Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.10.2018 09:27

Katerina napisał(a):gusia-s
Tomka też pokąsały, co dziwne tylko jego z całej naszej bandy 8O

Biedny ten Twój Tom...Jakiegoś pecha ma w Cro... :( Jak nie łódka, to komary...
Łódka :?: 8O eee z nią nie ma złych wspomnień, on w Cro tylko na katarynie pływa, żadnych szmat.
Biedny to był jak w aptece usłyszał ile ma zapłacić za jakieś mazidła na te pokąsania ... to była równowartość 2 butelek Rogaca od miejscowej babuszki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mocno się zastanawiał czy oby na pewno te maści mu potrzebne, swoim łagodnym wzrokiem mówiącym "płacz i płać" musiałam pomóc w podjęciu decyzji :mrgreen:
Takie marnotrastwo, takie marnotrastwo kun ...skwitował :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.10.2018 11:07

beatabm napisał(a):Podoba mi sie ta winnica :wink: Te przyszłe cyce rosnące na zielonych krzaczkach pobudzają wyobraźnię :mrgreen: Chętnie bym między nimi pobuszowała i pojadła tak prosto z krzaka :oczko_usmiech:

Niestety był to czerwiec, więc winogrona jeszcze zielone :D Może to i dobrze, bo gdyby były pięknie fioletowe, to trudno byłoby mi się powstrzymać przed kradzieżą... 8O 8O 8O
piekara114" Dużo lepiej zjeść zwykłego kabanosa (mniej tłuszczu), a i cenowo wychodzi korzystniej, tylko trudniej trafić na takie małe wygodne paczki...
Wiem, że cienkie są super wygodne, ale na ten produkt jest mocno wyczulona..... Sorry za OT.[/quote]
Ja w sumie nawet bardziej lubię te grubsze kabanoski, ale jak już trochę wyschną w lodówce. Po lekturze Twoich linków będę się bardziej skłaniać ku tym grubszym właśnie...
[quote="wiolek_lp napisał(a):
Oj ciężko mi się zabrać, ostatnio nawet mało odzywam się na forum...
Jak do tej pory wybrałam tylko zdjęcia do zajawki i tak sobie leżą od 2 miesięcy 8)
Ale kiedyś na pewno zacznę :oczko_usmiech:

Trzymam kciuki :D Mnie też się nie chce trochę pisać tych odcinków, ale kiedyś na pewno skończę ;)
wiolek_lp napisał(a):Odezwę się do was dziewczyny potem na priv :wink: Nie będę tu pisać, żeby nie zapeszać :mrgreen:
Ja też nie wiem jeszcze kiedy, i czy tak naprawdę w ogóle, ale już gdzie się klaruje :oczko_usmiech:

To czekam na priv ;)
m@rek napisał(a):z uwagi na skąpe menu dzieci właśnie takie prawdziwe kabany wozimy do Cro
tych którzy nie znają smaku domowych kabanosów zapraszam w przyszłym roku do ID :wink:

m@rek napisał(a):dopiero teraz przemyślałem co napisałem :roll: :wink:
... a taki spokój tam miałem :|

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Z chęcią bym tych kabanosów Waszych spróbowała, ale jednak nas na Hvarze w przyszłym roku nie będzie, bo...
anakin napisał(a):Zerkam i ja na ten Twój Hvar. :D
Co prawda Pag to to nie jest :wink: , ale też mi się podoba.

Właśnie prawdopodobnie wybieramy się na Pag, ewentualnie Krk - zależy gdzie lepsze miejsce znajdziemy...
ruwado napisał(a):Hvar nie jest tak księżycowy jak Pag - nasz pierwszy raz, kiedy to księżycowa wyspa rozkochała nas w Cro.
Ale Hvar jest jeszcze bardzo dziewiczy - przepiękny.

Hvar piękny jest - to prawda! Ale trzeba zobaczyć inne miejsca w Cro. Z chęcią wróciłabym co prawda na Hvar, ale jadą z nami znajomi, którzy pierwszy raz będą w Chorwacji, więc chcą coś bliżej na pierwszy raz...
gusia-s napisał(a):Biedny to był jak w aptece usłyszał ile ma zapłacić za jakieś mazidła na te pokąsania ... to była równowartość 2 butelek Rogaca od miejscowej babuszki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mocno się zastanawiał czy oby na pewno te maści mu potrzebne, swoim łagodnym wzrokiem mówiącym "płacz i płać" musiałam pomóc w podjęciu decyzji :mrgreen:
Takie marnotrastwo, takie marnotrastwo kun ...skwitował :mrgreen:

Naprawdę miał ciężki wybór... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Też bym się zastanawiała na jego miejscu, czy nie lepiej leczyć się od środka...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.10.2018 11:29

agata26061 napisał(a):Właśnie prawdopodobnie wybieramy się na Pag, ewentualnie Krk - zależy gdzie lepsze miejsce znajdziemy...

Jeżeli mogę pomóc w podjęciu decyzji to są to 2 zupełnie różne wyspy.
PAG czaruje. Odkąd tylko przekroczysz Paški Most to już jesteś zaczarowana. To uczucie już nie mija, nawet po kilku latach.
Oczywiście PAG nie oferuje zwiedzania jako takiego. Nie ma tutaj miast i miasteczek ze starówkami. Jest tylko jedyne miasto Pag do zwiedzenia i koniec.
Ale widoki jakie panują na tej wyspie oraz plaże....masakrują większość w Chorwacji.
Natomiast Krk. Byłem 2x i się nie zakochałem. Są wspaniałe miejsca do odwiedzenia ale dla mnie każde miasto na Krk zamienię innym lepszym w Chorwacji.
Plaże są wspaniałe (niektóre) ale też je zamienię na lepsze w Chorwacji.
Wyjątkowy jest Vrbnik ale tylko na odwiedziny.
Krk na wakacje zwiedzania, Pag na magię widoków, plażowanie i totalne wyluzowanie.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.10.2018 14:15

kaeres napisał(a):
agata26061 napisał(a):Właśnie prawdopodobnie wybieramy się na Pag, ewentualnie Krk - zależy gdzie lepsze miejsce znajdziemy...

Jeżeli mogę pomóc w podjęciu decyzji to są to 2 zupełnie różne wyspy.
PAG czaruje. Odkąd tylko przekroczysz Paški Most to już jesteś zaczarowana. To uczucie już nie mija, nawet po kilku latach.
Oczywiście PAG nie oferuje zwiedzania jako takiego. Nie ma tutaj miast i miasteczek ze starówkami. Jest tylko jedyne miasto Pag do zwiedzenia i koniec.
Ale widoki jakie panują na tej wyspie oraz plaże....masakrują większość w Chorwacji.
Natomiast Krk. Byłem 2x i się nie zakochałem. Są wspaniałe miejsca do odwiedzenia ale dla mnie każde miasto na Krk zamienię innym lepszym w Chorwacji.
Plaże są wspaniałe (niektóre) ale też je zamienię na lepsze w Chorwacji.
Wyjątkowy jest Vrbnik ale tylko na odwiedziny.
Krk na wakacje zwiedzania, Pag na magię widoków, plażowanie i totalne wyluzowanie.

Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Wydaje mi się, że na każdej z tych wysp coś się ciekawego znajdzie do zobaczenia. Na Krku też kilka ciekawych plaż znalazłam na google i w relacjach innych. Pag z pewnością ma ich więcej do zaoferowania, ale w 10 dni jakie mogę przeznaczyć na przyszłoroczne wakacje, to i tak ich wszystkich nie zobaczę.
Jeśli chodzi o miasteczka, to z pewnością fajnie byłoby trochę pospacerować wąskimi uliczkami, ale jestem w stanie je zamienić na piękną plażę :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.10.2018 21:28

No właśnie, co człowiek to opinia. Ja też wzbraniałam się przed Krkiem po wcześniejszym Pagu. Potem Krk nam trochę przez przypadek wyszedł i muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Tak jak Agata pisze, i tak wszystkiego w 10 dni się nie zobaczy. U mnie te obie wyspy są chyba na tym samym miejscu. Są inne, ale widokowo i plażowo na obu jest ekstra a szczególnie z pływadełkiem. Plaże krckie, na które dotarliśmy jedynie kajakiem nie ustępują paskim. Zachodnia i południowa strona też ma super widoki :hearts: Za Pagiem tęsknię nieustannie, wrócę sobie kiedyś na obie :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.10.2018 21:39

gusia-s napisał(a):No właśnie, co człowiek to opinia. Ja też wzbraniałam się przed Krkiem po wcześniejszym Pagu. Potem Krk nam trochę przez przypadek wyszedł i muszę przyznać, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Tak jak Agata pisze, i tak wszystkiego w 10 dni się nie zobaczy. U mnie te obie wyspy są chyba na tym samym miejscu. Są inne, ale widokowo i plażowo na obu jest ekstra a szczególnie z pływadełkiem. Plaże krckie, na które dotarliśmy jedynie kajakiem nie ustępują paskim. Zachodnia i południowa strona też ma super widoki :hearts: Za Pagiem tęsknię nieustannie, wrócę sobie kiedyś na obie :)

Po dzisiejszym wysyłaniu maili o apartmany i po kilku odpowiedziach, to stwierdzam, że chyba bardziej Pag będzie w naszym zasiędu. W Bašce mega drogie apartmany. Gdzieś daleko od plaży około 90 euro, natomiast na Pagu ten sam standard 60-70 euro za 2+2, a niektóre nawet taniej, więc sprawa będzie raczej jasna.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.10.2018 08:22

Agatko, Baska to kurort więc zrozumiałe, że tanio nie będzie.
Wy lubicie plażować, więc Pag będzie super. Na samej wyspie może i nie bardzo jest co zwiedzać ale zawsze można z wyspy wyskoczyć na wycieczkę poza ;)
Warto z Pagu wyskoczyć taxi boat do Rabu, lądem do Zadaru i Ninu, kanion Zrmanja też blisko, PN Paklenica. Oj jest co robić na Pagu i w jego okolicy :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.10.2018 09:09

No, właśnie zostaniemy przy Pagu. Fajne pokoje w dobrym standardzie już mam upatrzone, wymieniam wiadomości z właścicielami. Wstrzymam się jeszcze z wysłaniem zaliczki 2-3 dni, bo może mi jeszcze coś wskoczy fajnego, ale najprawdopodobniej apartman już mamy ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2018 09:10

Jeśli Paklenica to koniecznie wcześnie rano...mimo że to góry to gorąco niemiłosiernie nawet popołudniem tam jest....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.10.2018 11:48

Pokaż na priv co tam znalazłaś :mrgreen: :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.10.2018 16:02

wiolek_lp napisał(a):Pokaż na priv co tam znalazłaś :mrgreen: :wink:

Poszło :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.10.2018 23:23

Odrobiłem zaległości :D

Człowiek się uczy całe życie - tak mi się przypomniało , gdy zobaczyłem jakie Kasia znalazła przeznaczenie dla Chorwackich kamieni , ale prawdą jest też to , że są one wspaniałe i lubi je każdy kto odwiedził Chorwację i nie spędził całego życia pracując na żwirowisku


Pozdrawiam
Piotr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.10.2018 16:02

piotrf napisał(a):Człowiek się uczy całe życie - tak mi się przypomniało , gdy zobaczyłem jakie Kasia znalazła przeznaczenie dla Chorwackich kamieni , ale prawdą jest też to , że są one wspaniałe i lubi je każdy kto odwiedził Chorwację i nie spędził całego życia pracując na żwirowisku

Ja również podzielam tę opinię - to dla kamieni na plaży jeżdżę właśnie do Cro... ;) :oczko_usmiech: Oczywiście jest to jeden z wielu powodów, ale bardzo ważny ;) :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.10.2018 05:40

Każdy z nas nosi w sobie fragmenty dziecka z przed lat , u szczęśliwców takich jak my są one jedynie jakby łatwiejsze do odnalezienia :lol:


Pozdrawiam
Piotr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.10.2018 08:55

piotrf napisał(a):Każdy z nas nosi w sobie fragmenty dziecka z przed lat , u szczęśliwców takich jak my są one jedynie jakby łatwiejsze do odnalezienia :lol:

Będąc w Cro są u mnie odnajdywane co chwilę, bo cieszę się jak dziecko, kiedy tam jestem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone