Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

mały samochód, mały silnik a długa trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2016 14:00

MariuszDG napisał(a):Cześć.
Chciałbym Was zapytać czy ktoś odbył podróż na chorwację

Cześć.
Podróż odbywa się do Chorwacji :idea:
MariuszDG
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 02.08.2016 14:20

Niech będzie DO CHORWACJI :) polski język trudny ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2016 14:58

Chciałbym Was zapytać czy ktoś odbył podróż na chorwację fodem KA ( II generacji ) ? czy były jakieś problemy i jak się tym jeździ na dalszej trasie. Na co dzień jeżdżę kombi , ale ze względu na wiek mojego pojazdu jestem zmuszony wyruszyć przesympatycznym autkiem z 2012 r. całe szczęście ma klimś ( 2 osoby dorosłe + dzieciaczek )
Proszę o wasze opinie w tym temacie :)

Ford Ka/Fiat 500? Jaki tam masz silnik? Jak mu do "bagażnika" nie wrzucisz dwóch worków cementu to chyba da radę... Jeździłem na testach blizniakiem czyli 500-ką z 1.4 MultiAir i 0.9 TwinAir Turbo pod maską i dawało to radę. Ale w trójkę i z bagażami - nie wiem :-) Ciasno, słabo IMHO.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.08.2016 15:05

Ciasno trochę, ale powinniście dać radę. Nie wiem jaki masz silnik, ale dopuszczalne prędkości autostradowe powinien bez problemu utrzymywać. W 2001 roku jechałem do Grecji Golfem III z silnikiem 1,4 i mocą 60KM i bez problemu dawał radę. Jechalismy w 4 dorosłe osoby.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.08.2016 15:16

Najgorzej może być jedynie na długich, stromych podjazdach...
Po prostu pojedziecie wolniej wtedy, ot tyle...
Dziadek Maciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.08.2016 15:39

Duży bez silnika to też niezbyt przyjemna jazda. Omega 1.8 benzyna z gazem, na podjazdach autostradowych Favoritki mnie wyprzedzały. Do Włoch dojechałem, jakoś wróciłem i auto sprzedałem. 4 osoby dorosłe i 1 dziecko, sporo bagażu, wąski box na dachu, w drodze powrotnej jeszcze rower. To nie jazda, to mordęga. Wg mnie.
rafal1435
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 02.08.2016 19:43

W omedze 2.0 to porażka a co dopiero 1.8 ;)
Kobal66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 02.08.2016 20:03

Chciałbym Was zapytać czy ktoś odbył podróż na chorwację fodem KA ( II generacji ) ? czy były jakieś problemy i jak się tym jeździ na dalszej trasie. Na co dzień jeżdżę kombi , ale ze względu na wiek mojego pojazdu jestem zmuszony wyruszyć przesympatycznym autkiem z 2012 r. całe szczęście ma klimś ( 2 osoby dorosłe + dzieciaczek )
Proszę o wasze opinie w tym temacie :)

Skoro KA Mk2 to zapewne 1,2 69 KM (bo jak 1,3 TDCi 75 KM to już super), byłem takim cudem (1,2) na szkoleniu w Pradze :) na autostradzie rozpędza się do naprawdę zawrotnych prędkości :). byliśmy w trzy dorosłe osoby z niedużym bagażem ja bym się tam nie przejmował i jechał z uśmiechem pewnie z włączoną klimą pod górkę będzie zwalniał ale da radę :).
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 02.08.2016 20:41

Ja mam Aveo 1.2 84 KM. Jechaliśmy w trzy osoby dorosłe + małe dziecko w foteliku. Do tego box, pełny bagażnik, auto siedziało jak stary citroen po opuszczeniu. Jakoś się jechało. Jednak w drodze powrotnej tuż po przejechaniu z Makarskiej nowego tunelu, gdzie zaczyna się dość spore wzniesienie to chyba jechałem na jedynce. Totalna katastrofa. Dodam, że auto z gazem.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2016 21:29

kadetdudi napisał(a):Ja mam Aveo 1.2 84 KM. Jechaliśmy w trzy osoby dorosłe + małe dziecko w foteliku. Do tego box, pełny bagażnik, auto siedziało jak stary citroen po opuszczeniu. Jakoś się jechało. Jednak w drodze powrotnej tuż po przejechaniu z Makarskiej nowego tunelu, gdzie zaczyna się dość spore wzniesienie to chyba jechałem na jedynce. Totalna katastrofa. Dodam, że auto z gazem.

na jedynce wjeżdżałem w dwóch przypadkach na Bałkanach: stroma uliczka w Sarajewie i stromy podjazd w Durmitorze (Megi 1,4; oficjalnie 95KM, ale realnie po tylu latach raczej 75KM); ale nie uznałem tego za katastrofę :wink:

nie obraź się, ale tego nigdy nie mogłem zrozumieć silnik 1,2 i gaz :!: :?:
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.08.2016 21:34

te kiero napisał(a):nie obraź się, ale tego nigdy nie mogłem zrozumieć silnik 1,2 i gaz :!: :?:

Ja znałem magika, który w Tico (800 cm3) też miał.
To dopiero "magia". :mrgreen:

Ale do Cro chyba nie jechał, nie wiem..... :wink:
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2016 21:46

zastanawiam się co kieruje ludźmi przy takich wyborach, bo rejczel oszczędność to nie wszystko;
ale oczywista każdemu wolno... jechać
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.08.2016 21:55

Dziadek Maciek napisał(a):Duży bez silnika to też niezbyt przyjemna jazda. Omega 1.8 benzyna z gazem, na podjazdach autostradowych Favoritki mnie wyprzedzały. Do Włoch dojechałem, jakoś wróciłem i auto sprzedałem. 4 osoby dorosłe i 1 dziecko, sporo bagażu, wąski box na dachu, w drodze powrotnej jeszcze rower. To nie jazda, to mordęga. Wg mnie.

mordęga jeździć raz w tygodniu, albo miesiącu...
raz w roku chyba nie jest tak źle...?:)
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.08.2016 21:56

te kiero napisał(a):zastanawiam się co kieruje ludźmi przy takich wyborach, bo rejczel oszczędność to nie wszystko;

przy jakich wyborach?
jeżeli ktoś jeździ po mieście kilka km, to po co mu "ogromne" auto...?
śmieszne właśnie jest mieć 200 KM i przejeżdżać rocznie 5 tys. km...:p do tego po mieście:)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.08.2016 22:12

Sol-Wagon napisał(a):
te kiero napisał(a):zastanawiam się co kieruje ludźmi przy takich wyborach, bo rejczel oszczędność to nie wszystko;

przy jakich wyborach?

takich:
te kiero napisał(a): silnik 1,2 i gaz :!: :?:

Sol-Wagon napisał(a):śmieszne właśnie jest mieć 200 KM i przejeżdżać rocznie 5 tys. km...:p do tego po mieście:)

a to również prawda
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

mały samochód, mały silnik a długa trasa - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019