Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.08.2016 09:39

Kolejny przystanek, nieplanowany, to widokowy szczycik tuż przy drodze nieopodal Koniakowa – Ochodzita. Niedzielne popołudnie, zatem wszędzie pełno ludzi, także na parkingu sporej restauracji o tej nazwie, jakoś tam jednak Lunę wcisnęliśmy. To idziemy zdobywać góry :idea: :wink: .

Obrazek

Obrazek

Trzeba przyznać, że naprawdę ładne stąd widoki, nieograniczone na każdą stronę, a że słońce trochę się zamgliło, także w jego stronę coś było widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoczność chyba całkiem niezła, skoro na horyzoncie mogliśmy dostrzec jednak dość odległe Tatry 8O (na zdjęciu ledwie widoczne ponad obniżeniem w samym środku)

Obrazek

Tu widać lepiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jak sądzę coś z Małej Fatry :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.08.2016 09:39

Przez Żywiec (nie zatrzymywaliśmy się, bo już kiedyś byliśmy) pojechaliśmy do Międzybrodzia, po drodze zatrzymując się na moment – dosłownie moment bo wszystkie możliwe miejsca były zapchane samochodami i stanąłem po prostu na ulicy – przy zaporze tworzącej jezioro Żywieckie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Makabryczne ilości ludzi i samochodów, a do tego jeszcze sporo motocykli...

Obrazek

Nad jeziorem Międzybrodzkim zagęszczenie ludzkie zaczęło już zdecydowanie przekraczać dopuszczalne przez nas normy :roll: , okazało się, że jego brzegi to jedno wielkie kąpielisko. Spróbowaliśmy wjechać na górę Żar (kiedyś byłem i wjechałem autem), okazało się, że nieco powyżej stacji kolejki i parkingów stoi piękny zakaz wjazdu... odpuściliśmy. Zrobiło się późno, a przed nami kawałek drogi, czas na powrót.

Pierwszy korek – w Międzybrodziu, do skrętu na Przegibek staliśmy dłuższą chwilę. Nawigacja pokazywała spore „zatwardzenia” na drodze do Katowic, wybraliśmy więc S1 z Bielska do Skoczowa... i to też nie było dobre rozwiązanie bo korek przez Skoczów to strata około pół godziny. Powód prozaiczny, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Masakra, odwykliśmy od podróży po Polsce i nie przewidzieliśmy że w niedziele Śląsk wyjeżdża na weekend w pobliskie góry. Drugi, już krótszy korek kawałek dalej z powodu robót drogowych, no ale ostatecznie zjechaliśmy na A1 i potem na naszą A4 i pomknęliśmy do domu.

Reasumując – bardzo udany dzień z nieco gorszym zakończeniem, auto przetestowane, właściciele zadowoleni :idea: . Kolejny wypad, już dłuższy zbliżał się wielkimi krokami...

KONIEC
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.08.2016 09:50

kulka53 napisał(a):Kolejny wypad, już dłuższy zbliżał się wielkimi krokami...


... ciekawe gdzie tym razem pomkniecie swoją Luną ... :?: ... a czy Skodzinka "dogaduje" się z nową koleżanką ... :?: ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.08.2016 11:50

Szczyrk, Wisła - to miejsca mi znane, m.in. w zeszłym roku trochę po Beskidzie Śląskim (Skrzyczne, Klimczok, Barania Góra...) łazikowalismy. Miło popatrzeć i powspominać :wink: .

kmichal napisał(a):... ciekawe gdzie tym razem pomkniecie swoją Luną ... :?:

Coś o jakimś Wschodzie była mowa w którymś wątku. Może Lubelszczyzna, Podlasie :?:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.08.2016 12:11

Ooo, Kulki w "naszych stronach" :D

Bardzo fajnie pooglądać Beskidy widziane Waszymi oczami. W Szczyrku bywamy dosyć często, ze skoczni w Wiśle Malince też się śmiejemy ;) Ochodzita - fajna górka, jeździmy tam czasem na nartach :)

A Międzybrodzie to całe moje dzieciństwo; szkoda, że teraz zrobiło się tam jedno wielkie kąpielisko. Trudno uwierzyć, ale jakieś 20-25 lat nie było tam zbyt wielu ludzi, a miejsce piękne.
Moja ciotka miała domek na stokach góry Żar (Międzybrodzie Łaski, po drugiej stronie jeziora niż Międzybrodzie Bialskie) i kiedyś spędzałam tam każde wakacje letnie i zimowe :) Miłe wspomnienia...

Małgosiu i Pawle, przede wszystkim gratuluję Wam nowego zakupu :D LUNA prezentuje się pięknie i na pewno jest Wam w niej bardzo wygodnie.
My też już nie mamy Skody (Fabiaka)... Teraz jest Maździak (Mazda 6) i tak jak Wy, wreszcie mamy klimę :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 09.08.2016 17:06

Ciekawy musi być taki letni turniej skoczków...
...jednym słowem LUNA się sprawdziła... :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.08.2016 18:50

kmichal napisał(a):... ciekawe gdzie tym razem pomkniecie swoją Luną ... :?: ... a czy Skodzinka "dogaduje" się z nową koleżanką ... :?: ... :oczko_usmiech: ...

Tego jeszcze sami nie wiemy :wink: to powoli staje się normą...
Mamy kilka koncepcji do wyboru :) , a start za 3 dni.

Fela chyba zadowolona... gdy od czasu do czasu odpalam ją by przemieścić się wokół tzw. "komina" :wink: , pomrukuje swoimi 1,3 litrami dziwnie ochoczo :wink: .
Nefer napisał(a):Szczyrk, Wisła - to miejsca mi znane, m.in. w zeszłym roku trochę po Beskidzie Śląskim (Skrzyczne, Klimczok, Barania Góra...) łazikowalismy. Miło popatrzeć i powspominać :wink: .

My znamy ten rejon średnio, już 10 lat minęło od naszej jedynej w zasadzie tam wizyty górskiej, z której najlepiej wspominamy spacer na Wielką Raczę :)

Nefer napisał(a):
kmichal napisał(a):... ciekawe gdzie tym razem pomkniecie swoją Luną ... :?:

Coś o jakimś Wschodzie była mowa w którymś wątku. Może Lubelszczyzna, Podlasie :?:

To już było....
Parę intensywnie spędzonych dni, Lubelszczyzna i Świętokrzyskie, i pierwsze noclegi w nowym aucie. Całość początkowo trudna do ogarnięcia (jednak 16 lat w jednym aucie robi swoje), ale szybko nauczyliśmy się co, gdzie i jak.

maslinka napisał(a):Ooo, Kulki w "naszych stronach" :D

Nieczęsto się to zdarza, fakt :lol:
Region jest fajny, z pewnością jest tam co robić... tyle że chyba zbyt gęsto zamieszkały i odwiedzany :roll:
Fajnie, że zajrzałaś :idea:

Nie wiedziałem że zmieniliście auto... poczytałem to i owo i już wiem więcej :oops:
Nie ukrywam, komfort jazdy i samochodowego życia poprawił się nam znacznie (Wam pewnie też... choćby ta klima swoje robi :) )

ajdadi napisał(a):Ciekawy musi być taki letni turniej skoczków...
...jednym słowem LUNA się sprawdziła... :papa:

Konkurs był ciekawy, taki na luzie (dla nas), a dodatkową zaletą było to że z bliska mogliśmy sobie popatrzeć na zawodników i całą tę skokową otoczkę :) . Gdyby nie to, że akurat bawiliśmy już w innych rejonach, pojechalibyśmy zapewne jeszcze tydzień później na LGP do Wisły.

A LUNA, poza tym, że na tym następnym wyjeździe urwał się jej tłumik :wink: , radziła sobie bardzo dziarsko. Ten tłumik zresztą już naprawiony... chyba na zbyt dziurawych drogach ją testowaliśmy :cool: .
Dostosowujemy powoli auto "pod siebie" , pewnie służyć nam będzie ładnych parę lat i kilkadziesiąt wyjazdów....

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2016 19:06

Skocznia w Wisle chyba każdego zaskakuje i rozśmiesza. A teraz to jest po modernizacji i jest miejsce (górka) na hamowanie, bo podobno kiedyś jak skoczek skakał to ruch na drodze był zatrzymywany :mrgreen: :mrgreen:

kulka53 napisał(a):Przez Żywiec (nie zatrzymywaliśmy się, bo już kiedyś byliśmy) pojechaliśmy do Międzybrodzia
Tak blisko i na kawkę nie wpadliście?



kulka53 napisał(a):Pierwszy korek – w Międzybrodziu, do skrętu na Przegibek staliśmy dłuższą chwilę. Nawigacja pokazywała spore „zatwardzenia” na drodze do Katowic,
Na przyszłść, to lepiej pojechać do centrum Żywca, a potem na obwodnicę Bielska i po 15 min. jesteście już za B-B. Polecam bo szybko, a i komfort jazdy spory, dwupasmówka i te sprawy :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.08.2016 08:26

kulka53 napisał(a):My znamy ten rejon średnio, już 10 lat minęło od naszej jedynej w zasadzie tam wizyty górskiej, z której najlepiej wspominamy spacer na Wielką Raczę :)

A to już Beskid Żywiec, tak gwoli ścisłości. :wink:
Widoki z Wielkiej Raczy są cudne, to fakt. :) W czasie zeszłorocznego wyjazdu też tam się wdrapaliśmy, a później kontynuowaliśmy wycieczkę granicznym szlakiem do Zwardonia.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 10.08.2016 17:46

kulka53 napisał(a):A LUNA, poza tym, że na tym następnym wyjeździe urwał się jej tłumik :wink: , radziła sobie bardzo dziarsko. Ten tłumik zresztą już naprawiony... chyba na zbyt dziurawych drogach ją testowaliśmy :cool: .
Dostosowujemy powoli auto "pod siebie" , pewnie służyć nam będzie ładnych parę lat i kilkadziesiąt wyjazdów....


tłumik to na szczęście nic poważnego...
ja w tym roku chciałem ze Słowacji się cofać...
bo myślałem ,że jakąś poważną kontuzję odniosło auto... :wink:
ale na szczęście dojechaliśmy i wróciliśmy bez przygód :)

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.08.2016 11:44

piekara114 napisał(a):Skocznia w Wisle chyba każdego zaskakuje i rozśmiesza. A teraz to jest po modernizacji i jest miejsce (górka) na hamowanie, bo podobno kiedyś jak skoczek skakał to ruch na drodze był zatrzymywany :mrgreen: :mrgreen:

No właśnie... i wiedząc że drogi przesunąć się nie da, zamiast wybrać inną lokalizację to wybudowali takiego dziwoląga :? .

piekara114 napisał(a): Tak blisko i na kawkę nie wpadliście?

Bywaliśmy jeszcze bliżej... w drodze w Tatry czy Pieniny itp nieraz przejeżdżaliśmy przez Suchą B. :cool:
Następnym razem damy znać :D
Swoją drogą... dopiero gdy spojrzałem na mapę, zobaczyłem że to tak blisko. Zawsze jeździliśmy w góry inną trasą, przez Śląsk i Wadowice, także miałem w głowie, że to zupełnie inne i odległe od siebie regiony 8O :?

Nefer napisał(a):A to już Beskid Żywiec, tak gwoli ścisłości. :wink:
Widoki z Wielkiej Raczy są cudne, to fakt. :) W czasie zeszłorocznego wyjazdu też tam się wdrapaliśmy, a później kontynuowaliśmy wycieczkę granicznym szlakiem do Zwardonia.

Zgadza się...właśnie ten Beskid wówczas explorowaliśmy :) stacjonując w Korbielowie. Także Babią, Pilsko i parę innych górek zaliczyliśmy.
Ze Śląskiego tylko Skrzyczne (bo najwyższy :cool: )

ajdadi napisał(a):tłumik to na szczęście nic poważnego...
ja w tym roku chciałem ze Słowacji się cofać...
bo myślałem ,że jakąś poważną kontuzję odniosło auto... :wink:
ale na szczęście dojechaliśmy i wróciliśmy bez przygód :)

To prawda, ale początkowo nie wiedzieliśmy dlaczego dźwięk silnika się jakoś tak zmienił.... dopóki nie zajrzałem pod auto :mrgreen:
Oby tylko takie "kontuzje" przytrafiały się naszym wozom :idea: :cool:

Pozdrawiam
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.08.2016 12:37

kulka53 napisał(a):właśnie ten Beskid wówczas explorowaliśmy :) stacjonując w Korbielowie. Także Babią, Pilsko i parę innych górek zaliczyliśmy.

Babia, Pilsko - to obowiązkowe punkty w Beskidzie Żywieckim. No i dlatego sporo tam ludzi...
Na Wielkiej Raczy, czy Wielkiej Rycerzowej jest ich sporo mniej.

kulka53 napisał(a):Ze Śląskiego tylko Skrzyczne (bo najwyższy :cool: )

No to macie Beskid Śląski do poprawki. :) . Moim zdaniem warto :D .
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.08.2016 16:24

kulka53 napisał(a):
Oby tylko takie "kontuzje" przytrafiały się naszym wozom :idea: :cool:


...o i tego się trzymajmy... :) Pozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 14.08.2016 20:04

kulka53 napisał(a):Ze Śląskiego tylko Skrzyczne (bo najwyższy :cool: )

No to szkoda... Moim zdaniem choć to najwyższy szczyt, posiada najbrzydsze schronisko i najmniej ciekawe szlaki :) Ja w Beskidach bywam bardzo często ale najrzadziej w Szczyrku. Jest najbardziej komercyjny ze wszystkich miejscowości. Na przyszłość polecam Ustroń mający fajny klimat uzdrowiska lub cichą i spokojną Brennę.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.08.2016 09:48

greenrs napisał(a):Na przyszłość polecam Ustroń mający fajny klimat uzdrowiska lub cichą i spokojną Brennę.

Póki co nie planujemy... jeden wypad na wschód za nami, relacja niebawem. W planie (może w przyszłym roku) kolejny.
Czeka też północny zachód, czyli pogranicze polsko-niemieckie, ale to bardziej plażowo :cool:

Beskidy może przy okazji kolejnego wypadu na jakieś skoki :) .

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :) - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone