Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 24.10.2018 10:03

Agatko, kiedy ciąg dalszy relacji?
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 24.10.2018 19:25

Przy nadrabianiu nieobecności na forum zdecydowanie łatwiej zapoznawać się z relacjami o mniejszej ilości stron, lub tymi, które z określonych powodów interesują pod kątem planów na przyszłość...
Zatem wczesny świt i popołudnie poświeciłem i zapoznałem się z Twoją relacją. Nie odniosę się jakoś dosłownie do ID. Znam i ja go z ludzika na GM i tunel przejechałem na YT parę razu i dalej mam wątpliwości co do Ivan Dolaca. Nie odniosę się również do kultury polskich turystów, mam coś do opisania w relacji... Chciałem się natomiast odnieść do Vrbovskiej. Znam ją tylko z relacji. Jedne mówią, iż nic wielkiego. Relacja IP jest natomiast wręcz wzdychająca do tej miejscowości. Powiem tak. Po pierwsze primo nie można się spodziewać, że odwiedzona w tym samym dniu miejscowość jako trzecia, czy czwarta zachwyci. Nie ma szans. Zmęczenie i przegrzanie się nawarstwia. Trudno o zachwyt, gdy myśli się o dzieciach, mężu... Czy w moim przypadku żonie. No tak to mamy zakodowane. Pisałem na zakończenie relacji z 2017 roku ze Splitskiej, że wyspa, na której wypoczywaliśmy da od siebie swoje skarby i bogactwo tylko wtedy gdy się jej poświęci czas... Gdy się wsłucha, zapatrzy, dotknie i powącha. Tak jest i z miejscowościami. Dobitnym dla nie przykładem była porównanie Milnej rok 2017 - fatalnie i 2018 - miodzio. Oraz trzecie podejście do Bolu. W jednej z piosenek Grechuta śpiewa tak
"...Lecz Ziemia ta z pięknym słońcem, księżycem
wyjawia wciąż tą niezwykłą różnicę
wszystko tu jest...tylko rozsądnie brać..."
No właśnie. Vrbovska, to jedna z takich ziem - trzeba rozsądnie z niej brać...
Pisz młoda istoto, pisz...
Wielki plus za samotne spacery... Ja takie uwielbiam...
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 25.10.2018 18:01

Faktycznie, na postrzeganie danej miejscowości składa się wiele czynników, wśród których nasze zmęczenie, głód czy wyjątkowy upał na pewno nie wpływają pozytywnie na późniejszą opinię. Zdzisław wywołał akurat Vrboską, którą wspominam z zachwytem, ale miałam ku temu idealne warunki - ciepły, ale nie upalny jesienny dzień, mało turystów, cisza, spokój i fantastyczna roślinność z idealnymi do zrywania granatami, winogronami. No, i nie mogę zapomnieć o jesiennym rzucie żółciutkich krokusów :) Ach, to było rok temu!
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 25.10.2018 19:55

Melduję się i nadrabiam. Ale jakoś tak dla przekory zaczynam od końca. :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.10.2018 20:07

Igłą pinii napisał(a):Agatko, kiedy ciąg dalszy relacji?

Właśnie jest w przygotowaniu ;)
Abakus68 napisał(a):Przy nadrabianiu nieobecności na forum zdecydowanie łatwiej zapoznawać się z relacjami o mniejszej ilości stron, lub tymi, które z określonych powodów interesują pod kątem planów na przyszłość...
Zatem wczesny świt i popołudnie poświeciłem i zapoznałem się z Twoją relacją. Nie odniosę się jakoś dosłownie do ID. Znam i ja go z ludzika na GM i tunel przejechałem na YT parę razu i dalej mam wątpliwości co do Ivan Dolaca.

Cześć. Miło mi, że tutaj się u mnie pojawiłeś ;) Co do Ivana, to mam mieszane odczucia. To jest naprawdę mała wioska i brak bliskości sklepu, czy wyboru restauracji troszkę nam doskwierał, ale z drugiej strony właśnie ten brak gwaru wieczorem, straganów z chińszczyzną i innymi potrzebnymirzeczami, bliskość plaży i tak naprawdę spokój, powodowały to, że nie chciało nam się nigdzie ruszać... Tak z perspektywy czasu ten ID całkowicie nam wystarczał jeśli chodzi o nasze potrzeby wakacyjne...
Abakus68 napisał(a):Chciałem się natomiast odnieść do Vrbovskiej. Znam ją tylko z relacji. Jedne mówią, iż nic wielkiego. Relacja IP jest natomiast wręcz wzdychająca do tej miejscowości. Powiem tak. Po pierwsze primo nie można się spodziewać, że odwiedzona w tym samym dniu miejscowość jako trzecia, czy czwarta zachwyci. Nie ma szans. Zmęczenie i przegrzanie się nawarstwia. Trudno o zachwyt, gdy myśli się o dzieciach, mężu... Czy w moim przypadku żonie. No tak to mamy zakodowane. Pisałem na zakończenie relacji z 2017 roku ze Splitskiej, że wyspa, na której wypoczywaliśmy da od siebie swoje skarby i bogactwo tylko wtedy gdy się jej poświęci czas... Gdy się wsłucha, zapatrzy, dotknie i powącha. Tak jest i z miejscowościami. Dobitnym dla nie przykładem była porównanie Milnej rok 2017 - fatalnie i 2018 - miodzio. Oraz trzecie podejście do Bolu. W jednej z piosenek Grechuta śpiewa tak
"...Lecz Ziemia ta z pięknym słońcem, księżycem
wyjawia wciąż tą niezwykłą różnicę
wszystko tu jest...tylko rozsądnie brać..."
No właśnie. Vrbovska, to jedna z takich ziem - trzeba rozsądnie z niej brać...

Z chęcią dałabym Vrboskiej jeszcze jedną szansę, ale wieczorem, kiedy wszystkie knajpki "ożyją", rozświecą się światła, a gdzieś w głębi wąskich uliczek zapanuje cisza i spokój... U mnie to była dość szybka wizyta i tak jak napisałeś, trudno o zachwyt, kiedy się myśli o najbliższych. Raczej wkradła się tam zasada: Zobaczone, zfocone, zaliczone...
Abakus68 napisał(a):Pisz młoda istoto, pisz...
Wielki plus za samotne spacery... Ja takie uwielbiam...

Postaram się coś dzisiaj wrzucić jak dzieciaki pozwolą...
Spacery samotne również lubię, ale podczas wyjazdu to wynikało raczej z tego, że z moją dwu i pół latką ciężko gdzieś było spacerować, więc mąż zostawał z dzieciakami, a ja spacerowałam ;)
Igłą pinii napisał(a):Faktycznie, na postrzeganie danej miejscowości składa się wiele czynników, wśród których nasze zmęczenie, głód czy wyjątkowy upał na pewno nie wpływają pozytywnie na późniejszą opinię. Zdzisław wywołał akurat Vrboską, którą wspominam z zachwytem, ale miałam ku temu idealne warunki - ciepły, ale nie upalny jesienny dzień, mało turystów, cisza, spokój i fantastyczna roślinność z idealnymi do zrywania granatami, winogronami. No, i nie mogę zapomnieć o jesiennym rzucie żółciutkich krokusów :) Ach, to było rok temu!

Pamiętam Twoją "bonusową" relację. Udało Ci się z mamą pojechać do Podgory... Ja chciałabym wrócić do możliwości wyjazdu do Cro we wrześniu. 4 razy byliśmy w Cro właśnie w tym miesiącu i zawsze było wtedy ciszej i spokojniej. Tegoroczny termin: koniec czerwca/początek lipca również był ok, ale chyba jednak wolałam ten wrześniowy...
Basik_63 napisał(a):Melduję się i nadrabiam. Ale jakoś tak dla przekory zaczynam od końca. :wink:

Cześć. Cieszę się, że zajrzałaś. Moja relacja niestety już raczej ku końcowi się zbliża, ale niedługo już będzie u mnie 3 lipca i nasze spotkanie w Kokocie, więc kilka zdjęć zamieszczę ;) Oczywiście o ile się uczestnicy zgodzą...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.10.2018 21:59

Dawaj Agatka dalej :wink:
I daj znać czy Pag zarezerwowoany, czy dalej szukacie...

PS. Ja nawet nie chce myśleć, o czym wspomina mój mąż. Nie przyjmuje tego do wiadomości, że może się okazać, że będzie mieć tylko 2 tyg urlopu, o którym dowie się parę dni przed :evil: W ..... mam takie lastminute z niezarezerwowanym wcześniej noclegiem :(
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 08.11.2018 19:12

Oni tam w Kielcach panie długo zwycięstwo trenera świętują, to i przygotowania do kolejnego odcinka rozsunięte w czasie:) Kiedyś była taka miara czasu - jedna Wenta...
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 09.11.2018 18:55

agata26061 napisał(a):
Basik_63 napisał(a):Melduję się i nadrabiam. Ale jakoś tak dla przekory zaczynam od końca. :wink:

Cześć. Cieszę się, że zajrzałaś. Moja relacja niestety już raczej ku końcowi się zbliża, ale niedługo już będzie u mnie 3 lipca i nasze spotkanie w Kokocie, więc kilka zdjęć zamieszczę ;) Oczywiście o ile się uczestnicy zgodzą...

Ja nie wyrażam sprzeciwu i czekam na nie z niecierpliwością. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18306
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.11.2018 23:14

Basik_63 napisał(a):
agata26061 napisał(a):
Cześć. Cieszę się, że zajrzałaś. Moja relacja niestety już raczej ku końcowi się zbliża, ale niedługo już będzie u mnie 3 lipca i nasze spotkanie w Kokocie, więc kilka zdjęć zamieszczę ;) Oczywiście o ile się uczestnicy zgodzą...

Ja nie wyrażam sprzeciwu i czekam na nie z niecierpliwością. :D


. . . jeżeli z cierpliwością można , to też czekam :D


Pozdrawiam
Piotr
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 12.11.2018 12:23

Super relacja na ten przymusowy wolny poniedziałek :) czekamy na zakończenie waszych HVAR'skich przygód i spacerów :hearts:
nadia2014
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nadia2014 » 16.12.2018 17:08

Gorąca prośba :D
W przyszłym roku mamy zamiar wybrać się na Hvar i oczywiście gorąca prośba o fajne namiary na sprawdzone kwatery dla 4 osobowej rodziny ( dzieci wiek 5 15 lat) . mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
:oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 28.12.2018 19:50

wiolek_lp napisał(a):Dawaj Agatka dalej :wink:
I daj znać czy Pag zarezerwowoany, czy dalej szukacie...

Jestem :D Przygotowuję ten mój kolejny odcinek tyle czasu, że aż wstyd... :oops: :oops: Nie mam weny ostatnio, żeby kończyć relację... ale oczywiście obiecuję, że skończę przed kolejnymi wakacjami. Pag odpuszczony całkowicie... Planów do tej pory żadnych konkretnych :( :( ale w styczniu koniecznie muszę to ogarnąć
Abakus68 napisał(a):Oni tam w Kielcach panie długo zwycięstwo trenera świętują, to i przygotowania do kolejnego odcinka rozsunięte w czasie:) Kiedyś była taka miara czasu - jedna Wenta...

Rozsunięte w czasie, bo chyba jakaś zimowa chandra mnie nawiedziła, ale gdzież indziej szukać ukojenia jak nie na Cro.pl? Dlatego zaczynam nadrabiać relacje, do których dawno nie zaglądałam. Moja też się musi doczekać :D
Basik_63 napisał(a): czekam na nie z niecierpliwością. :D

piotrf napisał(a):. . . jeżeli z cierpliwością można, to też czekam:D

banankochan napisał(a):Super relacja na ten przymusowy wolny poniedziałek :) czekamy na zakończenie waszych HVAR'skich przygód i spacerów :hearts:

Niebawem się sprężę i relacja będzie skończona :D
nadia2014 napisał(a):Gorąca prośba :D
W przyszłym roku mamy zamiar wybrać się na Hvar i oczywiście gorąca prośba o fajne namiary na sprawdzone kwatery dla 4 osobowej rodziny ( dzieci wiek 5 15 lat) . mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
:oczko_usmiech:

Wystarczy przeczytać moją relację od początku i wyguglować apartamenty Slavinka.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 20:08

Gdzieś Ty się podziewała dziewczyno 8O Może na Łysej Górze :mrgreen:
Czemu Pag odpuszczony? :(
agata26061 napisał(a):... Planów do tej pory żadnych konkretnych :( :( ale w styczniu koniecznie muszę to ogarnąć ...
Hmm ... skąd ja to znam :? U mnie nawet termin nie skonkretyzowany :evil:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 28.12.2018 20:14

gusia-s napisał(a):Gdzieś Ty się podziewała dziewczyno 8O Może na Łysej Górze :mrgreen:
Czemu Pag odpuszczony? :(
agata26061 napisał(a):... Planów do tej pory żadnych konkretnych :( :( ale w styczniu koniecznie muszę to ogarnąć ...
Hmm ... skąd ja to znam :? U mnie nawet termin nie skonkretyzowany :evil:


Latałam z miotłą na Łysej Górze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jak prawdziwa czarownica :D :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Aaaa powiem Ci Gusia, że lenistwo jakieś mnie dopadło i nie chciało się w ogóle kompa odpalać... Pag odpuszczony, bo gdzieś mam mieszane odczucia co do niego. Nic tam przecież ni ma, a ja jednak chciałabym pokazać znajomym to co mnie najbardziej kręci w Cro, więc i jakieś miasteczka przydałyby się i widoki i pinie i piękne plaże... Boje się, że Pag może okazać się w tej kwestii niewystarczający :roll:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 28.12.2018 20:21

Pag to stan umysłu :)

byłabyś zachwycona, serio

ale to trzeba poczuć

pewnie kiedyś nadejdzie czas :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018 - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone