Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2016 19:19

Ten - nie jedyny wątek o korkach i trasach - ma 356 stron. Samo przeczytanie zajęło by więcej niż 2 godziny ;) Zdawałem sobie sprawę z tego, że postoję, więc tylko zrelacjonowałem sobotni przejazd. Liczyłem oczywiście na nieco szybszy przejazd. Zazwyczaj nie jeżdżę w soboty, lecz w tym roku nie miałem wyboru.

Do bramek korek miał 10-15 min, więc nie taki mega.

Wjazd na Istrię od Koper jak sugerujesz, w tę sobotę był totalnie zapchany.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.06.2016 20:03

SingSing74 napisał(a):Wczoraj wracałem z Porec (Tar) do Piekar Śl. przez Słowenię i Czechy. Do bramek dojechaliśmy o 11:00 stojąc w około 10-15 minutowym korku. Za bramkami do samej granicy ze Słowenią jechaliśmy 1 godzinę 40 minut. Temperatura w słońcu sięgała 45 st. Postuluję o karę śmierci dla cwaniaków omijających korek pasem awaryjnym. Reszta trasy bez żadnych korków. Gdyby nie te stracone 2 godziny, to trasa zajęłaby tyle samo co w drodze NA wakacje czyli 10,5 godziny.

Kiedy minęliśmy granicę ze Słowenią, widzieliśmy olbrzymi korek w stronę Chorwacji, sięgający prawie do centrum Koper.


My jadąc z okolic Poreć tam gdzie gps prowadził nas na autostradę przejeżdzajac nad nią jechaliśmy prosto, jakimis wiochami i wjeżdzaliśmy krótko przed granicą z jakiejść bocznej asfaltowej drogi. W momencie gdy Ty zjezdzales z lekkiej górki ona dochodziła oczywiscie z prawej strony i biegła pod górkę. Zero korka, wjeżdzało sie z tej drogi z marszu a do granicy było juz naprawde niewiele
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2016 20:25

Przyznaję, że nie sprawdzałem objazdów na tym odcinku. Skupiłem się na okolicach Brna, gdzie korków nie było i to w obie strony. Jadąc 11 czerwca na wakacje, również na słoweńsko-chorwackiej granicy nie było korków. To uśpiło moją czujność ;)

Poza zwiększonym ruchem, pewien wpływ miało to, że pogranicznicy na tej granicy wszystkim sprawdzali dokumenty. Trwało to moment, ale przy tej ilości samochodów dało to taki, a nie inny efekt. W tamtą stronę większość puszczali machnięciem ręki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2016 20:42

pitheron napisał(a):Dzięki za odpowiedź.
Chodziło o to czy w okresie wakacyjnym zwykle jest duży ruch w okolicach Bratysławy w poniedziałkowe poranki. W okolicy np. Katowic w wakacje ruch jest sporo mniejszy. Stąd moje pytanie.


Ruch tam rano zawsze jest... do samego miasta pewnie nie będziesz wjeżdzać. Z mojego doświadczenia - węzeł na Petrżalce a wcześniej Prievoz/Ruzinov (Aupark i Pristavny most) może się zacieśniać ale tragedii nie było. Do firmowego biura w Eurovei trochę postałem ale już po zjechaniu z głównej drogi, więc się nie liczy.

Ale do sierpnia dalekooo ;)
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 27.06.2016 18:37

No i jeszcze jeden patent na korki:
Jak już jedziecie na więcej niż 1 samochód to nie blokujcie lewego pasa. Puśćcie tych co jadą szybciej. Naprawdę nie zgubicie się jak samochód "prowadzący" będzie jedno auto przed wami.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.06.2016 20:19

misiaczek-bartek napisał(a):No i jeszcze jeden patent na korki:
Jak już jedziecie na więcej niż 1 samochód to nie blokujcie lewego pasa. Puśćcie tych co jadą szybciej. Naprawdę nie zgubicie się jak samochód "prowadzący" będzie jedno auto przed wami.


A to jakaś różnica czy jedzie się samemu czy w kilka aut? To wtedy jakieś inne przepisy obowiązują. Sorki ale nie rozkminiam tej porady ...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.06.2016 20:54

piotrulex napisał(a):
misiaczek-bartek napisał(a):No i jeszcze jeden patent na korki:
Jak już jedziecie na więcej niż 1 samochód to nie blokujcie lewego pasa. Puśćcie tych co jadą szybciej. Naprawdę nie zgubicie się jak samochód "prowadzący" będzie jedno auto przed wami.


A to jakaś różnica czy jedzie się samemu czy w kilka aut? To wtedy jakieś inne przepisy obowiązują. Sorki ale nie rozkminiam tej porady ...

Pewnie chodziło o to, że jak niektórzy jadą dwoma samochodami to jak ten pierwszy wyprzedzi to ten drugi choćby-nie-wiem-co też wyprzedza, i nie ważne, że to nie jest dwupasmówka i nadjeżdża ciężarówka. Przecież jadą daleko i w ten sposób mogą się zgubić. Pierwszy zna trasę i jak się zgubią to ten drugi zamiast np do Chorwacji-trafi do Islandii. Chcielibyście tak pobłądzić? 8O
:mrgreen:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.06.2016 09:44

Jazda w takim "konwoju za wszelką cenę" jest bardzo męcząca. Najlepiej na starcie wyzerować liczniki i ustalić np. stacje na danym kilometrze, na których będziemy się spotykać i odpoczywać. Każdy jedzie swoim tempem i to jest najwygodniejsze.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.06.2016 14:46

kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
misiaczek-bartek napisał(a):No i jeszcze jeden patent na korki:
Jak już jedziecie na więcej niż 1 samochód to nie blokujcie lewego pasa. Puśćcie tych co jadą szybciej. Naprawdę nie zgubicie się jak samochód "prowadzący" będzie jedno auto przed wami.


A to jakaś różnica czy jedzie się samemu czy w kilka aut? To wtedy jakieś inne przepisy obowiązują. Sorki ale nie rozkminiam tej porady ...

Pewnie chodziło o to, że jak niektórzy jadą dwoma samochodami to jak ten pierwszy wyprzedzi to ten drugi choćby-nie-wiem-co też wyprzedza, i nie ważne, że to nie jest dwupasmówka i nadjeżdża ciężarówka. Przecież jadą daleko i w ten sposób mogą się zgubić. Pierwszy zna trasę i jak się zgubią to ten drugi zamiast np do Chorwacji-trafi do Islandii. Chcielibyście tak pobłądzić? 8O
:mrgreen:


Raczej nie o to chodziło bo pisze o lewym pasie więc i co najmniej 2-pasmówce

To tak jakbym ja napisał super zalecenie:

"jak jedziecie w kilka aut to błagam nie podawajcie sobie cukierków przez okna jadąc obok siebie"

Jednakowo super rady ;)
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 28.06.2016 14:53

piotrulex napisał(a):
kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
misiaczek-bartek napisał(a):No i jeszcze jeden patent na korki:
Jak już jedziecie na więcej niż 1 samochód to nie blokujcie lewego pasa. Puśćcie tych co jadą szybciej. Naprawdę nie zgubicie się jak samochód "prowadzący" będzie jedno auto przed wami.


A to jakaś różnica czy jedzie się samemu czy w kilka aut? To wtedy jakieś inne przepisy obowiązują. Sorki ale nie rozkminiam tej porady ...

Pewnie chodziło o to, że jak niektórzy jadą dwoma samochodami to jak ten pierwszy wyprzedzi to ten drugi choćby-nie-wiem-co też wyprzedza, i nie ważne, że to nie jest dwupasmówka i nadjeżdża ciężarówka. Przecież jadą daleko i w ten sposób mogą się zgubić. Pierwszy zna trasę i jak się zgubią to ten drugi zamiast np do Chorwacji-trafi do Islandii. Chcielibyście tak pobłądzić? 8O
:mrgreen:


Raczej nie o to chodziło bo pisze o lewym pasie więc i co najmniej 2-pasmówce

To tak jakbym ja napisał super zalecenie:

"jak jedziecie w kilka aut to błagam nie podawajcie sobie cukierków przez okna jadąc obok siebie"

Jednakowo super rady ;)


Myślę, że jednak właśnie o to chodziło :)
Sam tego doświadczyłem prowadząc drugie auto za sobą. Kiedy ja wyprzedzałem, to moi znajomi też, mimo, że auto mieli słabe i moment do wyprzedzania nie był odpowiedni :) Obserwowałem to również wiele razy u innych, bo takie zachowania 'widać' z daleka :)

Coś w tym jest, że ci z tyłu boją się, że jak wyprzedzimy to włączymy jakiś dopalacz i im znikniemy z oczu:)

I to jest trochę niebezpieczne.

Dobrze chyba wcześniej 'ustalić' którędy jedziemy, gdzie stajemy, jakieś sygnały na telefon czy coś takiego, żeby wszyscy wiedzieli co się dzieje potem na drodze. No i oczywiście uspokoić (zwłaszcza tych jadących pierwszy raz), że nikt nikogo nie zostawi samemu sobie, bo jak nawet wyprzedzi to potem zaczeka na resztę :)
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 28.06.2016 15:11

Myślę, że to jest bardzo niebezpieczne. My jechaliśmy na 3 auta, wyjazd jednocześnie, po drodze nikt na nikogo nie patrzył, jechał swoim tempem. U celu byliśmy w odstępie ok 25 min między pierwszym a ostatnim autem. :D
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 28.06.2016 19:35

Dobrze chyba wcześniej 'ustalić' którędy jedziemy, gdzie stajemy, jakieś sygnały na telefon czy coś takiego, żeby wszyscy wiedzieli co się dzieje potem na drodze. No i oczywiście uspokoić (zwłaszcza tych jadących pierwszy raz), że nikt nikogo nie zostawi samemu sobie, bo jak nawet wyprzedzi to potem zaczeka na resztę :)[/quote]

CB od tego jest :lol:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1958
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.06.2016 22:20

fabio007 napisał(a):Sam tego doświadczyłem prowadząc drugie auto za sobą. Kiedy ja wyprzedzałem, to moi znajomi też, mimo, że auto mieli słabe i moment do wyprzedzania nie był odpowiedni :) Obserwowałem to również wiele razy u innych, bo takie zachowania 'widać' z daleka :)

Coś w tym jest, że ci z tyłu boją się, że jak wyprzedzimy to włączymy jakiś dopalacz i im znikniemy z oczu:)

nie wiem czy ten pierwszy nie powinien wyprzedzać dopiero wtedy gdy ma pewność że ten z tyłu na pewno też zdąży...pod warunkiem że ci z tyłu totalnie zieloni...
Kaseb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaseb » 29.06.2016 20:11

Mam pytanie. Ile mniej wiecej zuzywa google maps w trasie Polska Chorwacja. Mniej wiecej - jakiego rzedu jest to zuzycie, czy pakiet 100 mega bedzie OK? Nie chodzi mi o zadne podglądanie kamer etc., Tylko odpalony google maps
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.06.2016 22:35

Kaseb napisał(a):Mam pytanie. Ile mniej wiecej zuzywa google maps w trasie Polska Chorwacja. Mniej wiecej - jakiego rzedu jest to zuzycie, czy pakiet 100 mega bedzie OK? Nie chodzi mi o zadne podglądanie kamer etc., Tylko odpalony google maps

A nie możesz/nie chcesz sobie pobrać darmowej nawigacji na smartfon??? Z mapami nawet całego świata działającej w trybie offline ????
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 357
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone