Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morze Śródziemne na gigancie - czerwiec 2018

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: ................................ na gigancie - czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 10:17

Z głębokiego snu wyrywa nas budzik.

Już?????????????

Dlaczego tak wcześnie???????????

Przecież to środek nocy!!!!!!!!

Chcemy jeszcze spać!!!!!!!!!!!!!!!

Nic z tego.

Żaden środek nocy tylko gdzieś okolice ósmej rano.

Trzeba się umyć, wczoraj – a właściwie dzisiaj i to całkiem niedawno - nie daliśmy rady.

I przecież śniadanie czeka.

A po śniadaniu dalej w drogę, na szczęście już krótką.

Zwlekamy się z posłania, szybki prysznic i z mokrymi jeszcze głowami idziemy na śniadanie.

Nie za bardzo jest co zjeść, wystrój wnętrza przypomina trochę nasze stołówki z lat 80-tych.

Trudno.

Herbata.

Jakaś bułka, ser, trochę warzyw.

Potem kawa żeby oprzytomnieć.

Trzyma nas myśl że ma być już tylko lepiej, za dwie trzy godziny będziemy wreszcie u siebie.

Wracamy do pokoju po torby.

Za widna widok z naszego hotelu całkiem sympatyczny – widać morze.

IMG_2183.JPG


IMG_2149.JPG


IMG_2150.JPG


IMG_2151.JPG


IMG_2152.JPG


Oddajemy klucze w recepcji, zbiórka pod hotelem.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu pojawiają się niezwykle punktualnie.

DSC_1510.JPG


Czekamy 2-3 minuty.

DSC_1511.JPG


DSC_1512.JPG


Podjeżdża nasz autokar, zajmujemy miejsca.

Po kilkunastu minutach drogi jesteśmy u celu.

Port w Savonie wita.

Wysiadamy.

Oddajemy bagaże do serwisu bagażowego a sami idziemy do odprawy.

Pozujemy do zdjęcia – każdy z nas musi być możliwy natychmiast do zidentyfikowania, przechodzimy przez bramki z kontrolą nas i bagażu – dokładnie tak jak na lotnisku i jesteśmy na nabrzeżu.

Od dziś nie liczą się dla nas żadne paszporty, dowody czy pieniądze – naszym dokumentem identyfikacyjnym oraz środkiem płatniczym jest tylko ten mały kawałek plastiku.

20180615_075630.jpg


A oto nasz dom na najbliższy tydzień – Costa Diadema.

DSC_1749.JPG


IMG_2169.JPG


20180609_115853.jpg


And the winner is....................... piekara 114 :!: :!: :!: :!: Gratuluję!!!! Wyślij mi swój adres na PW :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.12.2018 10:35

Fiu, fiu :roll: :roll:
Ale przesiadka - z małej morskiej łupinki na morskiego giganta. :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 10:39

Janusz Bajcer napisał(a):Fiu, fiu :roll: :roll:
Ale przesiadka - z małej morskiej łupinki na morskiego giganta. :oczko_usmiech:

Tak zupełnie przypadkiem wyszło. Chcac nie chcąc będę porównywać często swoje wrażenia z jachtów do giganta, wnioski....sam zobaczysz :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.12.2018 10:42

Czułem, że będzie na wodzie, ale nie myślałem, że taki kaliber. :D
Super. :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 10:50

walp napisał(a):Czułem, że będzie na wodzie, ale nie myślałem, że taki kaliber. :D
Super. :wink:

Właściwie to tym razem mimo że jesteśmy na statku to wiekszość moich opowieści będzie z lądu :wink: Sporo pozwiedzamy i pooglądamy, choć jakiegos pływania również nie zabraknie :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ................................ na gigancie - czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.12.2018 11:05

Pod hotelem widzę duży sklep z butami....

beatabm napisał(a):And the winner is....................... piekara 114 :!: :!: :!: :!: Gratuluję!!!! Wyślij mi swój adres na PW
:wink: [/color]

Ale trafiłam :mrgreen: :mrgreen:

Nie miałam pojęcia, gdzie jest Savona, ale g.le podpowiedziało, że koło Genewy... A potem Walp mnie nakierował pisząc, że to wielki port... a potem przypomniałam sobie, że kolega w tym roku właśnie z Genewy płynął statkiem na trasie: Majorka, Barcelona-coś tam - Rzym (z rodziną i dziećmi, więc tanio nie było) no i już wiedziałam, że to "objazdówka" musiała być :mrgreen: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: ................................ na gigancie - czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 11:14

piekara114 napisał(a):Ale trafiłam :mrgreen: :mrgreen:

Nie miałam pojęcia, gdzie jest Savona, ale g.le podpowiedziało, że koło Genewy... A potem Walp mnie nakierował pisząc, że to wielki port... a potem przypomniałam sobie, że kolega w tym roku właśnie z Genewy płynął statkiem na trasie: Majorka, Barcelona-coś tam - Rzym (z rodziną i dziećmi, więc tanio nie było) no i już wiedziałam, że to "objazdówka" musiała być :mrgreen: :papa:

Dawaj ten adres :)
Czy Savona jest taka duża? Nie mam pojęcia :wink: Ale teraz już jasne dlaczego nie Rzym - spóżniliśmy sie, statek odpłynął i trzeba było go gonić do kolejnego portu :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.12.2018 11:23

beatabm napisał(a):Kto odgadnie powód dla którego zmieniliśmy trasę z Rzymu do Savony temu wyślę butelke oryginalnego Cyca :wink:
Rozstrzygnięcie konkursu pojawi sie jutro wraz z odcinkiem, do tego czasu nie udzielam żadnych podpowiedzi :mrgreen:

Powodu zmiany to ja nie zgadłam (sama teraz podałaś :mrgreen: ), zgadłam co będziecie robić na etapie Savona - coś dalej.....
Wypij zdrówko Beaty :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 11:25

piekara114 napisał(a):Powodu zmiany to ja nie zgadłam (sama teraz podałaś :mrgreen: ), zgadłam co będziecie robić na etapie Savona - coś dalej.....

Ale zgadłaś co będziemy robić :mrgreen:
Choć jak popatrzyłam na zdjecie które wkleiłaś - brrrrrrrrrrr - przeraziłam się 8O Dokładnie w taki sam sposób wyobrażałam sobie pobyt na gigancie 8O :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.12.2018 11:35

Opis kolegi z pobytu wyglądał tak: my z żoną w restauracji a młodzi latają 5 pięter wyżej bo tam pizza i hamburgery... Basen, kajuta (nawet nie tak strasznie ciasna), basen, identyfikator, spacer po danym mieście z przewodnikiem, moc euro z kieszeni leci, identyfikator, basen, jedzenie, basen, kajuta, basen, jedzenie - identyfikator czy to opłacone, identyfikator, miasto z przewodnikiem.... :mrgreen: :mrgreen:

Ciekawe jak u Was to wyglądało...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: ................................ na gigancie - czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.12.2018 11:44

beatabm napisał(a):Czy Savona jest taka duża? Nie mam pojęcia :wink: Ale teraz już jasne dlaczego nie Rzym - spóżniliśmy sie, statek odpłynął i trzeba było go gonić do kolejnego portu :oczko_usmiech:

Samo miasto nie jest duże, ale to duży port, oferujący dużo połączeń, stąd pomysł z rejsem. Ale jak pisałem, nie wpadłem na taki rejs.
Teraz wszystko jasne. Pościg udany. Fajnie, że będzie dużo zwiedzania. :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 11:54

piekara114 napisał(a):Opis kolegi z pobytu wyglądał tak: my z żoną w restauracji a młodzi latają 5 pięter wyżej bo tam pizza i hamburgery... Basen, kajuta (nawet nie tak strasznie ciasna), basen, identyfikator, spacer po danym mieście z przewodnikiem, moc euro z kieszeni leci, identyfikator, basen, jedzenie, basen, kajuta, basen, jedzenie - identyfikator czy to opłacone, identyfikator, miasto z przewodnikiem.... :mrgreen: :mrgreen:

Ciekawe jak u Was to wyglądało...

Hmmm... bez dzieci więc pizza i hamburgery odpadają :mrgreen: Basen widziałam tylko przechodząc na posiłki, jaccuzi również :mrgreen: A reszta....... zobaczysz :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: ................................ na gigancie - czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 11:58

walp napisał(a):Samo miasto nie jest duże, ale to duży port, oferujący dużo połączeń, stąd pomysł z rejsem. Ale jak pisałem, nie wpadłem na taki rejs.
Teraz wszystko jasne. Pościg udany. Fajnie, że będzie dużo zwiedzania. :wink:

Po miescie troche sie poszwędamy - co prawda bez przewodnika bo tego dnia zapewnionego mieliśmy przewodnika który oprowadzi nas po..... Monte Carlo :roll: Jednak jak już wiesz Ty i reszta - decyzją ogółu odpuściliśmy to państwo miasto - jeszcze byśmy nie zdażyli i znowu by nam statek odpłynął :roll: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: ................................ na gigancie - czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.12.2018 12:56

beatabm napisał(a): ... Nie za bardzo jest co zjeść, wystrój wnętrza przypomina trochę nasze stołówki z lat 80-tych.
Trudno.
Herbata.
Jakaś bułka, ser, trochę warzyw.
Potem kawa żeby oprzytomnieć...
Może chociaż kropiasty mieli :?: :roll:

beatabm napisał(a):... A oto nasz dom na najbliższy tydzień – Costa Diadema...
8O No i wyjaśniła się też tajemnica marynarskiej stylizacji w dniu wylotu :mrgreen:

beatabm napisał(a):
mysza73 napisał(a):Fajnie, że większość nie ogarnia :mrgreen: ... od razu mi lepiej :lol: :lol: :lol:
A czemu żeśta do tego Rzymu nie pojechali, to nie ogarniam :roll: ... ja do Rzymu to mogę choćby zaraz :oczko_usmiech: .
To jedyne miasto :hearts: , w ktorym byłam tyle razy i jeszcze wrócem ... mam nadzieję :mrgreen:

A czy ja powiedziałam że temu Rzymowi odpuścimy????? :smo: :smo: :smo:
Pewnie na powrocie będzie :hut:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: ................................ na gigancie - czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.12.2018 14:40

"gusia-s"]Może chociaż kropiasty mieli :?: :roll:


Nie :cry: :cry: :cry:

No i wyjaśniła się też tajemnica marynarskiej stylizacji w dniu wylotu :mrgreen:


Marynarskia stylizacja to u mnie codzienność :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pewnie na powrocie będzie :hut:


Chyba że znowu Włosi zastrajkują, ja im już za nic nie ufam :roll: :roll: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Morze Śródziemne na gigancie - czerwiec 2018 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone