędamy, ale najbardziej lubimy plażować na wczasach, dlatego ostatnio zawsze szukam miejscówki przy samej plaży. Nie chodzi mi oczywiście o to, żeby widzieć tylko tą plażę i żadnej innej, ale pisałam już gdzieś wcześniej, że taka plaża "pod nosem" jest dla nas bardzo fajnym rozwiązaniem. Dojazd do plaż samochodem jest również możliwy, ale na pewno nie codziennie. Mój mąż w pracy 8 godzin praktycznie z auta nie wychodzi, więc najzwyczajniej w świecie chce na urlopie od niego odpocząć. Znajomi mają młodsze dzieci od naszych, więc wątpię, że będzie im się chciało codziennie pakować majdan plażowy i dojeżdżać do plaży. Dlatego Pag odpada. Zastanawiałam się, żeby powtórzyć z nimi Hvar, ale oni na pierwszy raz nie chcą się na prom pakować. Wolą coś bliższego. Miała być Baśka na Krku, ale ceny powalające. Wiem, że na Rivierze Makarskiej będzie im się podobać, a i ja mam tam do nadrobienia parę miejsc, które chciałabym zobaczyć, więc tak trochę tam zaczynam się rozglądać, ale to jeszcze nic pewnego...
piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a): Pag odpuszczony, bo gdzieś mam mieszane odczucia co do niego. Nic tam przecież ni ma
Wiesz, ja mam podobne odczucia do Pagu, choć kiedyś na 1 dzień tam wpadliśmy......pewnie kiedyś tam się pojawię, ale zakładam, że to będzie etap jak sami będziemy już jeździć, a syna kajak zastąpi... jak się do niego przekonamy wcześniej... :mrgreen:

No, właśnie ja tak trochę średnio się do niego przekonuję, jeśli wezmę pod uwagę mojego męża i dzieciaki. Fajną sprawą na pewno jest wynajęcie małej łódki z silnikiem i popłynięcie do tych wszystkich plaż, ale to jest na 1 góra 2 dni. W ogóle nie widzę tam dla mnie odpowiedniej miejscowości do stacjonowania. Jedynie samo miasto Pag mogłabym brać pod uwagę, ale z drugiej strony jednak trochę zbyt duże... Mój kuzyn, o którym wyżej pisałam stwierdził, że miasto Pag to takie "slamsowate" trochę i jemu całkowicie nie przypadło do gustu...
gusia-s napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Ja w tym roku też byłem na jeden dzień :cry: .....wiem że nic nie widziałem bo nie było takiej możliwości :x
ale przez najbliższe lata się tam nie wybieram :?
nawet przy drodze dojazdowej zamiast oleandrów to jakaś kukurydza rośnie :roll: :wink:
No wiesz :evil: toż to najprawdziwszy bambus a nie jakaś tam kukurydza :mrgreen:

Chorobcia ... z Hvaru robimy Agacie Pag :mrgreen:

Ja też bym chyba nie odróżniła tego bambusa od kukurydzy... :oops: :oops: :oops: a Gusia jak zwykle super fotka :D
Nie przeszkadza mi to zupełnie, że w tej mojej relacji o Pagu piszemy, o jeszcze rezerwacji nie mam na wakacje, więc może ktoś coś mi poleci, żeby był wilk syty i owca cała, czyli, żeby mi się podobało i znajomi byli zachwyceni. Nie mogłabym sobie wydarować, jakbym zabrała ich w miejsce, które by im się nie podobało. Wiadomo, że czasem ciężko jest trafić w czyjś gust, ale wiem mniej więcej czego oni oczekują i postaram się sprostać tym oczekiwaniom :D :mrgreen:
piekara114 napisał(a):
gusia-s napisał(a):Chorobcia ... z Hvaru robimy Agacie Pag :mrgreen:
Może ją to do Hvaru zmobilizuje.... :papa:

Już odcinek przygotowuję :D
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.01.2019 20:10

agata26061 napisał(a):(...) Fajną sprawą na pewno jest wynajęcie małej łódki z silnikiem i popłynięcie do tych wszystkich plaż, ale to jest na 1 góra 2 dni (...)
Byliśmy (na Pagu) z własnym pływadłem 4 razy po 2 tygodnie. Może jakieś 20-30% zaliczyliśmy. A może tylko 10-20%.
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 01.01.2019 20:21

Riviera Makarska to chyba taki bezpieczny pewniak. Coś tak kojarzę, że już kiedyś zmienialaś plany pod znajomych? :wink:

Mnie Pag ciekawi od pierwszego mojego wejścia na forum pare lat temu, ale dla mojego M. zbyt pustynnie :lol:
Na pewno jest tam co robić.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 01.01.2019 21:20

Trzeba przyznać że Pag jest dość specyficzny,ale jednocześnie piękny i ciekawy. Gdy pierwszy raz zobaczyłem to kamienisko :D byłem solidnie rozczarowany. Jednak zaryzykowaliśmy i po dziś mile wspominamy tą wyspę, a wracaliśmy na nią trzy razy. Na bazę noclegową wybraliśmy Mandre, bo od strony morza i jak na Pag sporo drzew i kwiatów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone