Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mały samochód, mały silnik a długa trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.02.2015 17:31

Małe przy takiej prędkości to raczej każde hałasuje ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.02.2015 18:10

Lednice napisał(a):Autostrady są bezcenne, jeśli chodzi o mniejsze zmęczenie i "pożeranie" kilometrów.

Małym autem z małym silnikiem da się spokojnie jechać autostradami 120-130 i będzie dobrze :D

pod małym warunkiem, że silnik w dobrym stanie i podobnie się jeździ "codziennie"...tzn. znamy auto z tejże strony...
nie przekona mnie nikt, że strata 4 godzin w dojeździe na urlop w ciągu roku to tragedia...:p
wystarczy wyjechać 4 godziny wcześniej:p
wiele osób (szczególnie Niemców) jeździ starymi VW ogórkami na zasadzie 1.5 czy 1.6 D bez turbo, ile to ma koni, pewnie z 55 i przelotowo jedzie jakieś 90...:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2015 18:47

Auto musi być w dobrym stanie technicznym, to jest oczywiste :roll:

Strata 4 godzin, jak się miało dojechać na miejsce po 11 godzinach, a dojechało po 15, to już jest pewien problem, np. przy podróży z żonką i dziećmi 8)
Słowa "tragedia" nie użyłem :wink:
Ale każdy kto jechał kilkanaście godzin autem, wie, że 4 godziny więcej robią już sporą różnicę co do zmęczenia, stresu, itp.

Oczywiście można zaplanować podróż krajoznawczo, 2 dni ze zwiedzaniem i noclegami w jedną stronę,
pobyt na na miejscu 2 tygodnie, potem
2 dni ze zwiedzaniem i noclegami w drugą stronę. :roll:

Albo wczasy jako wielka objazdówka przez kilka tygodni 8)

Ale nie każdy ma taką możliwość i chęć :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 11.02.2015 19:38

krakuscity napisał(a):Witaj.
Opel Corsa to mały samochód? Nie przesadzaj. :) Kilka razy byliśmy w Chorwacji Skodą Felicją, wprawdzie 1.3 ale za dużo mocy to ona nie miała. W 1985 roku razem z bratem wybraliśmy się fiatem126p do Makarskiej , z dwoma przystankami na nocleg spokojnie daliśmy radę. Wracaliśmy przez Sarajewo, górami i też maluszek spisywał się bardzo dobrze. Dodam , że wtedy auto było zapakowane na maksa a w bagażniku był kanister z benzyną i wiele zapasowych części do samochodu - tak na wszelki wypadek.
Jedź śmiało i spokojnie a na pewno szczęśliwie dojedziesz nad Jadran.



No Krakusie Złoty Medal Ci się należy za odwagę i wytrwałość :D .

Mój Ty Boże aleś się wymęczył.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 11.02.2015 21:22

Wygodne fotele z regulacją góra/dół i na lędźwie + tempomat i nawet Smartem można jechać daleko.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.02.2015 22:11

bzyq74 napisał(a):... + tempomat ....

Najbardziej paskudne ustrojstwo. Można usnąć.
( jest taki w rodzinie. Wypasiony i na dodatek w automacie .... nigdy więcej)
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 11.02.2015 22:16

woka napisał(a):
bzyq74 napisał(a):... + tempomat ....

Najbardziej paskudne ustrojstwo. Można usnąć.
( jest taki w rodzinie. Wypasiony i na dodatek w automacie .... nigdy więcej)

Mam nowe auto i ma tempomat lub/i ogranicznik prędkości. Napisałem celowo tak, bo przecież włącza się jedno albo drugie. Tempomatem nie umiem, ogranicznik fajna sprawa.

Sol-Wagon napisał(a):wiele osób (szczególnie Niemców) jeździ starymi VW ogórkami na zasadzie 1.5 czy 1.6 D bez turbo, ile to ma koni, pewnie z 55 i przelotowo jedzie jakieś 90...:)

Tylko że Niemiec naprawia i dba o stare VW. A w Polsce, jak ktoś ma stare, mało wartościowe auto, to łata czym się da, aby tylko jechało :cry: (99%) Gdybym miał takie auto, lub ciągnął przyczepę, to zupełnie innymi drogami bym jeździł na południe Europy. Ponieważ mam takie, którym spokojnie mogę podróżować 130km/h, to wybieram drogi ekspresowe, czy autostrady.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 12.02.2015 13:57

woka napisał(a):
bzyq74 napisał(a):... + tempomat ....

Najbardziej paskudne ustrojstwo. Można usnąć.
( jest taki w rodzinie. Wypasiony i na dodatek w automacie .... nigdy więcej)

Widocznie nie potrafi obsługiwać :oczko_usmiech:
Uważam że tempomat to podstawa w samochodzie na autostradowe przeloty.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 12.02.2015 16:10

bzyq74 napisał(a):Uważam że tempomat to podstawa w samochodzie na autostradowe przeloty.

Ogranicznik lepszy, bo musisz trzymać wciśnięty pedał. Jak zdejmiesz nogę to zwalnia. Obudzi Cię od razu, jak musisz przyśpieszyć znacznie, a auto "nie chce jechać". :lol:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.02.2015 16:47

bzyq74 napisał(a):Uważam że tempomat to podstawa w samochodzie na autostradowe przeloty.

nie mam i żyję całkiem nieźle :) Toyota Verso :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.02.2015 17:07

bluesman napisał(a):
bzyq74 napisał(a):Uważam że tempomat to podstawa w samochodzie na autostradowe przeloty.

nie mam i żyję całkiem nieźle :) Toyota Verso :)


Tempomat to podstawa na autostradzie!, oczywiście jak nie ma to nie ma, da się bez tego spokojnie żyć ale krytykować ten wynalazek chyba może tylko ktoś kto nigdy nie używał tego urządzenia na dłuższych trasach. Teraz już są aktywne tempomaty połączone z radarem.. to jest dopiero wypas :). Dla mnie jest to ważny element wyposażenia auta.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.02.2015 17:12

yzedef napisał(a):
bluesman napisał(a):
bzyq74 napisał(a):Uważam że tempomat to podstawa w samochodzie na autostradowe przeloty.

nie mam i żyję całkiem nieźle :) Toyota Verso :)


Tempomat to podstawa na autostradzie!, oczywiście jak nie ma to nie ma, da się bez tego spokojnie żyć ale krytykować ten wynalazek chyba może tylko ktoś kto nigdy nie używał tego urządzenia na dłuższych trasach. Teraz już są aktywne tempomaty połączone z radarem.. to jest dopiero wypas :). Dla mnie jest to ważny element wyposażenia auta.


Gdzie tu krytyka ? :)
Jest też Rolls Royce :) to dopiero wypas :) bez posiadania owego też da się jeździć całkiem nieźle :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.02.2015 18:48

woka napisał(a):
bzyq74 napisał(a):... + tempomat ....

Najbardziej paskudne ustrojstwo. Można usnąć.
( jest taki w rodzinie. Wypasiony i na dodatek w automacie .... nigdy więcej)

Trzeba po prostu wypoczętym do auta wsiadać :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.02.2015 18:49

bzyq74 napisał(a):
woka napisał(a):
bzyq74 napisał(a):... + tempomat ....

Najbardziej paskudne ustrojstwo. Można usnąć.
( jest taki w rodzinie. Wypasiony i na dodatek w automacie .... nigdy więcej)

Widocznie nie potrafi obsługiwać :oczko_usmiech:
Uważam że tempomat to podstawa w samochodzie na autostradowe przeloty.

Dokładnie :) I nie tylko na autostrady. Ja używam w mieście gdzie mogę.
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 12.02.2015 19:03

Bez tempomatów Chorwaci nie będą wpuszczać na autostrady...podobno...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
mały samochód, mały silnik a długa trasa - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone