Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.02.2018 23:05

agata26061 napisał(a): ... I oczywiście czekam jakież to "spięcie" nastąpiło między Tobą a konferansjerką i fotografem :D

Też umieram z ciekawości, lubię takie "sensacyjne" historie.
Czyżbyś się naraziła brakiem błogosławieństwa organizatorów i konkurencją dla miejscowego pana - foto :oczko_usmiech: .
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.02.2018 23:21

Buber napisał(a):
agata26061 napisał(a): ... I oczywiście czekam jakież to "spięcie" nastąpiło między Tobą a konferansjerką i fotografem :D

Też umieram z ciekawości, lubię takie "sensacyjne" historie.
Czyżbyś się naraziła brakiem błogosławieństwa organizatorów i konkurencją dla miejscowego pana - foto :oczko_usmiech: .


Dokładnie tak... :lol: O ile na tym pierwszym wzięłam ich przez zaskoczenie i parę fot strzeliłam, to już na kolejnym im podpadłam..Ale chcę zaznaczyć,że wykazałam się pełną kulturą, nigdy nie robię zdjęć z lampą,żeby nie rozpraszać artystów :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2018 23:55

Na dobranoc:
Piękna melodia,fajny text



:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.02.2018 00:16

Katerina napisał(a):... A ja lubię Vivaldiego w każdej wersji , a zwłaszcza takiej...Gusi się spodoba :mrgreen:
....
Ale szczawie ... to było 5 lat temu, tuż po rozpoczęciu kariery w światowym wymiarze :)

No i oczywiście się spóźniłam na koncert bo mi się zachciało po stolicy latać ;) ale już nadrobiłam, dzięki fotkom i muzycznym wstawkom jakbym tam była jednak :)

Katerina napisał(a):
Buber napisał(a):
agata26061 napisał(a): ... I oczywiście czekam jakież to "spięcie" nastąpiło między Tobą a konferansjerką i fotografem :D

Też umieram z ciekawości, lubię takie "sensacyjne" historie.
Czyżbyś się naraziła brakiem błogosławieństwa organizatorów i konkurencją dla miejscowego pana - foto :oczko_usmiech: .

Dokładnie tak... :lol: O ile na tym pierwszym wzięłam ich przez zaskoczenie i parę fot strzeliłam, to już na kolejnym im podpadłam..Ale chcę zaznaczyć,że wykazałam się pełną kulturą, nigdy nie robię zdjęć z lampą,żeby nie rozpraszać artystów :?
A trzeba było im (konferansjerce i fotografowi) strzelić z flesza po oczach :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.02.2018 11:19

tomekkulach
Na dobranoc:
Piękna melodia,fajny text


Ipiękne zdjęcia :) Dzięks.

gusia-s
A trzeba było im (konferansjerce i fotografowi) strzelić z flesza po oczach


Mam lepszy pomysł na zemstę w kolejnych latach :P :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.02.2018 11:24

Katerina napisał(a):Mam lepszy pomysł na zemstę w kolejnych latach :P :wink:

Widzę ze lepiej Ci nie podpadać :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 12.02.2018 11:28

Oj, zazdroszczę takiej uczty... :) A być w grupie barokowej od urodzenia :mrgreen: okazuje się bezcenne :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.02.2018 11:49

Nadrobiłem po przerwie (cie choroba). No cóż, póki co, pozostaję przy swoim, ogólnie znanym zdaniu na temat Orebicia. Poczekam, aż się gdzieś z niego wgłąb półwyspu ruszycie ;)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 12.02.2018 20:15

Świetny wpis Katarzyno. Sprawiłaś, że aż się chce płynąć na takie wydarzenie choćby zaraz…
Ale skoro się zrobiło muzycznie - to pewnie wyjdę teraz na nie wiem kogo, ale mnie częściowo do muzy czasu baroku doprowadziła… Japońska muzyka elektroniczna, zwłaszcza wersje Isao Tomity. Z kuzynem siedzieliśmy wieczorami i słuchałem ja młody, jak on wyszukuje w dwójce wieczorne audycje i nagrywa na Opusie, a potem słuchaliśmy tego w wolnych chwilach
Pewnie Wam to nie przypadnie do gustu…

ale to sprawiło, że wyjeżdżając potem w większy świat, do Poznania z tych moich zaścianków i dorabiając na straganie, gdzie miałem sprzedawać tfu „dysko-polo” chyba jako jedyny wtedy na Poznańskich Ogrodach miałem największe utargi na muzie od klasyki do El Condor Pasa, tudzież do Enio Moriccone , a sam mocno wzbogaciłem kaseto-tekę o klasykę.
Do Enio wracam rzadko, do klasyki częściej, do Japończyków sporadycznie, bo choć starzejąc się promowali już całkiem inne, chociaż kojące nuty, jak
Kitaro

Czy Himekami….

to to nie jest to co tygryski lubią najbardziej. Na klasyce się nie znam, ale na czym ja się znam, ale zdecydowanie bardziej wolę ją do nalewki i dogasającego za wzgórzem słońca…
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.02.2018 21:11

Piękny koncert w pięknym otoczeniu :hearts:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.02.2018 09:15

Chętnie bym się wybrała na taki koncert... ale póki co do Chorwacji już po raz trzeci wybieramy się w drugiej połowie czerwca, kiedy wydarzeń kulturalnych jest jeszcze niewiele...coż, coś za coś :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.02.2018 12:46

beatabm
Widzę ze lepiej Ci nie podpadać :mrgreen:


No...podobno mam odrobinę chorwackiej krwi, a jak do tego dodać kielecką... 8O :lol:

pomorzanka zachodnia
być w grupie barokowej od urodzenia :mrgreen: okazuje się bezcenne :D


:mrgreen: Jeszcze lepiej, gdy należysz do niej z ..dziada pradziada :mrgreen:

Marsallah
Nadrobiłem po przerwie (cie choroba). No cóż, póki co, pozostaję przy swoim, ogólnie znanym zdaniu na temat Orebicia. Poczekam, aż się gdzieś z niego wgłąb półwyspu ruszycie ;)


:( Mnie też choróbsko ostatnio dopadło.
Orebić, Orebićem, ma wiele wad, ale Peljeszczak i wysepki są boskie.
Już w kolejnym odcinku poszwędamy się po zakamarkach Półwyspu :P :papa:

Abakus68
Sprawiłaś, że aż się chce płynąć na takie wydarzenie choćby zaraz…
Ale skoro się zrobiło muzycznie - to pewnie wyjdę teraz na nie wiem kogo, ale mnie częściowo do muzy czasu baroku doprowadziła… Japońska muzyka


Nie ważne jak się odkrywa klasykę - ważne ,żeby w ogóle do niej kiedyś dotrzeć :)

Ja zakochałam się w muzyce klasycznej (niektórzy stosują nazwę "poważna", ale to nie do końca to samo) gdy byłam w liceum :roll: I to równolegle z odkrywaniem innych muzycznych obszarów - rocka, jazzu i innych..
A zaczęło się od filmu "Amadeus" - roztopiłam się w tym obrazie, od tamtej pory przeczytałam dziesiątki biografii Mozarta i skolekcjonowałam pokaźny zbiór dzieł tego, jak i innych kompozytorów.
Potem był film "Farinelli - ostatni kastrat" i kilka innych. Świat baroku , który wielu kojarzy się z kiczem :wink: stał mi się bardzo drogi, Bach i wariacje na jego temat to muzyka która często rozbrzmiewa u nas w domu i w pracy..Z czasem poszerzałam wiedzę i gusta o inne epoki, baaa - 6 lat temu kupiłam sobie pianino i pobieram lekcje (z różnym skutkiem :mrgreen: )

Upodobanie do takiej muzyki otwierało mi drzwi do wielu rzeczy na różnych moich życiowych ścieżkach (zwłaszcza gdy mieszkałam za granicą), wpływało wręcz (pozytywnie) na moje losy, sprawiło,że poznałam ludzi, których w innych uwarunkowaniach nie spotkałabym, lub nie zaprzyjaźniłabym się. :)

(A "Jesu, Joy of Man's Desire" - motet Bacha - umiałam kiedyś zagrać ))

:papa:

krakusowa
Piękny koncert w pięknym otoczeniu :hearts:


Wszystkim polecam, zwłaszcza w połączeniu z przeprawą łodzią :)

Magda O.
Chętnie bym się wybrała na taki koncert... ale póki co do Chorwacji już po raz trzeci wybieramy się w drugiej połowie czerwca, kiedy wydarzeń kulturalnych jest jeszcze niewiele...coż, coś za coś :)


Magda, właśnie we wrześniu wydarzeń jest jak na lekarstwo...Nie ma już ribarskich wieczorów, dwa razy przez 6 lat trafiliśmy na klapy...Cud,że ten festival wymyślili na wrzesień :roll: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.02.2018 22:17

To tak ode mnie i Kapitana na miły wieczór utwór o.... poranku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.02.2018 22:32

beatabm napisał(a):To tak ode mnie i Kapitana na miły wieczór utwór o.... poranku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Fajne - nie znałam, ale czy to dedykacja dla mła ? Czy ja wyglądam na taką ,co to tylko leży i ..pachnie? :roll: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.02.2018 23:09

Katerina napisał(a):
Fajne - nie znałam, ale czy to dedykacja dla mła ? Czy ja wyglądam na taką ,co to tylko leży i ..pachnie? :roll: :mrgreen:

Dla Was Obojga.......walentynkowo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone