Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mały samochód, mały silnik a długa trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.02.2015 17:20

moris11 napisał(a):ooo miłe zaskoczenie dziękuję za szybką odpowiedz, chyba właśnie potrzebowałem coś takiego usłyszeć :) Jak by ktoś chciał jeszcze coś dodać będę bardzo wdzięczy ;)


My jechaliśmy w zeszłym roku citroenem c1(silnik 1.0), w którym mieszczą się 2 osoby i torby :lol: Corsą dojedziecie z palcem w d.., nie ma się co przejmować na zapas 8)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 04.02.2015 18:00

moris11 napisał(a):Witam.
....czy to oby dobry pomysł bo do małego samochodu jeszcze mały silniczek 1.0 gaz (2002 rok) .
...potrzebuje obiektywnej opinii z góry dziękuję. :D


Mam dla Ciebie dwie wiadomości. Zacznę od złej, a potem przejdę do dobrej:
1) od pojedynczego forumowicza nie uzyskasz obiektywnej opinii. Zawsze, mimo najszczerszych jego chęci, będzie to opinia subiektywna :( .
2) pomysł jest dobry, dacie radę :) .
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 04.02.2015 19:05

Wszystkim dasz rade dojechać, jedynym dyskomfortem może być kwestia klimatyzacji i jej braku ale to tylko szczególik, co prawda ja mam duże autko ale 2 lata temu na kwaterkę do nas w Tucepi przyjechała ekipa ze Słowacji. Zaprawieni w bojach wielbiciele Cro.
Dla mnie to jest wzorzec organizacji wyjazdu i wszystkiego. Dwie rodziny z dziećmi łącznie 7 osób (4 dorosłe osoby najmłodsze dziecko z jakieś 5 lat najstarsze pewnie z 12). Przyjechali Dacią Logan MCV (7 osobowa), jakaś podstawowa wersja (biała, czarne zderzaki) silnik 1.5 dci. Na dachu mieli boxa, w środku żarcia na 2 tygodnie (gotowali na zmianę obiady sobie). Ale najlepsze jest to: mieli ze sobą jeszcze - 10 litrów vódki i UWAGA! 200 puszek z piwem :), pod nogami wszystko, do tego lodówka 20l na piwo wielki materac i cały dzień na plaży siedzieli popijając słowackie browary :). Jeden koleś z ciuchów to miał może ze 2-3 koszulki i jedne krótkie spodenki w których przyjechał.. na autostradzie dawali nawet 140km/h :). Byli zachwyceni Dacią, auto było wypożyczone z firmy jednego z nich.
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 04.02.2015 20:16

Lata temu Polskim Fiatem 126p 650 byłem w Rumunii, a rok później nad Balatonem.
Auto jak auto, to jedzie i tamto jedzie, nieważne jakie. Liczy się z kim jedziesz. Ja jechałem w wtedy w takim towarzystwie, że do dziś nie mogę tej podróży z dłuuuuuugimi przystankami zapomnieć.
Pochwaliłbym się, ale Admin za obsceniczne fotki ściga.
Ostatnio edytowano 04.02.2015 23:06 przez realista2, łącznie edytowano 1 raz
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 04.02.2015 21:41

realista2 napisał(a):.
Pochwaliłbym się, ale Admin za obsceniczne fotki ściga.

Wyślij chętnym na PRIV:)
moris11
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moris11 » 04.02.2015 22:15

Więc decyzja zapadła....W tym roku Chorwacja :D Muszę przyznać że nie spodziewałem się aż tak licznych i szybkich odpowiedzi. Co do opowieści o waszych podróżach bardzo fajnie się je czyta, więc i ja muszę troszke po podróżować choć bym miał tą corsinkę zapchać do samej Chorwacji :D (przynajmniej będzie co wspominać). Jeszcze raz wszystkim dziękuję i do zobaczenia w trasie no i może gdzieś na plażach :hut:

Ps. Co do assistance bo wiedzie że pojawiła się dyskusja w PZU wyliczyli mi 408 zł pakiet Super z 1000 km ( więc byle dojechać z powrotem najwyżej będzie dodatkowa atrakcja w postaci przejażdżki na lawecie)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.02.2015 23:18

realista2 napisał(a):Lata temu Polskim Fiatem 126p 650 byłem w Rumunii, a rok później nad Balatonem.
Auto jak auto, to jedzie i tamto jedzie, nieważne jakie. Liczy się z kim jedziesz. Ja jechałem w wtedy w takim towarzystwie, że do dziś nie mogę tej podróży z dłuuuuuugimi przystankami zapomnieć.
Pochwaliłbym się, ale Admin za obsceniczne fotki ściga.


Pod koniec lat 90-tych podczas wypadu w czasie dlugiego sierpniowego weekendu spotkaliśmy nad Balatonem studentów z Polski. Przyjechali w czwórkę maluchem. W samochodzie mieli nawet gazową kuchenkę turystyczną :!: Pasażer z przodu w trakcie jazdy trzymał butlę między nogami 8-O. Potem widzieliśmy ich bolid przy plaży FKK. Może to wy :D ?

Wracając do Chorwacji. W ubiegłym roku zjeżdżając z Sv. Jure mijaliśmy się z Oplem Kadetem na blachach ze śląska. Był to model produkowany w latach 1979 - 1984, więc miał między 30 a 35 lat :!: :!: :!:
Nie wiem czy wjechali na szczyt. Już na odcinku gdzie się mijaliśmy mocno dymiło im się z rury wydechowej przy dodawaniu gazu a najtrudniejszy odcinek był jeszcze przed nimi ...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.02.2015 09:10

realista2 napisał(a):Auto jak auto, to jedzie i tamto jedzie, nieważne jakie.

To czemu teraz jeździsz beemką? :lol:
zorkadar
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 21.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorkadar » 05.02.2015 15:15

yzedef napisał(a): Przyjechali Dacią Logan MCV (7 osobowa), jakaś podstawowa wersja (biała, czarne zderzaki) silnik 1.5 dci. Na dachu mieli boxa, w środku żarcia na 2 tygodnie (gotowali na zmianę obiady sobie). Ale najlepsze jest to: mieli ze sobą jeszcze - 10 litrów vódki i UWAGA! 200 puszek z piwem :), pod nogami wszystko, do tego lodówka 20l na piwo wielki materac i cały dzień na plaży siedzieli popijając słowackie browary :). Jeden koleś z ciuchów to miał może ze 2-3 koszulki i jedne krótkie spodenki w których przyjechał.. na autostradzie dawali nawet 140km/h :). Byli zachwyceni Dacią, auto było wypożyczone z firmy jednego z nich.

My w tym roku po raz pierwszy jedziemy do Chorwacji właśnie Dacią MCV tylko z silnikiem 1.6 16v z lpg, z racji dużej pojemności samochodu ekwipunku weźmiemy pewnie podobnie :D
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 05.02.2015 17:16

yzedef napisał(a):) ... w środku żarcia na 2 tygodnie (gotowali na zmianę obiady sobie). Ale najlepsze jest to: mieli ze sobą jeszcze - 10 litrów vódki i UWAGA! 200 puszek z piwem ...


Bo to były wczasy All Inclusive z dojazdem własnym :)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 05.02.2015 18:02

:lol:
Ostatnio edytowano 05.02.2015 18:12 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 1 raz
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 06.02.2015 09:00

W roku 2003 byłem moim Seicento w Basce Vodzie. Silnik co prawda 1,1 ale bez klimy. Mimo tego trasę 1100 km pokonałem w 13 godzin, co przy braku na ten czas autostrady na południe, jadąc drogą nr "1" jest dobrym wynikiem. Brak klimy potrafi dokuczyć, szczególnie gdy stanie się w korku, więc warto zabrać więcej wody. Ogólnie jak auto sprawne można jechać i maluchem.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.02.2015 18:28

gdzieś na tym forum chyba oglądałem relację z wyjazdu czarnym Seicento na...Sycylię...:)
na innym forum (samochodowym) użytkownik "chwalił" się z wyjazdu Passatem 1992r. (chyba o mocy 68 KM) na...Gibraltar...
najważniejsze to mieć świadomość jaki ma się silnik pod maską i wytrzymać psychicznie, że "dużo" aut cię wyprzedza...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.02.2015 21:04

Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 06.02.2015 23:24

Mój ojciec jeździł tak, jeszcze Jugosławia: Fiat 126p 650 + przyczepka lekka bagażowa, Wartburg 353W, FSO Polonez 1,6GLE. Tym ostatnim był chyba jeszcze w 1993 roku już w HR ciągnąc N126e.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
mały samochód, mały silnik a długa trasa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone