Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.02.2018 23:59

Duba Pelješka po raz pierwszy - Plaža Jezero


W poprzednim odcinku było coś dla duszy..,chciałoby się czegoś dla ciała :wink:

A tym czymś jest zdecydowanie porządny plażing - zdałam sobie sprawę, że to już 4-ty dzień bez tej ekskluzywnej :wink: :oczko_usmiech: rozrywki..Bo nie liczę picia wina na plaży w Trpanju :lol:

Jednak wystarczy wyjść na naszą werandę, aby takie nadzieje się rozwiały.. :( Nadzieje - tak, ale że te chmury rozwieje 8O ...nie liczyłabym.

P8097100.JPG


Dobrze,że ten żaglowiec sunie - na osłodę - obok przystani, z której wczoraj wieczorem wypływaliśmy na koncert..
Na chwilę chowa się za budynkami, potem widzimy go w przesmyku między domami w pierwszej linii brzegowej.

P8097103.JPG


Podejmuję lekko szaloną decyzję - jedźmy na jakąś plażę - na przykład do...Duby :lol:

Mąż, trochę przygaszony zgadza się i zaraz po szybkim śniadaniu w apartmanie pokonujemy trasę Orebić - Duba (której nie dokumentuję, bo w tym świetle to bez sensu).

Interesuje mnie plaża Jezero - za plażami między Divną i wioską, wjeżdżamy więc w plantacje oliwek przy osadzie i początkowo parkujemy w zacisznym grajdołku ( nie wieje dzisiaj, lecz p..ga :evil: )

P8097109.JPG


Ale napotykamy tablicę informacyjną z mapką i decydujemy jednak pojechać kawałek dalej szutrówką...

P8097111.JPG

P8097112.JPG


...aż do rozstajów takich dróżek:

P8097121.JPG


Ta wąska - w prawo - prowadzi do przyjemnej "dzikiej" plaży, a ta w lewo.. :?:

Jedziemy tą w lewo.

P8097124.JPG

P8097127.JPG


Po parudziesięciu metrach trudnej drogi - z kamieniami odbijającymi się niebezpiecznie od podwozia - jesteśmy całkiem wysoko i widzimy...całkiem fajne rzeczy :P

P8097129.JPG

P8097132.JPG

P8097133.JPG

P8097134.JPG

P8097135.JPG

P8097139.JPG


Wierzyć mi się nie chce,że jestem po raz ...6-ty na Półwyspie i nie znam tego widoku :o

Nie ma tam nikogo :P :P :P

P8097141.JPG

P8097142.JPG


Jak tam dotrzeć?

W tym miejscu zaczyna się coś na kształt bardzo stromego zejścia w dół...

To trzeba przemyśleć :wink:

P8097144.JPG


Przy tych porywach wiatru i w tym obuwiu :mrgreen:

P8097147.JPG


...nie zaryzykuję. Mogłabym wprawdzie w butach plażowych, ale przypominam sobie, jak rok wcześniej zjechałam na nich boleśnie po podobnym urwisku na plaży Vaja na Korčuli...No way :(

Z żalem, bo zżera mnie ciekawość co zobaczylibyśmy jadąc dalej tą drogą, wracamy do rozwidlenia, które pokazałam wcześniej.

Tam zostawiamy auto i idziemy dróżką do dzikiej plaży..Mąż rozkrwawia sobie palec u stopy o ostry kamień :x , ale dzielnie maszeruje dalej 8)

Jest plaża :D

P8097116.JPG

P8097229.JPG


A z niej widać tę, do której chcemy dotrzeć...

P8097118.JPG


Przy końcu tej pierwszej zaczyna się dróżka - całkiem "lajtowa' - po skałkach:

P8097151.JPG

P8097152.JPG

P8097153.JPG


Po paru minutach widać cel - plażę Jezero :)

P8097154.JPG

P8097155.JPG


Ale co tam robi ten ludź na zdjęciu powyżej :?: :? Z góry widzieliśmy bezludną plażę, hmm...chyba musiał być w krzakach :oczko_usmiech:

Już tyle razy , pisząc różne odcinki (pogododoopne) użyłam zbitki słownej - słońce zaczyna nieśmiało przedzierać się przez chmury, że aż mi głupio i zaczynam szukać zastępczych środków stylistycznych :mrgreen: , ale to akurat znowu jest trafne :roll: (może ktoś podsunie ładne zastępniki? :P )

I w tym przedzierającym się świetle pojawiają się śliczne, optymistyczne :) kolory..

P8097159.JPG

P8097160.JPG

P8097161.JPG

P8097164.JPG

P8097165.JPG


Człowiek widziany wcześniej (z babą :? ) właśnie nas minął i opuścił plażę. Mamy to cudne miejsce dla siebie..Yupppi :P

P8097170.JPG

P8097172.JPG

P8097173.JPG

P8097174.JPG


Małż rzuca się 8O na wodę i je ją łyżkami 8O :mrgreen:

P8097175.JPG


Ja, jednak nie decyduję się - dla mnie musi być gwarantowane słońce przy wyjściu z wody , zwłaszcza przy tym wietrze.. :roll:

Rozglądam się wokół..

P8097177.JPG

P8097179.JPG

P8097180.JPG

P8097186.JPG

P8097191.JPG

P8097192.JPG

P8097195.JPG

P8097196.JPG


Widać stąd drogę, na której byliśmy wcześniej.. Nie pamiętam kto nam to powiedział, ale podobno jest to droga w budowie prowadząca do Lovište...To jest - na moje oko - bardzo początkowy etap budowy - może ktoś wie więcej na ten temat?

P8097181.JPG


Czuję się tu wspaniale, mimo braku optymalnej pogody 8)

P8097197.JPG


Trochę jogi na plaży :D

P8097206.JPG

P8097209.JPG


Skoro nie ma warunków do opalania i pływania (dla mnie - bo lubię komfortowy upał :hut: ), to pora wracać.

Ale jeszcze tu wrócimy :P
Załączniki:
P8097218.JPG
P8097217.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2018 00:28

Nam stykła Ta plaża

DSCF1142.JPG


Bo na "Jezero"były jakieś człowieki

DSCF1162.JPG


A my też jednak wolimy
W jedynym,słusznym stroju :wink:
:papa:

ps.ale się nakręciłem:

KZObszar.jpg


To też grali:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.02.2018 00:53

tomekkulach
Kod: Zaznacz cały
Nam stykła Ta plaża


Czyli ta ,która prowadzi do Jezero.

A my też jednak wolimy
W jedynym,słusznym stroju


W takim wystąpimy przy kolejnej wizycie na Jezero :lol:

To też grali:


Z musicali to tylko jedyną operę rockową "Jesus Christ Superstar" przyswajam, ale ten utwór z Phantoma bardzo lubię :P
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.02.2018 01:18

W tym roku mam nadzieję, że dotrzemy na tą plażę :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.02.2018 01:41

CROnikiCROpka napisał(a):W tym roku mam nadzieję, że dotrzemy na tą plażę :)


No pewnie,że dotrzecie :D Sama nie wiem,dlaczego mi to zajęło 6 lat :roll:
Jeszcze przedstawię raz to miejsce w pełnym słońcu i... pełne dziwnych zwierzęcych kupek 8O
Mąż mówi,że oślich, ja jednak powątpiewam,bo skąd tam osły :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.02.2018 09:23

Byliśmy zarówno na jednej jak i drugiej plaży. Jezera nic się nie zmieniła przez 3 lata, nawet konar drzewa leży w tym samym co wtedy miejscu :) Niestety woda była chłodna więc bez kąpieli :? Niebo też się nagle przychmurzyło, zaczął dmuchać wiatr. Ciut wcześniej byliśmy na plaży w Dubie a jeszcze wcześniej na Divnej i była patelnia i woda cieplutka.

Autko zostawiliśmy wtedy w Dubie i do plaży dotarliśmy przez gaj oliwny. Idąc ścieżką z tej pierwszej do Jezera, po drodze, poniżej ścieżki jest jeszcze taki fajny zakątek dla jednej rodzinki akurat :)
post-7016-0-62770400-1410472150.jpg


Widok Jezery z góry super, tylko jak Ty się biedna tam wdrapiesz spowrotem :?: :(

Katerina napisał(a):tomekkulach
A my też jednak wolimy
W jedynym,słusznym stroju

W takim wystąpimy przy kolejnej wizycie na Jezero :lol:
I pokażesz nam ten strój :?: :mrgreen:

Kupki są raczej baranie czy tam owcze ... takie bobki, przynajmniej my takie widzieliśmy :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.02.2018 09:23

mniamniuśna ta plaża, ale tylko dlatego, że bezludna. Teraz już jestem pewien, bezludność stanowi > 50% zajebistości plaży, sama jej prezencja jest istotna, ale mniej. Na ten przykład okoliczna Divna (znana też jako Divnaaa) zupełnie nie spodobała mi się z uwagi na fakt, że był na niej człowiek przy człowieku (w dodatku, niestety, sporo z tego stanowili "nasi"). Także na plażę - byle dalej! Tam, gdzie niekoniecznie jest jakaś cywilizacja :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.02.2018 09:34

Że Wam się chciało...w taką wichurę...to podziwiam :mrgreen: Widać co się na wodzie dzieje - te białe bałwany nie wyglądają dobrze :roll:
Jednak mimo bujanda na ten żaglowiec to bym chętnie wskoczyła. Ciekawe co to było. Cztery maszty - kolos ale jak bardzo piękny. A jak cudowny musi być pod pełnymi żaglami... :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.02.2018 09:37

Marsallah napisał(a):... Na ten przykład okoliczna Divna (znana też jako Divnaaa) zupełnie nie spodobała mi się z uwagi na fakt, że był na niej człowiek przy człowieku (w dodatku, niestety, sporo z tego stanowili "nasi")...
Gdy podjechaliśmy na Divną, to na poboczu zastaliśmy sznur aut na PL rejestracjach :D stanowiących jakieś 70% wszystkich zaparkowanych :mrgreen:

Plaża Jezera też spełnia u mnie kryterium zaj...ści ;)
Pod koniec lipca poza nami były 2 osoby, potem przypłynęli jeszcze jacyś ludzie pontonem. Jest fajnie położona, taka odcięta od świata, z dala od zabudowań i drogi :)

Divna ma jednak piękny kolor wody i też jest fajnie położona tylko niestety zatłoczona. Ostatnio jeszcze gdzieś czytałam w relacji, że pełno na niej os ... ja nie spotkałam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.02.2018 10:20

W końcu jakaś plaża i to jeszcze taka piękna :hearts: Nie wiem kiedy będzie mi dane odwiedzić Pelješac, ale mam nadzieję, że szybko zanim dzikie tłumy tam przybędą po przeczytaniu Twojej relacji :D :wink: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.02.2018 12:54

gusia-s
Widok Jezery z góry super, tylko jak Ty się biedna tam wdrapiesz spowrotem :?:


Nie wdrapię - wrócę tą samą drogą - po plaży.
Ale w kolejnym "dubovym" odcinku wspomnę o tym, jak inni się wspinali :wink: :lol:

Kupki są raczej baranie czy tam owcze ... takie bobki, przynajmniej my takie widzieliśmy


Jam tam ani owiec, ani bacy nie widziała :roll: :oczko_usmiech:

Kupki były mocno wyschnięte i rozpłaszczone - można by z nich pergamin robić. I ...było ich dużo.
Dobrze,że takie wyschnięte na wiór, przynajmniej woni nie wydzielały :)

Marsallah
Teraz już jestem pewien, bezludność stanowi > 50% zajebistości plaży, sama jej prezencja jest istotna, ale mniej.


gusia-s
Plaża Jezera też spełnia u mnie kryterium zaj...ści ;)


Przyjmijmy to zatem jako oficjalne kryterium na forum :P 8)
Często mi się trafia sytuacja, gdy to kryterium jest spełnione 8) , ale wtedy np może nie być idealnej pogody :(
Jeszcze pokażę trochę plaż z wysokim współczynnikiem zaj...ści :oczko_usmiech:

Marsallah
Na ten przykład okoliczna Divna (znana też jako Divnaaa) zupełnie nie spodobała mi się z uwagi na fakt, że był na niej człowiek przy człowieku (w dodatku, niestety, sporo z tego stanowili "nasi")


Raz trafiłam na zupełnie pustą Divną :hearts:

P9150443.JPG

P9150445.JPG

P9150446.JPG


Stan taki trwał 0,5h, a potem "nasi" przyszli :) Ale na szczęście w ilości - sztuk ...może 12? Ńie było źle.
Ostatnio edytowano 14.02.2018 12:59 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.02.2018 12:57

Raz trafiłam na zupełnie pustą Divną :hearts:


W niektóre miejsca trzeba wiedzieć po prostu kiedy chodzić :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.02.2018 12:58

beatabm napisał(a):Że Wam się chciało...w taką wichurę...to podziwiam :mrgreen: Widać co się na wodzie dzieje - te białe bałwany nie wyglądają dobrze :roll:
Jednak mimo bujanda na ten żaglowiec to bym chętnie wskoczyła. Ciekawe co to było. Cztery maszty - kolos ale jak bardzo piękny. A jak cudowny musi być pod pełnymi żaglami... :hearts:


To był Sea Cloud. Jeszcze wystąpi w relacji w różnych okolicznościach :)
Załączniki:
P8117397.JPG
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.02.2018 13:03

Katerina napisał(a):
To był Sea Cloud. Jeszcze wystąpi w relacji w różnych okolicznościach :)

8O 8O 8O A gdzie reje z dwóch masztów pogubił????? 8O 8O 8O

DSC_3267.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.02.2018 13:05

agata26061 napisał(a):W końcu jakaś plaża i to jeszcze taka piękna :hearts: Nie wiem kiedy będzie mi dane odwiedzić Pelješac, ale mam nadzieję, że szybko zanim dzikie tłumy tam przybędą po przeczytaniu Twojej relacji :D :wink: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Śpiesz się :? Mam nadzieję,że jeszcze nie raz zachęcę Cię jakąś "wrzutką" z Półwyspu :)

beatabm
W niektóre miejsca trzeba wiedzieć po prostu kiedy chodzić :oczko_usmiech:


Największy współczynnik zaj...ści plaży :wink: uzyskasz przy zaj....tym wietrze :mrgreen:

gusia-s
Katerina napisał(a):
tomekkulach

A my też jednak wolimy
W jedynym,słusznym stroju


W takim wystąpimy przy kolejnej wizycie na Jezero :lol:

I pokażesz nam ten strój :?: :mrgreen:


No pewnie - obiecuję :wink: Ale nie siebie ,tylko małża :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone