Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morze Śródziemne na gigancie - czerwiec 2018

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.12.2018 20:21

[quote="A jezioro, tfu, morze przeniesiemy...o, tu... :oczko_usmiech:


Ty tu nic nie przenoś bo Kapitan honorarium za zmiany autorskie nie dostanie :roll: :mrgreen:

Fajna ta Savona. Arkady do złudzenia przypominają mi pewne miejsce w Paryżu...


Nigdy tam nie byłam :oops:
Tylu mieszkańców liczy pewien budynek w Gdańsku, w którym mieszkałam jako dziecko :lol: Kilometr to ma i falowiec się nazywa - najdłuższy budynek w Europie 8) :mrgreen:


Serio mieszkałaś w falowcu????? Jaki miałaś numer mieszkania????? Tysiac coś czy jeszcze więcej??? 8O 8O 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.12.2018 20:22

piekara114 napisał(a):Jak byłam ostatnio w Gd to przejechaliśmy się wzdłuż Falowca....długo się jechało....

A Wy mówicie że Gigant duzy 8O Toz to kruszyna przy bloku Kateriny :roll: :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 15.12.2018 20:36

beatabm napisał(a):

I za każdym razem gdy odwrócimy głowę w stronę portu widok przysłania nam nasz kolos.



Można powiedzieć, że Wasz Gigant miał na Was oko przez cały spacer :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.12.2018 22:56

pomorzanka zachodnia napisał(a):
beatabm napisał(a):
Można powiedzieć, że Wasz Gigant miał na Was oko przez cały spacer :wink:


:mrgreen: Tak, do nie go nie dało sie nie trafić. Ale czy nie zgubimy się w nim??? 8O 8O 8O
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.12.2018 01:27

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):Fajna ta Savona. Arkady do złudzenia przypominają mi pewne miejsce w Paryżu...
Nigdy tam nie byłam :oops:
Jak doprowadzą tam jakieś morze albo choć jeziora to na pewno będziesz :roll: po Sekwanie to kiepsko żeglować :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.12.2018 02:01

Katerina napisał(a): gusia-s
Prawie 5 tyś. pasażerów i ponad 1 tyś. załogi wchodzi na pokład 8O ło mamuńciu
Tylu mieszkańców liczy pewien budynek w Gdańsku, w którym mieszkałam jako dziecko :lol: Kilometr to ma i falowiec się nazywa - najdłuższy budynek w Europie 8) :mrgreen:
Najdłuższy obecnie zamieszkały ;) bo takim naprawdę najdłuższym to jest Prora na Rugii, nad samiuśkim Bałtykiem. 4,5 km długości 8O Wybudowany na zlecenie Hitlera. Miał pełnić funkcję kompleksu wypoczynkowego, na 20 tyś. gości, wojna nie pozwoliła na uruchomienie kurortu ale budynek zachował się w niezłym stanie. Są plany by go zrewitalizować. Apartmanów będzie, że ho hooo :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.12.2018 02:04

beatabm napisał(a):Serio mieszkałaś w falowcu????? Jaki miałaś numer mieszkania????? Tysiac coś czy jeszcze więcej??? 8O 8O 8O
A może number one :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.12.2018 16:56

gusia-s napisał(a):
Katerina napisał(a): gusia-s
Prawie 5 tyś. pasażerów i ponad 1 tyś. załogi wchodzi na pokład 8O ło mamuńciu
Tylu mieszkańców liczy pewien budynek w Gdańsku, w którym mieszkałam jako dziecko :lol: Kilometr to ma i falowiec się nazywa - najdłuższy budynek w Europie 8) :mrgreen:
Najdłuższy obecnie zamieszkały ;) bo takim naprawdę najdłuższym to jest Prora na Rugii, nad samiuśkim Bałtykiem. 4,5 km długości 8O Wybudowany na zlecenie Hitlera. Miał pełnić funkcję kompleksu wypoczynkowego, na 20 tyś. gości, wojna nie pozwoliła na uruchomienie kurortu ale budynek zachował się w niezłym stanie. Są plany by go zrewitalizować. Apartmanów będzie, że ho hooo :mrgreen:

Tak sobie pomyślałam...wyobraż sobie ze mieszkasz w pierwszej klatce a ja w ostatniej i mam ochote Cię odwiedzić 8O Taksówką???? Bo po Cycu to może być odległosć nie do pokonania :mrgreen: :mrgreen: 8O

Jak doprowadzą tam jakieś morze albo choć jeziora to na pewno będziesz :roll: po Sekwanie to kiepsko żeglować :mrgreen:


Jak Kapitan powprowadza zmiany architektoniczne to i Paryż przestawi :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.12.2018 19:20

beatabm napisał(a):Jak Kapitan powprowadza zmiany architektoniczne to i Paryż przestawi :mrgreen:


Byle nam przed świętami południowej Hiszpanii na koło podbiegunowe nie przeniósł - będzie o.k. :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.12.2018 22:14

piotrf napisał(a):Byle nam przed świętami południowej Hiszpanii na koło podbiegunowe nie przeniósł - będzie o.k. :mrgreen:
Pozdrawiam
Piotr

Narazie to nam koło podbiegunowe do domu przeniósł. Śnieżyca, zawieja, co On narobił najlepszego??? 8O :roll: 8O
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.12.2018 01:40

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):Serio mieszkałaś w falowcu????? Jaki miałaś numer mieszkania????? Tysiac coś czy jeszcze więcej??? 8O 8O 8O
A może number one :oczko_usmiech:

No mieszkałam :boss: :oczko_usmiech: Falowiec to jak całe miasteczko, albo kilka wsi, co tam się nie działo :mrgreen:
Ciekawostką jest, że zostały te falowce postawione, aby zażegnać kryzys mieszkaniowy i miały być zgodnie z planem wyburzone po...pięciu latach :roll: A tymczasem, w tym roku stuknęła im pięćdziesiątka :lool: :lool: :lool: I jest to teraz jedna z modniejszych dzielnic Gdańska, a nasza ulica to już w ogóle - od czasu bardzo medialnej afery ze zmianą nazwy :oczko_usmiech:

beatabm
Tak sobie pomyślałam...wyobraż sobie ze mieszkasz w pierwszej klatce a ja w ostatniej i mam ochote Cię odwiedzić 8O Taksówką???? Bo po Cycu to może być odległosć nie do pokonania :mrgreen: :mrgreen: 8O

Kiedyś można było przechodzić zewnętrznymi galeriami do innych klatek :mrgreen: Ale odkąd skończyła się komuna :lol: nastąpiła atomizacja falowcowej społeczności i ludzie pobudowali ścianki działowe :(
Taksówką? Jeden kilometr? 8O Po cycu idziesz wolniutko, jak po sznurku - chociaż wężykiem - bo to jednak pofalowany budynek :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2018 10:22

Katerina napisał(a):Taksówką? Jeden kilometr? 8O Po cycu idziesz wolniutko, jak po sznurku - chociaż wężykiem - bo to jednak pofalowany budynek :mrgreen:

Twój blok bym przedreptała ale ten Gusi??? On ma 4,5 km, po Cycu bez szans :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2018 10:36

Mijamy kościół.

DSC_1583.JPG


DSC_1585.JPG


I dalej w uliczki...

DSC_1588.JPG


DSC_1589.JPG


DSC_1592.JPG


DSC_1594.JPG


DSC_1596.JPG


DSC_1599.JPG


Ciekawa dekoracja okien

DSC_1595.JPG


Narożnik budynku z piękną rzeźbą.

DSC_1600.JPG


DSC_1601.JPG


I kolejne pranie na sznurkach.

DSC_1602.JPG


Dochodzimy do katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybudowanej w XVI wieku.

DSC_1605.JPG


Jest otwarta więc zaglądamy do środka.

DSC_1608.JPG


Wnętrze zdecydowanie robi wrażenie.

DSC_1609.JPG


DSC_1610.JPG


DSC_1611.JPG


DSC_1613.JPG


DSC_1614.JPG


DSC_1615.JPG


DSC_1616.JPG


DSC_1618.JPG


DSC_1619.JPG


O, tutaj ktoś zarezerwował dla mnie miejsce :wink: .

DSC_1620.JPG


DSC_1621.JPG


DSC_1622.JPG


DSC_1623.JPG


DSC_1624.JPG


DSC_1625.JPG


DSC_1626.JPG


Fortepian w kościele???

Słuchanie koncertów na nim w takim pięknym wnętrzu musi być nie lada przeżyciem.

DSC_1627.JPG


I znowu uliczki i zaułki Savony.

DSC_1629.JPG


Spotykamy ogromną kotwicę, ktoś ją bardzo daleko rzucił 8O 8O 8O .

DSC_1632.JPG
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.12.2018 19:45

Katerina napisał(a):
gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):Serio mieszkałaś w falowcu????? Jaki miałaś numer mieszkania????? Tysiac coś czy jeszcze więcej??? 8O 8O 8O
A może number one :oczko_usmiech:

No mieszkałam :boss: :oczko_usmiech: Falowiec to jak całe miasteczko, albo kilka wsi, co tam się nie działo :mrgreen:
Ciekawostką jest, że zostały te falowce postawione, aby zażegnać kryzys mieszkaniowy i miały być zgodnie z planem wyburzone po...pięciu latach ...
Toż niektórzy mogliby nie zdążyć się urządzić w takim czasie a już trzeba by zbierać majdan :mrgreen:

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):Taksówką? Jeden kilometr? 8O Po cycu idziesz wolniutko, jak po sznurku - chociaż wężykiem - bo to jednak pofalowany budynek :mrgreen:

Twój blok bym przedreptała ale ten Gusi??? On ma 4,5 km, po Cycu bez szans :mrgreen:
Z klatki do klatki niezła wyprawa ale do tego tasiemca doprowadzono nie tylko kolej i drogi ale także port dla statków pasażerskich więc wiesz, można by w ramach sąsiedzkiej współpracy wykonać kanał wzdłuż budynku :mrgreen:

Ciekawe obiekty po drodze spotkaliście
beatabm napisał(a):
DSC_1592.JPG

...
DSC_1595.JPG
:oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2018 22:24

"gusia-s"]Z klatki do klatki niezła wyprawa ale do tego tasiemca doprowadzono nie tylko kolej i drogi ale także port dla statków pasażerskich więc wiesz, można by w ramach sąsiedzkiej współpracy wykonać kanał wzdłuż budynku :mrgreen:


To dziecko by mnie przywoziło do Ciebie....optymistem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ciekawe obiekty po drodze spotkaliście


Interesujące opakowanie na cyca :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Morze Śródziemne na gigancie - czerwiec 2018 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone